Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

hathor1231
15. sep 2010

@annag dakujem. nebola som si ista kedy je cas ist pytat injekciu alebo lieky aby ho zastavili. je nejaka hranica kedy by som uz mala ist?

januarova
15. sep 2010

@hathor1231, ja ked som skoncila s kojenim pri prvom synovi, tak mliko som mala este skoro rok po. proste ked som si stlacila prsnik, tak kvapky isli. Moj Dr. mi povedal ze to je ok.

hathor1231
15. sep 2010

@januarova no super 😀 a aj si mu davala do prikrmov alebo si ho nechala tak? hlavne,ze to zo mna netecie....

januarova
15. sep 2010

@hathor1231, nedavala som do prikrmov. pri nom sme skoncili s kojenim ked mal 15 mesiacov.

elinka27
15. sep 2010

baby tak ja neviem ci som ja vadna,alebo sa zblaznila moja mama a svokra,ale stale riesia preco Zinka place, vraj ju mam dokrmovat lebo jej moje mlieko nestaci ked stale po krmeni place, pritom som bola u doktorky ju prevazit a pribera, keby jej bolo to mlieko malo tak by asi nepriberala?Je fakt,ze teraz som v strese lebo sa trapim so zubom a museli mi narezat dasno,a poriadne nespim,ale v noci sa napapa a spinka a dni mame ako ktore niekedy spi aj 2hodiny po papani,inokedy place aj 3-4 hodiny v kuse,medzitym jej skusam davat aj papat, problem je ze ona mi pri prsiach zaspava, a po chvilke sa zobudi a potom si akoby spomenie ze je este hladna tak taha napapa sa a je pokoj,ale bohuzial mavame aj take chvile a je to najma vecer medzi 19-23 ze taha zaspava potom sa preberie a place akoby bola este hladna tak ju opat prilozim ale ledva sa prisaje a ked tak hned bradavku vypluje,alebo ledva taha lebo uz je vycerpana, pritom je ale urcite hladna tak preco sa nenaje?Ked si stacim prsnik vzdy tam nieco je, moze to byt naozaj malo, mam jej dat UM?

divoska
15. sep 2010

@elinka27 v ziadnom pripade nedavaj. baby ti tu urcite poradia viac. drzim palce kazdopadne, ale nie si sama, tiez mi lezie na nervy rodina. mna zas nutia davat dudel, a tiez ze ho mam vazit pred a po kojeni /reku keby malo jedol tak asi neprecura a neprekadi 10 plieno denne hadam, co to ma zo vzduchu?/ apropo na prvej poradni doktorka zasla kolko pribral a ked som to doma potom ratala a checkovala s netom tak sme pribrali viac ako by bolo potrebne. takze nech idu do kelu s takymi recami. potom zase nniektori stresuju ze je vonku prilis zima a pomaly ani len okno nemozem otvorit.. no slak ma triafa. fakt sa drz. a zub mam tiez na figu, uz som bola 4ty krat u zubara od porodu. umrel mi zub ktory som uz 2-3 roky hovorila ze ma bolieval jak svina obcas ale neee rontgen bol v poriadku tak mi nic nebolo 🙂 tak mi to teraz cistia a pravidelne mi to znovu puchne, ale resekciu si robit nedam tentokrat. takze tiez som z toho mierne nervozna ze aj maleho musim vlacit a tak. ale zvladame v pohode, snaz sa dostat do pohody a ustoj to. mlieko mas urcite v pohode. len sa snazit upravit mozno tie navyky. aj ked povedala by som ze ked ma par tyzdnov tak este vlastnou hlavou nerozmysla a netrucuje a proste telo si pyta, tak sa ason snazim obhajovat mojho 🙂 my sice so zaspavanim na prsniku problem nemame, ale niekedy kojim 3 hodiny vkuse stylom ze 10 minut papame, 10 spime, potom sa hned aj zobudime, prebalujeme, potom sa tvarime ze zaspavame, a zase zavrestime takze zas papame, zas prebalime a zas dokola. inokedy taha aj 30-40 minut vkuse a pekne a potom 4-5 hodin spi, neviem v tom vymaknut ziadnu pravidelnost, proste aky ma den. tak skus vydrzat a hadam sa to spravi casom.

