Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

prsky
5. okt 2010

@martina05 ak sa na tom "len" zabava, tak zvycajne pomoze prsnik hned odobrat a dat az na dalsie kojenie. niekedy vsak ide o formu protestu/bojkotu - vtedy niekedy staci oddialit dojcenie, aby bolo dietatko hladne - pekne tu radila ohladom tohto @fem - pozri na stranu 434

prsky
5. okt 2010

@olifcek mozes hocico, co mozu deti - napr. nasivin, alebo si daj detske kvapky s morskou solou (mar plus, sterimar, libenar), alebo spominane pinosol kvapky (tie vonaju ihlicnatym lesom a nie kazdemu to vyhovuje - je to aj dost olejove)

prsky
5. okt 2010

@zuzkat1 v prvom rade sa treba skusit upokojit, prestat riesit, ci je a kolko je - proste tak ako pri dojceni - ponukat, ale nenutit...moja ma aj teraz dni, kedy zje pol jablcka a ostatne mi "oprdi" niekedy to detom asi staci - ja som tiez nebola nejaky extra jedak

olifcek
5. okt 2010

@prsky dakiiii, a jo pinosol mi vonia, vcera ale dosiel, kupim dalsi, zatial dam libenar 😵 mam i detsky nasivin 😅

a jeeeeej, opat tehu? gratulujem

prsky
5. okt 2010

@olifcek ze opat tehu...jak keby som tu tehotnela kazdy mesiac 😀 dik 😉

adrianai
5. okt 2010

ahojte dievčatá,máme doma týždňovú dcérku,konečne mám aj dosť mliečka,kojím na požiadanie,len neviem,či je v pohode bolesť pri prisaní? na jednom prsníku to po chviľke prejde a malá v pohode pije,ale na druhom ma to bolí ešte viac a potom to trochu cítim aj pri saní-ako ťahá mliečko zo žliaz a navyše mám na bradavke aj takú trhlinku...tým,že malú nechcem obmedzovať v papaní a nechám ju koľko chce, sa mi to moc nezlepšuje ☹ Viete mi s tým poradiť? vopred dakujem

luly13
5. okt 2010

dievcata, mam problem. na dvorci a bradavke sa mi spravila desna mykoza. uplne to vyzera tak, ako na obrazkoch annaq. je to cele zacervenane a malinke supinky na okrajoch. davam canesten- kolkokrat max denne je ho mozne natriet? pri kojeni to tak picha, ale da sa to v pohode vydrzat
drobcek v puse nema ziadnu zabku, len sa kvalitne vyhadzal na ritke priamo v oblasti konecnika. a ma to zacervenane. @strapco13 ake probiotika by si mi pre neho odporucala, aby sa toho co najrychlejsie zbavil. viem si aj ja nasadit nejaku liecbu este okrem canestenu?
dakujem

avila
5. okt 2010

@luly13 aj ja som mala 😒 DOst pomaly sa mi to hoji s tym Canestenom, ale uz je to lepsie, baby mi tu radili aj gencianku. Drzim palce 😉 😉

avila
5. okt 2010

@adrianai nuz u mna to takto zacalo a neskor som mala take trhlinky, ze pisat to zdrobnelinou nema zmysel. Upravila som prisatie a trhliny zmysli zo dna na den. Prisaham 😉 Nas drobec strasne malo otvaral pusinku. Pozrela som vsetky videa na annag stranke a podla toho dojcim stale. V leze uz len vynimocne, pretoze tu pusu otvara najmenej. Drzim palce. Dojcenie neboli a nema boliet. Ale vytrpela som si svoje 😝

prsky
5. okt 2010
prsky
5. okt 2010

@luly13 po kazdom dojceni natieraj a veeela vetraj, keby sa to nezlepsovalo, tak k lekarovi, predpise ti antimykoticku masticku s kortikoidmi. a davaj si probiotika (napr. nutrolinB), prejdu aj k malemu a mohlo by mu to pomoct pri probleme s ritkou - podla moznosti aj tu vetrat co najviac. probiotika mozes malemu davat biogaiu

prsky
5. okt 2010

@avila @luly13 ono mykoza je svina, lieci sa velmi dlho a zvykne sa zial vracat 😒 suvisi aj s oslabenym imunitnym systemom, takze treba zabojovat aj na tom poli (probiotika, vitaminy, zdrava strava)

prsky
5. okt 2010

inak vyplnam dotaznik ohladom tehu a materstva (robim kamoske laskavost) a kym som sa dostala na koniec, nakydala som tam hlavne na UM a kasicky (ako ze mi chybaju hlavne relevantne udaje a poradenstvo ohladom dojcenia, lebo ze info o UM dostava mamina uz v porodke a masirovana je reklamami uz v tehu). A dojdem na koniec dotaznika a az tam mi docvaklo, ze je to zrejme dotaznik nejakeho vyrobcu UM 😅 A tak rozmyslam, co im odpovedat na poslednu otazku : "Čo by ste vy osobne na záver poradili, odkázali výrobcom dojčenských mliek/detskej výživy?"
dajte tip 🙂

latvia
5. okt 2010

@prsky aby si nasli ine hobby

prsky
5. okt 2010

@latvia 😀 😀

annag
5. okt 2010

@prsky

aby ho už konečne začali opäť označovať ako liek so svojimi vedľajšími účinkami, ktorý sa má užívať dočasne po nevyhnutný čas - teda tak , ako bol jeho pôvodný účel

