Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

juliakocka
8. dec 2010

ahojte, chcem sa spytat........už asi mesiac nekojim, malu som odstavila zo dna na den.........a teraz sa mi tvori mlieko v jednom prsniku......normalne mi vyteka a mam flaky na obleceni....je to normalne? ako to zastavit - myslim tvorbu mlieka? mala sa už prisať nechce, už to zabudla 😉

olifcek
8. dec 2010

@juliakocka nezabudla, len z flase je jej to jednoduchsie zjavne

bezaz
8. dec 2010

@susika este k tomu vsetkemu, co pise prsky ma napada klokankovanie, aspon vecer a v noci, hole telo na telo, aj to by mohlo pomoct 😉 okrem toho, kolko odsajes odsavackou nie je absolutne vypovedne o tom, kolko naozaj mliecka v prsiach mas, mne sa darilo maxim. 50ml z oboch a mala sala, dobre prospievala, v 6 mesiacoch mala 7.5kg 😉
ak by sa ti nepodarilo zlepsit to do vianoc, mozeme sa potom dohodnut, pojdeme k nasim do bojnic urcite aspon na 2dni, tak by som dobehla 😉 samozrejme, ak by si mala zaujem 😀

prsky
8. dec 2010

@juliakocka zroluj v clanku nizsie po nadpis Starostlivosť o prsníky: http://dojcenie.wordpress.com/2010/05/24/predca...

susika
8. dec 2010

@leelo -ma iba moje odsaté.aj ked ho je strašne malo, nejako sa nazbiera. ale keby jedol 8x denne po 3 hodinách tak nestačí, iba ak by riadne vytiahol zadné, ale to by musel riadne zabrať. no a po hodine netuším, či by sa troška napapal.....ved to, budievala som ho a nič.ani pusu neotvoril a nie ešte aby sal. hm, ked je 5-6 hodín v kuse hore, tak sa mu nečudujem drobcovi, že tak tuho zalomí

susika
8. dec 2010

@juliakocka -a prečo si prestala? v porodnici som tiež stretla takú maminu, že rpestala kojiť len tak zo dňa na den a kupila umelé...nechapem.....odsaj si ho a daj jej ho z flašky, ked sa nechce prisať, alebo z poharika, ak už z neho pije

juliakocka
8. dec 2010

@susika ...no v noci sa mi casto budila, tak ze mam malo mlieka a cez den poriadne nechcela pit .....tak sa pomaly sama odstavovala, ja som to len urychlila, lebo ma nebavilo sa nevyspať a vstavat kazdu hodinu, to už som bola chodiaca mrtvola

susika
8. dec 2010

@bezaz -jasné, to je pravda, že tam može byť viac, ale pochybujem, že by tam ešte bolo raz tolko, tolko mi on vypije. čítala som, že z flašky vypije viac a potom može vygrcnúť. lenže on ani z flašky nevygrcne, lebo ked nechce, tak vypije len 100ml a ma dosť, jednoducho cumel vytlačí a dosť.on jednoducho potrebuje aby mliečko tieklo. sestra mi ho odkojila, ale tej mliečko tečie samé už len ked sa nahne a aj v porodnici mi ho jedna mamina odkojila, mliečko jej tieklo super. a ja som si priložila sestrinu amlú a ani ta sa zo mna nenajedla ☹ hm, musela zabrať 😀
jasné, budem sa mordovať a potom sa dohodneme 😀 😀 😀 a som normálne zvedavá, s čím prídeš 😀 😀 😀

olifcek
8. dec 2010

@juliakocka mas len ju jedinu... keby si chcela kojit kojis dalej a prisla by si si po radu skor...

susika
8. dec 2010

@juliakocka -no, keby vstavam k jednému dieťatu v noci aj každú hodinu,t o by som brala. iné je,ked si s bábom do pol noci hore, že ti nespí a chce sa hrať a potom máš vstavať každú hodku a o šiestej byť už hore, lebo je vyspaté druhé....to by bol moj prípad....ale ťa chapem, že si chodiaca mrtvola. ja mam strach isť autom aj 20 km, lebo dostavam mikrospanok...a už to aj riadne vidieť, že som unavená, ked to už aj cudzí človek spozoruje

vi3ka
8. dec 2010

@prsky ďakujem za radu, budem to sledovať, dúfam, že jej moje mliečko stačí.

