Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

annag
10. sep 2010

@petulka_1

jasné, ak mu jeden prsník nestačí , treba bábätku ponúknuť i druhý prsník. Možno i každé dojčenie bude teda tak, že začneš slabším a dokončíš silným. Okrem toho by však bolo fajn slabý prsník i odsávať ...

Naťahovanie intervalov je prvý krok k úspešnému ukončeniu dojčenia. Princíp dojčenia spočíva v dojčení na požiadanie, naťahovanie intervalov vedie iba k väčšej nespokojnosti bábätka a úbytku mliečka. Bábätko nebude bruško bolieť, hoci bude dojčené i každých 15 minút. ...4

http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/02/rozdie...

bolesť bruška je široký pojem, musela by si mi to bližšie opísať , ideálne vyplniť celý dotazník ...
http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/dotazn...

zuzkat1
10. sep 2010

@annag jej super..takze zatial nemusim vodu riesit🙂 som rada lebo ona moc nevie pit z flase teda vobec nevie, zo ziadnej a na poharik je este skoro asi a ona sa dojci aj 10-12x za 24hodin takze tekutin ma asi dost🙂 dakujem

annag
10. sep 2010

@zuzkat1 na fľašu učiť bábo je úplne zbytočné a aj nevhodné 🙂 a jasné, času dosť 😅

zuzkat1
10. sep 2010

@petulka_1 ja ho nemam dorovnany🙂 je v nom menej mlieka ale asi nie ovela,lebo ked ju kojim nahodou z neho tak vacsinou uz nechce druhy... no rozdiel velmi nevidno jedine v tom ze je makksi..ono ten pravy mam akoby pevnejsi - nie naliaty- len pevny..a ten lavy je taky trochu viecej "mlandravy"🙂 ale nie je mensi...ja osdavam len rano,ale z oboch prsnikov,lebo ja si odkladam do mrazaku do prikrmov a onedlho uz do kasiciek🙂 teda da sa povedat ze nerobim nic pre to aby sa mi dorovnali...mozno je to chyba ja neviem,ale fakt malej staci ten pravy, a ked sa mi podari "prinutit" ju na ten nestastny lavy tak jej staci co v nom je

zuzkat1
10. sep 2010

@annag no nemyslela som klasicku flasu..i ked ani z takej nevie (co nechapem lebo do 3 mesiacov vedela-viem ze si proti,ale malej to vtedy bolo jedno ze z coho jej ide mm🙂 ) a potom jedneho dna tym sekla - mala avent flasu pre dojcene deti... ale ona nevie pit ani z takych tych kuzelnych hrncekov alebo ako sa to vola, z takych co ju maju naucit pit z pohara..ona nevie co s tym

zuzkat1
10. sep 2010

@petulka_1 teraz som pozrela ze tvoj maly je este maly🙂 takze ja by som odsavala po kazdom kojeni z toho "problemoveho" prsnika aby sa dorovnal rozdiel...moja tiez po zapale zacala ten prsnik bojkotovat,ale u mna slo o to, ze ja ako pravacka som ju moc dobre ani nevedala na lavej strane drzat a mne to bolo pohodlne ze odtial nechce pit 😅 takze som to neriesila,ale vy ste este krpci to sa da lahko poriesit pravidelnym odsavanim 😉 a pravidelnym prikladanim🙂

petulka_1
10. sep 2010

@annag Ked zacne papat tak chvilu papa a potom sa uz odtahuje, kruti a place. Chce aj papat, ale neda sa mu lebo ho boli brusko. Nadranom uz s nim musim cvicit aby sa vyprdkal, alebo vykakal, lebo vobec nevie papat, len place a krci sa. A potom aj cez den to zvykne robit.

petulka_1
10. sep 2010

@zuzkat1 ved ja aj zvyknem po kojeni z toho prsnika odsat co ostalo. Budem musiet aj medzi kojeniami, lebo mne trosku ten rozdiel vidno, hlavne ked mam pravy naliaty. A mojmu nestaci ked mu dam ten lavy vzdy musim dat aj druhy. Malokedy sa stane, ze mu je dost iba z toho.

