Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

strapco13
27. feb 2011

@silvika18 v prvom rade upravit prisatie..nebude to tak boliet, kojit tak aby prasklina isla do kutika ust dietatka, tiez to bude menej boliet
predpokladam tam zmiesanu bakterilanu a mykoticku infekciu... striedaj Canesten a Bactroban /alebo Framykoin/ masticky...pouzi po kazdom kojeni, casto vetraj, pred kojeim nemusis umyvat
alebo sa skus spojit s laktacnou poradkynou v okoli, ci ti nevie zohnat univerzalnu masticku http://sites.google.com/site/vasamamila/Home/po...

strapco13
27. feb 2011

@kosta123 ste v obdobi tzv, separacnej uzkosti 8 mesacnych.. to prejde, len mala ta proste potrebuje citit svoju maminu...my sme si tym tiez presli...cim viac sa budes ty tym stresovat, tym viac sa dietako bude potrebovat ukludnit a teda viac visiet na prsku 😉
ber to teda ako normalnu sucast jej vyvoja a tes sa z toho, ze ta este potrebuje 😉

hobit
27. feb 2011

@strapco13 teraz si ma trochu vystrasila, radsej to teda vysadim a skisim so zohnat tie tabletky so senovkou + budem vela vela pit a prikladat, snad sa nam to podari rozbehnut...dakujem este raz velmi pekne za rady

hobit
28. feb 2011

@strapco13 ahoj, len aby si mala informaciu pre ostatne zufalkyne, kontaktovala som tu kosicku lekaren, predavaju tie tabletkuy so senovkou, ale momentalne nemaju, prvu objednavku uz minuli, teraz maju objednnane zas, mali by byt niekedy v priebehu marca...da sa tam nechat kontakt a oni za ozvu ked budu mat, zaslu kamkolvek...

fialka12
28. feb 2011

Dobrý den chcem sa spýtať či pri braní antibiotík Zinnat 500 a zapalanom prsníku možem stále malého dojčit, alebo mám iba odstirekavat pokial zápal neustúpi. Na pohotovosti mi lekárka povedala ze dojčit z toho prsníka nie, ale na internete čítam že mamičky aj tak kojili. Viete mi poradit? ďakujem

macik27
28. feb 2011

@fialka12 ahoj pdľa mňa môžeš pokojne dojčiť aj z toho prsníka ... ja som mala zápal keď mala malinká 3 týždne a dojčila som v pohode, len si musíš dávať pozor aby si nemala vysokú teplotu to už sa neodporúča... ja som vždy teplotu zrazila paralenom a potom kojla 🙂 ono pre ten prsník je najlepšie keď sa dobre vyprázdni a bábätko to dokáže najlepšie 😀

domeli
28. feb 2011

@fialka12, práveže je potrebné čo najviac zo zapáleného prsníka dojčiť - je to najefektívejšia liečba. Pozri si, čo k tomu píšu skutočné odborníčky:
http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/02/upchat...

macik27
28. feb 2011

tak a teraz si poprosím o radu aj ja 🙂 moja slečna má 7 mesiačikov a je to ozaj zlatíčko pekne papá aj príkrmi zbaští na obed cca 130g na večeru kašičku zarábanú s materským mliekom cca 180ml a občas podľa nálady a nejakú tú presnidávku .... medzitým sa kojíme asi tak 6-7 krát čajík moc nechce tak si takto doplňujeme aj pitný režim 🙂 ale k veci : od dvoch mesiacov spávala pekne celú noc no asi pred mesiacom a pol sa mi začala budiť raz v noci na kojenie....myslela som si že už aj môže byť hladná a potrebuje príkrmi čo mi aj dr. potvrdil lebo prestala priberať dokonca som mala pocit že chudne 😒 s príkrmami sa prospievanie výrazne zlepšilo no spávanie nie, začala sa budiť každé dve hodiny....okrem toho sa u nás objavil syndróm " chcem byť stále s tebou " 😀 a tak teraz neviem či si to jej budenie mám spojiť s jej potrebou kontrolovať či som náhodou nezmizla 🙂 ono mi to až tak veľmi neprekáže veď ona sa len trošku nacucne a potom spinká dalej len mám obavy či jej niečo nechýba

