Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

prsky
30. jan 2011

@strapco13 na bielu activiu nevidim, ze by boli nejake pindy..mne dokina hovorila o cistej bielej nesladenej...tam ani v zlozeni nevidim nejake extra nechutnosti, co by v inych jogurtoch neboli 😅 a z tej odpovede mi vyplyva skor tak ako pri liekoch - nemame certifikaty, tak radsej nedavajte...a tiez tam pise, ze biela a biela sladena by mali byt v pohode...
co ja viem...treba kuknut vzdy na obal toho, co clovek kupuje a podla toho sa rozhodnut - ja nie som jogurtova, zjem max tak zvolensky smotanovy 😅

no a smotana vraj pre to iste nie, co tvaroh..vyssi obsah bielkovin...ale bohvie...who nezakazuje ani tvaroh...u nas sa tvaroh asi neodporuca skor v podobe pribinaka a spol...ale to je len taka moja uvaha.. podla mna dieta o nic nepride, ak sa mu zavedu smotany/tvarohove dezerty/ochutene jogurty a pod az po roku

ja som zavadzala potraviny podla tabulky na www.kojeni.net/prikrmy.php

prsky
30. jan 2011

@estterka 😵

olifcek
30. jan 2011

@prsky fiiiha uz 34tt? paradicka.. 😵 😵 a kukala som, ze i @strapco13 je v ocakavani druheho potomka 😵 😵

olifcek
30. jan 2011

@andrea360 chcela si dietatko tak si zvykaj, ja som neprespala este ani jedinu noc... spala som maximalne 4 hodky vkuse, i to, ked bola este Oliv malinkata a aj to len parkrat... inak ked spim dve hodky vkuse, tak som stastna 😉

ivush
30. jan 2011

Inak čo sa týka jogurtov, neviem prečo robí niektorým mamkám problém vyČkať s nimi do roka...synčekovi som zaČala dávaŤ keď mal 1+ a aj to iba biely. Skôr nám vôbec nechýbal....Dnes má tri roky a stále dostáva čistý biely jogurt, ochutený len veeeeeľmi zriedkavo a aj to berie skôr ako sladučkú odmenu 🙂 Ale zato zbožňuje Lipánka, ale aj ten dostáva tak asi od 2.5r.+. Activiu nekupujeme, skôr Sabi, Hollandia, Zott prípadne Zvolenský, ...

latvia
30. jan 2011

ja zase nechapem, preco niektore mamicky tabulkuju 😅 v ziadnych svetovych odporucaniach pre vyzivu sa nerozdeluju jednotlive druhy potravin podla jednotlivych mesiacov, stanovene su len mlieko, morske plody, vajcia a lepkove potraviny, neviem preco je na kazdy mesiac urobena tabulka - aj to vsade rozna_ od ktoreho mesiaca sa aky bobok a kusok niecoho moze 😝 a najlepsie je rozdelovanie na dojcenych a umelo prikrmovanych, ako keby jedne deti boli z marsu a druhe z venuse...

olifcek
30. jan 2011

ja zas nechapem mamicky, ktore po roku musia hned v prvy tyzden dat vsetko, co uz smu, lebo uz maju rok 😀 ved chudak babatka... 😀

mariana0915
30. jan 2011

@andrea360 ahojjjjjj
ja mam 3mesacneho synceka,ktory mi prespy skoro celu noc,ale kazdy vecer je kupany tak okolo 7,nikedy aj skor., dam mu hned papat (spi od tej 7vecera-4rana niekedy aj do 6 keedy ako )cely den mi velmi nespi tak max.2hod dohromady,u kazdeho baba je to ine.mam este 22mesacniu dcerku pri ktorej som vstavala kazde 2hod v noci ale spala mi viac cez den 🙂

mariana0915
30. jan 2011

ja som zacala davat od 8mesiaca pribinacka popripade ine smotanovo tvarohove jogurty,nic nam to nerobilo a postupne sme prechadzali na normalne jogurty

zuzkat1
30. jan 2011

@strapco13 dakujem za info ja som tiez tak vedela, ze smotanove...aj moja dr tie odporucala, myslim smotanove... uz davam aj ochutene ale tiez som zacala bielym

@prsky ja tak viem ze kysla smotana sa moze, tam je ta bielkovina nejako stepena a teda je to v poriadku

latvia
30. jan 2011

mischel66
viete mi poradit ci ma vplyv cvicenie zumby na tvorbu materskeho mlieka? koho som sa pytala, tak ma odhovaral aby som necvicila lebo pridem o mliecko a to by som nerada, lebo moj anielik ma len 4 mesiace...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
shira_
31. jan 2011