zuzkat1
10. sep 2010

@petulka_1 ked sa mi naleju (co sa uz stane fakt raz za tyzden) tak ten rozdiel vidno... hej odsavaj kedy sa da, kym sa ti to nevyrovna.. nevadi ked aj nic nepojde, info do mozgu sa dostane a postupne sa to rozbehne...

annag
10. sep 2010

@zuzkat1 - no akú múdru dievku máš doma 😅 , neboj sa, naučí sa piť z pohárika, má kopec času na to a ani nebdueš vedieť ako sa to naučí, len zrazu bude piť

annag
10. sep 2010

@petulka_1 , vyplň mi prosím dotazník, dobre, nech môžem posúdiť celé dojčenie, jednu chybu už vieme, uvidíme, čo ešte nájdeme 🙂

zuzkat1
10. sep 2010

@annag 🙂 no mudra je,len keby ten rozumcek nepouzivala na hluposti😀 dakujem, ja sa neponahlam s vodou,len som sa chcela uistit ze jej tym nerobim zle🙂 v podstate je takmer na 99% kojena..papa prikrmy,ale ja by som to skor nazvala ochutnavanim🙂 no ale kym rastie neriesim🙂

michaela80
10. sep 2010

@annag aky dotaznik je potrebne vyplnit 😉

michaela80
10. sep 2010

@annag uz som nasla.. 😀

petulka_1
10. sep 2010

@annag uz som ho vyplnila, ak som nahodou nieco zle alebo malo popisala tak sa opytaj potom este.

petulka_1
10. sep 2010

@annag a ozaj aku chybu uz vieme?

michaela80
10. sep 2010

@annag tiez uz som vyplnila dotaznik , ak nahodou nieco je potrebne viac rozpisat tak napisem...diky 😀 😀 😀

keminek
10. sep 2010

@zuzkat1 tak to já kojila z jednoho prsa měsíc při prvním dítěti. A to prso bylo několirát větší než to nenalitý. Záleží, jaký kdo má prsa. Já mám totiž dost malý. A na těch to pak poznat je.
Několik měsíců po porodu jsem nepoznala, že je jedno menší, protože byla obě pěkně nalitá, takže konečně jsem měla nějaký prsa do podprsenky 😀 Jenže pak mi v jednom prsu prudce kleslo mléko a přestalo se nalévat. A to je u mě bohužel poznat nejen na tom, že je měkké a není tak pevné jako nalité prso, ale je i maličké a lehoučké. Tudíž jsem měla jedno velké nalité a druhé mrňavé lehoučké a totálně splasklé. Přelitá prsa jsem měla se synem v porodnici (s dcerou nejméně o polovinu menší - míN se po porodu nalila). Pak už tak extra přelitá nebyla, nicméně se nalévala pěkně a byla těžká a já kolikrát nepoznala, z kterého jsem kojila naposled. Dobře se to prso dalo chytit a bylo takové plné. Pak mi kleslo mléko v obou prsech. Takže jsem měla 2 mrňavý splasklý prsa, lehoučký a v každém tak 20 ml mlíka. Děsný.. No a po tomhle a jakémkoliv dalším splasknutí (xkrát jsem to rozkojovala) a pak i po ukončení kojení celkově bylo vidět, že každé je splasklé jinak. Levé je větší a pravé menší a mám to tak dosud. A to před těhotenstvím tolik poznat nebylo, byly podobně velké.

keminek
10. sep 2010

Mimochodem do těch všech problémů s mlíkem malá dostala rýmu. Projevila se teď v noci, ale nakřáplá už asi byla pár dní. A já to mám taky. Chytly jsme to od manžela. My měli jen slabou rýmu, ale ona chuděra frká dost.. a v noci kašle ty hleny, tečou jí do krčíčku ☹ Ach jo 😠

zuzkat1
10. sep 2010

@keminek tak u mna je asi vyhoda to ze pred tehotenstvom bolo lave vacsie ako prave a teraz je to naopak, tak sa to asi nejak vyrovnalo...