strapco13
5. okt 2010

@luly13 canesten mozes po kazdom kojeni..v tenkej vrstve, casto vetraj..mozes aj gencianku alebo roztok sody bikarbony. Aj ked nevidis malej v puske nic, to ze sa vyhadzala na zadocku znamena, ze mykozu ma aj ona..vytri jej pusinkus sodou bikarbonou /namotaj si na prst gazu, namoc a povalaj v sode bikarbone/
probiotika mozes bud biogaiu, infanth dophilus alebo nutrolin B
skontroluj prisatie

mape
5. okt 2010

Dievcata chcela by som sa opytat. Dceru plne kojim a dnes som ju po troch tyzdnoch odvazila z vobec nepribrala. Kojim na poziadanie (tak kazde dve tri hodiny). Nevidim na nej zeby plakala ze je malo napapana (je to stastne usmievave dievcatko), stolicu ma peknu kazdy den. Neviem cim to moze byt, bola som prekvapena. Neviem ci je to zlym kojenim, ale doteraz bolo vsetko v poriadku tak neviem co sa stalo.

strapco13
5. okt 2010

@mape a ako ju vazis..na osobnej vahe..ty s nou a potom bez nej?..lebo ak ano..to je nepresne
ale ak pekne kaka, cika a je spokojna..prevaz ju o tyzden a uvidis...podla mna aj vaha sa moze seknut 😉
a nevytiahla sa ti do dlzky..kolo 3 mesiaca je rastovy spurt..deti sa natiahnu do dlzky niekedy a proste nepriberu

michaela80
5. okt 2010

no my zase strajkujeme treti den a zase po novom...vecer mala akonahle vidi prso tak kvik neskutocny..a trva mi niekedy aj pol hodiny kym mi prstane plakat a prisaje sa...

mape
5. okt 2010

@strapco13 kamaratka ma vahu pre babatka a boli sme ju pozriet tak sme ju odvazili. Trocha som sa zlakla. Doteraz ale pekne priberala tak naozaj neviem. V pondelok ideme na prevazenie do poradne tak uvidim. Mozno podrastla. Ale dakujem za odpoved 😉

prsky
5. okt 2010

@mape okrem toho vahy vazia rozne, aj ked by mali byt kalibrovane..ale napr. moja vaha vazi o 3kg menej ako vazi vaha mojej gynekologicky 😲

strapco13
5. okt 2010

@mape relevantne je ked ju vazis za rovnakych podmienok..to znamena aj rovnaka vaha, vyzlecena, v rovnaky cas..tak chod o tyzden k tej istej kamoske a odvaz ju znova..ale podla mna sa uplne zbytocne stresujes a vsetko je uplne v poriadku 😉

luly13
5. okt 2010

@strapco13 dakujem za odpovede. tak malemu povytieram zajtra pusku. myslis, ze mykozu moze sposobovat zle prisatie? lebo podla mna ho mame OK. uz sest mesiacov fungujeme uplne v pohode.

strapco13
5. okt 2010

@luly13 zle prisatie nerobi mykozu..ale zhorsuje jej liecbu a moze sposobit to, ze sa lahsie vytviri nejaka prasklinka pri mykoze ak sa maly zle prisava..ale ak dobre..tak super
lenmaj trpezlivost..mykoza je svinka..liecma ma trvat este 2 tyzdne po vymiznuti vsetkych priznakov aj u teba aj u malej..ale potom staci Canesten 2x denne

luly13
5. okt 2010

@strapco13 no to som asi podcenila. lebo uz som ju viackrat mala (ale teda nie az takto) a ked odzneli priznaky, odznelo aj moje staranie sa. a ako dlho a casto ma vytierat adamovi ( 😉 ) pusinku? tiez este dva tyzdne po odzneni priznakov?

mape
5. okt 2010

@prsky normalne si ma potesila. Ale je to riadny rozdiel
@strapco13 pojdem ju odvazit o tyzden a uvidim. Nebudem sa uz preto stresovat. A ako hovori prsky moze to byt aj vo vahach. Zatial som ju vazila iba v poradni a vzdy fajn, tak verim ze aj tentokrat bude.

strapco13
5. okt 2010

@luly13 najlepsie tiez tie 2 tyzdne..ale staci tiez tak 1-2x denne
preto sa ti zrejme vratila v plnej sile...tie zlepsenia..to si ona len tak driemala
ak by ro nezabralo tak kozna nech predpise nieco silnejsie ..masticky , eventualne aj Nizoral tablety

strapco13
5. okt 2010

@mape uvidis, ze to bude len vo vahach..kazda je nastavena inak..nasa vaha vazi rozdielne aj podla miesta kde ju postavis a ko sa na nu postavis..tak ked sa chcem citit trosku lepsie,tak sa postavim na nu tak, ze hned u 2 kilecka dolu 😀 😀 😀

annag
5. okt 2010

@michaela80

maličká je príliš unavená - je to typické správanie sa . skús ju kúpať v inom čase, resp. kúpanie vynechať, ukladať v inom čase,možno výrazne skôr - najmä ak je už príliš dlho hore podvečer, tak už môže byť veľmi vyčerpaná a unavená ...