Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

lucinka83
20. jan 2011

@janka108 mne pomohli aj kapustne listy prikladat

elinka27
20. jan 2011

@hviezdickamaria atb treba dobrat, prsnik aj ked boli sa musi vyprazdnovat, ak mas aj hrcku v prsniku tak koj tak aby ta hrcka smerovala k brade babatka, tam je sacia sila intenzivnejsia a hrcku ti roztaha, ja som kojila tak,ze som si malu polozila na postel klakla som si nad nu na styroch a tak som si ten prsnik naasmerovala kam bolo treba.Velmi mi pomohli kapustne listy, dala som ich do chladnicky naklepala s tlcikom aby pustili stavu a tak robila obklady na bolavy prsnik,kym sa list neotepil potom som si dala dalsi az kym sa mi neulavilo, ale hlavne vyprazdnuj prsnik, aby nebol abces

annag
20. jan 2011

ahojte, rodinné povinnosti mi neumožnili pár týždňov odpovedať na otázky 😔 , ktorých sa za ten čas veľmi veľa nazbieralo a teraz už nie som schopná na to množstvo odpovedať, navyše sa už zrejme i kadečo medzitým zmenilo. Preto Vás prosím, ak máte problém, prepošlite mi otázku s aktuálnym stavom . Ďakujem za porozumenie, už by som tu mala opäť fungovať naplno 🙂

strapco13
20. jan 2011

@lucinka83 cize malinkemu si pusu doteraz nevytierala?...no tocite si to medzi sebou..ty zintenzivni natieranie univ. mastou, malemu vytieraj pusinku sodou bikarbonou..namotaj na prst gazu, namoc do vody a vyvaklaj v sode bikarbone a tak vytri pusinku..hlavne licka, pery, ale aj jazyk, plus mozes nejake probiotika
mykoza je svina..ona sa rada vracia 😠 😝 ☹

miskap
20. jan 2011

@lucinka83 Určite pokračuj univerzálnou masťou a môžeš skúsiť 1% roztok genciánovej violete raz denne potrieť. Malého treba tiež preliečiť, lebo sa to bude stále vracať. Na bolesti spojené s Raynaudovým fenoménom pomáha suché teplo po nadojčení ( napr. fén ) a dobré prisatie dieťaťa. Ak odstrániš mykózu, malo by sa to zlepšiť. Odporučila by som ti vyhľadať pomoc.

miskap
20. jan 2011

@norikk Ako vidím, malý ma tri mesiace. Je to odobie, kedy potrebuje vyšší príjem. Často ho prikladaj, nechaj vypiť prsník do dna.Ak nemôžeš kvôli skúškam, odsávaj si v čase, kedy by asi mal papať. Stres tiež nepomáha k tvorbe mlieka, tak sa snaž upokojiť.

hviezdickamaria
20. jan 2011

@elinka27 @bubelko dakujem za rady, a slivkovy lekvar??? 😕 kapustne listy???? to su mi novinky 😕 🙂
inak, ja mam poci, ze v tom chorom prsniku ani mlieko nemam 😕 😕 😕 skusala som odsavat a odsala som iba par kvapiek, aj som masirovala predtym a nic nepomohlo, ani ked si rucne odstriekavam tak nic nejde!!!

hviezdickamaria
20. jan 2011

a este, ako sa prejavuje žabka??? moja mala ma biely jazycek, ale ziadne pupence, ani nic, ani na dasnaj ani nikde... iba biely jazycek, akoby taky mliecny povlak... treba s tym nieco robit???

luly13
20. jan 2011

@strapco13 a ako sa jej zbavit raz a navzdy? u mna je to tiez stale dookola. ale maly ma pusinku cistu. len ma strasne vyhadzanu ritku. podla toho vlastne viem, ze zas je tu. potom sa pozriem na prsia a uz su az cervene flaky okolo bradaviek (mna totiz mykoza neboli). zazracna trojzlozkava masticka na 100% zaberie, ale uz ma to nebavi. toto iste som mala pred tehu gynekologicky. tam mi zabralo uzivanie candivacu a problem vymizol. ale ten sa pocas dojcenia neodporuca. dokonca som bola aj na imuno testoch a vsetko OK. tak neviem, kde sa to stale berie.
a este som dostala radu, uzivat citrovital 2kapsule denne a po vymiznuti priznakov 1denne. a natierat prsia olejom citrovitalovym(ak to maly znesie). a ze sodou nemusim vytierat, lebo malemu sa masticka dostane aj pocas kojenia...

bubelko
20. jan 2011

@hviezdickamaria nemas za co. a este pomaha aj tvarohovy obklad, ale musim ta varovat, ze to potom doma smrdi ako v syrarni 😉

strapco13
20. jan 2011

@luly13 musis liecit aj seba aj maleho..inak to trva dlho...ako dlho si uzivala bez prestavky tu inuverzalnu /3-zlozkovu/ masticku?..lebo ju treba /a vlastne vsetko na mykozu/ uzivat min este 2 tyzdne úpo odozneni vsetkych priznakov
plus probiotika
kedze si mala problem aj pred tehu s mykozami..zrejme mas niekde v tele zapal, ktory ti sposobuje, ze mykoza sa vracia opakovane...krcne mandle, zuby, prinosove dutiny, mocove cesty, koza, nechty?...nemas s niecim problem? zapaleny neche t na nohe?..niekedy aj mala malickost, ktoru si inak nevsimnes, urobi velku sarapatu ☹
Candivac sa pocas tehu a kojenia moze iba na dopr. lekara...cize teoreticky by si ho mohla..ale skus radsej probiotika, nejest sladke /mykoza priam nuti cloveka jest sladke...ja som zrala vsetko co sa len obtrelo o cukor/, skor jogurty, acidka a pod..miesto keksu, cokolady

luly13
20. jan 2011

@strapco13 uzivavala som to dva tyzdne po odzneni priznakov(az som ju celu minula). cca dva mesiace boli OK a teraz znova. inak na sebe nepozorujem ziadne problemy... teda okrem zubov, ktore som si znicila prevracanym tehotenstvom. ale tie uz riesi velmi intenzivne zubar.
a s tym sladkym mas pravdu. ked nic doma nie je, tak som si bola schopna pomaly granko nasypat do ust 😅 ale uz dlhsiu dobu sa snazim kontrolovat. i ked je to tazke...

