Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

luciabah
6. feb 2009

annag... mozem sa opytat... pri praci sa stretavam s plynmi na uspavanie... v akom rozsahu prechadzaju do mlieka?

zanetuska
6. feb 2009

annag dakujem za radu, uvidim pre ktoru moznost sa rozhodnem

bimbia
6. feb 2009

annag
dojcim len z jedneho tak 10 max. 15 minut uz viac nie a zatial jej to staci. vydrzi tie tri hodinky v pohode aj po grckani. niekedy kojim aj za dve ale to len ked chcem ist von aby som sa nemusela vracat skoro.

pastuska
6. feb 2009

Annag, mám kamarátku na pohotovosti, tú som držala na telefóne, akurát bola v službe. Ale dnes sme boli u lekára, tak uvidíme, aké budú výsledky budúci týždeň, zatiaľ sa zdá, že hnačka konečne prechádza, ale tie fľaky zostávajú. Malý konenčne po dvoch nociach spí, muselo ho bruško bolieť, lebo plačkal a mrnčal v kuse.
Ďakujem, že vôbec stíhaš reagovať. Inak kľudne mohol čosi chytiť na plavárni, asi s tým budeme musieť prestať.

annag
6. feb 2009

bimbia, skús si zariadiť ten Nutriton a upokoj sa, pokiaľ malá pekne prospieva, vydrží nepapať aj 3 hodiny, a hlavne priberá, je to ešte OK. Avšak tie soplíky už môžu byť v súvislosti s refluxom. Choď k pediatrovi, asi by bolo dobré urobiť gastro vyšetrenie aby sa videl rozsah refluxu. A hlavne Ti predpíšu ten Nutriton.

Moja Adelka bola rovnaká - jedla a grckala jedla a grckala, všetky fotky máme s podbradníkom , prospievala, nehnevalo ju to príliš, tak som sa s tým naučila žiť.

annag
6. feb 2009

pastuska, som veľmi rada, že Vám je lepšie, pravdu povediac, si ma vyľakala včera. Takže držím palce, nech sa malý čím skôr vystrábi. 🙂

pastuska
6. feb 2009

Annag, sama som zostala vyľakaná, lebo tie fľaky sa mu vyhodili doslova z ničoho a za minútku po celom telíčku. Moje prvé dieťa to je, manžel preč, mama 200 km ďaleko...ešte nie som stresmenka 🙂

bimbia
6. feb 2009

annag,
mi sme boli na ultrazvuku a tam nam teda potvrdili ten reflux ale nic viac o tom neviem a doktorka nam predpisala iba nutrilon ar. ale ked tam pojdem tak sa jej skusim opytat na ten nutriton. a skusim si to vybavit to gastro aby nam mohli predpisat ten nutriton. vsak aj mi mame vsade podbradnik a ked zacne byt teplucko tak si predstavujem ako malinka ma stale ten brindak a poti sa. inak uz sa nam aj pri krku spravil taky cerveny flak ktory stale rastie a supe sa. bola to len botka a teraz je to uz asi dva cm velke. myslim ze je to aj z toho ze mame stale ten brindak. 😒 a inak som vysadila mlieko a jogurty ale myslim ze malinka na tvaricke ma stale tie flaky. kolko by som mala byt bez mlieka aby sa to prejavilo?

annag
6. feb 2009

luciabah, samozrejme, presnú odpoveď Ti nedám, ale v princípe ide o to, že to, čo vdýchneš, prefiltruje Tvoj organizmus, takže to množstvo, čo sa dostane do MM by malo byť mizivé, pokiaľ to nie je totálna inhalácia ako u feťákov, čo asi nie je 🙂

luciabah
6. feb 2009

annag...dakujem 😉

annag
6. feb 2009

bimbia, jaj, keď ste boli, tak to je fajn. Nutriton si môžeš kúpiť aj bez predpisu, stojí asi 250 Sk. A to prečo Ti lekárka ako dojčiacej matke predpísala Nutrilon AR? Bez mlieka by si mala byť asi týždeň, ak sa to vôbec nezlepší, tak ho naspäť zaraď.

