Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

strapco13
7. aug 2010

@dankag my sme presli tou uzkostou..bol hore kazdu hodku a pol..a viem ako sa citis..bola som uz na nervy ☹
az ked som si urobila z toho potesenie, ze ma objima v noci, tak to preslo
lenze mne sa lhko radi..mne maly nevisi na prsniku 😅
cez den mi proste len zaspi v naruci pri telke..on je k nej chrbtom a ja ho odnesiem do postielky...ked chce spat tak spinka, ale ked nechce, tak ho neuspim ani za nic

dankag
8. aug 2010

ahojte
no zas som k nemu vcera utekala, skusila som este dat prsnik
v naruci sa drzat nechcel, hadzal sa mi zo strany na stranu nervozne, chcel spinkat
tak som si k nemu lahla, chvilu plakal ale uz moc nie a po chvili zaspal
spali sme do 6.30 ako vzdy a kojili sme uz len raz co je super, lebo byvalo ze aj 5-6 krat
rano sa vykakal, tak myslim ze toto ho trapilo
ma uz 4 zuby a myslim ze mu idu dalsie, neviem ale moze byt ze zo zubkov ho zapeka?
alebo mu davam moc tuhu stravu
je to hrozne ten pocit viny maminy ze co robim zle
rano na neho kukam ci sa na mna nehneva, ale nie vysmiaty ako leco
moja dcerka mala problemy s tvrdou stolicou, tak aj preto chcem kojit co najdlhsie
ale maly sa mi vidi ze tiez s tym ma problemy, napriek kojeniu
nechapem

flamenga
8. aug 2010

@strapco13 je to ono ☹ malý má už pár dní na jazýčku povlak, ale myslela som si, že je to ok... najmä keď sme boli vo štvrtok na poradni a lekárka nič nepovedala... pritom mu pusinku pozerala 😠
bradavky ma začali bolieť, páliť, svrbieť... bolesť prsníka, ktorú som opisovala, po prepichnutí pľuzgiera vymizla.... v tom boľavom prsníku sa mi však začalo tvoriť neskutočné množstvo mlieka, urobila sa hrča, mlieko aj po dokojení tečie... musím pred kojením masírovať a nahrievať... všetko sa kazí ☹

carodejnica
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
talinka
8. aug 2010

@carodejnica hotovo 😉

zuzub
8. aug 2010

@carodejnica aj ja som zahlasovala 😉

denisocka
8. aug 2010

tak nam sa zacalo tvorit mliecko,ale maly sa po urevanej noci prisal az na klobucik. Bez neho ani za fras,tak neviem ci som urobila dobre. Neviete kolko ma vypit take 3dnove na 1kojenie? Ja ho teraz vazila a iba 10g po kojeni. Tak nechapem,ale mlieko mam este take zlte.

michaela80
8. aug 2010

@denisocka mne pila 5 - dnova 40-50 ml ....ale za to teraz pijeme iba 30 - 40 ml kazdu 1,5-2 hodky...

denisocka
8. aug 2010

@michaela80 tu je len taka divna vaha,a mlieko mi dnes nabehlo,tak asi ani viac neutiahne. A to ti chce pit ked ju budis a spi?

carodejnica
8. aug 2010

Neviem, nemôžem si pomôcť, ale môj príspevok bol k téme. Téma sa volá "ďakujeme annag" - rozoberá sa tu všetko ohľadom dojčenia - nielen rady mamičkám, ale aj všetko okolo toho. Ja som sa chcela Katke (annag) poďakovať aj tým, že som dala jej články na vybrali.sme, aby sa podpora dojčenia šírila aj medzi pospolitý ľud. Túto tému som si vybrala preto, lebo tu chodievam, stále si ju čítam, pár krát prispejem, a viem že sa tu motajú mamičky, ktoré fandia dojčeniu a samozrejme samotnej Katke. 🙂

michaela80
8. aug 2010

@denisocka v nemocnici som ju musela budit kvoli tomu ze je malinka ale teraz si akosi zvykla a sama sa budi...len v noci je to o drzku...a nasa sa zobudi hned pri prebalovani tak nema problem potom papat...i ked sa casto stava ze mi na prsku zaspi...

