Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

strapco13
29. nov 2010

@vejula vacsine deti cesnak vobec nevadi..ale moze byt
ono striekackou davas vodu tak, ze to vlastne tlacis do ust..cize dieta nema na vyber..musi prehltnut 😀

vejula
29. nov 2010

@strapco13 ale ked už nechce tak neotvori pusinku ked otvori pusinku viem že chce piť... ale je pravda že to ma bez namahy a keby som mu takto davala mliečko tak by asi tiež vypil viac, zrejme je len oslabeny a nechce sa mu ťahať.. Tak čo poradiš, mam mu davať tu vodičku ked odmieta mliečko?? Lebo doktorka povedala že potrebuje vela tekutin a on ma od rana stale tu istu plienku takmer nepočuranu.. strašne sa bojim

strapco13
29. nov 2010

pokial ti odmieta teraz prsnik, napriek tomu,ze vie dychat nosom, tak si odsavaj mliecko ..jednak mu mozes nakvapkat trochu do nosa a davaj mu aj mliecko striekackou, alebo este lepsie cievkou na prsniku..to by snad zvladol 😉
pokial nechce alebo nevies odsat vela..napriek tomu odsavaj, ale davaj teda aj vodicku

prsky
29. nov 2010

@sariana netreba pred dojcenim zmyvat...natieras len tenku vrstvu po kazdom dojceni, to sa do dalsieho vstrebe 😉

elinka27
29. nov 2010

Zinka uz dnes jedla menej ako vcera 😖 je uplne hotova, chrapti a ma uz aj ocka zahnisane,krmim ju po kvapkach vyslovene nevladze hltat

strapco13
29. nov 2010

@elinka27 kukni na moj clanok v mojom fotoblogu ako uvolnit dietatku nos, dr nech vam da Fenistil a Sinupret si kup na uvolnenie soplikov
preplachni nos, daj nosne kvapky /nasivin a pod/, pockaj a riadne odsaj..najlepsie ak mas odsavacku na baterky..ono je to neprijemne detom, placu, ale vie sa potom najest...ja som najprv nevedela odsat sama, lebo maly uz ma silu a nemal mi ho kto pridrzat..potom som si ho priviazala vreckovkami do vysokej stolicky ☹ /drasticke plakala som s nim, ale inak sa nedalo/ a tolko som mu potom odsala, ze mal chvilu pokoj...s malou to budes mat relativne lahsie..len ju prilahnes, hlavku medzi svoje kolena, nech sa nevrti a odsajes

strapco13
29. nov 2010

@elinka27 a este som zabudla..do odsateho nosa jej nakvapkaj svoje mliecko a mozes aj do ociek

katrinka8
29. nov 2010

@elinka27 @strapco13 - ja ked som sama, tak malej odsavam nostek tak, ze jej dam rucicky k telu a cez hrudnik a tie ruky plienku poskladanu na tretiny (ako keby som ju prikryla poskladanou plienkou) a klaknem si na konce tej plienky - vlastne som tak obkrocmo ponad nu. Jednou rukou jej pridrzam hlavicku a druhou odsavacku 😉

elinka27
29. nov 2010

@strapco13 mam len klasicku rucnu odsavacku,alebo len taku na vysavac.Tak skusam s tou rucnou.Fenistil nam doktorka dala a davam jej Hedelix, na ocka mame Oftalmoframykoin.Preco materske mlieko do nosa? 😕

gabika7706
30. nov 2010

@strapco13 u nas s odsavackou na baterky neodsajem vobec ale vobec nic 😒 to musia byt take sople, ktore sa same leju z nosa, aby to nejako zachytila, inak nula bodov, ja som za vysavac 🙂

strapco13
30. nov 2010

@elinka27 @gabika7706 chcela som napisat na vysavac 😅 na baterky ani nemam doma 😅 neviem preco je to tam napisane...nejaky skriatok 😀 😀 😀

@katrinka8 v 5 mesiacoch mozno funguje..ale v roku uz nie, to dieta ma taku silu, ze to proste neslo, a ked som chcela pomoct, tak som musela drastickejsie..ale myslim, ze nasledky nema 😉

elinka27
30. nov 2010

@strapco13 no ved oki 😉 tak som nevedela ci to s tou na vysavac mam takej malinkej robit,ale inak to asi nepojde.Inak mam pocit ze tam uz ani nejak tie hliene nema,skor jej stihnu hned zatiect.Ale trapi ma to ze mame problem zasa s papanim,ona cez den len tak pocucka,mam pocit ze je velmi rychlo napapana, potom uz nechce.Tazko povedat ci si potiahne tolko kolko ma za taku kratku chvilku,a v noci papa tak 4x z toho jedno prespi takze to je zasa take o nicom krmenie, toto sme mali aj ked stagnovala na vahe,ale vtedy som mala nejake malo naliate prsia,paradoxne teraz citim ze mlieko je,ale ona netaha.Mali sme to aj pred chorobou,a za 10dni pribrala 120g co si myslim ze nieje zasa nejake strasne cislo.Konecne dala doktorka aj pokoj povedala,ze ked je mala spokojna a podla nej je ok,tak nebude uz zatial riesit prirastky