elinka27
15. sep 2010

@divoska presne toto mame aj my! papa , taha 30 min aj dlhsie,prekladam ju z laveho na prave a naspat, potom si pospi,pokaka sa, poprdi,alebo sa pestujeme lebo spi len na rukach, medzitym zasa place tak ju dam na prsnik,zaspi a tak dookola, a potom spi aj 3hodiny, inokedy zasa 3 hodiny place,medzitym papa,alebo sa pestuje par minut pospi a tak.Kaka skoro do kazdej plienky,niekedy sa uplne pokaka tak ze az na lopatky,a inokedy len take male sprtky ked si prde ma na plienke a to je skoro vzdy, ocikanu plienku ma tiez skoro kazdu niekedy trochu inokedy vela,takze ak by som mala slabe mlieko alebo ho bolo malo tak snad by mala plienky suche ci nie?

vejula
15. sep 2010

@annag dakujeme za odpoved... Na prechadzky chodime aj ked teraz je oblečeny volnu ma len tvaričku

prsky
15. sep 2010

@elinka27 ziadne UM, mliecko mas normalne a kedze cika/kaka, je ho aj dost. mas uplne normalneho novorodenca doma 🙂 rodina vie byt so svojimi dobre mienenymi radami niekedy kriz, takze ak sa da, odfiltruj to a rob podla seba. podstatne je upokojit sa, verit si. slabe mliecko neexistuje. neviem, ci si citala nasledovne clanky, mozno sme ti ich uz aj davali, ale urcite ta upokoja 🙂 http://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatko...
http://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatko...
http://dojcenie.wordpress.com/2010/05/11/o-dojc...
inak detickam sa meni rezim dost casto, podstatne je mat zachytne body, ako doobedna a poobedna prechadzka (ak chodite), kupanie a pod. nie vzdy vecer musi byt hladna (pises, ze taha, zaspava a potom sa zobudi a bradavku vypluva). skus jej pomaly, ak jej bude vyhovovat, zavadzat aj ine moznosti upokojenia (lezkanie a rytmicke hladkanie po chrbatiku, alebo jemne hladkanie, spievanie, rozpravanie) - zide sa to neskor, pripadne sa nauci takto postupne zaspavat sama. u nas to tak neslo, ale su deticky, ktorym to vyhovuje. treba skusat. baby budu mat zrejme este ine, mozno aj lepsie tipy 🙂

leelo
15. sep 2010

@strapco13 ahoj 🙂 na margo vigantolu - ja mam tabletky Vigantol, nadalej ich malemu davam. kupene aj vyrobene v nemecku, merck. to platilo len pre olej? ja som sa ani nepytala v lekarni, ani nevolala pediatricke, nerobila som paniku, kedze islo o kvapky, co boli stiahnute. pochopila som to dufam spravne... dakujem.

annag
15. sep 2010

@elinka27

krásne intuitívne dojčíš. 🙂 Dojčenie nie je len kŕmenie, myslím, že bábätko chce Teba, a preto sa stále dožaduje prsníka. Je mu tak dobre, že ho dojčenie uspáva. Ideálne je, ak by si skúsila nejaký nosič - vak - šatku na nosenie. Bábo by Ti po dojčení spokojne v šatke zaspinkalo a mohla by si sa venovať zároveň staršiemu dieťatku, rodine, vareniu .... a nemala by si pocit, že v kuse iba dojčíš.

strapco13
15. sep 2010

@leelo na SK sa to tykalo iba oleja, kedze tu tabletky nie su registrovane..ale pokual vie, tak to bolo zistene prave v nemecku, ze pri dotyku ojeja s pumpickou sa uvolnuje dana zlucenina..a kedze kvapky pumpicku nemaju..tak logicky sa ich to netyka 😉 ..aspon podla mna

leelo
15. sep 2010

@strapco13 rozumiem. dakujem. my sme ten olej donedavna mali. ale tak nejdem to teraz uz riesit. maly dokonca cumlal ten gumovy balonik. no co uz... 😉

strapco13
15. sep 2010

@leelo ono tam boli namerane len male stopove mnozstva tej zluceniny
ja som ho tiez tym zabavala pri prebalovani, nech si to hryzka

leelo
15. sep 2010

@strapco13 detto 🙂 ja som vdacna za vsetky krabicky od liekov, tuby od kremov, dialkove ovladace, hrebene... lebo bez toho by som ho neprebalila

strapco13
15. sep 2010

@leelo ja ho prebalujem preveseneho cez moje koleno..ako by som mu mala po ritke dat 😀 ..inak by mi zdrhol 😠 😀

michaela80
15. sep 2010

Potrebujem poradit..dnes sme boli na rodinom stretku a moja krstna je super detska lekarka tak popozerala nase kojenia a podla vsetkeho sa mla krasne prisaje ale vyzera to tak ze ona po "vypiti " predneho mlieka sa zacne jedovat lebo to zadne ide asi pomalsie alebo tazsie...je to mozne take nieco? a co s tym robit?

