Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

kubkovka
31. okt 2008

saska.t, dakujem, uz kakala, ale teraz zasa nie, asi jej to vsetko travi........vdaka za podporu

saska.t
31. okt 2008

neboj je to normalne .... pre pokoj duse sa spytaj kludne svojho doktora 😀 ...

annag
31. okt 2008

jeej kubkovka, voľako mi ušla Tvoja otázka, ale sastka.t ma výborne zaskočila, kakanie do každej plienky aj kakanie raz za tri týždne je úplne normálne, to je pri dojčení veľká výhoda, nemusíš riešiť stolicu, deti na UM sú na tom podstatne horšie 😉 🙂

saska.t
31. okt 2008

annag a ty si este 2v1 sa teskam kedy uz konecne povies ze je mala na svete, vsetci to ocakavame ako sol 😀

annag
31. okt 2008

saska, v utorok najneskôr, už to môj pôrodník viac naťahovať nechce 😀

zuzka1.
31. okt 2008

Ahoj annag, vzdy som ti chcela nieco napisat, len som nemala ziadny dotaz ani problem, ale aj tak vdaka za to ze si, vieme vselico od teba co nam ani lekar nepovie.
Nas Saminko je bohuzial uz mesiac na UM a problem s kakanim nemame, praveze kaka aj 3-4-5x za den, je to ok???sme chudokrvni tak davame Maltofer, stolica tomu obcas zodpoveda sfarbenim, papame zeleninku aj ovocie na olovrant, len ta stolica byva dost casto a pomerne casto ina, niekedy tvrda jak kamen inokedy redsia. Je to ok???Tvoj nazor???a mimochodom v utorok na Vas myslime!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😉

3558
31. okt 2008

anni potom ked povies zuzke1 svoj nazor, mozem aj ja pridat otazku? moj je na umelom mlieku dva mesiace. a uz dva dni,ma stolicu az do zelena a hustu. a aj viac smrdi. ☹ doteraz mal stale taku stredne riedku,tiez posmrdkavala ale farba bola oranzovo-zlta. nic som nezmenila, papa iba mliecko a nechapem to. je to normalne, alebo mam ist k doktorovi? vdaka annag. aj my budeme na teba mysliet 😉 a drzat palceky.

annag
31. okt 2008

zuzka1 - ďakujem veľmi pekne 🙂

bude to OK. Ten rozdiel v stolici bude daný príkrmami, podľa toho, čoho zje viac či menej v ten deň, akú hustú má stravu ... S tým sa netráp, pokiaľ ho evidentne nebolí bruško a nemá problém sa vyprázdniť. Stolicu, ktorá je čo i len trošku formovaná lekári v podstate považujú za normálnu. Aj kakanie 5 x denne je normálne, aj raz za 3 dni. Hustejšia stolica sa dá riešiť väčším prísunom vody a vlákniny, to vlastne aj robíš, ak jej má menej, tak také tuhé bobky robí väčšinou viac mliečna strava.

annag
31. okt 2008

zuzka29, aj Tebe ďakujem, ste zlaté 🙂

Prii detičkoch na UM existuje vždy väčšie riziko infekcie tráviaceho traktu. Preto treba pri takejto náhlej zmene vylúčiť nejaké zápalové ochorenie bábetka, či iné skryté ochorenie, viróza, prechladnutie ... Môže to byť aj prejav alergie na BKM, ale to by sa už prejavilo skôr a mal by aj koliky ... to sa mi nezdá. Ozaj by som to konzultovala s lekárom, aby si niečo nezanedbala, radšej prísť zbytočne ako neskoro a problém prehĺbiť.

bambusko
31. okt 2008

annag, ja ta obidvujem aj za toto 😕 po termine som rodila len najstarsiu, aj to boli 4 dni a bola som z toho na prasky 😒 tomu babu je u teba dobre 😅

3558
31. okt 2008

anni dakujem velmi pekne. mozno som neumyla dobre flasu.aj ked sa snazim pravidelne ich sterilizovat. aj dudle.

annag
31. okt 2008

zuzanka, môžno budú stačiť len probiotiká na úpravu črevnej flóry, no každý takýto tráviaci problém treba riešiť s lekárom, aby sa domácimi receptami náhodou nezakryla ozajstná príčina.


bambusko, no prášky mi nehrozia, beriem to s humorom, skôr to, že mám stanovený termín je taký zvláštny pocit, ale možno mi odíde voda a bude to nakoniec aj skôr, no kontrakcie či poslíčkovia žiadni - úplne rovná čiara vychádza na monitore 😎

dzanka3
31. okt 2008

annag aj my s Martinkom drzime velmi palce aby to vsetko dobre dopadlo 😉 ......aj mne si dobre radila...ale Martinko pri akejkolvek snahe o kojenie ci uz stale alebo kazdu hodinu vobec nepriberal a po 3 tyzdnoch sme museli prejst na UM....no a teraz ma vyse 3 mesiace a ma 7890g a 67 cm...je tucnucky...
...velmi som chcela kojit, ale vtedy len stal na svojej vahe a vrestal a stale bol zaveseny na cecku ......(on sa aj narodil s vahou 4300g...a moja mama nas tiez nekojila nemala mlieka...tak asi aj genetika zaposobila)

annag
31. okt 2008

dzanka, ďakujem veľmi pekne a netráp sa, nie vždy sa dojčenie podarí, ono väčšinu mamičiek po pôrode práve že zaskočí, v tehotenstve ho berieme ako samozrejmosť a potom zistíme, že je občas náročnejšie než tehotenstvo či pôrod dokopy. Pre malého si a budeš tá najlepšia mamina na svete 😉 🙂

