Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

estterka
12. mar 2011

@elinka27 tej mykozy sa neda zbavit..ja na to idem uz "zvnutra" a aj bezzacharidovou dietou,lebo mozem vetrat a mastit kolko chcem a nic z toho ☹ ☹ a hej,mykoza boli-stipe pri prisati..

elinka27
12. mar 2011

@estterka ja sa s nou trapim odkedy kojim a nemozem sa jej zbavit, uz som brala vselico aj u koznej som bola a nic, mam pocit ze to skonci az ked prestanem kojit 😒

latvia
12. mar 2011

@elinka27 nepomohol ti ani nizoral? 😕

estterka
12. mar 2011

@elinka27 aj,kukni toto http://www.rng.nazory.eu/candida ja ju idem podla tohto kynozit..

@latvia no mne nepomohla ani ta trojzlozkova masticka od laktacnej a tiez sa s tym trapim,odkedy kojim.. ☹

elinka27
12. mar 2011

@latvia ale hej pomohol na chvilku ten od teba, len by som ho potrebovala uzivat a poznam len dve kozne a ani jedna mi ho nechce dat uz som jedej aj vynadala 😒

elinka27
12. mar 2011

@estterka ta trojzlozkova mi pomohla na to aby to prestalo stipat, priznaky ustupili,ale mykoza nezmizla.Nizoral mi pomohol ked som ho natierala, malej od neho uplne zmizol povlak v ustach:Detska lekarka povedala, ze mi ho nemoze predpisat a mala ma podla nej usta ok, obvodna ma odporucila na koznu a kozna ma odbila s tym, ze su tam kontraidikacie pritom kopec zien ho berie, no budem musiet vycestovat mimo mesta lenze to kym sa tam dostanem pri dvoch detoch to bude na dlho

shira_
12. mar 2011

aj ja mám asi mykozu zase...dokelu...už bolo dobre a teraz ma to zase tak hnusne bolí pri prisatí a tie prvé ťahy..len zatínam zuby ☹ navyše si malý začal pýtať každú chvíľu papať, niekedy aj z oboch prsníkov, v noci sa budí každé dve hod, predtým každé 3,4 aj 5 pospal... neviem kojiť po ležiačky a už vobec pri tom spať, skúšam to každé ráno od 6 do 8.00 snažím sa to naučiť, ale je mi to zatiaľ nepohodlné 😒 lebo od 6 by mi už malý nespal, takto ešte pospí a je tíško, aj mm sa vyspí trochu len ja nie 😠

estterka
12. mar 2011

@elinka27 pozrela si si tu stranku? tam je o tom,ze da sa lokalne potlacit,ale vynicit ju treba v crevach..ja mam uz tie potravinove doplnky,ale kedze kojim,netrufnem si na plne davky

elinka27
12. mar 2011

@shira_ nam kojenie po leziacky zacalo ist az teraz dovtedy som sa s tym tiez trapila, odkedy si prsko najde a chyti aj sama ide to

shira_
12. mar 2011

@elinka27 ano, presne mám pocit že toto je viac na bábatku, lebo v tejto polohe to neviem ovplyvniť. teraz to pomaly skúšame, ked je malý už šikovnejší. mám malé prsia, len čo sa trošku pohnem, už mu bradavka vypadne z úst ale už si ju začína "naháňať" a chytať sám. budem sa to musieť naučiť aby som zvládla v noci kojiť a ráno ísť do práce 😒

shira_
12. mar 2011

@estterka aj ja som si pozrela. to sú homeopatické lieky? tá diéta..fúha.ale dva týždne, to sa dá. predtým mi pomohla masť canesten, ale vyzerá to tak, že len na chvíľu.

estterka
12. mar 2011

@shira_ nie, je to oreganovy olej,vytazok z jadierok z grapefruitu,probiotika a kokosovy olej..olej este nemam a momentalne sme mimo domu,ale ked sa vratime,tak zacnem,lebo uz neviem,ako sa toho zbavit ☹

carodejnica
12. mar 2011

Ahojte, vidím, že riešite mykózu, tak sa pridám a dám kráľovstvo za dobrú radu, už ma to nebaví 😠 ... ja som sa tu pred pár týždňami sťažovala tiež.. nachvíľu mi to prešlo po Canestene a teraz zasa.. potieram ako debil a nič 😠 ... ešte zajtra skúsim malej vytrieť pusu s tou bikarbónou... ešte posledná nádej tá "zázračná" masť od laktačnej.. to som ešte neskúšala.. 😕
@latvia Ten nizoral je na predpis?

estterka
12. mar 2011

@carodejnica skus si pozriet ten link, je to jedine v com este mam nadej..a ako vidim,nie som sama,kto sa s tym dlhodobo trapi.. ☹ ta mast zabrala na chvilku,po mesiaci a pol som prestala natierat a o par dni nato mam zase flaky a boli prisatie..