andrea360
28. feb 2011

Ahoj macik, pozerám,že máme ten istý "problém",aj moja dcérka chce byť stále so mnou,je to úplne normálne,ja som sa najskôr desila,že sa niečo deje.My sa v noci budíme á dve hod.Lenže moja malá okrem toho veľa nocí preplakala,tak som myslela,že jej naozaj niečo aj je.Ale trápia nás zúbky...

estterka
28. feb 2011

ahojte,ta moja kamoska,co som pytala pre nu rady,dostala zapal moc.ciest a antibiotika.lekar jej povedal,ze nesmie dojcit,maximalne si odsat mlieko a vylievat..ma amoxicilin..som sa jej bala povedat,ale podla mna moze dojcit,nie?

strapco13
28. feb 2011

@estterka moze pri nom kojit dalej 😉

estterka
28. feb 2011

@strapco13 a este mi dodala,ze aj nejake acido clavumoico berie,teda nejaka kyselina "clavumoico" to asi nevies,co je,ze? a preco toto lekari hovoria? ze nesmie kojit ked to berie? 😠 😠 a potom,ze tu zeny nedojcia,sa necudujem uz .. dakujem ti 🙂 pozeram,ze uz si v polke 😅 si pamatam,ked si prvykrat napisala,ze cakate babatko,ako to uteka strasne.. 😵

strapco13
28. feb 2011

@estterka treba si na pribalovom letaku pozrit, ci to moze uzivat jej dieta..cize ak mas 2 rocne a kojis tak ak je v letaku napisane, ze to mozu od 1 roku deti brat, tak mozes..ale ak napisane, ze az pre deti od 12 rokov..tak treba inu alternativu najst
lebo farmacauticke firmy netestuju na tehotnych, kojacich a detoch..je to neeticke..preto nie je dostatok studii ktore by potvrdili alebo vyvratili bezpecnost....tak sa istia a napisu, ze sa nesmie kojit a pod
ale da sa to zistit napr..ze zena dostala nejaky liek nikto jej nepovedal, ze kojit nema, tak kojila..tal sa potom spatne zistuje, ze kolko zien co kojilo uzilo dany liek a co z toho bolo..lenze to potom nemas rovnake podmienky pre kazdu..ako pri standardizovanej studii, ktora sa robi v urcitych podmienkach

strapco13
28. feb 2011

@estterka to je asi kyselina klavulanova..ta sa pridava do niektorych penicilinov, aby mali lepsiu ucinnost
to je napr klasicky Amoksiklav..co je vlastne amoxicilin s tou kys. klavulanovou...ten sa moze od narodenia

miskatn
1. mar 2011

ahoj @prsky , ty si niekde spominala jeden link, ked dieta zaciname prikrmovat po 6. mesiaci, tak tam boli informacie k tomu, prepac neviem to najst, prosim ta mohla by si to sem supnut este raz? pediatricka nam nieco povedala, ale to nebola sanca si to zapamatat 🙂

lolita.9991
1. mar 2011

ahoj,mam na teba jednu prosbu o radu,.mala sa sama odstavila od rpsnika,kojila som iba z jedneho,ten druhy odmietala
a bola som u gyndosa dal mi tabletky,beriem ioch od piatkum,aleprsnik sami stale nalieva a boli.
porad ani zastavit tvorbu mliekca je tabletkz nezaberaju
dikimoc

