Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

shaarka
30. júl 2010

flam, aj ja tak... u nas je cez den max. 2 hodiny interval, casto aj menej.
dlhsie nepyta len ked spi a to nie je casto 😀
a tiez cuca kratko, tak do 5 min - ale ja ho chapem, lebo ked si potom stlacim ten slaby prsnik, nejde nic ☹ takze vycuca uplne vsetko. v silnom este ostane.

shaarka
30. júl 2010

dobra fotka 😀 😀 😀

flamenga
30. júl 2010

@shaarka mne sa už stalo aj to, že cucal cca 3 min. a po tých troch minútach som sa snažila odsať mlieko na ten prekliaty Vigantol a horko ťažko vykvapli tri kvapky 😠 😒 Preto si myslím, že sa mi proste nestíha robiť mlieko alebo čo.. aj keď je to asi blbosť... neviem... to kojenie je veda... pre mňa dosť často stresujúca 😠

fotka? 😝 😀 😅

shaarka
30. júl 2010

presne tak s tym vigantolom... musim medzi kojenim a z toho silneho. sice D sa ma rozpustat v tuku a ked ten silny odsajem, je to len vodicka - to mliecko... ale ked odsat si to zadne, to je zazrak! 😀

nany100
30. júl 2010

@flamenga aj pre mňa bolo dlho kojenie trochu stresujúce a "veda", ale úspešne kojím skoro 16 mesiacov a stále pokračujeme 😉 ...a to si tiež ledva niekedy odsajem na lyžičku kvôli Vigantolu...ja som nikdy nič neodsala, ale jednoducho je to tak môžeš mať dosť mliečka a nemusí sa ti dať odsávať...bábo si vytiahne, to je najlepšia odsávačka 😉

zuzkat1
30. júl 2010

@shaarka tak to neviem, mne z toho slabsieho ide odsat len ak celu noc z neho nepila aj to len dakych 40 ml... a z toho druheho odsavam kazde rano po tom ako sa naje a odsajem asi 100-150ml....

zuzkat1
30. júl 2010

@shaarka co sa vigantolu tyka ja si odstriekam hned na zaciatku...moja by nevydrzala aby som pocas kojenia nieco ine porabala a kedze uspavam na prsniku tak vigantol davame na zaciatku... dam ju na slaby prsnik potom ked sa pusti dam jej kvapky a sup na ten nas oblubeny🙂 tam zaspi a dam ju do postielky🙂

shaarka
30. júl 2010

myslela som medzi dvoma kojeniami 😉
a nechcem kojit tak, ze zo slabeho a potom este dokrmit zo silneho, pretoze tym padom sa produkcia MM nielenze nevyrovna, ale sa podpori este aj ten silnejsi...
a na prsniku uspavam len vecer 🙂

ale ty musis byt uz macher - pozeram, ze hanka ma uz 6 mesiacov 😵

zuzkat1
30. júl 2010

@shaarka tak od machra mam riadne daleko... ani si nemyslim ze viem vela o kojeni, pisem sem len ak som nieco podobne zazila🙂 aj ja na prsniku uspavam len vecer..ale vigantol ja davam vecer🙂 no mala som take problemy ze prsia ako skala a tazke az hroza,ale nejak sa to tam urovnalo a teraz je tam tolko mlieka kolko potrebuje a nemavam ten prsnik tazky ani tvrdy ..iba rano... ja viem ze kojit by sa malo na striedacku ale ja som bola vzdy v strese z toho, lebo ani mne ani malej to nevyhovovalo a odekdy si ju kojim ako sa mi zachce tak sme obe spokojne🙂 inak som pocula ze produkcia sa zvysuje v noci najma... ja neviem ci ti v noci vstava na kojenie ale ak hje tak skus kojit v noci hlavne z toho slabsieho... mne to pomohlo... ja som v tom slabsom uz skoro nic nemala fakt... a tak som zacala kojit v noci len z neho a pomohlo🙂 nie je tam vela ale viac ako bolo🙂 ale mozno je to blbost co ti pisem... ja hovorim ze to je len moja skusenost🙂

zuzkat1
30. júl 2010

@shaarka inak suhlasim s nany... babo je najlepsia odsavacka... ja som parkrat tak bola ze som odsala mlieko a mala sa mi zobudila a ja panika ze co teraz ved uz ani kvapka nejde a mala sa aj tak najedla..som videla ako jej tecie po brade... odsavacka neodsaje tak ako babo🙂

shaarka
30. júl 2010

zuzi, ide spat o osmej (silny prsnik) a budi sa okolo 3-4 (slaby prsnik). dalsie kojenie je okolo 5-6 slaby prsnik a okolo osmej silny. cez den skusim 2:1 este par dni a potom uz na striedacku. uvidime.
a jasne, naj naj odsavacka je babo 😵 😵 😵

ludka140281
30. júl 2010

ahoj dievcata...mozno mi viete poradit...opisem moj problem:
mam 3 mesacnu dcerku dojcim,no asi 4 dni nechce cez den sat,teda odsavam a tak to vypije 😕
rano som nakojila a na obed uz prsnik nechcela,,,,,nechapem
v noci opat saje prsnik akoby nic...proste bez problemov...cez den place,odtahuje sa

csina
30. júl 2010

@ludka140281 je možné, že sa jej nepozdáva intenzita toku mlieka...v noci jej asi vyhovuje pokojný tok mlieka a ona pokojnejšie aj saje ale cez deň by možno chcela rýchlejší, alebo naopak, jej tečie viac..odsleduj, či sa zakucká...moja to robila podobne...

