Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

lila794
5. nov 2008

Aj my sa pripajame. Vela zdravicka, stasticka a s mlieckom si uz poradis 😀

zuza.m
5. nov 2008

aj my gratulujeme nech ste obe zdrave a malej nech chuti papkat.tešime sa aj na foto,nezabudni!!!! 😀

kvetinka511
6. nov 2008

Annag gratulujem, zo srdca tebe aj malej Anny prajem len to najlepšie 🙂

alica147
6. nov 2008

pripájam sa a želám vela zdravíčka maličkej aj mamičke 🙂

bashka
6. nov 2008

Annag, gratulujem aj ja...uzi si to! 🙂 🙂 🙂

jaja0110
6. nov 2008

pripajam sa a gratulujem stastnej mamine 😵 😵 😵 drobcovi vela vela zdravia a mamine vela trpezlivosti, este viac mliecka a co najmenej prebdenych noci 😉 😉

julie6
7. nov 2008

aj my sa pripajame, spinkajte, papkajte a priberajte

evixa
12. nov 2008

jej, akurat som hladala tuto temu, reku zistim ako je na tom annag a vidim, ze uz ma mesacne babo. Ten cas leti. Zo srdca gratulujem. Dufam, ze sa dobre dari. 🙂 Este raz vdaka za tvoje rady. Teraz sa zacina naplnat co si mi pisala, ako pride cas, ked babatko zaujme aj nieco ine ako prsko. Nech zije velka aj mala Annag a heslo: "Kojit, kojit a kojit..." 🙂 🙂 🙂

lola11
12. nov 2008

aj my s Kristiankom zo srdiecka gratulujeme 🙂 🙂 a zelame vela zdravicka mamine, aj malej Anicke a hlavne kopec mliecka, to je jasne.

annag
14. nov 2008

Ahojte, tak sa hlásim koníkovi a všetkým veľmi veľmi pekne ďakujem za gratulácie. Určite ste mi dobre držali palce, lebo pôrod som mala fantastický a malá je zdravá, krásna a dobručká, pomaly sa spolu zohrávame a užívame si tieto prvé dni. Ďakujem veľmi pekne a budem sa snažiť opäť prispievať. 😵 😵 😵

dididi30
14. nov 2008

jej annag super,ze ste ok a ze to mate za sebou, tesime sa na aktualne fotecky
a vlela mliecka a zdravicka vam 😵 😵
a hlavne oddychuj, ved budes mat co robit s troma detmi 😵

euphoria
14. nov 2008

Aj my gratulujeme Anickam🙂) Zelame len to najlepsie🙂)

centik
14. nov 2008

pripajam sa ku gratulacii 🙂
Anna a rodila si s Epi ako si planovala?

saska.t
15. nov 2008

jej anna to je krasne ze ste zdrave a stastne uz si nam tu chybala .... teskame sa s tebou 😀

martina46
15. nov 2008

annag, super! tesima sa, ze ste ok 😵

hiha
15. nov 2008

gratulujeme,vela zdravicka

annag
15. nov 2008

ďakujem dievčatá 😵

centik - asi je naozaj pravda, že každý pôrod je iný a čím ich je viac, tým to je ľahšie - pôrod som mala vyvolaný ako sa plánovalo, no už noc predtým som mala tvrdnutie bruška, pravidelné,ale nebolestivé každých 8 minút - a skutočne sa už krčok skracoval. Malú sme ráno zaviezli do škôlky, malého k babke, o 9.30 mi v nemocnici dali vyvolávačku, hneď som cítila tvrdnutie bruška, ale opäť sa nedalo hovoriť o nejakej bolesti - trošku som sa poprechádzala, tvrdnutie pokračovalo, ale stále bez nejakých vážnych bolestí - o 11:30 som podľa plánu mala zavedený epidurál s tým, že analgetikum začnú podávať až vtedy, keď už budem dobre otvorená - tak ma pôrodník vyšetril, že aký je stav, myslela som, že zahlási dačo - no na tri - štyri prsty a na všeobecné prekvapenie - bola som už otvorená na 8 prstov a pripravená rodiť. Rýchlo mi začali dávať epidurálom analgetiká, nech začnú čím skôr účinkovať a nech mi uľahčia aspoň šitie, prepichnutie vody odložili, lebo inak by som porodila skôr než by epidurál zabral. O 12.00 mi prepichli vodu a 12.10 som po troch zatlačeniach porodila. Takže epidurál mi bol dobrý akurát na šitie 😅 Nechápem, ale mala som vo svojom živote x-krát horšie menzesy ako tento pôrod. Kontrakcie boli síce nepríjemné, ale nedá sa povedať, že bolestivé. Manžel ledva stihol prísť, mala som ho volať až po epidurále, ale poslala som mu SMS keď mi ho zavádzali, takže stíhal. Malú mi dali hneď do náručia, potom ju prezreli a ešte na sále som si ju prvý raz priložila k prsníku. Na izbu mi ju dali hneď ako sa prvý raz prebudila (sama som ju chcela, cítila som sa výborne) - čiže od 17.00 už bola som nou na izbe až do prepustenia z pôrodnice. Skrátka, ukážkový pôrod
😵

