Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

nevesta
22. aug 2010

@shaarka to iste sme mali aj my, preslo to po cca 3 tyzdnoch 😉 Vydrzat 🙂 Teraz vynasla novu metodu a to, ze sa sprava pri cucani naprazdno ako ovecka... Teda mi bucha rukami a ustami do prsa, aby podporila spustenie. Celkom vtipne 😝

shaarka
22. aug 2010

noooo nevesta, tak poviem ti nieco o tom? 😀 😀 😀
mam doskrabany dekolt, pretoze on nahnevany tou ruckou mava hore dole, chyta sa podprdy, skrabe, bucha kade tade alebo sa odtlaca (chudak moje bradavky)😀 😀 "najlepsie" je to vtedy, ked sa nahnevany odtrha s bradavkou v puse. ked vidim, na ake rozmery ju natahuje aj s dvorcom, nie je mi vsetko jedno 😀 nastastie sa len smejem. stoji to zato, lebo potom ked vidim, ako sa slastne tvari, ked cucka mliecko, idem sa roztopit od blaha 😵 😀
dakujem za podporu 🙂

jojina11
23. aug 2010

@shaarka máme asi rovnako staré deti,, čitala som aký ti je zvedavý aj pri papaní, moja tiež, hlavu vykrúca, všetko potrebuje vidieť, niekedy sa prisaje a hneď pustí lebo ju niečo zaujme 😀 a potom znovu,
baby vy kojíte aj v noci, niekedy vám normálne závidím, moja Vladka mi väčšinou prespí až do rána a tak o ten pocit,že pekne ťahá prichádyam 🙂

strapco13
23. aug 2010

@jojina11 uzivaj si ze spi..moze sa to zmenit 😅

@shaarka si mi pripomenula casy, kedy mi rano vzdy vyvadzal na prse..inokedy nie, len rano...asi sa potreboval presvedcit, ci je to stale ta ista izba..kolkokrat sommsa mu vyhrazala, ze pojdem kojit do skrine, aby nic nevidel, kojila s pyzamom cez nase hlavy, robila z periny zabrany aby nic nevidel 😀 😀 😀 😀
potom som to vzdala...nech si papa ako chce, kuka kam chce. ak chce jest bude, ak nie tak nebudem nutit...a on prestal vyvadzat

shaarka
23. aug 2010

😀 😀 😀 ze do skrine! to je napad 😀 ja sa ale do nasej nezmesim 😠 inak by som o tom vazne pouvazovala.
no a aby toho nebolo malo, tak v noci sa uz tiez rozculoval. sice nie az tak hlasito, ale odtrhal sa ako besny.
a dnes rano po 3 (!!!) hodinach odmietal papat. aj sa mu mliecko spustilo a on furt urazeny plac, taky uaaaa, uaaaa, ja nechceeem, ale nakoniec sa prisal a tahal ako sa patri.
tak nechapem, co vymysla.

ozaj, s pribudajucim vekom sa intervaly zvycajne predlzuju, alebo skracuju?
doteraz som vedela, ze kazde dve hodky bude cucat ako sialeny, ale posledne dni ma presvedcili, ze si sam nepyta ani po troch hodinach. tak ponukam sama a niekedy trosku donutim papat. lebo neviem, ci ozaj nechce, alebo len nechce, lebo mu hned netecie.

shaarka
23. aug 2010

ozaj, este jedna otazka:
vacsinou sa do postele dostanem tak o jedenastej a teo si posledne noci pytal papat okolo 00-01 hod. tazko sa mi po takom kratkom case vstavalo k nemu. tak som premyslala, ci ho pred tym, ako idem spat, nezobudim na papanie. aby som potom mala aspon tie 4 hodiny neprerusovaneho spanku. co myslite? je to blbost? pokazim tym nieco?
(teda ani nemyslim tym zobudenie, len ho vyberiem z postielky a dam na prsnik...)

takyna
23. aug 2010

babule potrebujem radu, vopred ďakujem
malú moju iba kojím, a tento týždeň vobec nepribrala možno 20 g, ale nič viac ☹ , mlieka mám dosť, v podstate je spokojná, neplačká, spapá tých 80 g, občas o niečo viac, ale aj menej spinká tiež pekne
čo robiť?, treba začať umelým miekom dokrmovať????