carodejnica
12. mar 2011

@estterka no prebehla som si to, tak na to "zvnútra" treba riadnu disciplínu... 😕 😅
Mňa to trápi tak horšie posledné cca dva mesiace, predtým som to mala možno len 2 až 3 krát, ale prešlo to po dvoch dňoch natierania Canestenom a mala som na dlho pokoj, no a neviem, čo to teraz blbne, že sa mi to stále vracia, jeden dva dni dobre a potom to znova prepukne... ale ja som ešte nevyskúšala tú masť od laktačnej, tak uvidím... 😕

latvia
12. mar 2011

@carodejnica jj, na predpis

carodejnica
12. mar 2011

Tu som objavila dokonca osobitnú tému https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/kvasinko... 😅 - no vidím, že sa trápime viaceré... ☹
@latvia dík... no uvidíme...

estterka
12. mar 2011

@carodejnica no ked sa natiera,tak candidu dva tyzdne po vymyznuti priznakov treba stale mazat 😕

carodejnica
12. mar 2011

@estterka hej viem .... v tých ojedinelých prípadoch, čo píšem - som to nechala tak, po dvoch dňoch ... neviem, stačilo to vtedy .. 😕 .. no a teraz, čo sa to už vlečie tých niekoľko týždňov, práveže natieram, poctivo furt, ale príznaky sa vždy vrátia... 😖 .. ozaj teraz ma napadlo myslíte, že by to mohlo byť tým, že v noci nenatieram?? malá spí pri mne, ja dojčím v polospánku, a nenatieram, lebo vždy zaspím 😔 .. to by sa malo asi po každom dojčení, že??? 😕

estterka
12. mar 2011

@carodejnica asi hej,lebo ani ja nenatieram v noci z toho isteho dovodu,ze spim pri dojceni..

luly13
13. mar 2011

@estterka
@carodejnica pridavam sa do klubu. teraz sa mi supe pol dvorca. momentalne skusam kuru s tabletami candivac(pediatricka mi ich odobrila). na gyn. mykozu mi jedine oni zabrali. len u mna je najvacsi problem so sladkostami a pecivom ☹ .
ked som to mala este pred tehotenstvom, robili mi aj krvne testy a ziaden problem nebol. tak na imunologii mam v kazdej sprave pisane, ze opakujuce sa mykozy.
netusim, kde sa to berie.

elinka27
13. mar 2011

@estterka ja som nikdy mykozy nemala prvy krat az teraz ked som bola tehotna s malou, a odkedy dojcim non-stop na bradavkach 😒

luludi
13. mar 2011

Dobry den,

vedeli by ste mi prosim poradit? Na pravom prsniku sa mi vytvorili nieco ako strie a cely prsnik je fialovy a posiaty cervenymi zilkami, vyzera to ako jedna obrovska modrina, na dotyk to nie je bolestive. Co to moze byt? Manzel ma s tym nahana k lekarovi. Dakujem za pomoc.

leelo
13. mar 2011

@luludi ahoj. ide o zastavu mliecka. pozri si tieto clanky a postupuj tak ako je to uvedene. ked ti nieco nie je jasne, pytaj sa dalej:
http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/02/upchat...
http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/02/biela-...

luludi
13. mar 2011

@leelo bradavka je v poriadku, vyzera uplne normalne, nie je bolestiva, zvysok prsnika je fialovy akokeby modrinovy, ale nie je bolestivy. Preto som z toho taka zmatena 😕

bubelko
13. mar 2011

@luludi tak navrhujem navstevu lekara 😉

leelo
13. mar 2011

@luludi urcite mas upchaty mliekovod. prejavuje sa to rozne. nemusi to byt doslovne ako v clankoch. dokonca nemusis mat ani teplotu. ale co nie je teraz , moze byt neskor. videla si tie obrazky? podoba sa to aspon na 1 z nich?
ja som to mala vzdy inak. raz presne ako popisujes ty, inokedy na prsniku nic, len akoby na mna sla chripka. niekedy s bielou bodkou, inokedy bez...
ono to povoli postupne aj samo. len skus nahrievat a prikladat si babo na ten prsnik, aby sa to uvolnilo cim skor, inak sa to moze zapalit

luludi
13. mar 2011

@bubelko @leelo dakujem 🙂

marianas
13. mar 2011

@strapco13, @prsky, prípadne iné dobré duše.
Ospravedlňujem sa, že otázka celkom nesúvisí s dojčením, no ste odborníčky a vždy poradíte. Malému (9 a pol mesiaca) som zaviedla jogurt a začal kakať redšie. Mal už skoro "dospelácku stolicu", no po jogurte sa to pokazilo. Nie je ako novorodenecká,no je taká poloriedka 😀 . Popri príkrmoch dojčím aj 10-krát denne, bruško ho nebolí, len to kakanie sa zmenilo. Môže to byť intolerancia laktózy alebo alergia na BKM? Po týždni od vysadenia jogurtu kakal normálne, keď som mu ho cez víkend dala znova, kakal redšie. Ďakujem za názory.

strapco13
13. mar 2011

@marianas aky jogurt si dala?...moze to byt reakcia na mliecne alebo na konkretny jogurt