Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

pipussa
18. aug 2010

kocky
a ked je dieta na umelej vyzive, tak sa musi zacat od 4.mesiaca ???
nemoze sa tiez od 6.mesiaca ??

strapco13
18. aug 2010

@pipussa tam ide o to..ze MM sa prisposobuje potrebam dietatka obsahom...a UM jedine mnozstvom...tam sa doporucuje zacat prikrmovat ak dieta vylije viac ako liter UM do dna..cize uz samotne mlieko nestaci...pockat ale samo mozes..len take mnozstvo mlieka tiez nie je vhodne..zahlienuje a pod..proste viac ako liter je vela, teba zacat prikrmovat

leelo
18. aug 2010

@sasikas od mrkvicky ani nevyperies, na to sa priprav 😉 ani od bananu, ale ten narozdiel od mrkvy malemu aspon chuti

sasikas
18. aug 2010

@leelo - aha, tak to ja som bola este optimisticka, ze ked budem drhnut vanishom o dusu tak vyperem... 😀 .

pipussa
18. aug 2010

@strapco13
aha, to som nevedela...
no, ved uvidime, kolko bude pit prcek
doteraz pil 6x 150ml
ale teraz mu prestava chutit, castejsie grcka... a staci mu 120ml... ale iba par krat do dna... rano musi mat 150ml
snad to nebude reakcia na UM, alebo odmietanie mojho mlieka, ze zacal viac grckat
mozno ma len vrchol refluxu ( mal ho slaby, akoeze taky bezny )
( a inak, ma 7kg, v 3.mesiacoch, takze kludne moze zacat menej pit... )

strapco13
18. aug 2010

@leelo
@sasikas ..vraj to ide rozpustit detskym olejom

strapco13
18. aug 2010

@pipussa hej kolo 3 m. vrcholi reflux, a koncia koliky
my si este obcas grcneme aj teraz..vacsinou hned potom ako si spomeniem, ze uz tyzden negrckal 😠 😀 😀 😀

pipussa
18. aug 2010

@strapco13
len u nas je divne, ze teraz ma obdobie, teraz par dni, ze sa nevie vykakat... Akoze ma riedku stolicu, asi 2x denne, ale nevie ju dostat von... Musim pouzit rurku.. a ma viac prdy...
to je divne, ze to zacalo teraz...
doteraz pekne kakal sam, aj ked obcas place boli, ale nie az take, ako poslednych par dni...

vejula
18. aug 2010

@prsky a planovali ste??? či sa pritrafilo? no a malu budeš kojiť dokedy???? LEbo jedna kočka piše že ma tetraz hrozne problemi kedže staršieho synka neodstavila a teraz koji aj jeho aj malu tak on straaašne žiarli a ked koi malu tak on vrieska že to je jeho mliečko... 😒

idem si prečitať ten članok ok annag som zvedava 😉

strapco13
18. aug 2010

@pipussa maly ma aj UM a MM?..ak som dobre pochopila..nezmenila si UM?

pipussa
18. aug 2010

ano
odsavam asi 220ml denne
a zvysok ma bebu ha 1,
inak som nic nemenila
tiez mi je to zahada... sledujem to a uvidime...

uankab
18. aug 2010

@strapco13 nemam tam nic take... teda mam tam zopar takych bodiek, ako keby som mala "vyrazky", ale to mam aj na druhom na dvorci a neboli to.. teraz akurat pozeram, ze to mam aj horuce na dotyk a cervenie to este viac ☹ ☹ ☹

bubelko
18. aug 2010

@uankab moze to byt zacinajuci zapal. skus si davat pred kojenim teple a po kojeni studene zabaly. najlepsie tvarohove 🙂 a odmeraj si teplotu.

strapco13
18. aug 2010

@uankab tak ako pise bubelko..len si to este natri framykoinom, keby to bol len lokalny zapal na kozi..ale moze ist aj o pocinajucu mastitidu, zapal prsnika

strapco13
18. aug 2010

@pipussa skus espumizan alebo sab simplex na prdiky

pipussa
18. aug 2010

@strapco13
mozu dietatu vadit , ze som nasadila vapnik-horci-zinok... / kvoli padaniu vlasov / napadlo ma, ze ci z toho viac negrcka...
ale asi je to blbost, lebo som mala asi len 3 tabletky a nie kazdy den....

pipussa
18. aug 2010

@strapco13
skusila som esplumisan... ale nedavam ho stale... v kazdom krmeni
este je to len par dni
uvidime

strapco13
18. aug 2010

@pipussa to nie , tie vitaminy nie..ale nejedla si nieco tvarohove..kamoske grcal po tvarohovom maminkinom mliecku

uankab
18. aug 2010

to snad nie dalsi zapal... 😖 ... ale teraz mam cerveny len dvorec, vobec nie prsnik naokolo (ako obvykle)... mozem zabaly prikladat aj na to? pretoze viem ze na bradavku sa nesmu, a to je vlastne hned okolo..