carodejnica
8. aug 2010

@denisocka Nebojkaj sa, keď sa mne rozbiehalo mlieko (t.j. cca na 4 deň), tiež vypila 10-12g, potom sa to postupne rozbehlo. 🙂

miska1981
8. aug 2010

ahojte,
tak my stale priberame malicko, ale je spokojna, podla mna je to z toho, ze prespi 6-8 hod. v noci, takze vtedy nekojim, ale dr. mi povedal, ze pre kojene babo staci 100 gr, tak som spokojna. sice raz mi pribrala len 60 g, ale teraz uz je to vzdy nad 100.

chcem povedat mamickam co koja cez klobuciky zbavte sa ich, viem o com hovorim, prvy mesiac po narodeni malej som kojila len cez klobuky, potom som sa nasr....lebo to bolo vycerpavajuce a mala neprospievala, zacalo mi mlieko ubudat, tak som sa posnazila a uz kojim len bez. trvalo to len zo dva tri dni kym sa mala prestala jedovat a zvykla si na bradavku, a som stastna, lebo s ato neda porovnat.

miska1981
8. aug 2010

boze baby ja som sa zabudla spytat co som chcela.
na buduci tyzden nas caka ockovanie druhe v poradi + proti rotavirusom bojim sa teploty alebo nejakych neziaducich ucinkov, co mam preventivne kupit...?

davali ste nieco, nejake homeo, alebo sirupy, alebo co existuje na zmiernenie teploty a neziad.ucinkov???

dakujem.

denisocka
8. aug 2010

@carodejnica uz som do neho dostala dalsie 20
@miska1981 ja te klobuky nechcem,musime sa doma potrapit

shaarka
8. aug 2010

ahojte baby,
poradte mi nejake finty na rychlejsie spustanie mliecka 😒
vseobecne sa mi spusta nejak pomalsie... teda mne sa zda, ze rovnako, ako kedysi, ale je pravda, ze davnejsie to bolo tak, ze som si na kojenie len spomenula, a uz mi kvapkali prsia 😀
teraz to trva dlhsie a pan veduci, ked je hladny, nema trpezlivost stimulovat bradavky. snazim sa ako len viem, ale castokrat (a stale castejsie) sa stane to, ze zacne papat az po totalnom nervovom vycerpani.
a pre mna je to taka obrovska ulava, ze sa mliecko spustilo, ze az ma boli ten druhy prsnik 🙂

jasne, skusala som to ovplyvnit volou a robim vsetky tie krasne veci - myslim nanho, v ociach mam nehu, hladim ho pohladom a tak... ale zjavne to nepomaha 😒 on sa totiz neprihlasi na hlad vtedy, ked je hladny tak normalne, ale az vtedy, ked uz od hladu umiera, resp. sa tvari, ze ked nedostane do 5 sekund, tak umrie 😀
a je pravda, ze ked zacne ziapat na plne hrdlo, tak mi az zobrie zaludok a cim skor sa snazim vytasit prsnik a prilozit ho. a stale som pozadu... 😠 😝

snazim sa mu ponukat papat aj castejsie, ked si sam este nepyta, ale nemam uspech. on si skratka da nacas, aby ma paradne vyviedol z miery 😀 a intervaly ma tak nepravidelne, ze ma kazdy den minimalne 2x prekvapi strasnym hladnym revom 😠

co s tym? da sa nieco?
ci zas len pockat, kym toto obdobie prejde? (trva to uz asi 2 tyzdne)

jojina11
8. aug 2010

@carodejnica ja som zahlasovala tiež, dúfam, že to pomôže

miska1981
8. aug 2010

@denisocka skus sa potrapi stoji to za to 🙂
mozno zo zaciatku ta budu boliet bradavky, mna tak zacali, ze som pri kazdom kojeni plakala a ked mi nepomohol ani canesten a gencian po tyzdni, objednala som si jednu masticku /treba napisat annag IP/ a po dvoch dni ulava neuveritelna a kojenie som si konecne zacala po tyzdnoch uzivat.
drzim ti palce.

