Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

strapco13
19. okt 2010

@shaarka - kazdemu babu zaberie noieco ine..skus mundisal, calgel, su bylinkove...ale ak ma bolesti skus geliky s lokalnym anestetikom ako su prve 2 menovane
ja som hned pochopila, ze myslis vecer 😉 ved ked vies ze v ten vecer ides von..nedas obed prikrm, ale na veceru, a ked raz za cas bude mat tak skoro obed aj veceru nic sa nestane, a ked uz mate odskusanu kasu, tak moze dat tu

cicimon
19. okt 2010

@shaarka no ja odstriekavam tak,ze z jedneho kojim a zaroven z druheho odstriekavam a tak zbieram cely den...ale to tak max 1x za 2-3dni

shaarka
19. okt 2010

dik za rady.
to odstriekavanie mi nevyhovuje. sice by som si asi zvysila laktaciu, ale kym by sa rozbehla, maly by bol urcite hladny, keby som odstriekavala aj druhy prsnik. takto sa nazbiera akurat za 4 hodiny davka prenho, a keby som odstriekala, tak by som musela kojit aj castejsie ako kazde dve hodky 😒 teraz kojime kazdu 1,5 - 2 hod., to mi uplne staci 😀

akdarka
19. okt 2010

@prsky neviem ci si spominas ako som riesila moznu suvislost zelenej stolice a probiotik. no potvrdilo sa mi to. vysadila som mu biogaiu a do 2 dni ma zase krasnu zltu kaku...to len tak na okraj 😀

prsky
19. okt 2010

@akdarka dik za info 🙂

zuzkat1
19. okt 2010

ahojte🙂 prosim vas, rozmyslam ze dam uz na desiatu jogurt aby mala uz daku zmenu (zatial len ovocie papa na desiatu aj na olovrant) ale neviem aky mam kupit...a este sa chcem opytat take tie hotove stavy od hipp napriklad mozem davat po obede riedene vodou? nepije este nic...vodu skusam ale nepije ju,len sa s tym hra...je dojcena stale na poziadanie... dakujem

strapco13
19. okt 2010

@zuzkat1 jogurt..mozes smotanove - zvolensky, holandia, tami, coop /tu je vyrobca tami/..miesat s ovocim
mozes riedit ovocne stavy s vodou

zuzkat1
19. okt 2010

@strapco13 dakujem... takze cisty biely a zamiesat ovocie...asi sa opytam hlupost,ale ked zamiesam s ovocim nebude mat z toho hnacku? 😅 a ake ovocie je vhodne?

strapco13
19. okt 2010

@zuzkat1 mozes s ovocim...nebude hnacka, lebo to mlieko je uz natravane..preto sa m,iecnokysle vyrobky mozu skor...mozes banany, jablcko, maliny, broskyne, nektrainky, piskoty /viem, to nie je ovocie 😀 /...v podstate mozes akekolvek ..ved kukni v obchode ake su ochutene jogurty 😉

strapco13
19. okt 2010

@zuzkat1 mozes s ovocim...nebude hnacka, lebo to mlieko je uz natravane..preto sa m,iecnokysle vyrobky mozu skor...mozes banany, jablcko, maliny, broskyne, nektrainky, piskoty /viem, to nie je ovocie 😀 /...v podstate mozes akekolvek ..ved kukni v obchode ake su ochutene jogurty 😉

zuzkat1
19. okt 2010

@strapco13 hej viem ake su... ja jem jogurty na kila🙂 len mi to pride divne s cerstvym ovocim 😅 ale asi som divna ja🙂 dakujem tak skusim,lem sa musim odhodlat🙂 ozaj a to mam dat hned z chladnicky? alebo? mam nechat vonku aby nebol studeny?

strapco13
19. okt 2010

@zuzkat1 ak som nezabudla som vybrala dopredu, ak som zabudla tak som hodila na chvilu bud do vodneho kupela a lebo mikrovlnky

zuzkat1
19. okt 2010

@strapco13 fiha mikrovlnka a jogurt...🙂 dakujem tak ak sa odhodlam zajtra skusim...ak nie tak o tyzden😀 tazko sa odhodlavam na akykolvek prikrm...myslim ze na to kojenie som viac naviazana ako hanka 😕
no este raz dakujem🙂

elinka27
19. okt 2010

@strapco13 @prsky tak som ju vecer nakojila z toho bolaveho prsnika v tej futbalovej polohe,dost mi teda pomohol ten vankus na kojenie, aby som si ju spravne ulozila,a cuduj sa svete ked tahala tak ten opuch presiel vobec to uz neboli a ani tam uz nemam hrcku len taku mensiu,ale ta uz neboli na dotyk,tak teraz budem asi naozaj striedat tie polohy, v noci kojim ako kedy niekedy poleziacky inokedy sedim,ako sa da,lebo niekedy sa mala jeduduje ked jej to po leziacky nejde,tak sa posadim, a teraz cez den skusim par krat aj tu futbalovu loptu, snad ked bude tahat zo vsetkych stran tak sa nebudu tie mliekovody upchavat

