Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

keminek
24. aug 2010

@martinaho1 Teď ale s holčičkou odsávám a kojím co 2-3 hod. V noci po 3. Ve dne tak po 2,5. Ona dřív nechce, nepije.. Např. teď jsem blbec jí dala po 2 hod., protože se vzbudila, plakala, myslela jsem, že předtím míň pila, měla sušší plínu a prostě řvala. Jenže ona se napila jen maličko, řvala stejně, pak se pokakala a pak prso furt odmítala (ještě to nestihla natrávit) a chtěla hlavně znovu usnout a já než to pochopila a než jsem udělala všechno kolem, tak se mi to odsávání zdrželo a ona je tím pádem nenajezená a já odsála ve 3hodinovém intervalu 😠 I takhle jsem ze stavu, kdy jsem měla málo mléka po 5 hod. bez odsávání (kojila jsem jen z jednoho a postupně to bez odsávajdy klesalo), dostala na úroveň, kdy mám po 2-3 hod. více mléka než předtím po 5, ač po každém kojení odsávám. Ale potřebuju víc. Malé je 5 týdnů, takže tím pádem nevypije tolik co starší miminko.

martinaho1
24. aug 2010

@keminek Ja mam problem s mnozstvim od narozeni malickeho, ale nekdy ho bylo vic nekdy malo, ted ho mam hodne malicko, ja jsem prave prestala odsavat, ze jak zavedu prikrmy, ze to bude akorat a po tech vice hodinach to bude super, jenze ted po kojeni neodsaju vetsinou vubec nic, kdyz maly nepije po prikrmu, tak odsaju asi 30ml, cili mizive mnozstvi. Takze musim zacit odsavat hodne pravidelne a i v noci, jak jsem to delala prvnich 5 mesicu... Diky moc za info, ja jsem se prave uz tesila, ze se v noci vyspim a ze nemusim odsavat a pekne jsem se spletla. Pred tim jsem po 5 hodinach mela poradne nalite prso, ja totiz kojim jen z jednoho, tak si chudak vubec neodpocine 🙂

keminek
24. aug 2010

@martinaho1 jo jasně, úplně chápu.. možná je to z jednoho lepší, než hlídat obě 🙄 😀
Tohle znám. Vždycky mi to kleslo a klidně jsem odsála třeba 20 ml BEZ kojení! Fakt mlíko téměř na nule. A zažila jsem to hodněkrát. Jenže jsem taky zažila to, že jsem to VŽDYCKY zvedla. A taky to, že jsem měla obří prsa. Já po porodu neměla problém. Prsa se mi nalila, mám fotku. A taky mám fotku, když jsem odstavovala. Kdybych to neviděla na vlastní oči, co ty prsa dokážou, tak s tím snad už fláknu. Ale musela jsem už furt odsávat, aby to nepadalo dolů. Mimčo někdy pilo víc, jindy míň, ale odsávačka byla vždy jistá.

Ty kojíš a/nebo odsáváš co 3 hod. Takže to nemáš moc kam natáhnout. Tzn. zkrať intervaly a odsávej pokaždý. Den dva to vydrž a pak to nech nalít, jestli se to chytlo. Mělo by. Já jela i po hodině a půl a ten den to bylo o nervy pro mě i dítě, ale efekt to určitě mělo. Teď to tolik nehrotím. A taky to má efekt. Kdybych pustila odsávačku, tak mám prsa po třeba 4-5 hodinách nalitý. Jak jsem psala.. Jde o to kojit / odsávat do zblbnutí v kratších intervalech a tím stimulovat tvorbu prolaktinu. Čím častěji se stimuluje, tím víc ho je a tím je i víc mléka. Projeví se to po vynechání odsávačky nebo v delším intervalu. Můžeš být v klidu, mimi dostane příkrm a ty si mezitím odsaješ třeba v kratším intervalu.. To je výhoda.

