Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

strapco13
8. aug 2010

@flamenga viem ako sa citis..ja som to mala..len som nevedela o annag a tejto stranke..cize ja som kojila v bolestiach, maly mi ten pluzgier strhol cely a bradavku som mala akoby rozpoltenu...a aj to sa zhojilo 😉 ..ale viem aka to bola panika a strach ked sommala ist kojit z toho bolaveho 😖
pri mykoze bradaviek mamy dieta moze a nemusi mat povlak...moj nemal nikdy povlak a napriek tomu moja mykoza bola strasna
ale...natieraj vetraj, maj v teple /v chlade bradavky bolia 😖 /, prsnik sa musi pravidelne vyprazdnovat az do "dna", dbaj na spravne prisatie a zhoji sa to
maly mal v tedy 3,5 mesiaca..a teraz sa kojime bez problemov, uzivam si to, maly miluje prsnik aj ked nevisi na nom cely den /ma inu dolezitu robotu..napr rabovat sufliky 😀 😀 /
drzim palce..ale je to beh na dlhe trate

shaarka
8. aug 2010

@strapco13
a ty poradit s tym spustanim mliecka nevies? 😅

strapco13
8. aug 2010

@shaarka neviem..ja uz ani necitim kedy sa spusta vacsinou....a mam pocit, ze cim dalej tym je to spustanie pomalsie..maly cucka a pusta, lebo na ma kuka, ze kde je mlieko ☹ ..a potom zrazu ide a prestane na mna kukat..ja to viem podla toho 😅

shaarka
8. aug 2010

ach jaj 😒

weirdo
8. aug 2010

@strapco13 - ahoj, ja mam tiez mykozu, alebo mala som, ale nieco z nej zrejme zostalo, syndrom bielej bradavky napriklad ... no a ja si to vetram, skoro vkuse beham doma hore "nadivoko", ale potom mi je zima. Znie to divne, ale fakt neviem, ako skombinovat vetranie a teplo 😅 . Pretoze ja nemozem nosit tricko bez podrsenky, nemohla som ani pred tehu ani pocas ani teraz, mam citlive bradavky. Jedine som spavavala bez podprdy, eraz spim tak, ze mam prsia prekryte plienkou. No a moja otazka je, ako to skombinovat?
Dnes som behala tak, ze som bola oblecena, mala som aj podprsenku, ale v nich Avent musle, cez ktore sa to vetralo. Je aj toto rozumne riesenie? Dakujem

strapco13
8. aug 2010

@weirdo to je rozumne riesenie
ja vetra pri zehleni...od zehlicky je telp, takze nemrznem 😉 ..kym je drobec hore, tak nevetram...lebo akonahle vidi hole prso chce jest 😀 😀 😀 ..aj keby prave dojedol
este sa mi osvedcili tricka s velkym vystrihom..len podokryjem prsia a chrbat a brusko je v teple
alebo notebook tiez sala teplo 😀 😀
pritul sa k manzelovi a pod
ja som milovala behat bez prdpry pred tehu..ale od porodu som skoro vobec nebola bez podprdy, ani v noci...jedine ked mam tricko strihnute pd prsiam, tak to udrzi vlozku

weirdo
8. aug 2010

@strapco13 - aj ja mam niekedy pocit, ze ma mala vidi ako prso 😀
No a co vlozky do podprsenky? To sa moc neodporuca, ci?

strapco13
8. aug 2010

@weirdo ja mam tie pratelne..aby mi netrcali bradavky az tak 😅 ..a potom len na kojenie si dam tu jednorazovu vlozku na to prsnik z ktoreho nekojim, po kojeni vyberam /alebo ak nema po ruke vlozku, tak tam strci plienku

weirdo
8. aug 2010

@strapco13 - 😀
No ja mam aj pratelne aj nejake Johnson tusim, tie maju taku malu jamku tam, to som rada, lebo mne vadi, ked sa mi stlacia tie bradavky 😀 . Ale robim to podobne ako Ty pri kojeni, ale pouzivam plienku ...

