Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

latvia
6. aug 2010

@nevesta nenechas sa vytrapit na 40 stupnov ale zrazis teplotu vcas paralenom a nakojis 😉

strapco13
6. aug 2010

@latvia tak, tak 😉

flamenga
6. aug 2010

je normálne, že ma po nakojení neskutočne bolí prsník?

strapco13
6. aug 2010

@flamenga prsnik alebo bradavka?

flamenga
6. aug 2010

@strapco13 prsník... ako keby sa nalieval... taká bolesť, ako keby mi niekto vo vnútri pchal niečo, čo sa tam nevmestí 😅 neviem to opísať, ale neznesiteľná bolesť to je.... ráno som už ani zaspať nemohla po nakojení... potom na ďalšie kojenie nasledoval druhý prsník, ten v pohode a pred chvíľou zase ten druhý a zase tá istá bolesť... trvalo to cca 40 min. po kojení.... 😒

strapco13
6. aug 2010

@flamenga to bude asi upchaty mliekovod a pocinajuca mastitida...mas aj nejaky cerveny flak na kozi alebo nejaku hrcku?
pozri riadne bradavku, ci tam nemas nejaku bielu bodku..mliecny pluzgier..ten treba prepichnut
ostatne si skus pozriet http://dojcenie.wordpress.com/category/bolave-p... ...tam najdes aj liecbu

zuzkat1
6. aug 2010

@nevesta ja som kojila z teplotou 39stupnovou, mne pediater povedal ze v pohode mozem

carodejnica
6. aug 2010

Ahojte maminy, normálne ma vytočilo, ako sa v tejto diskusii navážajú do albumu annag... 😕 je to smutné.. 😔
https://www.modrykonik.sk/forum/umele-mliecko/zla-skusenost-s-umelym-mliekom/

flamenga
6. aug 2010

@strapco13 skúmala som... nemám ani červený fľak, ani biely pľuzgierik... ono ma to bolí asi hodinu v kuse po kojení a potom to ustáva... čiže v čase, keď je prsník "vyťahaný"... preto som si myslela, či to nie je bolesť pri "nalievaní sa prsníka".... ale takto ma to ešte nikdy nebolelo a to už má drobec mesiac a dva týždne.... 😒

strapco13
6. aug 2010

@flamenga napis IP annag a oznac surne ..neviem ti poradit, co sa za tym skryva ☹

flamenga
6. aug 2010

@carodejnica nečítala som celú tú "plodnú diskusiu".... ale čo som zaregistrovala... a pozrela si album annag... no neviem, ale nejako som tam nenašla ani jednu fotku, ktorá by mala byť taká šialená alebo nechutná, ako sa tam vyjadrujú.... 😕 Ale tak po prečítaní diskusie nech si každý utvorí vlastný názor na diskutujúce 🙂 Mňa to pobavilo....

flamenga
6. aug 2010

@strapco13 ďakujem 😵 idem na to

carodejnica
6. aug 2010

@flamenga Aj ja som im tam už napísala. Je to smutné... 😒

alusha
6. aug 2010

ahojte, tak som si zbezne pozrela tu temu a som z toho tiez sklamana, ze vedia osocovat niekeho, kto nam tu nezistne radi, ked sme v nuzdi... ale co uz s matkami, ktorym je taka prirodzena vec ako kojenie, nechutna... skoda slov 😒 vsak, ale oni nemaju problemy s prsnikmi, nam je vtedy kazda pomoc vzacna 😒

latvia
6. aug 2010

baby, nerozpitvavajte, drzte sa aj vy temy, ak na nejake chybne prispevky narazite, nahlaste ich, poriesime

bambusko
6. aug 2010

dievcata, kaslite na to 😉 nepotrebujete seba ani nic obhajovat, davam do pozornosti toto 🙂

https://docs.google.com/present/view?id=0AY3JLp...

zuzub
6. aug 2010

ahojte, kočky mne to nedalo ja som im tam do tej temy musela niečo napísať, hrozne smutno mi bolo z toho čo tam niektore popísali....

pimpulienka
6. aug 2010

Potrebujem poradiť. Naša malinká, ktorá bude mať 6 týždňov je v poslednej dobe po papaní nervózna, pučí sa, krčí nožičky, dokonca sa mi aj viackrát za kojenie odtrhne od prsníka.tak sa pučí (problémy s bruškom máme od 1 týždňa..)a čo je najzaújmavejšie to potrebujem skomentovať asi pol hodinku. možno aj kratšie po kojení si začne okrem toho, že plačká sať aj pršteky a rúčky, čo mi nejde do hlavy, pretože mi mliečko kvapká, keď kojíme napr. ako aj dnes ráno..nemám pocit, že ho mám málo (predtým si rúčky po papaní nedávala do pusky nesala si ich, robí to asi posledný týždeň cca) môže to byť napriek tomu o hlade? trvá jej, kým sa ukľudní na rúčkach dlhšiu chvíľku, potom na rúčkach jemne zaspinká a polohujem jiu do postieľky na bruško, čož je jediné poloha na ktorej nám vôbec spinká v poslednej dobe. čo môže značiť tá nespokojnosť po kojení a sanie rúčiek? neviem, čo si mám myslieť.