inka070707
1. mar 2011

dievcence, poprosim vas o radu.. pred par dnami som sem pisala, ako je vsetko s nasim kojenim fajn a mame problemik.. maly ma sopliky a nejako sa pokazilo jeho papanie.. vzdy krasne papal, sa prisal, pol hodku jeden prsnik, pol hodku druhy (jasne, ze medzitym si aj oddychol, pobuval, atd.), vzdy spokojny, vysmiaty... treti den sopli, prvy den papal rovnako ako vzdy, vcera to uz bolo horsie a dnes tiez - pat, max. desat minut papa a potom sa na tom prsniku zacne zlostit, som myslela, ci nemam menej mlieka, tak som si preventivne aj more milk tablety nasadila, ale hlavne je to na malom, samozrejme...cize chvilu papa, potom sa zlosti, co sa predtym nikdy nestalo, aj ked sme pomaly rozbiehali mliecko po cisarskom vzdy bol velmi trpezlivy, cakal kym potecie, nikdy sa nezlostil.. dnes som kazdu pol hodinu - hodinu sa snazila donho nieco dostat, kedze tak kratko papa a ja sa bojim, aby nebolo menej mliecka a aby nebol hladny (teda okrem poobedneho spanku).. vyzera ale spokojne, neplace, ze je hladny, po papani sa usmieva... nostek zapchaty nema (odsavame 2-3 x denne, davam nasivin + MM do nosteka, cize ani tam by nemal byt problem).. teplotu nema, inak je culy a vesely, ako inokedy..
mate skusenost s takymto spravanim? alebo to moze byt tym, ze uz si skor dokaze vytiahnut mliecko? lebo viem, ze deticky sa zvyknu aj rychlejsie napapat, ako moj, ale mne to neprekaza, som rada, ze sa mu to paci a ze mu je pri tom fajn 🙂 v noci inak spi dobre, iba prvu noc sa budil, ostatne dve prebuval 🙂

barbarka
1. mar 2011

PROSIM O RADU: svojho synceka stale dojcim, min. tyzden prekonal rotavirus. ja som to od neho chytila a dost divoko sa mi to prejavilo, od soboty vraciam , mam hnacky, a mala som aj teploty, teraz je to uz trosku lepsie ale hnacky mam stale. synceka cely cas dalej dojcim ale niekde som citala ze pocas chudnutia (kedze momentalne ide vsetko vonku - schudla som za 3dni 2kg) sa do mliecka vylucuju toxiny tak ci mu tym nejak neskodim? dakujem

mia258
1. mar 2011

Som tu zas po radu, lebo som už zúfalá.
Moja malá (6 mesiacov) je ZASA chorá. Papá moje mliečko normálne, ale je nervózna, od obeda hnačkuje, po chvíľke sa s plačom zobudí. Zatiaľ nemá zvýšenú teplotu, ale obávam sa noci.
Keď som volala na pohotovosť, a spomenula že je častejšie chorá, tak mi doktor povedal, že mám asi ZLÉ mlieko, že neobsahuje imunitné látky, ako by normálne malo a preto je náchilnejšia na choroby.
Môže to byť pravda? Priberá normálne, ešte len pár dní sme na prvom príkrme 😒

strapco13
1. mar 2011

@mia258 zle mliecko neexistuje 😉 treba patrat po pricine niekde inde, ze byva casto chora
ochorie po niekom? co jej byva ked je chora? ono ak sa dietatko narodi so znizenou imunitou, alergiou /netvrdim, ze ju mate znizenu/..tak bude chorlavejsie aj keby si ju kojila 100 rokov..ale mliecko jej pomoze zvladnut infekty ovela lahsie. Ale pricina castejsej chorobnosti moze byt aj v tom, ze niekto z rodiny byva bud hory alebo je bacilonosic...cize by bodlo vysetrenie aj ostatnych clenov rodiny. Mala moze byt aj anemicka..nech jej pediater zoberie krvicku.
teraz k tej hnacke...nejedla nieco nove, kedze zavadas prikrmy?..moze to byt reakcia na to..alebo, ze by si ty zjedla nieco?
zatial daj probiotika a koj dalej, papat jej daj len to, pocom ti nehnackovala, ak si uz skusala ryzu tak mozes dat tu

