Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

strapco13
31. jan 2011

@algon @prom no jednodnovka by bola uplne najlepsie riesenie ..alebo /ale neudaj ma, ze ta tu na nieco navadzam/..skus ich ukecat, ze prides na prijem az rano, kvoli malej a po zakroku, ked sa na to budes citit sa pytaj na reverz domov ..ale to chce dokladne predoperacne vysetrenia absolvovat u obvodaka, anesteziologa uz ambulantne v tom tyzdni pred zakrokom

algon
31. jan 2011

@algon ja by som radsej volila kyretaz ako injekcie, ked to nejde spontanne von, aby som predisla nejakym komplikaciam, hlavne infekciam, zrastom, endometrioze ☹

algon
31. jan 2011

@strapco13 zakroky robia aj na poliklinikach, kde maju jednodnovku a predoperacne vysetrenia u zdravej zeny trvaju u internistu 10-15 min, takisto aj u anesteziologa, najlepsie sa asi dohodnut u tychto telefonicky ak budes mat termin, aby si to stihla, alebo v nemocnici to urobia ako akutny stav pred opeaciou a nemusis uz behat po inch poliklinikach a ambulanciach

algon
31. jan 2011

@strapco13 pardon, to som chcela napisat @prom

strapco13
31. jan 2011

@algon nic sa nedeje 😀 ..ja obcas odpoviem aj sama sebe 😀 😀

slniecko77
31. jan 2011

ahojte 🙂
..potrebovala by som poradit, maly ma 3 tyzdne, je plne dojceny, ale na jednom prsniku sa mi pravdepodobne zacina robit zapal, mam ho mierne zacervenaly a horuci...snazim sa odstriekavat rucne (moc mi to nejde, neodstriekala som ani 100ml)...neviete mi poradit co je najlepsie na zapaleny prsnik? samozrejme, ze budem dalej odstriekavat a maleho dojcit..
..dakujem za rady 🙂

strapco13
31. jan 2011

@slniecko77 http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/02/upchat... tam mas postupy
v skratke..pred kojenim teply obklad, dokladne vyprazdnit prsko /kojenie, odsat/, po kojeni studeny obklad..kapustne listy su naj
a odsat 100 ml je super 😉 s mnozstvom sa netrap

slniecko77
31. jan 2011

@strapco13 dakujem ti velmi pekne za promptnu odpoved 😉
..idem si hned nastudovat a manzela zaukolovat, aby mi kupil kapustu..budem si prikladat..snad budem rychlo fit

strapco13
31. jan 2011

@slniecko77 len tolko este..treba zelenu kapustu, rozvalkaj studene umyte listy valcekom /nech sa prisposobia tvaru prsnika/, obal prsnik, nechaj 20 min /aspon 2x denne/, ako nahle je zlesenie, netreba pouzivat
a kludene si daj ibuprofen na zapal a bolesti

slniecko77
31. jan 2011

@strapco13 este raz dakujem 😵
..uz som si naordinovala Paracetamol a precitala odporucanu stranku, manzel uz je tiez zaukolovany 😀 tak snad budu mat zelenu kapustu

prom
31. jan 2011

@strapco13
@algon
kocky dakujem, v nasej nemocnici jednodnovku nerobia. Minule mi robili kyret /to bolo po IVF/ a bola som tam tusim 2-3 dni. Viem, ze to je rychly zakrok, aj setrna anestezia. Hned potom som popijala vydatne caje z alchemilky, nato som o 1/2 roka spontanne otehotnela s dcerkou.. a teraz zase spontanne tehu, ale bohuzial aj skoncilo. No, ale verim, ze sa dam zasa do poriadku. Na KO idem o 14 dni, hodim rec s lekarom ..
dakujem 🙂

algon
31. jan 2011

@prom no teda, az taka neskora kontrola?! 2 tyzdne je vela podla mna, ak krvacas, tak by som isla v pohotovosti do nemocnice a urobili by ta promptne, aj vsetky predoperacne vysetrenia este v ten vecer, a rano alebo poobede by ta uz pustili....aspon u nas je to tak...ale nechcem navadzat

zuzanapistalka
31. jan 2011

@shira_ ja som tiež pri prvom bábätku nastupovala do práce po pol roku, bolo to hrozné,ale vydržali sme. aj dojčiť 13 mesiacov! v robote som si odsávala mliečko a manžel ním doma kŕmil našu slečnu. porušili sme síce pravidlo, že pri dojčení sa nesmie používať fľaša, ale naša slečna to dokonale zvládla, možno aj preto, že na začiatku bola prikrmovaná, lebo mliečko sa mi rozbiehalo veľmi slabo. takže sa neboj, hlavne nemysli na to, kedy nastupuješ do práce, ale užívaj si s bábom 🙂

shira_
31. jan 2011

@zuzanapistalka s bábom si užívam ale nevyhnem sa obavám.. máš pravdu, lepšie je teraz to neriešiť. možno to zvládneme lepšie než si myslím, len mám hrozný strach z fľašky, už sme to raz pokašlali... nechcel potom prsník ☹ možno keď je bábo väčšie, jedno kŕmenie z fľaše zvládne. ale budem hladať najprv iné spôsoby...

strapco13
31. jan 2011

@shira_ krmit moze manzel..po prste, poharikom, lyzickpou, striekackou...a ked ma odvahu tak cievkou na prsniku 😉 😀
a neries to, kym nepride ten cas...zbytocne sa stresujes a ten stres narobi viac zla..deti vacsinou zmeny zvladnu lespie..lebo oni sa s tym musia "len" vyrovnat... za to dospelaci spekuluju aj za nich dopredu, ze co ked, co potom, hladaju riesenia na milion veci a aj tak sa stane milionprva