strapco13
23. aug 2010

@shaarka nebud ho...nestoji to za to..a nebude spat potom dlhsie..a nikdy nevies ci sa zrovna v tu noc nerozhodne spat az do 5 do rana 😉
co sa tyka intervalov...ja ich nesledujem..ale teraz papame castejsie..lebo medzi prikrmami vzdy cucka..cize cca kazde 3 hodky prikrm a medzi tym cucka..ale niekedy 1x medzi prikrmami a niekedy 2x
v tych 3 mesiacoch dieta objavuje svet..takze nechce stracat cas papanim..my sme sa teraz vratili zas do bodu kedy pri cuckani je dolezity len prsnik, a moje usta..neviem preco mi pri kojeni strka ruku do pusy a drzi ma za zuby--normalne nasilu mi tam strci rucicku a drzi sa 😀 😀 😀

strapco13
23. aug 2010

@takyna urcite nedokrmuj..ako ju vazis?..papa ti pekne takze urcite netreba UM

takyna
23. aug 2010

@strapco13 mám váhu doma, váži dobre , lebo sa to zhoduje s váhou v poradni u doktorky, ale ja nechápem prečo mi potom nepriberá ☹

nevesta
23. aug 2010

@shaarka nebud, skusala som to, nezabralo 😉 Zobudila sa rovnako. Ono to fakt prejde. Strasne vela veci teraz objavuje. Ono len v tom veku zacnu zistovat, ze existuje aj svet okolo, tak preco sa nepozriet? 😉 A nemaju cas cakat na mlieko, kym sa spusti, bo by im mohlo ujst tolko zaujmavych veci okolo 😉 Neboj, po case zisti, ze mu nic neutecie a bude papat. Mne sa teraz kojacie intervaly skratili...

strapco13
23. aug 2010

@takyna z jedneho vazenia sa neda urcit prirastok..skus pockat este tyzden..sleduj pocikane a pokakane plienky
daj jej zobrat odbery..KO, zapalove markery, moc, odbery na stitnu zlazu..ci nema zvysenu cinnost..vtedy je velmi rychly metabolizmus..dolezite su mesacne prirastky a nie tyzdnove..pokial nechudne malo by byt vsetko OK
mozno ma len rychly metabolizmus
popytaj sa v rodine ako ste priberali ty a otecko malinkej...ak ste drobnejsi, necakaj, ze mal bude michelin
a dalsia vec ak ju vazis pred a po kojeni..pre malu je to stres a vtedy je metabolizmus rychlejsi, vsetok cukor sa spali a neulozi sa do zasob
a stres to je lebo..miesto na prsnik ide najprv na vahu a po kojeni miesto toho aby si uzivala tvoju nehu ide zas na tu vahu

takyna
23. aug 2010

@strapco13 krv mala v poriadku trosku bilirubin zvyseny kvôli zltacke , ale aj tej je uz v podstate v poriadku, neviem asi len stitna zlaza nebola kontrolovana, mala vypadok v kakani musela som jej pomoct rurkou, lebo sa pucila, ale to je pred zhruba tyzdnom, a zase 4 dni nekakala, a dnes sa sama pekne vykakala, stolica bola uplne v poriadku, papame tak max. 6krat za 24 hodin, zhruba kazde 3 hodiny, lebo mi spava od 21 30 vecer do rana 4 hod, niekedy ked ide skor spinkat tak sa mi budi aj o 2 rano na kojenie , ale vecsinou spi zhruba 7 hodin v kuse, 🙂 , aj cez den spi vecsinou casu, podvecerom je hore a sa pohra, pokuka, vravim ona je dobrucka, neviem ci ju ta vaha znervoznuje, ja mam pocit , ze nie, lebo ked je vyslovene vyhladovana, ze placka, tak ju nedavam na vahu, nevazim ju ani v noci, iba tak si ju prevazim, ked mam pocit, ze nevypije vela, lebo ked nekakala, tam mi velmi malo papala

jaruska8
23. aug 2010

Moja asi začala nejako skoro objavovať. 😀 😀 😀 V noci napr. nemôžem mať zapálenú nočnú lampu, len tak naslabo musí svietiť, lebo hneď pozerá žižiku a vykrúca sa, niekedy normálne ryčí, že už má dosť, hlavne cez deň a je strašne zvedavá a veľmi neznáša, ak mi pri kojení zazvoní mobil, to je potom rev. 😉 😉 😉 😉 Ale to slastné počúvanie ako prehĺta, to sa ničom nevyrovná, keď som u našich na návšteve, tak moja mamka miluje byť pri kojení, ju to ukľudňuje a malá si odgrgáva na nej. 😉 😉 😉 😉 😉

dajna11
23. aug 2010

baby,potrebujem poradiť des ma začal pobolievť PRSNíK,nemám ho plnýje makký...malemu som dávala z neho večer a aj dnes piť a nebol problém....len ma bolí akoby som mala svalovku,pri pohybe...čo s tým?.