akdarka
8. dec 2010

@susika no ja som sa tiez s maleho dojcenim natrapila.tiez mi na prsku spinkal kvoli slabemu toku mliecka a neprospieval. ja som si nastastie zavolala po navrate z porodky laktacnu a nikdy nedala flasku. dokrmovala som cievkou na prsku. no a kedze je maly lenivec a nepapal efektivne - museli sme po upraveni prisatia, polohy, bylinkach nasadit na radu laktacnej liek costi http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/domper... a zvysila sa mi tvorba a sme odvtedy uplne v pohode. ale navrhnut by to mala urcite laktacna po posudeni vsetkych aspektov dojcenia. no a predpisat ti to moze pediater, obvodak, gynekolog, gastroenterolog...a za liek priplacas 30 centov za 30 tbl balenie. mne costi zachranilo dojcenie, kedze mliecka bolo proste menej 😒 ale ako pisem teraz sme v pohode. drzim palce 🙂

leelo
8. dec 2010

@susika tou flasou s odsatym mliekom vlastne kazis stale nanovo prisatie maleho a jeho techniku sania. dokrmuje sa inak - na prsniku pomocou cievky. najlepsie bude zahodit flasu a vratit ho na prsnik. odsavanie fakt nie je dojcenie a este ti to stazuje situaciu ako nedostatok spanku a starostlivost o starsie dieta

bezaz
8. dec 2010

@susika alebo nechces skusit tu poradkynu, co ti doporucila lenka co kto v prievidzskej teme? mala by si to skor.. ja viem, ze je tazke oslovit niekoho uplne cudzieho a rozoberat to.. v tvojom pripade je naozaj nutne co najskor posudit prisatie a polohu, ak malemu netecie mliecko, sa nediv, ze ti spinka na prse 😅 napr nepises, aky mas pitny rezim.. plus na tvorbu mliecka ma vyrazny vplyv tvoja dusevna pohodicka, co podla prispevkov moc nehrozi.. dojcenie je vo velkom o psychike, ale vplyva nan strasne vela faktorov.. skusala si uz aspon nejake homeopatika?

susika
8. dec 2010

@bezaz -za laktačnou pojdem.homeopatiká, čaje, pijem asi 5 litrov denne a možno aj viac, kava melta, aj ta vraj pomaha, zapražená rascová polievka, na tom všetkom fungujem....
@akdarka -o costi som nepočula, že zvyšuje..malá to raz mala, ked vracala.....škoda, dnes sa ma gyn. pýtal, či mam dosť mlieka....

susika
8. dec 2010

@akdarka -ups...to bolo asi iné costi, čo mala moja malá od pediatričky....

akdarka
8. dec 2010

@susika no tym liecia detickam reflux takze moze byt 🙂
a vacsinou laktacna pride za tebou - nerob si starosti, ze ty budes niekam musiet..

leelo
8. dec 2010

@susika costi ti ajtak zaberie iba ak budu vsetky chyby v dojceni odstranene. to nie je ziadny zazrak 😉
zacni od piky, pozri si tie zasady, co som ti pisala, ma ich aj annag na stranke a zacni s laktacnou riesit toto.
dalsou dolezitou vecou je nepozerat pri dojceni na hodinky. to je jedno, ked si vypyta aj po 30 min, das mu. tie 3hod. intervaly - to su deti na flasi, ale norma je dojcenie. dolezitou vecou je aj spanok - pravidelny a vydatny. deti toho vacsinou pospia viac cez den, ked su vonku, lebo cerstvy vzduch je lepsi ako ten prekureny bytovy. takze aj toto maj na pamati.
plus nosic/satka - idealne v tvojej situacii, ked potrebujes volne ruky pre domacnost a 2.dieta.
ked sa zbavis vsetkych nespravnych postupov, potom budes moct uvazovat o zvyseni laktacie a pod.

prsky
8. dec 2010

@susika vsetky homeo a rozne babske recepty na podporu laktacie + bylinky su fajn, ale je to viac-menej psychicka podpora dojciacej maminy, podstatne pre dostatocnu tvorbu mliecka je efektivne dojcenie...na vasu situaciu bude urcite najlepsie, ked vam poradi laktacna poradkyna...takto cez forum sa da poskytnut max podpora a viac-menej vseobecnejsie rady, lebo ked nevidime, mozeme sa len dohadovat na zaklade tvojho popisu 😉 urcite to zvladnete, podstatne je, ze sa s tym chces popasovat - to uz je dobry zaklad pre uspesne dojcenie 😉

strapco13
8. dec 2010

@susika costi je len jedno...povodne je to liek na traviace tazkosti a jeho neziaducim ucinkom je spustenie laktacie...cize pre dojceniechtive 😉 to ma pozitivny efekt 😉
ako pisu baby...odsavaj, ale nedokrmuj maleho flaskou ale cievkou na prsniku...takto babo vypije nieco aj od teba, naje sa, nauci sa nespat na prse a hlavne..ti roztaha mliecko a postupne budes vediet cievku zrusit a uzivat si plne kojenie 😉