saska.t
15. nov 2008

tak to je super, bodaj by sme mali vsetky take super porody ... 😀 a mala cucka odusu? ale ty uz to mas take nacvicene ze problemy snad ani ziadne nebudu 😀

martija
15. nov 2008

annag,aj ja musim pogratulovat a prajem vam spolu krasne dni plne pohody.....a vraj ukazkovy porod!!!!ved to bol zazracny porod!!!!!tak hodne zdaru a som rada,ze keby cosi,tak ta mozme zase otravovat 😀

annag
15. nov 2008

saska, cucká odušu, už má aj typický mozoľ na pusinke, pije ako kombajn 😀 , zbieram nové vlastné skúsenosti, ktoré budem ďalej posúvať, problémom sa zatiaľ úspešne vyhýbam, resp. ich riešim v zárodku, takže pohodička - napapá sa rýchlo, odgrne a spí , dúfam, že nám to dlho vydrží 🙂

dididi30
15. nov 2008

annag teda sikovne si to mala, ale nechapem preco si si dala epidural, sorry ale tym si ma prekvapila 😀 ja som nemala ani jeden 😉 prve takmer bezbolestne a druhe do dvoch hodin od prvej poriadnej bolesti vonku, ale bolesti boli riadne, tiez by mi nic nestihli bo ja som uz bola na 9 palcov 😲 muz tiez nestihal, tak utekal ako vladal z mesta 😀 uz sme fakt cakali len na neho 🙂 a tak ja otvorena na 10 porodila som bez natrihnutia a sitia 😵

annag
15. nov 2008

dididi, lebo po prvom pôrode som si povedala, že radšej epidurál zbytočne ako ho nemať, keď budem na pokraji fyzických aj psychických síl. 😀

certica
15. nov 2008

annag, dodatocne gratulujem 🙂 a teda fakt super porod, sa to dobre cita 😀 😉

annag
15. nov 2008

certica, ďakujem 🙂 neodhodláš sa časom na tretie, možno tiež tak ľahko vyčľupne von 😀

centik
15. nov 2008

annag super kiez by boli vsetky porody take 😉

certica
16. nov 2008

jaaaj, no u mna uz velmi nevyclupne, jedine z bruska 😀 (mam 2 SC)

jaja0110
17. nov 2008

annag- precitalal som si aky si mala rozpravkovy porod, a rozmyslam ze sa dam ukecat este na tretie 😀 kedze ten prvy porod bol "boj o zivot" 😔 snad ten druhy by vysiel s usmevom na perach 😉 😉
Ale si moc statocna a drzim ti palceky, hlavne nech mliekocentrala funguje na plne obratky 😉 😉

annag
18. nov 2008

jaja, určite sa daj ukecať, stojí to za to, fakt je to čoraz ľahšie a taký braček - malý ochranca by sa Tvojim dievčatkám hodil 😉 🙂

ziza
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
annag
18. nov 2008

ziza - ďakujem veľmi pekne 😵

uf, máš to veľmi ťažké, hlavne ak malý žiarli, toho som sa aj ja obávala, no náš malý prijal sestričku veľmi dobre a absolútne zatiaľ nežiarli.

S tým spaním Ti veľmi nepomôžem, každé bábo je iné, inde a za iných podmienok vyrastá a preto podľa mňa žiaden univerzálny recept neexistuje. Určite nie som zástanca nevšímavosti, napr. zavrieť dvere a nereagovať na plač. Myslím, že bojovať nie je riešenie, zvlášť u takéhoto bábetka by to bolo veľmi tvrdé riešenie. Ak preferuje babyvak, tak sa s tým zmier. My sme malého takto tiež celé noci stále nosili, mali sme malý byt a všetko ho rušilo. Bolo to jediné prijateľné riešenie pre nás i malého ak som chcela, aby spal dnu. Postupne som mu zavádzala aký taký režim, kočíkovanie nám veľmi pomohlo. Ak Tvoja vydrží polhodinu, určite si zvykne aj na dlhšie. Ak máš balkón, skús ju naučiť spávať na ňom. Deti dnu veľmi zle spávajú. Balkón riešim tak, že na rúčku uviažem šnúrku a cez vetračku si ju potiahnem dnu, aby som mohla kočík hojdať, keď sa bábo začne hnevať. Aj teraz tak učím spinkať malú, dnes už spala 2 hodiny v kuse.
Myslím, že zatiaľ nemáš šancu ju naučiť spinkať dnu napr. v postieľke, lebo synček ju bude prirodzene rušiť, aj keď bude v inej izbe. Vo vaku má malá pocit bezpečia, preto je to zrejme pre ňu jediný spôsob ako zaspinkať.