janka108
20. jan 2011

@barbora87 bolest v dolnej casti prsnika, uz to trvalo dlhsiu dobu , vyse mesiaca, nic extremne. ale potom mi to nedalo, isla som sa dat pozriet.

prvomamicka
20. jan 2011

@strapco13 ahoj diki za odpoved...mala som bolesti cez vikend ale som si myslela ze zas sa len zle prichytila....v pondelok rano to preslo a poobede som si vsimla tu bielu bodku, a teraz ziadne priznaky nic akurat stale ta bodka tam je...uvidim zajtra sa chystam do lekara, tak hadam bude vediet co s tym

lucinka83
20. jan 2011

@strapco13 dakujem za radu, ako casto a ako dlho vytierat tou sodou bikarbonou, je lepsia ako gencianka?

lucinka83
20. jan 2011

a co s hrackami, mam ich vyvarit, lebo ked ich zuzle, nevracia sa mu ta mykoza aj tak?

norikk
20. jan 2011

@miskap lakt. krizu v troch mesiacoh sme uz prekonali.....toto je zo stresu, na tie skusky som sa vybodla, ale mlieka furt malo,snad sa to napravi ☹
@lucinka83 hmm mne sestra moja, robi na detskom, povedala,ze gencianku uz dnes nepouzivaaju, pretoze je moc silne a moze podrazdit

prsky
20. jan 2011

@lucinka83 podla niektorych pediatrov (aj moja k nim patri) sa sliznice nemaju potierat genciankou pre potencionalne karcinogenne ucinky...takze radsej soda bikarbona..
a hracky treba drzat ciste, co sa da, treba sterilizovat, ale zas ani prehanat nic netreba, ved zdrava spina podporuje vyvoj imunitneho systemu

adrianai
20. jan 2011

ahojte kočky, zas mi zatvrdol prsník , ale tentoraz na takom blbom mieste - takmer pod pazuchou, normálne cítim celú zdurenú zľazu ☹ normálne mám paniku, ide noc a malá mi to nevysaje...čo mi tak najrýchlejšie pomôže? Minule mi to malá v pohode behom dňa vysala, ale teraz....ale moja chyba, konečne sme prespali celú noc bez papania, ale ja som s prsníkmi nič nerobila a je to tu 😖

lucinka83
20. jan 2011

@prsky aha, a ako casto tu sodu bikarbonu?

prsky
20. jan 2011

@adrianai daj si co najteplejsiu sprchu ako znesies a jemne postihnute miesto masiruj, pri bolestiach mozes dat ibuprofen...pripadne vychladeny rozdrveny kapustovy list prikladat

@lucinka83 zo 2x denne

prsky
20. jan 2011

@lucinka83 a tak, ze navlhcis gazu namotanu na prste, vyvalas v sode bikarbone a vytries celu pusinu (nielen jazyk, ale aj licka a pery zvnutornej strany)

elinka27
20. jan 2011

@strapco13 takze ja mavam nonstop zapal dutin vyplachy si uz za chvilu budem robit aj sama 😀 staci zohnat naradie, pozicias? 😉 tak z toho teda ta mykoza sa moze prejavovat?cize neni teda lepsie liecit aj ten zapal ?

adrianai
20. jan 2011

@prsky nahriala som si to takou masážnou infralampou, aj sprchu som hodila...asi mám aj v noci pekne krásne vstať a poctivo odsávať/odstriekavať, však? a kapusta príde na rad zajtra,bo ju nemám 😝 ja som si tak myslela, že keď nechám prsia tak, tak "pochopia", že v noci netreba veľa mliečka 😀

adrianai
20. jan 2011

@prsky a ešte ten tvaroh, čo som tu niekde čítala, ako dlho si ho mám priložiť? vopred ďakujem

prsky
20. jan 2011

@adrianai odsavaj len tak, aby sa uvolnil najvacsi tlak, lebo ak budes odsavat uplne, tak sa produkcia neupravi podla potreby babatka a hlavne sa nevyspis 😉 ale bolo by fajn, ak by sa dcerka v noci dojcila aspon 1-2x, este je moc malicka na to, aby prespala bez mliecka celu noc

prsky
20. jan 2011

@adrianai no pouzivaju sa kapustne listy (rozdrvene a chladene), tvaroh, octanovy zabal, vinny zabal..a mozes to kludne nechat posobit od jedneho dojcenia k druhemu...okrem kapustnych listov ale myslim vsetko tak trochu smrdi 😅

adrianai
20. jan 2011

@prsky no, väčšinou dojčím v noci 1-2x, aj keď iba z 1 prska, to druhé musí vydržať 😀 odkedy vlastne detičky prespia celú noc?inak prsník mám mäkký, tá žľaza je stále zdurená, ale to asi chvíľu potrvá 😖

barbora87
20. jan 2011

Chcem sa spytat ako dlho moze byt rozmrazene mlieko v chladnicke?

annag
20. jan 2011

@barbora87 - čím skôr by sa malo podať, ale tak ako čerstvé - do tých cca 24 hodín sa ho snaž minúť - no pri 3 týždňovom bábätku by sa to nemalo stávať , malo by byť výlučne dojčené - máš problém?