pimpulienka
6. aug 2010

už som aj dnes pred chvíľou musela použiť cumlík na ukľudnenie, aby zaspinkala, potom si ho vypľula, spinká bez neho, je pokojnejšia, lebo sa opakovalo to, čo ráno pri kojení..opäť nepokoj, slinky, cucanie, nervozita, pučenie, ani tak na rukách ani tak. tak som jej ten cumlík skúsila dať.

strapco13
6. aug 2010

@pimpulienka dieta potrebuje aj nenutritivne sat, len tak pre potesenie a ukludnenie..zrejme mas este nadprodukciu..aj jej vadi tok mliecka, lebo uz chce iba dudkat a vadi jej, ze stale tecie mliecko..skus priskrtit tok mliecka cigaretovym uchopom

zuzub
6. aug 2010

@pimpulienka náš malý robil presne to isté v 6 týždni, a potom ešte raz mal také obdobie, chce to len trpezlivosť 😉 podľa mna to prejde,držím palce.

pimpulienka
6. aug 2010

mliečka mám tak akurát podľa mňa, len ráno po dlhej pauze je ho viac, lebo malé prespí strašne dlho v noci..čiže aj to asi vplýva.
Myslíte, že tým dudlom nič nekazím, keď som jej ho ponúkla? zatiaľ som ho dávala len zopár krát vonku, keď bola veľmi nekľudná a krčila nožičkami, ledva vydržala ležkať, po cumlíku ako vymenená, zmiernené to bolo potom. predsa, keď sme vonku a ona by preplakala 2 hodiny to by bolo asi horšie.
teraz už skoro 2 hodinky pekne hajá na brušku, cumlík som hneď ako ho vypľula aj schovala

pimpulienka
6. aug 2010

v noci napr. prespala od 21:00 do skoro 3 rána, to som sa normálne zobudila ja na bolesť pŕs už, také boli naliate.. a potom sme kojili až okolo 8:00 ráno opäť veľká pauza, vtedy toho mliečka bolo teda dosť..

mihanka
6. aug 2010

tu temu som nečítala, na čo??? 🙂
@bambusko dakujem za vyborny link... kojila som takmer 23 mesiacov, Simonka sa odstavila sama za posledné 2 týždne, s mojou pomocou, keďže som jej začala podávať v apríli UM, aby som sa vyspala (aj to je napísané zjednodušene, keďže som na ňu sama, mm pracuje v zahraničí a Simi nepotrebovala nervoznu nevyspatú matku), na čo nie som hrdá, som však hrdá na tých 23 mesiacov... 🙂
čo teda radíte ďalej??? dávať um, alebo nie? je toľko dostupných informácií, čo je veľmi mätúce, pre svoje deti chceme to najlepšie... 😔
všetkým mamičkám želám čo najviac bezproblémové kojenie... 😉

pimpulienka
6. aug 2010

ešte by som sa chcela spýtať, malú musím budiť na kojenie, nepýta si, je to normálne? papáme 5x za deň,keby som ju nezobudila, tak neviem, či by sa mi hlásila a hlavne kedy po koľkých hodinách, v noci nechávam spinkať, ale aj to riešim, že moc nedáva najavo, že je hladnučká, nezaplače v postieľke, že chce papať, len počujem cucanie ručičiek, na to potom reagujem

zuzub
6. aug 2010

@pimpulienka ja tiež dávam cumlík, ale nemá ho stále len na ukludnenie, ked zaspinká sám ho vypluje a zatiaľ som nepostrehla, že by sa niečo tým pri kojení kazilo...ved cumlíky tu vždy boli a aj budú aj my sme ich mali a naše maminy kojili v pohode...

pimpulienka
6. aug 2010

no aj ja na to ukľudnenie začnem veru dávať asi častejšie, lebo je dosť nespokojnučká kvôli tomu brušinu

zuzub
6. aug 2010

@pimpulienka pokiaľ ti pekne priberá budiť netreba, aj náš malý prespinká celú noc, papa okolo 20.30-21.00 a spí do 5 hod niekedy aj dlhšie...

pimpulienka
6. aug 2010

zuzub a čo vtedy robíš, keď máš hrozne naliate po tak dlhom čase prsia? ja ich mám fakt preplnené po tak dlhej dobe a cez si pýta? lebo malá papala o 12:00 a teraz ešte spí ako dudok, nič že papať..musím o chvíľu už budiť

pimpulienka
6. aug 2010

v pondelok máme poradňu, tak uvidíme ako sme na tom s váhou, ale keď sme boli naposledy veľmi pekne nabrala, je to buchtička 😀 , keď sa narodila mala 2980 g a v mesiaci už 4100 g, takže záhyby má riadne 😀