@fidka79 ja som šla na materskú 8t pred pôrodom a malý sa narodil ešte týždeň po termíne. ked nastúpim po polroku do práce, malý bude mať začatý piaty mesiac ☹ kojím ho hocikedy, keď chce, cez deň ani netuším kedy a kolko, v noci 3x. na príkrmy bude skoro, dva mesiace musíme vydržať ešte čisto na mliečku. ked nebudem s ním doobeda, budeme si to asi dobiehať poobede a v noci. chcela by som vydržať s kojením minimálne do roka, už teraz mi je smutno z toho... škoda že nemôžem s ním zostať celé tri roky ☹ ☹ ale budú choroby, rastúce zuby, všeličo.. v robote budem asi vo forme 😝 ja to vidím tak, že už sa nevyspíme nikdy. mám kolegyne, čo majú 5ročné, 8 ročné deti. mnohokrát prídu strašne nevyspaté 😒 a v sobotu, nedeľu - len čo dieťa otvorí oči- šup do manželskej postele 😀 a to nechcem zostať pri jednom dieťati. vždy som mala predstavu o troch 😕 😕

pukica
31. jan 2011

dobrý deň,mám k vám prosbu,baby ktoré kojíte a deťúrence maju zúbky,nemáte bolavé bradavky?Ja neviem či je to ťahom,ako malá cucá,alebo čo,no keď papá neskutočne to bolí,akoby som mala žiletky v prse pri bradavke a neuveritelne trpím ked papá,najprv lavé prso,no teď uz aj pravé bradavku nemám poranenú neviem čo s tým,či len vydržať že prso si na to zvykne...a prestať kojiť preto nechcem... ďakujem za pomoc

ivv
31. jan 2011

ahojte dievcata,
opat k vam bezim po radu po dlhsej dobe..
boli sme tyzden chori, mala mala sopliky a dusivy kasel, vzdy pred papanim som jej vsak nostek odsala, aby mohla dychat. nikdy nelapala po dychu, cize nostek mala volny. posledne dva dni vsak odmieta moje mlieko.. cucne raz-dva krat, alebo len bradavku drzi a netaha.. 😖 vobec nema zaujem cuckat ☹ takto mi pekne dva krat denne zaspavala pri papani, a posledne dva dni nic.. v noci dva krat, ale ja mam pocit, ze to nestaci na to aby sa mi mlieko tvorilo dostatocne, prsia sa mi nenalievaju ani po dvanastich hodinach ☹ ☹ znamena to ze sa mi mala odstavuje sama??

luculele
31. jan 2011

Ahojte, prosim vas, kedy po porode sa bradavky upravia tak, aby nam netrvalo tak dlho, kym sa prisajeme.. Upravi sa to niekedy? Dakujem

strapco13
31. jan 2011

@pukica bolave bradavky znamenaju vacsinou zle prisatie.. http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/spravn... kukni sa ci mate dobre
dalsia moznost je uz infekcia alebo mykoza http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/02/bolave...
http://dojcenie.wordpress.com/2009/12/08/dojcen...
tam mas rozpisane priciny ...dojcenie nema boliet aj ked deti maju zubky

strapco13
31. jan 2011

@ivv a nema este upchaty nostek..lebo mozno nevie pri kojeni dobre dychat..skus dat nosne kvapky proti opuchu /nasivin, Olynth a pod/
to ze sa prsia nenalievaju...to neznamena nic...skus stlacanie prsnika na zosilnenie toku, mala by mala zacat lepsie cuckat
a kukni sa dobre do pusy..ci nema nejaku bolacku

strapco13
31. jan 2011

@luculele neboj upravia sa...ale prestuduj si ako ma vyzerat spravne prisatiea prilozenie babatka http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/spravn...
a vobec celu stranku http://dojcenie.wordpress.com/ ..je venovana kojeniu, moznym problem ako im predist, ako ich riesit
a samozrejme..ziaden dudel a flasa..len na prsniku sa dieta nauci dojceniu 😉

happy8051
31. jan 2011

@strapco13 mam otazku.... plne kojim, mala nepije caj ani vodu... mlieka mam myslim tak akurat, ale posledny tyzden je vacsi dopyt ako predtym... teraz papa cca kazde 2-2,5 hodiny, predtym to boli 3-4 hodiny... je to sposobene rastom babatka? zatial s mlieckom stihame...vela pijem, rovnako ako po porode cca 3litre tekutin denne plus polievku... chcem sa opytat,ci sa intervaly medzi jednotilivymi kojeniami znovu predlzia, resp.ako dlho bude trvat tento stav?
dakujem