zuzkat1
10. sep 2010

@keminek vyvys jej postielku..podloz nohy knihami,alebo matrac niecim, nech jej to nejde na priedusky... zelam skore zlepsenie🙂

zuzkat1
10. sep 2010

inak baby... zacala ma hryzt..uz ma 4 zuby a dnes objavila ze ma nimi moze hryzt nielen do lica ale aj do bradavky...neviete ako ju mam oducit...? dodam ze som skusila metody typu nono a zobrat jej prso... nepomaha ..skor naopak este viac hryzie lebo ju zaujima moja reakcia a mimochodom nie je to ze hryz a pusti ale hryz a drzi... boli to jak slak.. mam nervy lebo uz mi raz odkusla kusok bradavky a to este vtedy ani zuby nemala☹

prsky
10. sep 2010

@zuzkat1 ine ako zobrat prso nepoznam, ale treba byt dosledna...a to prso nevyber len na chvilu, ale do dalsieho dojcenia bez ohladu na to, ci sa uz dostatocne nacucala - proste sa musi naucit, ze hryziem = nemam mliecko, lebo ked sa hram, tak uz som asi najedena. hryzenie nie je hra a to jej treba tiez "vysvetlit" pri zahryznuti zrejme minimalne syknes od bolesti, ale dalsie reakcie ako nono alebo hocico vynechaj - to je presne to, co ju na tom hecuje. takze hryzne, nasleduje tvoja prirodzena reakcia na bolest, vypacis malickom celust, vyberies prso a k situacii sa nevracaj (ak zacne plakat, utis zvycajnym sposobom, ale nie didou).

zuzkat1
10. sep 2010

@prsky no problem je ze ona zacne rovno hryzt bez toho aby sa najedla ato aj po troch hodinach od posledneho dojcenia

prsky
10. sep 2010

@zuzkat1 tak ti neostava nic ine, len sa naucit rozoznat, kedy prestava sat a chysta sa hryznut - vyber bradavku skor ako si kusne. dieta nepije, ked hryzie, hryzlo by si do jazyka, takze asi nechce MM, ked je pre nu dolezitejsia tato "hra", tak ju priloz neskor, az ked bude hladna, alebo bude chciet MM. annag o tom pise tu: http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/02/hryzie...

zuzkat1
10. sep 2010

@prsky vidim ze to musim este skonkretizovat... ona rovno ako si ju zoberiem uz steluje pusu na hryzenie a hladna je ako slak.. dnes vecer som to urobila tak ze ked som videla ze steluje pusu na hryzenie tak som si ju drzala od tela az zacala hrozne plakat a ked som videla ze uz ma jazyk tak ze chce pit tak som si ju prilozila a ona - mala bestia - ma najprv hryzla ale len na chvilu s takym spokojnym vyrazom v tvaricke a hned nato sa prisala a pila... proste akoze ona mi ukaze ze kto je tu panom🙂

zuzkat1
10. sep 2010

@prsky idem si precitat dakujem

prsky
10. sep 2010

@zuzkat1 no toto je pre nu zabava a stava sa z toho zvyk. neviem celkom, co poradit, natolko psychologicky podkuta nie som - skusim zistit a napisem ti 🙂 alebo ti napise baba, s ktorou sa idem poradit 😉

zuzkat1
10. sep 2010

@prsky nerobi to dlho takze zvyk to este nie je,ale ona si na taketo zabavky rychlo zvykne... dakujem budem rada🙂

prsky
10. sep 2010

@zuzkat1 ved pisem, ze sa z toho stava zvyk, nie, ze uz to zvyk je. uz som napisala @fem, mozno ti bude vediet poradit k spokojnosti vas oboch 🙂