strapco13
19. okt 2010

@elinka27 super 😉

njonja
19. okt 2010

@strapco13 prosim Ta, odkedy mam zacat davat malemu mliecne vyrobky ? A ake? Mam intoleranciu na laktozu a vraj aj alergiu na mliecnu bielkovinu. Este stale kojime. Dakujem krasne🙂

njonja
19. okt 2010

@strapco13 ake, to som si uz hore precitala🙂 A mozem zacat aj s nasou rodinnou dagnozou, prosim Ta?

strapco13
19. okt 2010

@njonja odkial vies, ze moze mat alergiu na mliecnu bielkovinu?
najskor od ukonc 9 mesiaca

michaela80
19. okt 2010

akurat sme prisli z kontroly refluxu , ten uz nema...a dostali sme pochvalu ako pribera za 2 tyzdne 450 gr...a ja stale stresujem ze malo papa..vahu uz je prec z bytu a musim sa vzit do toho ze ona sa do 5 minut napapa ...

strapco13
19. okt 2010

@michaela80 no konecne si pochopila, ze vaha je nanic 😉 krasne priberate.ma silny tah, vei s rychlo vytiahnut co potrebuje..treba to nechat na nej a bude dobre

michaela80
19. okt 2010

@strapco13 uz ju musim prestat nahanat s cickou..lebo ja som mala pocit ze je hladna ked len 5 min taha a ona ked vidi zase po nakrmeni cicinu ze jej chcem este silou mocou dat tak ryci...
takze dalsi problem na ceste dojcenim vyrieseny...som taka rada...

njonja
19. okt 2010

@strapco13 dakujem 🙂 Neviem, ci ma on, ale ja ano..., takze radsej chcem opatrne, lebo sme vsetci potravinovi alergici v rodine....

jaruska8
19. okt 2010

@michaela80 Moja bambuľa tiež zo dňa na deň začala superrýchlo papať, už to zvláda aj za 10 min o oboch pŕs dokopy a keďže vyzerá spokojne, tak som rada, určite lepšie ako pred dvoma mesiacmi, keď jedla aj 40 min. 😀 😝

alex1983
19. okt 2010

Ahojte baby, som cerstvou mamickou a dojcim. Ale mam taky chaoz co mozem papat aby malu nebolelo brusko 😒 Poradite mi? A aj varenie ma dost stresuje, lebo este nie som taka zabehnuta v mamickovskych povinnostiach 😝

bubelko
19. okt 2010

@alex1983 jest mozes vsetko. jedine sledovanim zistis, co malej skodi. kazde dieta je ine, to co mamicka-x moze, mamicka-y nie. ale urcite ti este niekto poradi lepsie 🙂
co sa varenia tyka - skus si navarit dopredu ked je manzel doma. nporcovat do misiek a dat do mraznicky, potom len vytahovat. ja varim vacsinou cez tyzden 20 minutove jedla, sem tam nieco trva viac a cez vikend narocnejsie si nechavam na vikend 🙂 v pripade nudze to istia cestoviny s hotovymi omackami v spajzi 😉

alex1983
19. okt 2010

@bubelko dakujem za radu, len ja to mam o to tazsie ze som este k tomu celiaticka 😒 No ale nejako to musim zvladnut 😝

bubelko
19. okt 2010

@alex1983 no, to teda nemas lahke, ale neboj, ono sa to podda 🙂 pripadne skus poprosit niekoho z rodiny, zeby ti ju postrazil, aby si si mohla dopredu navarit, to co mozes. 😉

smarti
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
busni
19. okt 2010

@alex1983 ja doma varim bezlepkovo kvoli manzelovi, a nezda sa mi to az tak strasne narocne, neber to teraz prosim v zlom, ak to tak vyznelo, som to tak urcite nemyslela. pouzivame doma kukuricne cestoviny, suroviny na chlieb dam do piecky na pecenie za 5 minut a potom sa to uz urobi samo a inak varim vsetko normalne len pouzivam bezlepkovu muku - napr. aj na zahustenie polievky alebo privarku. kedze byvame sami a mne sa nechce varit na dvakrat tak jem bezlepkove veci vacsinou tiez. a ako ti tu dievcata radili, varim na 2 az 3 dni, aby som nemusela kazdy den.
drzim palce 😀

smarti
Odpoveď bola odstránená
Zobraz