gabika7706
30. nov 2010

@strapco13 no ved mi aj bolo divne, ze na baterky 😉 a co sa nasho odsavania tyka (a my teda posledne tyzdne odsavame vkuse, tlacia sa mu dolne dve stolicky a asi aj horna jedna, slinta, sopli 🙄 ) tak kym bol mensi, dalo sa to aj inak, ale teraz robim podobne ako @katrinka8 akurat, ze maly lezi na koberci na zemi v kupelke, ja nad nim, stehnami blokujem ruky pri tele, jednou rukou fixujem ako-tak hlavu a druhou odsavam, to je zapas ako o zivot. 🤐

@elinka27 uz nie je taka malinka na vysavac, ja som martinovi tusim 6 tyzdnovemu odsavala 😉 Malinka mozno nechce papat aj kvoli soplikom, ja uz vidim na malom, ked menej pyta jest, ze sa nieco deje a za dva dni je chory 😒

janula.k
30. nov 2010

baby, ako vas tak citam, myslela som, ze len nas maly robi take problemy pri odsavani..My sme mali soplik koncom septembra a potom znovu v polovici novembra...teraz uz nema soplik ale zda sa mi, ze viac dycha ustami, tak dufam, ze nema nieco s dutinami..co myslite? musim to spomenut doktorke.

elinka27
30. nov 2010

@gabika7706 vidis to ma nenapadlo,vlastne ked bola fit a menej papala tak za par dni na to bola chora.Takze asi tym to bude,len teda musim davat pozor na mlieko,lebo ked je mensi dopyt aby sa nestratilo

zuzana1985
30. nov 2010

Ahojte. Chcela by som Vás poprosiť o radu ohľadne dojčenia. Malý má 2 týždne. Po narodení mal v nemocnici žltačku, takže bol veľmi spavý a veľmi málo jedol. Musela som ho budiť každé 3 hodiny. Posledné dva dni veľmi málo spinká - budí sa každú trištvrtehodinu - hodinu a spánok má veľmi nespokojný, stále sa hemží a naťahuje. Keď ho priložím na prsník niekedy pekne papká, ale poväčšine sa prisaje a hneď zaspí. Neviem teda či je príčinou jeho krátkeho spánku to, že nemám veľa mlieka a teda sa nemá z čoho nasýtiť alebo v niečom inom. Mliečko si aj odsávam, ale väčšinou sa mi podarí odsať tak 30 -40 ml. Mám kúpené aj UM Beba, ale nechcela by som to miešať s kojením pokiaľ to nie je nevyhnutné. Ak mi niekto vie poradiť, budem veľmi vďačná. Ďakujem.

lenkapalova
30. nov 2010

Ahojte.Chcem sa spýtať,či nemá niektorá z Vás skusenosť s podrezaním jazýčka alebo či može byť príčinou popraskaných a bolestivých bradaviek práve ten nepodrezaný jazýček?Vopred Ďakujem za radu.

prsky
30. nov 2010

@zuzana1985 budi sa zrejme preto, ze sa malo napapa. tvoje telo tvori tolko mliecka, na kolko je dopyt tvojho synceka, t.j. ak pije liter denne, tvoje telo tvori liter denne. mliecko sa tvori aj pocas dojcenia a dobre prisate, efektivne a na poziadanie sajuce dieta si ho vie vytiahnut. skus stlacanie prsnika, kedze ti zrejme mliecko tecie pomalsie a maly novorodenec zvycajne pri pomalom toku mliecka zaspava http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/stlaca...
odporucam zahodit UM, precitat si nasledovne clanky (pripadne aj vsetky na annaginej stranke) a riadit sa podla nich:
http://dojcenie.wordpress.com/prve-chvile-s-bab...
http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/mam-ma...
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/spravn...

