Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

strapco13
13. sep 2010

@janka256 spokojne dieta sa rovna najedene dieta....len male deti so zltackou spokojne spia, napriek hladu..a potom tie velke, ktore, nemaju cas sa najest, lebo musia skumat svet /ale tieuz su na prikrmoch alebo normalne jedia/
ale v takom veku ako mas ty neexistuje spokojne a pritom hladne zdrave dieta

didi35
13. sep 2010

@prsky
@annag
dakujem za odpovede, tak zaciname planovat druhe babo 🙂 maly ma uz rok, tak keby sa aj odstavil, aspon dostal dobry zaklad...

janka256
13. sep 2010

@strapco13 no len teraz to uz bude horsie ked som jej zacala davat nutrilon ona si pyta viac a mne sa tolko mliecka nestiha tvorit zeby som ju dojcila na poziadanie a dokrmila uz len minimom umeleho?

prsky
13. sep 2010

@janka256 mliecko sa zacne tvorit podla jej spotreby, len to chvilu trva. ak uz prikrmovat, tak cez suplementor, nech su zaroven stimulovane mliecne zlazy

janka256
13. sep 2010

a ten suplementor sa da kupit normalne v lekarni? a ked dokrmim cez tu hadicku kolko toho UM mam dat kolko je zvyknuta tu 90-ku alebo menej?

prsky
13. sep 2010

@janka256 nie v kazdej lekarni to maju, da sa ale zohnat aj cez MMB. annag pise o dokrmovani cez suplementor tu http://dojcenie.wordpress.com/2010/02/04/ako-pr...

zuzkat1
13. sep 2010

@janka256 ved jasne ty si mamina ty vies najlepsie co pre svoje mimi🙂 ... ja som len nazor povedala, su tu baby co ti poradia a najma annag... ja som len povedala co som ja urobila... moja UM nevidela napriek tomu ze som ho mala doma, lebo mi ho predpisali, uz som ho predala🙂.... za 8 mesiacov mi pribrala 3,7kg a to uz ma 2 mesiace aj prikrmy...

janka256
13. sep 2010

@prsky daj link na MMB som to nenasla ten suplementor...

prsky
13. sep 2010

@janka256 nemam link, len som ho tam pred casom videla. skus pohladat aj po e-obchodoch s detskymi potrebami alebo bazaroch, mozno nan niekde natrafis.

prsky
13. sep 2010

@janka256 tu predavaju http://www.docsimon.sk/tovar/medela-suplementor... alebo sa spytaj u vas v lekarni, ci ti ho nevedia objednat od firmy Medela. a tu som objavila z druhej ruky (pouzivany par dni) http://www.babybazar.sk/Suplementor-id2909236.html

janka256
13. sep 2010

@prsky vdaka ale asi skusim kupit v lekarni tu sondu je to predsa len lacnejsie 🙂

michaela80
13. sep 2010

@janka256 ja som si to urobila pomocou sondy CN1 , tu som kupila v zdravotnickych potrebach....

lucik106
13. sep 2010

ahojte, nedávno sme mali 3 mesiace a kojíme sa, len náš tatik bol pred pár dňami chorý, mal nábeh na zápal pľúc, teraz niečo lezie na mňa, máme sa ďalej kojiť, aj keď budem mať nejaký zápal alebo horúčky? všade čítam ,že hej, ale pre istotu sa opýtam. neviete mi niečo poradiť, aby ma to prešlo?

prsky
13. sep 2010

@lucik106 samozrejme, dojcit aj ked si chora a budes mat horucku..do tych 39 stupnov je to v pohode. prerusit dojcenie treba akurat vtedy, ak by ti predpisali lieky, ktore su vyslovene nezlucitelne s dojcenim. ja som brala 3x atb a dojcila som, mala mala vdaka tomu len zvysenu teplotu a trosku sopliky, zatial co ja som mala zimnicu, zapalene hrdlo a vysoku teplotu

strapco13
13. sep 2010

@lucik106 nie ze mozes..musis..ochranis tak maleho pred chorobou..lebo v mleicku su protiolatky uz teraz, ked je tatik chory, ty uz tvoris protilatky, cize maly bud neochorie vobec, alebo len slaby priebeh to bude mat. Ak budes mat teplotu nad 38 st.c, tak si kludne daj paralen