ludka140281
30. júl 2010

@csina cez den pije hltavo,az sa dusi a v noci si taha...teraz spinka a prisala sa,akoby ma pritom nechcela vidiet 😉

csina
30. júl 2010

@ludka140281 a dojčíš v akej polohe? cez deň a v noci..ak pije hltavo, tak má silný tok, skús jej trošku pomôcť tým, že jej najprv z prska odstriekaj a keď už nebude tak plný, tok bude slapší, potom ju prilož...nám pomáhalo, že som dávala viackrát na ten istý prsník...a kojila som poležiačky..

ludka140281
30. júl 2010

@csina skusila som vselijake polohy,najviac vyhovuje v

ludka140281
30. júl 2010

v sede...skusim ako pises a dakujem 😉

ludka140281
31. júl 2010

@prsky dakujem,presne to potrebujem 😉 ...idem skusat

zuzkat1
1. aug 2010

@shaarka jaj no tak uz fakt neviem ja som este zvykla po kojeni odsat z neho...nikdy nic neslo ale aspon nejaky ten signal do mozgu snad vystartoval🙂 ale to iste robis.. a to ti pekne spi🙂 kde su tie casy ked moja tak pekne spala...? 😖 moja teraz najnovsie kazde dva hodiny vstava a o 5tej je pre nu uz rano🙂 lozi po posteli a skeri sa na vsetky strany...

weirdo
1. aug 2010

Ahojte baby,
malu kojim tak, ze na jedno kojenie jeden prsnik, oba nespapa. Niekedy si pyta o hodinku, inokedy o dve, ale vacsinou o tu hodinku, aj skor, ale to ju zabavim 🙂. Skusala som prevazit, napriklad dnes rano, o 7:00 papala cca 90 ml a o necelu hodinku uz chcela znova, tak som jej dala a spapala mozno tych 30 ml. Cize o 7:00 jeden prsnik, o tej 8:00 druhy, v oboch este zostalo kopec mliecka. Moja otazka je, ci to mam odsavat alebo nechat tak?
A takisto v noci. Ked jej dam spapat jeden prsnik, druhy odsat alebo ako? V noci inac nepapa tak casto, zvacsa v noci iba raz alebo 2x.
Dakujem za rady, fakt neviem, ci prsniky odsavat alebo ich nechat, nech si ich ona usposobi. Mliecka mam dost, klop klop klop. Vdaka 🙂

shaarka
1. aug 2010

@weirdo
no vidis, ja ti neporadim, ale to iste zaujima aj mna - spocitala som si, ze pocas noci ostane jeden aj druhy prsnik visiet aj 9 -10 hodin... cez den kojim cca kazde dve hodky, stale na striedacku.
tak premyslam, ci je to jedno kojenie v noci ok a ci nemam odsat mliecko (ale pravdupovediac velmi sa mi nechce sa kvoli tomu prebrat alebo dokonca vstat)

@zuzkat1
hej, par kvapiek este vytalcim - nie vzdy, ale ked zberam mliecko, tak vzdy.
a s tym spanim nezavid - ja predpokladam, ze aj nam sa to zmeni, nie? 😝

shaarka
1. aug 2010

ze visiet 😀 😀 😀 jasne.
ale ze stat, som myslela 😀 😝

katarina822
1. aug 2010

Ahojte baby mozete mi poradit ak by ste brali smectu kojili by ste v pribalovom letaciku je ze mozu zeny tehotne a dojciace ale bojim sa aby malej nieco nebolo.

latvia
1. aug 2010

@katarina822 kludne mozes

prsky
1. aug 2010

@weirdo zalezi od toho, ci si robis zasoby mliecka alebo nie. ak ano, tak odsaj, ak nie, tak nechaj tak, mliecko sa bude tvorit podla dopytu tvojej dcerky 🙂

sasikas
1. aug 2010

@katarina822- smectu mozes aj pri kojeni...neboj nic.... 😉

jja
1. aug 2010

dievcata poradte mi, vecer som zacala citit bolest v lavom prsniku. no a v noci sa to vystupnovalo. mala ked mi zacala z neho tahat som myslela ze mi tam nozom chodia ako to bolelo. nemam ziadne opuchy, ziadne hrcky, nic, proste iba ma boli a mam pocit ze trosku je cerveny. co to moze byt?

weirdo
1. aug 2010

@prsky - ahoj prsky, dakujem. A neznizi sa nejako moc tvorba? Zasoby si uz nerobim ... zvykla som, ked som odsavala a davala mm vo flaske, teraz uz nie. A ked sa v noci zobudim a prsnik je tvrdy, mozem trosku odstriekat rucne? Len aby nebol taky tvrdy?

prsky
1. aug 2010

@weirdo tvorba sa upravi podla potrieb babatka, cize sa mozno aj znizi. ked sa zvysi spotreba dietatka, upravi sa aj tvorba mliecka - trva to tak 1-2 dni - vtedy sa chce babatko castejsie dojcit (vola sa to aj laktacna kriza). odstriekat trochu mozes, tym nic nepokazis 😉

@jja upchaty mliekovod http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/02/upchat...