vejula
23. aug 2010

@miska1981 určite to zvladnete... mala si na prso určite zvykne. Fakt nechapem prečo ho odmieta 😒 skus sa dostať do pohody možno citi že sa bojiš už ked ju ideš prikladať ku prsu či sa zas neodtiahne, taks a just odtiahne.... A skus si dopriať nejaky relax nech občas mm malu postraži a skoč sa niekam odreagovať... Možno vam to obom kočkam pomože

mirka907
23. aug 2010

ahojte...odstavujem malu, poslednych par dni sa kojime uz len vecer...teda z kazdeho prsnika sa trosku napije raz za 48 hodin. dnes ju chcem odstavit aj vecer....Ako je to potom s mlieckom? Moze sa stat, ze chytim zapal aj ked sa kojime uz len tak malo? ja predpokladam, ze sa tvorba zastavi prirodzene sama a k ziadnemu extra naliatiu ani zapalu nedojde. Nechystam sa ani obvazovat ani nic.

bubelko
23. aug 2010

@mirka907 ja som takto odstavila starsieho syna a nic sa nestalo. ziaden problem. kojili sme sa uz len rano a vecer a prestala som zo dna na den. ale ci je to pravidlo alebo skor vynimka, to netusim, skus pockat, co este napisu ine mamicky 😉

olifcek
23. aug 2010

@latvia dakujem 🙂

prsky
23. aug 2010

@mirka907 http://dojcenie.wordpress.com/2010/05/24/predca... zroluj nizsie k nadpisu starostlivost o prsniky

mirka907
23. aug 2010

@prsky vdaka🙂...uvidime ako to vecer zvladne mala a ako zajtra a najblizsie dni ja 😉

pipussa
23. aug 2010

kocky
moj syn asi neznasa moje mlieko... ( ma 3 mesiace a pred nedavnom mu zacali akoby koliky= divne v 3 mesiacoch )
teraz cez vikend sme to testovali... ( on je na UM a davam mu 1-2 davky denne mojho )
a posledne 2 tyzdne maval bolesti, prdiky, hnacky
cez vikend som mu nedala moje mlieko a bol ok...
dnes som mu dala 1 davku 150 ml a hned...
krce, place, nechcel spat , cely den umrnkany, musela som rurkovat... kakal vodove...popritom grckal, nakolko tlacil...
nejedla som nic take vyrazne....

co s tym ?
stava sa to ???
( okrem toho, muz mal pocit, ze mu moje mlieko nechuti... akoze dlho ho cucka z flasky, ked ho krmi... )

michaela80
23. aug 2010

no zase strajkujeme a bojkotujeme prsnik ja uz nevladzem... 😒 cez den pohoda aj v noci no vecer je jedna velka katastrofa...

marcaradko
23. aug 2010

@pipussa ,ahoj mi mame e-coli a papanie mojho mliecka ma rovnaky postup ako u teba,maly je nepokojny,hnacky,nespinka...a teraz som na pochybach ci mu dat ATB co mu predpisal dr. koli tomu e-coli,kedze to nakoniec moze byt aj alergia na moje mliecko,resp. laktozu...hmm...,ale pokusov sa bojim,lebo ja nemam neak extra vela mliecka,alebo skor by som povedala ze mi to kolise,raz vela raz malo 😕
to e-coli je patogenne,ale vela ludi mi tvrdi,ze to sa mu upravi same...dr. mu predpisal biseptol 120,mate s tym niektora skusenosti?maly mal v nedelu 2mesiace

pipussa
23. aug 2010

@marcaradko
ja som v tehotenstve neznasala mliecne vyrobky, vracala som z nich...
teraz uz jem v pohode....
tiez to moze suvisiet...

strapco13
23. aug 2010

@marcaradko kde mate e-coli?..v ktorom vytere vysiel..alebo moc?

strapco13
23. aug 2010

@takyna a kojis na poziadanie..alebo dodrzujes nejake presne intervaly?

weirdo
23. aug 2010

Ahojte,
strasne by ma zaujimalo, ze niektore doktorky hovoria, ze dieta ma jest najskor kazde 2 hodiny, lebo dietatu to caste papanie sposobuje bolesti bruska. Moju malu tiez boli brusko a papa casto, aj kazdu hodinku, aj hodinku aj pol, niekedy aj po tristvrte hodke. Ale v noci iba raz, takze tak. Je na tom nieco pravdy, co vravia niektore Dr.? 😲

strapco13
23. aug 2010

@weirdo ..kazde dieta je ine..niektore moze papat a cucat stale a brusko ho boliet nebude a ine si bolesti bruska proste pretrpia aj keby papali len 3x do dna ☹

weirdo
23. aug 2010

@strapco13 - to je pravda ... nasu to chytilo az asi v 6.tyzdni, coskoro bude mat 3 mesiace, snad to prejde, ako kazdy "slubuje" 😒