natalise
15. sep 2010

@michaela80 ahoj, je to dost mozne, pretoze predne mliecko ide lahko vytiahnut z prsnika, ale na to zadne si musi aj posnazit. a nejedno babo sa pri tom zacne pricit. moja prva baba sa tak odstavila. proste nechcela ustupit tomu, ze by mala aj daco urobit, aby mala aj to zadne. druha babula mi zatial nestrajkuje s tymto a ak zacne, vyhladam laktacnu poradkynu. uz som jednej aj raz volala. vela ich chce poplatok za radu, no nasla som taku, ktora to robi zadarmo a aj len po telefone. ak chces, dam ti kontakt.

prsky
15. sep 2010

@michaela80 je to mozne, deticky sa hnevaju na pomalsi prud mliecka - su lenivsie tahat. mozes skusit stlacanie prsnika http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/stlaca...

michaela80
15. sep 2010

@natalise poprosim ta o ten kontakt..lebo je to na zblaznenie...

prsky
15. sep 2010

@michaela80 tu je zoznam poradkyn Mamily, tie ochotne poradia, zvacsa zadarmo (niektore za navstevu pytaju poplatok). skus si najst nejaku v tvojom okoli: http://sites.google.com/site/vasamamila/Home/po...

natalise
15. sep 2010

@michaela80
0918 02 42 92 je to Jana Funtaľová. príjemná pani, ktorá mi pomohla, ked sa mi mala zacala odtrhat od prsnika a nevedela sa poriadne napapat.
drzim palce

michaela80
15. sep 2010

@prsky toto som skusala..ale nechapem ze niekedy vypije 70 -80 a vobec sa nejeduje a potom pride ze vypije ani nie 20 a zlosti sa tak ze uz sa neprisaje..a u nas neplati ze dieta k prsniku ale prsnik kom nahanam malu ako sa ona odpopina odo mna... a uz par dni mi robi to ze normalne pocas kojenia pocujem v nej taky cudny zvuk ako keby sa to vracalko hore ona sa v tom odtrhne prehlta a spusti strasny krik..ten zvuk je ako ked sa pije veklkymi duskami z flase...taky dunivy alebo ako tom mam popisat...napr. v noci pije vacsinou pekne..ale cez den je to hruza..
o tyzden idem do poradne tak ked ju odvazia tak ma asi sprdnu..za 3 tt pribrala z 3020 na 3490 co je asi zalostne malo...

michaela80
15. sep 2010

@prsky nasla som dve asi 30 km od nas..to by som musela ist asi ja za nimi vsak? ci pridu aj oni ked zaplatim cestu resp.poplatok?

leelo
15. sep 2010

baby, nebojte sa platit za laktacne poradenstvo. je to praca ako kazda ina. tu v DE dokonca zarabaju super, su to SZCO. zial, na slovensku tomu tak nie je. pritom ich usilie je na nezaplatenie - vdaka ich pomoci vam ostane dojcenie, ktore sa neda zlatom vyvazit pre vas, ani pre vase dieta!

prsky
15. sep 2010

@michaela80 zalezi na dohode, zavolaj uvidis. podla mna, ak im zaplatis vydavky na cestu, tak dojdu

strapco13
15. sep 2010

@michaela80 ale ved ti pribera 150g tyzdenne..to je nahodou super 😉

natalise
15. sep 2010

@michaela80
keby sme my tak pribrali...moja mala ma 3mes. a od marodenia pribrala 1kg. niektore su aj ochotne a pridu aj k tebe, ak im zaplatis naklady na cestu, treba sa popytat.
skus pozriet aj na http://www.mcsrdiecko.sk/zoznamlaktacporadkyn.php

michaela80
15. sep 2010

@natalise si myslim ze je lepsie ak ona pride ku nam, lebo malej staci zmenit prostredie a je ako 100 certov... 😝 radsej fakt zaplatim poplatok + cestu ako sa takto trapit a prist o dojcenie...

natalise
15. sep 2010

@michaela80 to hej, skus mozno aj zavolat viacerym, co ti na to povedia