Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

vejula
11. sep 2010

@lucy1990 booože teba som tu na koniku nevidela ani nepamatam... kukala som album strašne krasne ste dievčence obe. Velmi vam to pristane. A ty vyzeraš super mesiac po porode, aj ja chceeeem 😀 😀 😀 😀

janka256
11. sep 2010

@annag ahoj aj ja mam problem s dojcenim mala nesaje silno len tak akoze tak si vytiahne iba predne mliecko to co jej ide samo do pusky a to zadne uz nevladze vytiahnut tak sa na didke len rozculuje kope odtahuje sa a place tak jej potom furt zapcham flasku s UM aj ked nerada ale tak co nemozem ju nechat hladnu .do 2 mesiacov som ju vylucne len kojila ale priberala vraj malo cca 400 g za mesiac tak mi doktorka poradila dokrmovat ale mala je najprv na cicke dokedy chce tahat a potom furt este 90 ml vypije UM. iba v noci vylucne dojcim lebo cez noc sa mi prsia naleju viac. mne by ste co poradili ? chcem dojcit co najdlhsie ved prostrednu dcerku som dojcila rok a pol.

lucy1990
11. sep 2010

@vejula dakujeme 🙂

zuzkat1
11. sep 2010

@annag mala ho len par tyzdnov a potom uz nie... takze by som skor povedala nie, lebo aj vtedy sme ho pouzivali len ked mala velke bolesti brucha a cucalo ho len chvilu...aj vtedy bola skor na prsniku...

zuzkat1
11. sep 2010

@fem no ja kojim casto,lebo ona malo papa a chce sa dokojit a nemam pocit ze jej chcem dat dalsi prikrm a hlavne ona nepije este ani vodu takze vynechanie kojenia by bolo skor na skodu... dnes to bolo ovela lepsie, ja som si zvolila tu cestu ze ked kusla isla do postielky bez jedineho slova..len som ju tam polozila pohladkala a odisla som. .. o par minut som sa vratila a ona uz pekne pila... nechcem kojenie vynechavat a davat zbytocne dalsi prikrm kedze ona mi to jedlo dost ignoruje... v kazdom pripade velmi pekne dakujem za odpoved..ak sa to nebude zlepsovat (teda ak bude takyto lepsi den len vynimka) tak mozno pristupim aj k niecomu takemuto🙂
inak neviem ona to berie ako hru a nie ako bojkot aspon podla mna,lebo ona takymto stylom hryzie vsetko.. pokojne ma uhryzne do lica, do ruky, hryzie si rukavy na tricku, proste vsetko co ma v dosahu pusy... a hrozne sa tomu tesi... mam fakt pocit ze sa len hra.. ona ked nechce pit (kojit sa) tak to najavo uplne inak..zacne proste jacat😀
este k tomu casu... neda sa povedat ze by mala nejaky pevny rezim.. kojim vtedy kedy chce a vtedy ked sa mi zda ze by sa uz mala napit... pevne body dna su asi len obed aj to len priblizne ,olovrant a kupanie sa.. nasledne vecerny spanok, cez den je vsetko len tak cca v rovnakom case a niekedy aj uplne inokedy🙂 zavidi od toho ako dlho a kedy spi... kojim na tom istom mieste... a este k tomu hrnceku..nevie pit zo ziadnej flasky ani hrnceka ani nicoho flaskoidneho🙂

zuzkat1
11. sep 2010

@fem este dodam ze nieco ako "ukludnujuce zdielanie spolocnej chvile" sa u nas nekona nikdy.. ona sa aj pri kojeni hra... niecim mava nieco taha, nieco obzera a pri tom len tak mimochodom pije🙂 ona je hrozne ziva a aktivna.. ma v tej malinkatej ritke vrtulu🙂 jedive ked uz je unavena a kojenie jej pomaha zaspat tak vtedy je ochotna na chvilu sa ukludnit a poddat sa spanku....

fem
11. sep 2010

@zuzkat1
no prave, ze je v tom veku, ze ju aktivizuje okolity svet...to prejde...v tomto stadiu maju vela deti kojaci strajk...ono sa to vrati viac do tichosti a nie do hry...myslela som to presne tak, ze ak nepomoze na chvilku kojenie oddialit a nebude chciet opat tak jednoducho sa v tom vrchole toho strajku da aj vynechat...bez nejakej prilisnej negacie...inak nas zacal pit az v 10 mesiaci...takze je to v poriadku, kojila som ho pravidelne a dostatok tekutin mal, potom tam je aj ovocie a MM podavane v inej forme...k varenej zelenej fazulke a pod. 🙂

zuzkat1
11. sep 2010

@janka256 najdu sa tu odbornici co ti poradia..ja len napisem svoj nazor... ja by som skor robila nieco pre zvysenie produkcie mliecka.. caje, mozno homeopatika (baby tu spominaju senovku a tak) a velmi caste prikladanie, popripade aj odsavanie po kojeni... nedavala by som UM pokial pribera..mne moja dr povedala ze dolezite je to ze pribera a nie to ze kolko... kazde dieta je ine a inak bude aj priberat.. a mam pocit ze deticky su bezodne ona vypije tych 90ml UM ked jej das, ale podla mna to nie vzdy znamena ze je este hladna... inak ten plac nemusi byt od hladu, mozno su to prdiky..moja sa takto jedovala prve tri mesiace a UM nevidela ani raz....mala tu trojmesacnu koliku...
ale opakujem je to len moj nazor..annag ti poradi...

zuzkat1
11. sep 2010

@fem my sme mali tu tichost asi prve tri mesiace potom uz len hra🙂

prsky
11. sep 2010

@strapco13 tak to Lala bola na tom potom so stolicou uzasne, ale tie casy uz pominuli ☹

vejula
11. sep 2010

baby ste tu viacere z lekarskeho prostredia Kukali ste dnes na stv tu relaciu o oičkovani??? 😒 ak heh čo si o tom myslite?