gabika7706
30. nov 2010

@lenkapalova zle prisatie moze byt pricinou popraskanych bradaviek, prestrihnutie uzdicky pod jazykom je par sekundova zalezitost

prsky
30. nov 2010

@lenkapalova pricinou popraskanych a bolestivych bradaviek je zvycajne nespravne prisatie babatka - treba co najskor poriesit (mozno aj s laktacnou poradkynou http://sites.google.com/site/vasamamila/Home/po.... ak ta bradavky palia/rezu iba pri prisati, ide zrejme o mykoticku infekciu /liecba: natierat po kazdom dojceni tenku vrstvu canestenu/candibene a pod, nezmyvat pred dojcenim, bradavky vela vetrat = nenosit podprdu, ak priznaky vymiznu, pokracovat v liecbe este zo 2 tyzdne cca 2x denne natriet a ak nevymiznu, ist k lekarovi, da ti antimykotika - mast. treba skontrolovat aj dietatku pusinu, ci nema zabu, ak ma, vytierat sodou bikarbonou - namotat na prst gazu, navlhcit ju, vyvalat v sode bikarbone a vytriet celu pusinu aspon 2x denne/
prirastena uzdicka vyzera a prejavuje sa takto: http://dojcenie.wordpress.com/2010/02/22/priras...
viac o bolestivych bradavkach sa docitas tu http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/02/bolave...

lenkapalova
30. nov 2010

Ďakujem za odpovede,vyskušame. 😉

ivv
30. nov 2010

baby pomoc, pomoc, pomoooc!
uz som to tu raz pisala a pytala si radu, povzbudenie.. aj ked to nesuvisi s temou, ale ste tu skusene..
mala odmieta papat, dnes zjedla par lyziciek smotanoveho jogurtu a prave teraz som do nej v zufalstve vtlacila par lyziciek vary.. kazdy druhy den varim a potom to vylievam prec.. spapa par lyziciek a dost.. mlieka tiez uz nie je bohviekolko, viem, lebo cuca dve-tri minuty a pusta sa.. NEMOZE sa predsa z toho najest! podla mna ma scvrknuty zaludok. zacala som brat aj costi, ucinkovalo to tak dva -tri dni ale zas je to v normali (takto u mna zafungovali aj tablety more milk plus), ziadne velke nalievanie prs sa nekona.. ☹
som z toho zufala a normalne zacinam rozmyslat nad tym ze prestanem kojit 😔 ☹ ☹ a zacnem krmit z flase aby som vedela kolko mi vlastne spapa.. dnes mala len tri slabo ciknute plienky.. 😔
normalne som z toho taka zufala, ze mi je do revu.. kojenie bolo pre mna desat mesiacov pochyb ci mam dost mlieka ale ako vidim prikrmy su este vacsim trapenim .. pre mna a pre malu tiez 😠

☹ ☹ ☹

fialllka
30. nov 2010

@ivv mne zvycajne mala nechcela papavat, ked ju nieco trapilo ... sli jej zubky, alebo na nu nieco liezlo 😖

ivv
30. nov 2010

@fialllka adelka ma uz osem zubkov a nezda sa mi ze by jej sli dalsie.. ktohovie.. ona odzaciatku nebola velky alebo ziadny jedak na prikrmy.. a chora dufam, ze nebude.. 😕

a ked si citam (aj dnes v mama a ja) o vzorovom jedalnicku, tak mi je do placu, lebo jej staci par lyziciek a aj to ju musim klamat kadecim, aby zabudla a otvorila usta.. 😖

lenka0710
30. nov 2010

@strapco13 nevieš mi prosím ešte poradiť s tým feniklovym cajikom? Či ho môžem preventívne piť alebo radšej len ked je problém?ďakujem🙂

strapco13
30. nov 2010

@lenka0710 to je individualne...niektore deti na neho reaguju dobre, pomoze im, inym sa praveze bolesti bruska zhorsia, ked matka pije tie caje...cize jedina rada je vyskusaj a sleduj 😅

prsky
30. nov 2010
elinka27
30. nov 2010

@strapco13 @lenka0710 no ja ho teraz pijavam odkedy nas skoro poslali kvoli tomu ako tlacila do nemocnice,ale popravde mala prdi nonstop ale jeduje sa pri tom stale,dokonca mam pocit ze ked viac prdi tak odmieta poriadne jest,ale ani Sab Sipmlex nam nepomaha,takze uz mi ostava len dufat,ze to raz prejde,lebo ja uz ani sama neviem co by som mala jest,mam pocit ze aj cista voda ju naduva 😠 Najhorsie je ze mi prsia ostavu nevyprazdnene,ked ona zacne prdiet uz nechce jest ani za svet

katrinka8
30. nov 2010

@strapco13 - no prepanakrala, mam sa na co tesit 😀 Ale musim sa priznat, dnes sa mi mala tak vrtela, ze sme veru 2 mali co robit, aby sme jej ten nostek vyfukali... 😒

katkav
30. nov 2010

@lenka0710 nam ten caj tiez veci len zhorsil akoby pomohol...niekedy je asi menej viac...ak si ho clovek da, tak asi najviac jednu salku.