@strapco13 , pozerala som este annag albumy, ten mliecny pluzgierik je vzdy uplne biely ? ja tam mam totiz taku vyvysenu bodku ale neviem ci sa to da charakterizovat ako to...

inak stalo sa mi to zase po tom, co som Magdalenku v noci menej kojila... ako mozem tomu predchadzat???

pipussa
18. aug 2010

@strapco13
jedla.......

tvarohovy kolac...a nie jeden...
akoze ovocny... a na vrvchu naliaty tvaroch s ovocim... / 2 balenia /
vidis to....
no, uz je zjedeny...
sranda... mozno mas pravdu

strapco13
18. aug 2010

@uankab pichni tu bodku..to vyzera na pluzgier..musis prsnik dokonale vyprazdnit..odstrekaj si vtedy do prikrmu

bubelko
18. aug 2010

@uankab mne pomoholo odsavat a prikladat maleho castejsie v noci, ale som ho tym rozhasila, takze asi radsej odsavat 😉 pockaj vsak, co povie strapco alebo prsky 🙂

uankab
18. aug 2010

@strapco13 , na druhom prsniku (teda na dvorci) mam takych bodiek asi zo 10 a ten je v poriadku... ale ked pichnem do toho sterilnou ihlou, tak by sa nemalo nic stat, ci hej ??? pojde z neho nieco von?

prsky
18. aug 2010

@vejula planovali sme az julovciatko, ale pritrafilo sa skor 🙂 a chcem dojcit tandemovo - vychovu budem riesit potom, zbytocne sa predom stresovat, ze co vsetko moze nastat, aj tak je kazde dieta ine. ja to beriem tak, ze kedysi sa dojcili aj 2-3-4 deti naraz a nikto si vrasky nerobil - a nechcem oberat prvorodenu o mliecko, ked este na to nedozrela, pravdupovediac si neviem odstavenie v reale ani predstavit, lebo strasne na dide lipne - btw. vrieskanie sa nemusi konat, sak sa daju dojcit aj obe deturence naraz 😉

vejula
18. aug 2010

@prsky jasnačka načo zbytočne stresovať... ja vždy len myslim že človeku chcem dobre poradiť a nakoniec to vyznie blbo 😒 ty si malu poznaš najlepšie a vieš čo potrebuje 😉 a čo ako bude zvladať, ved všetky detičky su ine 😉 mna mama prestala kojiť ked som mala 6 mesiacov lebo zistila že už je v 3tom mesiaci 😅 a to boli take komunisticke vymysli že babo v brušku nebude mať dostatok živin a bla bla bla.... no ale čo už

inak čitala som ten članok od annag tak fakt nechapem ako si ti pediatri z toho vyvodili že je je najlepšie začať v tom 4tom mesiaci... A len tak rpe zaujimavosť, keby teoreticky mam teraz malo mliečka na celodenne kojenie tak je lpšie zaviesť prikrm už teraz či nasadiť UM???? to len čisto teoreticky.

A ešte kočky čo už prikrmujete s čim ste začali??? S mrkvičkou či zemiačikom??? Ja mam chuť začať prave so zemiakom je mi to take akesi sympatickejšie a hlavne sa mi zda ta chuť taka neutralnejšia.

jo a ešte jedna otazka čitala som v jednom članku že do prikrmov davať aj olej. Ale tak ma napadlo že ked budem davať do nich MM tak vlastne tuk tam bude a olej už ani netreba... či???

prsky
19. aug 2010

@vejula nevyznelo to blbo a ja som len odpovedala, aky mam na to nazor. mna ani nenapadlo, ze by si z tej odpovede mohla vycitit nejake rozhorcenie nad nevyziadanou radou 😕 jasne, ze sa zamyslam aj ja, ale snazim sa mysliet hlavne pozitivne a v kazdom pripade si budeme musiet nejako poradit ako miliony inych mamiciek - a ked to tak vezmem, rozdiel medzi mojimi detickami bude celkom fajn 🙂

co sa prikrmov tyka, zacala som zemiakom, mne osobne chuti viac ako uvarena mrkva a tiez sa mi zda menej sladky (ale zalezi od odrody), ale je to uplne jedno. olej mozes/nemusis dat, ked das MM uvidis podla konzistencie.

matja
19. aug 2010

@vejula - máš pravdu, keď dávaš MM, olej už netreba. Tuk je potrebný na lepšie vstrebávanie niektorých vitamínov, ale stačí ten, čo sa nachádza v MM.

ivv
19. aug 2010

ahojte dievcata,
zas vam vpadnem do temy.. mala mi od siestej rano nechce cicku 😕 . zjedla len asi 50ml jablckovej vyzivy.. v noci papala tri krat, ale takto mi este neodmietla.. vacsinou sa hadze za prsom..

vejula
19. aug 2010

@prsky nieee nebolo roahorčenie v tvojom prispevku ale ked som si spätne prečitala moj prispevok tak som usudila že zbytočne ťa dopredu stresujem... to sdom cela ja streserka aj ked netreba....

@matja vdaka za odpoved 🙂

adal
19. aug 2010

ahojte potrebujem radu prosím ... máte aj Vy večer pocit že nemáte mlieko ? mne sa to stalo včera prvýkrát, v panike som poslala manžela kúpiť nutrilon, zatiaľ som ho nepoužila ale stále nemám taký pocit že mi idú prsia explodovať aj keď asi mám zatiaľ mlieka dosť keď malý za týždeň pribral 240 g
Ďakujem