bimbia
6. feb 2009

annag,
tak to fakt netusim, ale spytam sa a manzel do mna stale hustil ze existuje este aj nieco ine ako nutrilon ar, ale nakolko som nie znala tejto choroby som nevedela. tak to skusime vybavit. dufam ze ju to nebude zapekat alebo nejake bolesti bruska az sa nam to podari vybavit.

annag
6. feb 2009

bimbia, začni malou dávkou a postupne ju zvýšiš, tak aby ho nezapieklo

martina46
6. feb 2009

my sme mali z nutritonu naopak maksiu stolicku 🙂
bola som prekvapena 😕

ivanapav
6. feb 2009

ahoj annag,potrebujem pomoct.Maly dnes asi 5 krát urobil to, že mimovolne mykol hlavičkou z prava do lava.Som dost nervozna, lebo vobec neviem čo to má znamenat. ☹ Inač je v pohode, ako vzdy.Vdaka

annag
6. feb 2009

ivanapav - skonzultuj to určite s pediatrom , je to nejaký neurologický prejav , možno úplne normálny, ale fakt Ti nepomôžem

ivanapav
6. feb 2009

annag-dakujem pekne,dufam ze to neni nič vážne. 😵

annag
6. feb 2009

ivanka, podobne, aj ja 🙂

misutovo
7. feb 2009

Ahoj Annag,

zelena stolica sa nam upravila uz druhy den kakame krasne na zlto. 😀

Len ma napadlo, neviem ci to nie je blbost. Zmenila som akurat znacku caju na kojenie, ostatne stravovanie mam stale rovnake.

Mohlo to byt z caju??? Aj ked, ved caj urceny pre mamicky na kojenie by toto babatkam sposobovat nemal no nie?

dididi30
7. feb 2009

misutovo, tak paradne sa ti podarilo odstranit zelenu stolcu 😉
my sme kakali na zeleno od 2 mesiacov , furt a kojenie som nevzdala, kojim stale 😵

annag
7. feb 2009

misutovo, samozrejme, môže to spôsobiť aj čaj, zafarbuje nielen stolicu ale i mliečko. Videla som skoré mliečko po pôrode úplne hnedé - z veľkého príjmu čaju na dojčenie. Čaj nemusíš vysadiť, len vieš, že je to preto. Každá z nás má iný metabolizmus a trávenie, všetko strávime inak a inak to strávi aj bábetko. Prsník je už v poriadku?

annag
7. feb 2009

dididi 😵

dididi30
7. feb 2009

annag 😉

misutovo
7. feb 2009

Jak sa tesim ze sa to odhalilo 😝

Prsnik je uz ok, ani neboli len tie hrcky mi tam zostali. Ked prehmatam ten prsnik vtedy je ich citit.

Inak Annag obdivujem ta ze si pamatas co ti vsetky popiseme ved ja by som mala hlavu jak balon. 😀

Hold si sikulka 😉

annag
7. feb 2009

misutovo, však aj mám 😀, mamičky si pamätám, len dačo mi občas unikne a zabudnem poslať odpoveď , takže len ma upozornite, keby dačo 😀 , som rada, že si OK, dojči smerom k tým hrčkám a pokús sa aspoň raz do dňa po dojčení prsník ešte dobre odsať, ale veľa hrčiek sa vstrebe

bimbia
7. feb 2009

annag
mala mi odmieta prso. pooomoooc.

blau
autor
7. feb 2009

Nenut ju pockaj chvilocku. anka sa ti urcite ozve. Len sa ukludni 😉

bimbia
7. feb 2009

ona mi zaspava

bimbia
7. feb 2009

od hladuuuuu- ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

amatula
7. feb 2009

ahoj bimbia neboj nezaspava od hladu....babetka nespia od hladu....prosim ta ukludni sa a uvidis co sa bude diat.....aka bola cez den,ako papala??