Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

patatina83
28. jan 2011

maminy ja by som sa chcela opytat kojim uz 6 mesiacov,,maly velmi malo kaka,,tak cca 1 za tyzden viem,,ze to je ok ked ma za den viac pocikanych plienok,,ale zacali sme so zeleninkou a vecernymi kasickami,,tak neviem,ci by nemal kakat teraz castejsie,,ako je to u vas,,nevidim,zeby mal nejake problemy alebo by sa hneval..

strapco13
28. jan 2011

@patatina83 pokial je kludny, neries..ale niekedy sa stane, ze tie prikrmy zapecu, predsa len su hustejsie ako MM..tak vtedy skus probiotika

patatina83
28. jan 2011

@strapco13 co by som mohla dat z probiotik??,,momentalne zijem v zahranici,,tu maju vsetko ine....aj s prikrmovanim to robia uplne inak...

norikk
29. jan 2011

@patatina83 ved to je najhorsie, ked zena robi vsetko, dodrzuje vsetky rady a jedine co chyba k uspechu, je psychika ale dakujem za rady 🙂

prsky
29. jan 2011

@norikk citim hnev? 🙂 ver ci never, naozaj je dojcenie velmi zavisle od tvojej pohody a od dovery vo svoje telo...niekedy staci prestat vsetko sledovat a analyzovat, uvolnit sa, uzivat si babo a dojcenie a zrazu to ide...je mi jasne, ze to nie je take jednoduche, kedze skriatok pochybnosti je stale v hlave, ale ked sa ti to podari, tak ver tomu, ze budes prva, co tu bude maminam hovorit, ze sa treba uvolnit a neriesit 😉

lenka0283
29. jan 2011

caute baby chcem sa opytat ci mozem pocas kojenia pit bublinkove malinovky...dakujem 🙂

elinka27
29. jan 2011

@lenka0283 ja pijem ked mam na ne chut,neviem o tom,ze by sa nejak nemohli, riadim sa zdravym rozumom,ze ak s mierou tak sa moze vsetko,samozrejme okrem alkoholu 😉

elinka27
29. jan 2011

@strapco13 @prsky odkedy som prestala sledovat kedy mala papa tak je klud, takze ak sa ma niekto opyta kolko krat za den jedava veruze ani neviem, v noci spi so mnou takze tiez netusim kolko krat papa ani v akych intervaloch,,dokonca neviem rano ci sa mi to aj nesnivalo 🙂 a celkovo prestala v noci moc jest skor dudkuje a cucka.Davam jej pred spani,po spani,prebalovani,kupani, pri noseni, po hrani ... obe sme spokojne 😉

lenka0283
29. jan 2011

@elinka27 aha dakujem lebo mame prve babo a este sa bojim aby som nezedla alebo nevypila nieco co by jej potom nemuselo robit dobre ...budem pit tak s mierou ako si povedala...🙂))

lutsine
29. jan 2011

@lenka0283 ja som jedla,aj jem uplne vsetko, maly ma skoro 7 mesiacov a neboli ho brusko a stale kojim 🙂

elinka27
29. jan 2011

@lenka0283 mas predcasniatko?lebo v pase si este tehotna?

lutsine
29. jan 2011

@lenka0283 pila som aj bublinokve,aj malinovky,aj kolu

elinka27
29. jan 2011

@lenka0283 presne ako pise @lutsine vsetko s mierou, sama neskor zistis ci jej/mu nieco nerobi problem, ja jem aj strukoviny a je to ok, tie prve 3 mesice su tie prdiky trochu horsie aj my sme to mali, prdela a bolelo ju brucho aj z cistej vody 😉 takze to bolo uplne jedno, a teraz uz jem vsetko a je klud

lenka0283
29. jan 2011

dakujem baby 🙂 lebo citala som hocico na nete ale tam pisu milion veci co zena nemoze jest ked koji..to by som nemohla skoro vobec nic preto je lepsie opytat sa tych co maju s tym skusennosti 🙂

henrike
29. jan 2011

@ayshka, @miskap, dakujem za rady a spolucitenie! 🙂 To kojenie sa trosku napravilo, mala ma uz tak casto nehryzie a ja proste kojim menej casto. Mozno to bol jej protest, ze proste mlieko nechce. Tak sa snazim naucit ju pit ine tekutiny a nas rekord zo vcerajska je 100 ml inych tekutin nez mlieko. Takze sa to pomaly zlepsuje. No a dnes bezo mna zvladla uuuplne v pohode 12 hodin!!! Tak som sa bala a dopadlo to fantasticky! Ja som si raz poriadne odsala mlieko z oboch prsnikov a po ich opatovnom naliati som to uz nechala na dcerku - dooobre sa napila! 😀
Takze vdaka, snad sa to totalne odmietanie laveho prsnika nebude opakovat.
A ayshka, moze to byt zo zubkov - aj ja mam ten pocit, len to uz trva dost dlho a mala uz aj vysoke teploty (pricom chora nebola) a zubky stale nevysli!!! A dasienka uz ma navrete ako hrasky! 😒

ayshka
29. jan 2011

@henrike to som rada, ze je to uz lepsie a ze aj malicka pekne vydrzala bez mamicky 🙂 aj v takych situaciach je dobre, ked sa nauci pit aj ine tekutiny nie len mliecko, aspon vydrzi aj bez teba a mozes ju nechat pri niekom. Ja pri kazdom jedle davam aj pit vodicku, nech sa uci sam pit z flasticky s naustkom. A s tymi zubkami to prejde a bude potom lepsie a myslim, ze ked uz kojis 10 mesiacov a budes ju stale iniciativne ponukat, tak sa sama neodstavi, ved predsa vie, ze mliecko je to naj 🙂

miskap
29. jan 2011

@henrike To je fajn, že tak dobre vydržala bez teba. Hlavne sa netreba trápiť a byť v pohode 😎 Držte sa!