strapco13
8. aug 2010

@weirdo ja mam ploche bradavky..teda mala som...tie trciace anteny mi dost vadia po estetickej stranke /viac ako to ze mi trosku prsia ovisli ..neboli velke, tak nemalo co ovisnut 😀 a ani to ze mi popraskali mi nevadi/..vadi mi ze bez podprdy mi tak vidno bradavky..ale co uz ked si ich drobec vytvaroval podla svojho gusta 😀 😀

shaarka
8. aug 2010

aj ja som si presla vetranim (nosila som len pod prsiami zastoknute papierove vreckovky, na ktore mi kvapkalo mliecko 😀 😀 potom plienky, potom zberace mliecka, az som skoncila pri klasickych vlozkach do podprdy. tiez pouzivam johnson 🙂 kvoli jamke na bradavku - i ked by mohla byt hlbsia, nie? 😀

@weirdo
na bielu bradavku (podla mojej skusenosti) musis prsia zakryt, inak nepomoze nic. a neboj, mykoza ustupi aj tak. to vetranie je priserne, ja som si povedala, ze radsej mykozu o tyzden dlhsie, ako este jeden den s bielou bradavkou citlivou na chlad (hoci aj pohyb vzduchu pri chodzi v byte) 😠

strapco13
8. aug 2010

@shaarka hej to bolo strasne rozhodovat sa...vetrat sa,ale potom bolela bradavka..alebo nevetrat a pestovat mykozu
to jedine ma vzdy donutilo zehlit /tuto cinnost nenavidim 😝 /..od zehlicky fajne teplo a vetrala som..alebo pri vareni

shaarka
8. aug 2010

🙂 joj jak dobre, ze uz tie problemy presli, ze?

kvietocek7
8. aug 2010

@strapco13 ahoj citala som tvoj prispevok tusim zo vcera, ako tvoj Matko zaspinkava -presne s tym cumlikom ako nas maly.Ja mam dilemu a otazku ako co najskor oducit od dudlika, mas nejaky napad, sposob akoby sa to dalo? Este stale papame MM ale ten cumlik by sme asi fakt uz nemuseli mat 😒

strapco13
9. aug 2010

@shaarka hej uzivam si to..drobec sa koji kedy chce
lenze som chcela odsat na kasu..a viac ako 15 ml neodsajem..a to som jeden cas odsala cez 120 ☹ ..ale zabudla som mesiac pit caje na kojenie a kedze maly si cucka skor od smadu, tak mam mliecka akurat pre neho na "sklade" 😅
no nic zacala som cajickovat, odstriekavat..nechcem kase s UM..uvidim za kolko dni sa zvysi produkcia
inak prvy den som neodsala ani 10 ml a dnes 15 ml...cize uz za 2 dni je to lepsie..cize cim viac cajikov a viac prikladat a odsavat a ide to
drobec urcite nestrada..je vesely, culy, dost pocikanych plienok, o pokakanych ani nehovorim 😀 😀 .len je malo na plus odsavanie k tomu..ale ja to zo sobe vydolujem 😀 😀 😀

@kvietocek7 od dudlika odnaucis jedine tak, ze ho zoberies a nedas a vydrzis par dni kym si na novu situaciu zvykne
je planujem dalsie leto odnaucit..nam este len teraz zacinaju liezt zuby...takze teraz ho neplanujem stresovat 😅

weirdo
9. aug 2010

@strapco13 - 😀 😀 😀

weirdo
9. aug 2010

@shaarka - diky, no priority musime mat, mykoza alebo biela bradavka 😀. Ale budem pouzivat tie vetrace, aj tak je zima v byte teraz 😉

strapco13
9. aug 2010

@weirdo kym mas mykozu bude aj sy. bielych bradaviek...lebo to jej jeden z prejavov mykozy..cize akonahle vyliecis mykozu, vymiznu biele bradavky 😉

weirdo
9. aug 2010

@strapco13 - prve som si nasadila musle, pripadam si ako Madonna v klipe pesnicky Vogue 😀. Ale ja som bola v tom, ze mykoza uz neni, lebo uz ma nereze nic, neni cervene, len ta bradavka casto cumi na mna biela ... to preto pisem, ze mam zrejme mykozu. Ach jo ... davam si po kojeni Bioclin, menej sladkeho papam, jedla som Citrovital, pouzivala aj masticku, co odporucila Annag ... tak uvidime 🙂

zuzkat1
9. aug 2010

baby ked mam zmrazene mlieko v mraznicke ale nemam ani v jednom sakli take mnozstvo ake treba do receptu tak mozem skombinovat aj dva tri sakle s inym datumom? to asi nie vsak?? 😒

strapco13
9. aug 2010

@zuzkat1 a preco by si nemohla? 😉 a to kolko potrebujes na 1 recept a kolko je v sacku?