prsky
8. dec 2010

@susika jaj a prevodnovat organizmus tiez nie je uplne dobre...staci pit tolko, kolko sa ti ziada, min. tie 2 litre - ked pijes privela vody, zatazujes si nadmerne ladviny aj ostatne vnutorne organy + treba mysliet na to, ze vodu prijimame aj v strave

susika
8. dec 2010

@leelo -my sme nikdy nemali intervali🙂a režim ani nevime čo je🙂 vonku v kočíku mi spať nechce, prebdie celý čas vonku, preplače, premrnčí...to je prvé dieťa, ktorému sa v nom nepači, čo som zažila🙂ale doma by som sa celý den zblaznila....v nosiči a v šatke sa mu nepáči a jeduje sa v tom, lebo nemá tolko priestoru,a ko by chcel🙂))snad zmudrie.....tak sa mojkáme na mne.🙂

leelo
8. dec 2010

@susika ked poriesis dojcenie, tak subezne s tym sa vam "poriesi" aj rezim, uvidis 😉

akdarka
8. dec 2010

@susika a ake uvazy si skusala so satkou? mne maly vydrzi len v koliske pri prsniku - tak spi cez den. a ked by mal byt vertikalne tak place a meta sa o dusu 😒 ale mozno je to len o uvaze a nejaky by mu vyhovoval.

juliakocka
8. dec 2010

@olifcek ....no ja som už nechcela kojiť....ale ja som si prišla po radu ako zastaviť laktaciu.... 😉

bubelko
8. dec 2010

@juliakocka myslim, ze tu ti baby neporadia 😉 ale skus pozriet temu odstavenie babatka, mozno budu vediet viac... co ja viem, tak salviovy alebo matovy caj utlmuju laktaciu, obmedzit pitny rezim a ak aj tak pokracuje, tak lieky. ja som odstavila lukasa zo dna na den, ale mlieko mi uz potom netieklo. obcas sa nejaka ta kvapka objavila, ale to bolo vsetko 😉

olifcek
8. dec 2010

@susika my sa tiez nekocikujeme.... okolie, ze toto je jedine dieta, co o takom comsi pocujju.. tak nech.. my sa nosime a je to super x;o) kolko som sa napocuvala, nech n echam Olivku plakat, ze ved prestane... no ale ot nehrozi. Oliv mi teraz doveruje, vie, ze som tu pre nu a je to super pocit x;o)
@juliakocka preco uz nechces kojit?> ides do prace? 😕 vies, tu je to tema o kojeni a podpore kojenia... ako pise @bubelko...

leelo
8. dec 2010

@juliakocka ja som myslela, ze prsky ti uz pisala... ja ti neviem poradit ine ako studene obklady a salviu. su aj homeo na toto

susika
8. dec 2010

babulky moje zlaté, tka som sa nakopla a zavolala som laktačnej, hned zajtra tam idem. ešte trafiť čas, aby sme malého nevyrušili a nezobudili a aby mal dobrú naladu a bol hladný a pekne sa prisal. ked uvidí moje prazdne didi......snad to na niečo bude dobré.....a do dalšiej poradne malý moc neschudne....prevažovanie už nehrozí, mam vahu iba do 5 kil a už nebude stačiť....
@juliakocka kamoška stratila mliečko po natretí prsníkov octanovou mastou. mala zapalené a dokina jej hovrí, že octanovú masť a ona stratila mlieko. bola riadne naštvaná, lebo mlieko stratiť nechcela, len mala zapalené žalzy, lebo dlho bolo mliečko v nich....ale o šalvii som tiež počula a o mätovom čaji. ja sa mäte vyhýbam ako čert svetenej vode....a su aj homeopatiká. omylom som sa to dozvedela, ked som kupovala na laktaciu....

susika
8. dec 2010

@olifcek -ja som sa napočuvala, že ked mi malý neche spinkať, že nech ho nechám vyplakať....ja toproste ani nevydržím, ved je to moje bábo a nemožem ho nechať 20 minut plakať, len preto, že sa mu nechce spať.aj ekd už padám na nos, ešte vladzem do noci sa s ním rozpravať a radovať sa, že ho mám...aj didi ponaťahuje aspon sa pohrá a ja mám dobrý pocit.....jednoducho vyplakať bábätká, to neuznávam, nech si každý píše čo chce.je to o tom istom, ako o nosení, že sa naučia...prvorodená bola nosená aj v nemocnici, boal 2 mesiace na nedonoseneckom, zaspávala iba sestričkám v náručí, lebo stale plakala a bola hore, doma tiež bola mojkaná a velakrát zaspala na rukách a nikdy si nezvykla. ked prišlo obdobie, jednoduhco šup do postielky a spinakala.vedela, že je tam vždy niekto pre nu....