Jen bych ještě dodala, že když to nahodím a pak nechám prsa nalít třeba 5 hodin a pak to odsaju všechno a poté opět najedu na ty 2-3 hod. intervaly kojení a následného odsávání, tak zas odsaju všechno mlíko a tím pádem to zlepšení opět nebude vidět. Až to najede, tak ta odsávačka se musí nějak vynechat asi na dýl nebo odsávat ob kojení, ob dvě.. aby toho mlíka bylo víc a víc se odsálo a víc udělalo a víc odsálo a víc udělalo.. Já právě nevím, jak přesně udělat tenhle krok.. Ale minule se mi to povedlo.. 😅 Je v tom nějaká finta.. 😀

Zkusíme to zvednout spolu? Já mám totiž občas vzdávací tendence. A můžu se ještě zeptat, jak jsi to zvyšovala ty? Tím, že jsi odsávala po každém kojení a v jakých intervalech nebo jak?

keminek
24. aug 2010

Z 0-20 ml jsem udělala 1-2 plný lahvičky na jedno odsávání.. Samotnou by mě teď zajímalo jak.. 😅

martinaho1
24. aug 2010

@keminek tak to fakt zavidim, tolik se mi nepovedlo nikdy, nejvic jsem mela po kojeni 30ml, ale to povazuju za uspech 🙂

marcaradko
24. aug 2010

@prsky
takze dnes sme zacali atb,brat.skusenosti,-tym myslim,ze ci mate niektora skusenosti s biseptolom u tak maleho babatka-2mesacneho.dufam nebude mat ziadne vedlajsie ucinky 😔
ozaj ked mame pravdepodobne reflux,rpetoze grcka stale,aj ked nie vela,no aj 2hodky po papani,mame vyvysene-postel,kocik,kosik,...takze opatrenia mame....kedy odporucate dat tie ATB,pred papanim na lacny zaludok-co nieje asi najvhodnsie-koli podrazdeniu,alebo po papani-no vtedy sa bojim,ze nebudem mat uz mliecko,alebo vodicku nebude chciet,alebo mi to vygrcka...,no a medzi zas neviem ci je dobre prerusovat kojenie-koli tomu aby som ho neznevoznila-nerozrusila..._ 😕 a tiez tie probiotika,moze ich len tak na lacno?a tiez som sa zabudla opytat dr. ci treba aj odstup pri vitaminoch co berie K a D 😕

aktak
24. aug 2010

@marcaradko moja najmensia brala atb ked mala 3 tyzdne 😖 neviem ci je to kvoli nim, ale zle jej travi a tazko kaka, dufam ze sa to zlepsi

strapco13
24. aug 2010

@aktak a dala si jej k ATB aj probiotika?

miska1981
24. aug 2010

zienky neviete mi poradit na moj problem co som pisala na predchadzajucej stranke?

a este poradte nejaky teplomer pre malu, ja mam od topcomu a ukazuje mi stale 34,35 st. co sa mi zda blbost.

marcaradko
24. aug 2010

@strapco13 to aj mna zaujima

strapco13
24. aug 2010

@miska1981 podla toho co poisujes..tak to mozu byt zubky
ine priznaky? teplota, nadcha, stazene dychanie nosom

ja som si teraz kupila usny teplomer z lidla 😅 ..zajtra ho vyskusam

strapco13
24. aug 2010

este k tomu teplomeru...ved vyskusaj zmeraj sebe normalnym teplomerom a tymto co mas..malo by vyjst rovnako
ja som takto porovnavala vo vode 2 klasicke ortutove a digitalny...ortutove mali rozdiel 0,1-0,2 st a digitalny ukazoval o stupen menej 😠 ..tak som merala drobcovi s tym co ukazoval najviac /ak na nom nemal teplotu, tak nemal/...lenze teraz mi uz zdrha z teplomera

miska1981
24. aug 2010

@strapco13 daj mi vediet ohladne teplomera, lebo uz aj druhy som kupila na figu.

teplotu nemam cim zmerat, lebo som jej namerala 34,2 co je blbost. ale ma take ako keby stazene dychanie tak funi nosom, nie je to ani kychanie, ale nos ma cisti, vytieram jej ho usnou palickou kazdy den. vcera som sa zlakla co tak funi, suvisi to so zubkami?
dnes mi zafunela len raz, ale vcera viac krat.