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peach
31. jan 2011

Ahojte. Chcela by som sa spytat, mam 2tyzdnove babo - chlapca, nechce sa od zaciatku prisat, max na par tahov cez klobucik, takze odsavam a dokrmujem. Myslite ze ked bude vacsi tak sa este prisaje a poriadne potiahne? dakujem za odpovede

monulicka
31. jan 2011

ahjte
chcela by som vas poprosit o radu: syn ma 8 mesiacov, dostava 3 prikrmy denne (desiata+obed+olovrant). Mimo to je dojceny a okrem MM nedostava ziadne ine tekutiny. Flasku pozna len malo, mozno 5-6-x z nej dostal UM ked som bola mimo domu. Posledne dni si vsak vsimam, ze cez den pije z prsnika velmi malo, parkrat si cucne a to je vsetko. Niekedy prso neche vobec. Davam si pritom pozor co zjem a vypijem aby som nejak nezmenila chut mlieka. Neviem v com moze byt problem. Bojim sa ci ma dostatok tekutin--- vecer po kupani, v noci, nadranom a na ranajky pije normal, len cez ten den je to podla mna velmi malo. Mne potom prsia stoja, neviem ci mam odstriekavat, aby sa mi potom netvorilo mlieka este viac. Aj teraz, prso naliate, mlieko strieka prudom, maly len parkrat cucol a nechal tak..... 😖

mariana0915
31. jan 2011

@monulicka ahojjjjjj mozno to bude tymze ma plne brusko a nepotrebuje papat aj mliecko deti vedia kedy maju dost 🙂 ,mne tiez malo pila cez den mlieka,ale tak pila mi aj cajik,skus mu upravit davky po menej a nukat aj prsniky

mariana0915
31. jan 2011

@peach no to fakt zalazat bude od neho,ale skor nie,ale je tam este ta moznost,ze ano 🙂
dieta je uz naucena na flasu ide mu z nej lahsienemui sa tolko natrapit tahanim ako pri flasi.skus mu davat prsnik castejsie nedavaj flasu,ked nebude mat inu mooznost snad sa chyti 🙂

miska246
31. jan 2011

@monulicka My mame v poslednom case presne taky isty problem, ale ja malu kojim uz len rano a vecer, poobede davam cajik. Bola som vzdy zvyknuta, ze mi mala cucala presne 5 minut a posledny tyzden je napapkana za 2 az 3 minuty. Ked jej nasledne prsnik ponuknem, zacne kricat a hned si chce sadkat. Skusala som ju kojit aj v inej polohe, posediacky, ale nic nepomaha. Chcela som ju kojit do roka, no obavam sa, ze asi s kojenim coskoro skoncime. 😕 😕 😕

mariana0915
31. jan 2011

@miska246 hlavu hore moja mi tiez uz od 8mesiaca nepila cez den mliecko a vydrzali smee do 16mesiacov kojit uz asi nema taku potrebu pit mliecko ked je dokrmovala 🙂 a este by som odpporucala ponukat ale nenutit ,dieta vie kedy ma dost 😀

monulicka
31. jan 2011

@miska246 no ved to, ja som chcela tiez aspon do roka potiahnut...neviem ci mu mam zacat davat nejake ine tekutiny, aj ked podla mna by to bola skoda, Mam obavy, ze tymto stylom sa mi laktacia utlmi a on nasledne zacne prsnik odmietat kvoli pomalemu toku mlieka.... 😖

miska246
31. jan 2011

@mariana0915 Presli ste si niecim podobnym?

miska246
31. jan 2011

@monulicka Ja tiez neviem co mam robit, ale ja uz ani nemam take plne prsniky... Skor by som povedala, ze cim menej mi toho mliecka vypije, tym menej ho mam 😖 😖 😖

mariana0915
31. jan 2011

@miska246 no da sa to tak povedat 🙂

shira_
1. feb 2011

@strapco13 hehe no kým by manžel nakŕmil alternatívnym spôsobom, za ten čas to otočí ku mne do roboty a naspäť aj tri razy a mám nakojené 😉 len to sa musí vychystať skôr než malý začne revať od hladu 😀 otázka z iného: dr. mi kázala dávať malému, lebo má žltačku, glukopur s vodou. skúšala som lyžičkou ale to bolo hrozné 😀 😀 celý bol mokrý a neviem kolko z too spapal. tak mu nedávam. je to treba? podľa mňa ani nie.. bojím sa že potom mi vypije menej mliečka.

janica81
1. feb 2011

Ahojte.... idem ma rozdrapit...vcera mi nic nebolo a dnes v noci ma uplne zotalo...hlavu mi ide rozdrapit....priedusky tiez....teplota 38....boze malicka ani soplik a ja stara korcula... ☹ najviac mi lepi ze ochorie aj ona... ☹
aj MM je chory...tiez naraz nas podtalo... ☹ lekarka mi dala antibiotika...ale na pribalovom je ze pri liecbe nekojit....neviem co mam spravit ☹ povedala ale ze sa mozu...tak preco to tam pisu??? čo myslíte??

prsky
1. feb 2011

@janica81 ked ti ich lekarka dala, mozes ich brat...farmafirmy sa vacsinou chrania tym, ze tam napisu pocas tehu a dojcenia po porade s lekarom alebo ze su nevhodne...ja som tiez take atb brala