magdal1
11. sep 2010

@vejula poznam osobne ludi, kt. deti maju nasledky po ockovani

prsky
11. sep 2010

@vejula chcela som pozerat, nestihla som. dufam, ze to najdem niekde v archive, alebo ze to budu opakovat

vejula
11. sep 2010

@magdal1
@prsky dakujem za odpovede...

prsky
11. sep 2010

@janka256 ak pribera (a to pribera, 400g za mesiac je celkom pekny prirastok), je spokojna, ma dost pocikanych plienok, nie je dovod dokrmovat. staci viac prikladat a ked sa hneva na prud mliecka, skus stlacanie prsnika http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/stlaca.... vhodne je skontrolovat aj prisatie, lebo len vdaka spravnemu prisatiu babo efektivne stlaca dvorec a mliecko tecie http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/spravn.... prikrmovanim z flase znizujes produkciu mliecka a bude tazsie vratit sa k plnemu dojceniu. okrem toho riskujes (aj ked mozno nie hned a mozno vobec), ze odmietne prsnik uplne, alebo ta bude hryzt atp (http://dojcenie.wordpress.com/2009/11/29/preco-...). ak uz chces/musis prikrmovat, tak takto http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/musim-...
pomoct by ti mohli aj clanky:
http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/odmiet...
http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/hnevan...

magdal1
11. sep 2010

mali by, len do archivu to daju snad zajtra , este to tam nie je
http://www.stv.sk/online/archiv/cesty-nadeje/
@prsky
@vejula

prsky
11. sep 2010

@magdal1 super, dik. a ake to bolo? oplati sa to pozerat, alebo je to zas vymyvanie mozgov proockovacov?

magdal1
11. sep 2010

@prsky neviem ake, lebo som to nepozerala 😉 cakam na archiv

janka256
11. sep 2010

@prsky stlacanie prsnika skusam tak chvilku pije dobre a potom sa zacne odtahovat aj homeopatika na podporu mliecka beriem aj caj pijem a mliecka furt rovnako myslim ze to bude tym ze ona nevyprazdni uplne prsnik to zadne mliecko nevytiahne a tym padom sa mi tvori menej . ked som ju plne iba dojcila mala taku stolicu do zelena tak asi bola hladna ale spokojna tak ja uz neviem kazdy radi inak ☹

prsky
11. sep 2010

@janka256 zelena stolica neznamena, ze je hladna, znamena len, ze pije viac predneho mliecka. urcite by som skontrolovala prisatie. a prsnik stlacas, ked prechadza do dudkania alebo nepije a stlacis ho len na chvilu, alebo zatlacis a drzis? ak uz stlacanie nefunguje, prehodis ju na druhy prsnik? ja by som zrejme len dojcila, aby sa mala dcerka moznost naucit efektivne pit a zaroven aby som si udrzala laktaciu

janka256
11. sep 2010

@prsky stlacam prsnik ked sa zacne odtahovat a drzim iba chvilku potom zasa stlacim a ked uz odmieta ten prsnik uplne tak ju dam na druhy ale ak uz odmieta aj ten vtedy uz dam flasu 😒

annag
11. sep 2010

@janka256 , ahoj, ty si mi známa, však sme sa spolu už bavili pri strednej dcérke? a nemala si tuším výrazné problémy, však? vyplň mi i dotazník prosím

annag
11. sep 2010

@prsky jejda prsky, som celmom mimo, že bábätko v marci 😕 😅 , gratulujem, a vari i tandemové dojčenie je v pláne ?

strapco13
11. sep 2010

@annag je to trosku mimo kojenia..ale odkedy sa moze davat detom klasicke kravske mlieko? viem ze iba pnotucne, a neviem aky je teraz nazor na to automatove..chcela by som na vecernu kasu..lebo suce mliecka je dost, ale nejak sa nedari odsavat na kasu, ale kym sa da, tak budem odsavat..ale tak do buducnosti by som to chcela vediet

leelo
11. sep 2010

@strapco13 ahoj, podla autorit je mozne kravske podavat po 1.roku. annag o tom aj pise niekde, ale nenasla som na dokaz...
co je, prosim ta, automatove mlieko? slovenska specialita?

strapco13
11. sep 2010

@leelo diki
automatove mlieko..je tu dovoleny predaj z dvora, tak druzstva, chvatelia krav maju automaty bud v obchodoch alebo pojazdne a nacapujes si cerstve mlieko do svojej flasky..je to vraj prisne kontrolovane, dufam..to kvoli tomu, ze tie velke spracovatelske firmy vykupovali od druzstiev mlieko takmer pod ich vyrobne naklady, cize sa im toto viac oplati
nieco ako kavove automaty 😅

leelo
11. sep 2010

@strapco13 dakujem, vobec som netusila... uz som si aj vygooglila info - hotovy pojem 😉
ja mam na kravske mlieko svoj nazor, hm 😖
a nespapa ti maly kasicku bez mlieka? ja som rada, ze odsavacku nemusim brat do ruky.

strapco13
11. sep 2010

@leelo ja si odtriekava m teraz rucne..odsavackou to slo rovnako malo /po 10-20 ml max/..tak sa mi ju nechce zakazdym cistit 😅
drobec mi zje asi vsetko...len ci to mne bude chutit, ked budem po nom dojedat 😅
ja ma strasne rada mlieko...mozem ho pit miesto vody

zfidorka
11. sep 2010

@strapco13 to som nevedela ze sa biogaia dava babatkam pri "zadockovych problemoch" kvoli kvasinkam...pomohlo to?