flamenga
8. aug 2010

baby, mám chuť kúpiť Sunar.... neskutočná bolesť, ako ma bolia bradavky.... 😒 pred chvíľou som si kojenie odplakala.... 😢

miska1981
8. aug 2010

@flamenga ziadny sunar, vyliec sa mastickami, co som pisala v prispevku vyssie.
ja som si tiez kojenie odplakala kym mi annag neporadila tu mast.

flamenga
8. aug 2010

@miska1981 akú masť?

carodejnica
8. aug 2010

@flamenga Skús Canesten, obsahuje clotrimazol - antimykotikum. Pred dojčením ,nemusíš bradavky umývať.
http://dojcenie.wordpress.com/2009/12/08/dojcen...

shaarka
8. aug 2010

@flamenga
asi ta nepotesim, ale ja som toto, co ty, prezivala prvych 6 tyzdnov! aj som sem pisala, ze este tyzden a koncim s kojenim. kazde kojenie ako ziletky cez bradavky... nenormalna bolest, plakala som vzdy, ked sa prisal. okrem mykozy som mala aj syndrom bielej bradavky, takze aj cas medzi kojeniami som pretrpela v bolestiach a este som mala aj neidentifikovatelnu jamku na boku bravavky, nieco ako mini krater, s hnisom. a to bolelo brutalne 😖

musis to vydrazat (teda ak chces). raz to iste prejde a iste to u teba nebude trvat 6 tyzdnov. len vydrzat, liecit a uspech sa dostavi... silno ti drzim palce! 😵

keby daco, napis IP

flamenga
8. aug 2010

@shaarka presne tak... páli, svrbí, ako keby mal v puse žiletky... má aj povlak, ale len taký slabý na koreni jazýčka, inde nie.... a bradavky nenormálne bolia aj medzi kojeniami... nielen počas prisatia... A na každej bradavke mám bielu "bodku" v strede bradavky... včera boli pľuzgiere, tie som prepichla, ale dnes je to len biele, bez pľuzgiera, nedá sa to prepichnúť....

a ako keby nestačilo, tak sa mi dnes neskutočne nalievajú obidva prsníky... už som na jeden prikladala teplé obklady a masírovala pred kojením, lebo bol ako skala.... 😒

flamenga
8. aug 2010

@carodejnica oddnes poctivo natieram... dúfam, že zaberie, lebo z tej bolesti zošaliem 😒 Malý mi od hladu plakal ako tur a ja som nemala odvahu začať kojiť.... slzy mi tiekli ako hrachy ☹

shaarka
8. aug 2010

s pluzgierikmi neporadim, nemam skusenost 😒
a ten povlak, pokial je az na koreni jazyka, nemusi byt soor, ale len zmena sliznice, prip. zostatok mliecka...
moj maly nemal v puse nikdy nic a napriek tomu mi kazdy hovoril, ze mam mykozu 😒 6 tyzdnov! 😝 a jasne, tiez som vyskusala canesten aj univerzalnu masticku z lekarne. z tej mam este zvysok v chladnicke, ak chces dam ti ju.

shaarka
8. aug 2010

flam, co to pises? jasne, ze kojit MUSIS ☹ ved si prirobis este nejaky zapal prsnika alebo co 😔
musis vydrzat, ok? vsetky sme vydrzali, zvladnes to aj ty.

flamenga
8. aug 2010

@shaarka už som mu dnes pre istotu povytierala pusinku roztokom sódy bikarbóny... chudáčik... ale tváril sa, že mu to nevadí 😅

flamenga
8. aug 2010

@shaarka jasné, že kojím, ale každé prisatie musím najprv rozdýchať a odplakať.... 😒 Ale tá úľava, ktorá nastala keď mi malý vyťahal ten stvrdnutý prsník... ach

shaarka
8. aug 2010

ved toto, ze to za to stoji, ze? 😉 😵 😀