dzanka3
31. okt 2008

....no ale aj tak ma to mrzelo velmi som chcela kojit - pila som caje, meltu, homeopatika, zasmazene polievky...vody kopec...potom aj vineu a nic...ale ja som rodila cisarskym mozno aj to zaposobilo...ale zas prvy tyzden "pribral" 50g....
...tak nech uz mas aj ty babiku co najskor bez problemov pri sebe..a ty dvaja pomocnici - surodenci nech neziarla 😵

annag
31. okt 2008

dzanka, pri druhom bábetku to možno vyjde, každé bábo je iné, aj každé dojčenie je iné

s tou žiarlivosťou to bude asi fakt kríž boľavý, ale nech si pekne zvyknú, aspoň z nich nebudú malí sebci 😀

horallka
31. okt 2008

annag, ty si ešte neporodila? A ja že už si aj z pôrodnice doma. 🙂

blau
autor
1. nov 2008

Anna krasne deticky mas. Tak si ma prekvapila s tym albumom, ze sa neviem nan vinadivat. Budem na Vas velmi mysliet v utorok. Lebo utorok ma take zvlastne caro pre mna. Mne na utorok planovali cisarsky, lebo maly bol otoceny naopak a ked som prisla do nemocnice, tak spravili sono a on bol otoceny spravne, tak som si dala vytiahnut infuzku z ruky, ze sa ide rodit normalne. Doktorky na mna ostali pozerat, ze ci naozaj nechcem cisarsky, ze oni mi ho spravia, ked uz je naplanovany. A ja, ze nie ja si idem domov pockat. Rodila som potom v utorok az za 2tyzdne. Tak drzim palceky aj s pastickami a hlavne aby ste boli obidve bojovnicky v poriadku 😵

dididi30
1. nov 2008

woooooow annag, konecne ta vidime aj tvoje deticky, co ta alebo kto ta prehovoril k odhaleniu identity? 😀 ale sak neva, sekne vam to 😉

macaeliska
1. nov 2008

no konecne. Konecne viem, ktorej tvari priradit nekonecnu dobrotu a ochotu pomahat. Vdaka a drz sa.

bambusko
1. nov 2008

annag 🙂 🙂 🙂

dudricka
1. nov 2008

Annag krasne deticky, a nad ziarlivostou sa netrap.Uvidis ze budu najlepsi surodenci na sveta, vidim to u nas doma 😉 Mirko neda na Samka dopustit. 🙂 Drzim ti obe paste aby vam to super dopadlo a myslim na teba v utorok. 😵

martina46
1. nov 2008

annag, no jeeeeeej, konecne ta vidim 🙂
mas krasne deticky 😵 🙂

graziela
1. nov 2008

Annag, tak aj ja som tu nakukla, ci uz nahodou nemas drobceka na svete a ostala som prekvapena, ze stale nic 😨
Asi je malickemu naozaj dobre u teba v brusku 😉 Velmi vam drzim palceky, nech to vsetko dobre dopadne, co najmenej boli a nech ste co najskor vsetci spolu domka 🙂 🙂 🙂
A s tym kojenim suhlasim, druhy krat to väcsinou byva uplne inaksie...ja som toho svetlym prikladom...1.dcerku som vobec nekojila, nevedela sa vobec prisat, dovodom bolo neskore prve prilozenie, neochota a neodborna pomoc zo str. personalu, stres a nakoniec aj moje zdr. problemy...no a 2.krat to islo takmer ako po masle, neratajuc pociatocne problemiky, ked sa drobcek musel naucit chytit si do pusinky spravne moje nie moc idealne bradavky...Ale zvladli sme to, maly bude mat uz 5 mesiacov a obaja si to vychutnavame a dufam, ze este dlho budeme 🙂 🙂 🙂

annag
1. nov 2008

holky, ďakujem veľmi pekne 😵 😵 😵

už mám aj nejakých poslíčkov, občas mi tvrdne bruško tak sa teším, nech to ide v utorok ľahšie 🙂

dididi30
1. nov 2008

annag hej, no len aby si nebola prekvapena, aj dnes do rana 😀 ja som mala druhe do 2 hodin s prvou kontrakciou a bola som otvorena na 10 , naplno!!!

annag
1. nov 2008

dididi, keby si mala pravdu, ale mne to určite nehrozí, ja sa otváram horko ťažko za pomoci všetkých liekov, ani zbalená ešte nie som úplne, lebo na to ja budem mať času až až 😀

martina46
1. nov 2008

annag, ale nikdy nevies, radsej sa chytro dobal 😉 😀

zuza.m
1. nov 2008

už som chcela pisat novu temu či ta tu niekto videl,a vidim že si ešte stale tu.cely den som na teba myslela.či už ta to nahodou nechytilo.tak držim aj ja prsty.inak stym otvaranim sme asi na rovnako.ja som myslela že maleho každu chvilu rodim a ked som si vyskočila na kozu tak sestry že dolle chodit ,malo otvorena 6prstov.vydržala som asi do 8prstov a poptom som už z kozy nechcela zliest 😅 .za 10minut bol vonku. 😀 a ja potrhana. 😠

saska.t
2. nov 2008

annag vidim ze sme na tom podobne po 8 hod som bola stale otvorena len na 1 cm,po 10 na 1,5 cm a po 12 na 2 cm a to uz do mna rvali vselijake sajrajty a ja som si myslela ze umriem! A potom prisiel ujo epidural a svet bol hned krasny a ja usmiata, ale mala sa narodila az po 14 hod. 😀