marianas
29. jan 2011

@prsky Ahoj. Pred časom si mi odpísala, že bábätká môžu jogurt Hollandia a Madeta. Hollandia u nás nie je a dnes som našla Madetu čučoriedkovú. Môže byť aj taká? Alebo len biele jogurty? Vďaka za odpoveď.

prsky
29. jan 2011

@marianas do roka je najidealnejsie podavat biele jogurty (=bez prichuti) a skor do nich zamiesat cerstve ovocie, ak mas potrebu jogurt dochutit...ale nemusis sa obmedzovat dvoma znackami...podstatne je davat plnotucne jogurty s co najkratsou dobou spotreby (tie su najcerstvejsie) a nemali by byt smotanove (zvolensky je sice velmi chutny, ale ten az od roka) .. mne pediatricka povedala, ze moze byt aj biela activia (nie sladka)

zuzkat1
29. jan 2011

@prsky ja len otazka... sa cudujem ze nie smotanove... ja vsade prave pocujem ze len take sa maju davat a ze aktivia nie... tak kde je teda pravda? ja osobne davam zvolensky smotanovy od 9teho mesiaca ...

strapco13
29. jan 2011

@patatina83 u nas sa zvykne davat biogaia alebo infant dophilus..ale v podstate je jedno ake 😉

strapco13
29. jan 2011

@marianas @prsky @zuzkat1 no na stranke Aktivie som nasla odpoved od nich, ze activia az od 3 rokov..uz ked to oni sami tvrdia, tak by som nedala
ja som davala praveze smotanove od 10 mesiaca..zo zaciatku ciste a ochucovala ich ovocim, teraz uz aj ochutene

prsky
29. jan 2011

@strapco13 dik za info, to by ma nenapadlo..a mne ju pedka menovala ako prvu 😲 ale u nas sa nejedava, mne nechuti, takze ako dobre 😀

prsky
29. jan 2011

@strapco13 a je tam aj dovod? lebo som teraz trochu prekvapena, kedze moja pedka je mlada, ma sama male dieta a tak sa dost okolo tychto veci informuje

prsky
29. jan 2011

@zuzkat1 smotana sa ma davat az od roka takze preto nie smotanove, ale take tie prave jogurty (ako je ten jihocesky alebo hollandia)

marianas
29. jan 2011

A môžem začať s jogurtami po ukončenom 8. mesiaci? Alebo čo iné mám zaviesť ako 3. príkrm?

strapco13
29. jan 2011

@prsky Dobrý deň! Ak Váš synček nemá problémy s konzumáciou mliečnych výrobkov, môžete mu pokojne dávať aj Activiu. Je dôležité však povedať, že cielene je určená až pre deti od 3 rokov. Biela a ochutená Activia by mali byť úplne bez problémov, Activiu s vlákninou by som zatiaľ neodporúčala - pre tráviaci trakt malých detičiek nie je zvýšený príjem vlákniny vhodný. je to na stranke
http://www.activia.sk/online-poradna-pre-zdravu...
a tusim som niekde nasla, ze aj preto, ze maju len 3% tukov a vela E-cok
a smotana preco nie pred rokom?.-.ved patri medzi kyslomliecne rovnako ako jogurt

strapco13
29. jan 2011

@marianas zbytocne skoro..ja som pridala kazdy mesiac novy prikrm:
1. prikrm /po ukonc. 6.m./dala obed zeleninko-masovy,
2. prikrm /po ukonc. 7.,m./ olovrant ovocie,
3. po ukon. 8.m. som dala desiatu ovocie,
4. prikrm po ukonc. 9. mesiaci kasu na veceru a niekedy tu som zmenila desiatu na jogurt s ovocim,
5. prikrm po ukonc. 10 m. rohlik na ranajky ten som kolo roku zacala natierat smotanovou Lucinou, dovtedy suchy
samozrejme kojenie na poziadanie stale

andrea360
29. jan 2011

Ahojte,prosím ako vám spávali 4-5mes.deti?Nám sa to strieda,celkom prespaté noci so skoro celými prebdenými.Neviem,ktorých je viac a už neviem,čo robím zle.Do asi 3mes.sme mali spánkový deficit,lebo sme nevedeli dobre ako funguje spánok a prešvihovali sme čas zaspávania.Niekedy nespí,aj keď sme mali kľudný celý deň....vďaka.... ☹

estterka
30. jan 2011

@prsky ja si tiez myslim,ze je to o psychike,lebo nasa bola prvych 15 dni na flaske v nemocnici(nedovolili inak,nekomentujem..) a ja som bola presvedcena o tom,ze prideme domov a flasku nepouzijeme a budem len dojcit a doteraz tak fungujeme.ja som o tom vzdy aj v nemocnic rozpravala a niektore sestricky mi hovorili,ze to uz nepojde urcite a podobne..ani som nekupila UM ked sme isli domov,mne to ani nenapadlo,ze by bol problem 😀 ale mala moje mlieko cely cas z flasky,odsavala som stale 😅