strapco13
24. aug 2010

@miska1981 moze..ako opuchnu dasna tak sa ten opuch moze preniest na makke podnebie a akoby upchat nos zo zadu
ale moze to byt aj pocinajua nadcha a vtedy mozu boliet uska
skus jej uvolnit nos ..kukni na moje clanky vo fotoblogu

miska1981
24. aug 2010

@strapco13 idem kuk dakujem 🙂

zuzub
24. aug 2010

ahojte, chcem sa spýtať, či je normálne, že som už dostala menštráciu ked malého kojím 😕 dnes večer ma prekvapila

strapco13
24. aug 2010

@zuzub je to normalne...aj to ze si dostala, aj to keby este nie..normalne je aj to, keby si otehotnela bez menstruacie..lebo najprv je ovulka a ked nedojde k oplodneniu, tak je menzes
takze klud 😉

dugyna
24. aug 2010

@zuzub ano je to normalne..pocas kojenia moze zena dostat menstruaciu je to vsak individualne u kazdej inak..niektore po mesiaci od porodu a niektore az po roku....zavisi od hladiny hormonov v tele a aj od toho ako casto kojis..ale je to normalne ..niektore zeny menzes ani nestihnu dostat lebo s prvou ovulaciou otehotneju

zuzub
24. aug 2010

@strapco13
@dugyna
no poviem vám, že tak skoro som to nečakala 😀 malého kojím tak cca 6x denne

labutka
24. aug 2010

Zajtra o 17.15 v Reflexe na Markize reportaz o latkovych plienkach. V hlavnej ulohe moj maly Slovanista. 🙂

dugyna
24. aug 2010

@zuzub vela zien s tym nerata a berie kojenie automaticky ako antikoncepciu a potom sup a su tehulky 😉

strapco13
24. aug 2010

@zuzub ja kojim tiez tak 5-6x denne teraz..a este nemam..ale bol som dnes na sone...a ze vraj teraz uz asi dostanem, mam vysoku sliznicu 😝

dugyna
24. aug 2010

@labutka dam si budik do mobilu aby som nezabudla 😉

dugyna
24. aug 2010

ked uz som tu zavitala mozmo mi poradite...ako nakrmite dietatko odsatym mlieckom ked odmieta flasku a aj striekacku...z flasky cucne tam40ml ..a koniec aj napriek tomu ze je hladna

zuzub
24. aug 2010

@dugyna hej, hej teraz kamoška tak nejak otehotnela malý jej nemá ešte ani rok....
ja uvažujem nad antikoncepciou( len sa obavam,aby sa mi nemenila chuť mlieka a nemala som problemy s kojenim ), chceme síce aj dalšie detičky ale tak o dva roky,

dugyna
24. aug 2010

@miska1981 miska teplomer maju teraz v lidli ten digitalny co mria telotu na cele a v usku je fajn(ukazuje po odmerani smailikov, ale aj teplotu 😉 ), alebo hocijaky klasicky digitalny do ritky das a potom odcitas...len pozri navod niektore teplomere v dnesnej dobe uvadzaju resne hodnoty kedy je teplota este ok...

strapco13
24. aug 2010

@dugyna dieta ti flasku vycuca, ci je hladne alebo nie..preco si mylsis, ze treba dokrmovat
ale ked potrebujes http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/musim-...

@zuzub ja som brala Azaliu..po sestonedeli, 2 krabicky..pred vyse 2 mesiacmi som vysadila...nebol problem, maly neodmietal mliecko, ani nebola zmenena chut

dugyna
24. aug 2010

@zuzub chces vyslovene antikoncepciu?

dugyna
24. aug 2010

@strapco13 strapco nie dokrmovat ja mam mliecka na rozadavanie..teda jednu malu flasku denne navyse odsajem..ale pre mlicnu banku to nie je dost..im sa mali ☹ ze musim aspon 2dc denne.

ja som myslela tak ze ked musim odist ..a necham pre malu odsate mliecko ..tak nechce flasku 😒 vyluva to...

zuzub
24. aug 2010

@dugyna ano
@strapco13 a bola si s tou Azaliou spokojná? lebo ešte je nejaká, teraz neviem názov a dosť zlé referencie som na nu čítala.