shaarka
9. aug 2010

ja som smutna, uz pomaly nemam co zberat 😒 zasobila som sa sackami a teraz uz nemam tolko mliecka, aby som po kazdom kojeni odstrikala zbytok 😒 maly vyslope vsetko. asi by to chcelo nejaku nadprodukciu 😀

zuzkat1
9. aug 2010

@strapco13 tak este nepotrebujem,ale citala som taky receptik ze tam ide 300 ml a ja odsavam vzdy len rano a teda mam v sackoch v rozpati od 70-150ml ...som myslela ze nemozem lebo ved ked jedno je starsie a tak ze ci nepokazim to mliecko ak zmiesam starsie s novsim🙂

raffaella
9. aug 2010

ahojte dievcata, citam ze ste sa tu bavili aj o mykoze. Ja som prekonala strasnu mykozu bradaviek, tiez do toho syndrom bielej bradavky, no katastrofa. Ani pri porode som neplakala od bolesti ako som plakala po kojeni, ked nastupila ta neskutocna bolest. Ale vdaka annag som dosla na to, ze mam mykozu bradaviek a pamatam si, ze hned ako som si dala prvykrat Canesten sa mi neskutocne ulavilo. Napriek tomu som este navstivila aj koznu doktorku, lebo Canesten aj protikvasinkova dieta zabrali, ale stale som ich mala take cervene a bolave (i ked ako vravim, ta bolest pri kojeni a aj po kojeni presla uplne), ale na dotyk boli stale velmi bolave a cervene. Kozna mi predpisala masticku Fucidin, ktora sa pouziva aj pre kojacie mamicky a ta mi to krasne vsetko doliecila, pouzivala som ju snad aj 2 tyzdne, ale pomohlo to velmi a uz sa to ani nevratilo. Aj annag odporuca, ze ak je ta infekcia privelka, tak je dobre ist aj za koznou a dat si predpisat aj silnejsie.

carodejnica
9. aug 2010

@strapco13 ja kupujem od začiatku príkrmov instantné nemliečne kaše a riedim vodou z vodovodu 🙂 (instantné preto, lebo moja malá nie je veľký žrút, ona je furt cicavček, a nemliečne preto, lebo som nechcela dávať skryté UM)
@shaarka aj ja som si chcela robiť zásoby MM, ale malej také mlieko nechutilo, zaobišla som sa aj bez nich - t.j. má stále čerstvé 😀

cicimon
9. aug 2010

ja som zacala mrazit trochu este pred 3 mes a teraz to vyhadzujem, kedze som to nemala dovod vyuzit. Ale ked sa bude blizit cas prikrmov, tak zacnem zas zbierat

zuzkat1
9. aug 2010

@carodejnica do nemliecnych kasiciek sa nedava mm? to sa riedi vodou? ja som myslela ze nemliecne su preto lebo neobsahuju mlieko a treba ho tam potom dodat... ja este nedavam kase tak ma to zaujima do buducna🙂

bubelko
9. aug 2010

@cicimon nevyhadzuj. pekne rozmraz a pridaj malej do kupela 😉

cicimon
9. aug 2010

@bubelko dobry napad, dik 🙂

carodejnica
9. aug 2010

@zuzkat1 do nemliečnej sa môže pridať aj voda, konkrétne tieto napr.
http://www.nasimdetom.sk/sunarka-nemliecna-kasa...
http://www.nasimdetom.sk/sunarka-nemliecna-kasa...
Na obale je vyslovene napísané, že sa môžu riediť mliekom (UM, alebo MM), ale aj vodou. Tak ja od začiatku riedim vodou a malej chutí. Dojčím na požiadanie, takže malá má mlieka dosť. 🙂