strapco13
13. sep 2010

@prsky mala si si pre seba odtriekat trosku mlieka do kavy 😀 😀 😀

nanulik
13. sep 2010

@annag ahoj 🙂 čakáme o mesiac bábatko a ja by som velmi chcela čo najdlhšie kojiť, ale chodím externe na vysokú. tak by ma zaujímalo či sa to dá skĺbiť. kúpila som si aj odsávačku a špeciálne flaše značky tomy tepee pretože som čítala že sú dobré pre dojčené deti, lebo cumlík vraj imituje ludskú bradavku. nebude sa mi dať aby som počas prednášok mala dieťa pri sebe a kojila alebo aby mi dieťa niekto nosil. je to možné takto kombinovať?
a ešte mám otázku či sa dá už teraz pre pôrodom nejako ovplyvniť tvorba mlieka, napr. nejakými masážami
dakujem 😵

matja
13. sep 2010

@nanulik - nám na predpôrodnej príprave pani povedala, že si máme posledný mesiac tehotenstva na cca 30 sek. tlačiť prstom na jeden bod, ktorý je 2 cm zvisle nad bradavkou. Neviem, či je to pravda, sama som zvedavá, čo na to povie @annag - či to má nejaký význam. Ja som to pre istotu skúšala, lebo som bola neskúsená a tiež som sa bála, či budem môcť dojčiť, ale teraz už viem, že je to zbytočné, na tvorbu mliečka vplýva hlavne správne dojčenie a psychika 🙂

zuzkat1
13. sep 2010

@lucik106 ja som dojcila s teplotou 39stupnov a malej nic nebolo ani len nekychla a ja som pritom mala velmi skaredy zapal mandli.. totalna angina ani hovorit som poriadne nevedela... brala som ATB

matja
13. sep 2010

@nanulik - jáj, a ešte čosi, čo odporúčam každej kamarátke, už počas tehotenstva je dobré naštudovať si informácie o dojčení. A práve Katkina (annag) stránka je na to najvhodnejšia - http://dojcenie.wordpress.com/ 🙂

prsky
13. sep 2010

@strapco13 no neviem, asi by som MM do seba nedostala 😀
@nanulik da sa to sklbit, mala som skuskove 1,5 mesiaca po narodeni malej 😉 moja mala sa rozhodla hladovat, cakala na moj navrat. riesit sa to da rozne..viac tu http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/13/dojcim...

strapco13
13. sep 2010

@prsky ja som svoje mlieko ochutnala...mnam..ani sa necudujem, ze ho maly tak lubi 😀

prsky
13. sep 2010

@strapco13 ja som tiez olizla, ale na mna to bolo az privelmi sladke, ale ci by som ho vypila v kave...neviem neviem...jedine, ze by mi ho tam nikto nalial a nepovedal, ze je to moje MM 😀

nanulik
13. sep 2010

@prsky dakujem za odpoved, tu stránku o dojčení som si dala medzi oblúbené 😵 a ako som sa tak dočítala tak flaša je asi to najhoršie. budeme to musieť nejako sklbiť a malého mi buď bude niekto nosiť alebo budem chodievať domov. ale velmi by som chcela kojiť tak dúfam že to nejako zvládneme

lucik106
13. sep 2010

ľudkovia, môžem mlieko stratiť s horúčky? mám 39st. a stále zimnicu, tak so si dala paralen, zajtra klušem k dr...

prsky
13. sep 2010

@nanulik mliecko mozes odsavat a babatku ho mozu dat aj lyzickou alebo normalnym poharikom. pre nas bolo naj, ked mi malu strazila mamina, ktora byva blizko skoly, tak som vzdy odbehla. ked to neslo, tak si mala pockala a dobehla kojo neskor 🙂

@lucik106 nemozes. akurat zo stresu sa moze oslabit spustaci reflex

fopardi
13. sep 2010

@lucik106 odsavaja odsavaj odsavaj stale po nakojeni odsaj všetko čo v prsniku ostalo viem čo hovorím ja som mala 4x 40-tky a zimnicu taku že mi klepali zuby o seba

fopardi
13. sep 2010

@lucik106 ha až teraz som si všimla že to nie zo zapalu prsnika 😀 prepač

lucik106
13. sep 2010

@fopardi nič v poho, prsia ma nebolia, takže zatiaľ ok, klesla mi aj po paralene horúčka, ale len troška, mm už je v lekárni, ešteže ho mám... 🙂

fopardi
13. sep 2010

hi ja som si prečítala až potom to vyššie 🙂 že si sa nabrala od manžela