strapco13
31. jan 2011

@happy8051 zrejme je v rastovom spurte..neboj koj na poziadanie, za par dni sa prsia prisposobia novymm potrebam baba a intervaly sa predlzia..a hlavne z toho nestresuj..stres skracuje intervaly medzi kojeniami, lebo babo citi, ze nieco sa deje a riesi si to prsnikmi 😉

prom
31. jan 2011

@strapco13 ahoj, prepac, ale idem znova otravovat . pred 2 tyzdnami som pisala o mojom spontannom potrate, ze mi pichli Methergin, ktory by sa nemal uzivat popri dojceni. Dnes som bola na KO, bohuzial sa mi maternica este nevycistila ako by mala, pichli mi dnes dalsiu davku, s tym ze mam este uzit 8 injekcii behom dalsich par dni.. inak pojdem na kyret do nemocnice. Tak a co teraz? Lebo malu dcerku stale dojcim cca 4x za 24 hodin. Mam ju docasne odstavit .... si to teda neviem ani neviem predstavit ☹ Lebo ona inym tekutinam moc neda, len minule jej manzel skusil dat troska UM, tak si vraj cucla, ale ked ma ona bude citit doma, tak chce len moje mlieko.

ivv
31. jan 2011

@strapco13 nostek ma volny, uz dycha pekne bez otvorenej pusy.. no a v pusine nema nic take co by tam nemalo byt.. tak som bezradna.. este som si vsimla, ze ma vcera neskutocne boleli stehna ako keby som mala dostat menzes.. ale ten je nikde.. kedze som ho mala len dva krat a dalsie mesiace pauza, tak neviem kedy by som ho mala akoze dostat znova, tak neviem ci je "cas" alebo co.. a tehotna nie som 😅

strapco13
31. jan 2011

@ivv no moze to byt zmenou chuti mliecka pred menzesom..niektore deti reaguju takto..pri tych prvych menzesoch takto reagovala? a si si ista ze thu to neni 😉 😅

@prom poradim sa este s ostatnymi dr..ale podla mna by nemal byt problem

strapco13
31. jan 2011

@prom radila som sa..okrem ineho aj s Dr, co kojila tandemove a brala tieto injekcie po porode 5 dni... a nikto jej netrvdil, ze nekojit...a v pohode bez neziaducich ucinkov na deti
cize nemusis odstavovat
ale aj sme rozmyslali, ci by nebol lepsi kyret..aj pre teba, nech to mas vycistene dobre a neostane nejaky zvysok a nevytvorili sa podmienky pre vznik endometriozy

ivv
31. jan 2011

@strapco13 vtedy to bolo ok, ochotne sa prucucavala.. 😔 a tehu? zeby neposkvrnene pocatie? 😀 😝

prom
31. jan 2011

@strapco13 dakujem pekne za rychlu odpoved. Uz mi napisala IP aj Annag, ze by teda nemal byt problem. To sa mi fakt ulavilo.
No ale s tou kyretazou, ajajaj...to asi mate aj pravdu, vidis to ma nenapadlo s tou endometriozou 😢 .. My sme mali velky problem s otehotnenim, ja som OK, ale manzel ma katastrofalny spermiogram, mame za sebou niekolko neuspesnych IVF, nasa dcerka sa nam podarila spontatnne ako zazrak.. tak este to by mi teraz chybalo. Lenze to by znamenalo asi min. 2dnovu hospitalizaciu, plna anesteza? ako by som kojila...
este raz vdaka za pomoc

strapco13
31. jan 2011

@prom no manzel by si musel zobrat dovolenku a malu ti nosit..podla oddelenia, mozno by hospital. aj malu, ale ako by si ju tam zabavila ...ale injekcie zaberu, uvidis 😉
@ivv tak to viete iba vy 😀 ..no ale k malej..ponukaj, prikladaj, ale nenut

algon
31. jan 2011

@prom pokial viem, kyret robia aj formou 1 dnovej hospitalizacie v nemocnici, alebo aj ambulantne, 2 hod po zakroku mozes ist domov, ak sa nevyskytne ziaden problem

algon
31. jan 2011

@prom kyretaz je 10 min zalezitost, teda, ak to ide bez komplikacii, anesteza je velmi kratucka, a aj sa v sucasnosti pouzivaju velmi setrne anestetika