strapco13
1. mar 2011

@barbarka tym vylucovanim toxinov sa mysli dlhodobe rapidne chudnutie...ty si teraz schudla, lebo si sa "iba" zdehydratovala pri chporobe, tvoje tukove bunky sa nerozpadli, ani nestracaju obsah
cize maleho kludne koj, sebe daj probiotika, skus kulisek na rehydrataciu, pi vela tekutin

strapco13
1. mar 2011

@inka070707 ked sa hneva a odtrhne sa od prsnika..mliecko strieka, alebo ani netecie..moze sa hnevat na zmenu toku mliecka...na http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/hnevan... najdes rady ako na to

strapco13
1. mar 2011

@lolita.9991 tabletky chvilu trva kym zaberu
mliecko mozes pre dieta aj odsavat 😉
pokial ale chces uplne zastavit laktaciu a prsia bolia..tak chladny obklad, odsaj vzdy len do uvolnenia bolesti, nie cely prsnik, intervaly medzi odsavanim predlzuj postupne a znizuj mnozstvo odsavaneho mlieka

mia258
1. mar 2011

@strapco13 nebýva chorá po nikom, šli sme aj celá rodina na vyšetrenie, či to nemá od nás, ale nie, sme zdraví.
Teraz neviem, či ju mám kojiť aj naďalej, lekár ma s tým úplne vystrašil.
Príkrm mala zatiaľ len mrkvičku, tretí deň a nebolo jej po nej nič, dnes som chcela prejsť aj na niečo iné, ale začala hnačkovať, tak som radšej neriskovala. Keď som jej doteraz nedala ryžu, môžem to skúsiť teraz, či to nezastaví hnačkovanie?
Ja som nejedla nič extra, vždy jem v podstate to isté, čo už mám odskúšané a neškodí mne ani jej.
Zajtra ráno s ňou pôjdem k lekárovi, nech jej urobí vyšetrenia, ale raz jej už robili a nezistili nič, tak nechápem ☹

strapco13
1. mar 2011

@mia258 koj ju dalej, neboj sa..lekar co ta tak vystrasil..idel malu?, videl vase kojenie? ..keby si mala :slabe mlieko"..a to slabe mlieko neexistuje, je to len mytus ..tak by ti nepriberala
co znamena zase chora..kolkokrat bola od narodenia chora, co jej bolo? ..ked chces, mozes aj do IP
mozes skusit tu ryzu...ona nie je alrgen, ani nenafukuje, plus daj probiotika
inak teraz je dost vela crevnych viroz
a zubky?..oni niekedy zlosti aj mesiac predtym ako zbadas, ze vobec idu von

barbarka
1. mar 2011

@strapco13 dakujem 🙂

lolita.9991
2. mar 2011

@strapco13 skusim,chcem uplne prestat kedze uz nekojim

norikk
2. mar 2011

ahojte, chcem sa opytat, ci mozem stratit mlieko, ak sa nam v noci vynechali dve kojenia asi.....posledne dve noci to bolo tak, ze som maleho nakojila po kupani, asi kolo deviatej desiatej.....a potom az pred stvrtou rano.....vzdy to bolo tak, ze som maleho krmila okolo deviatej jedenastej druhej asi a kolo piatej, .....ale newem co sa stalo.....sla som spat posledne dve noci o jedenasjte, maly si nepytal, a zobudila som sa az pred tou stvrtou, ze maly bol na brusku palcek v puse a snazil sa spat....myslite si, ze ked si da palcek ze mu nechybam?? a moze sa udisit na brusku??? nezabranim tomu, aby sa pretacal ☹ ale spi so mnou v posteli

strapco13
2. mar 2011

@norikk ked uz sa dieta pretaca a spi s tebou, tak sa neudusi 😉
nechaj dieta kludne spinkat..kojenie sa prisposobi potrebam, o mliecko neprides 😉 ..a detom sa rezim meni casto, uzi si, ze sa vyspis 😀