Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

shira_
3. apr 2011

@minewka mne sa rozbehlo 5. deň a toooľko že som si potom nevedela dať rady. robíš všetko dobre len vydrž.

adkaa
3. apr 2011

@minewka ahoj, neboj sa nic, mliecko sa ti spusti, mne sa spustilo na 4. den, ale je pravda, ze musis byt v pohode, aj ked viem, ake je to tazke. Ked pojdes kojit, len sa zhlboka nadychni a nemysli na to, ze nemas mliecko, skus mysliet na nieco pekne. Nejako sa uvolnit 🙂 Ja som si mysklienku, ze nebudem mat mliecko vobec nepripustala
a neboj, aj keby si musela dokrmovat UM (co dufam, ze nebubude treba), neznamena to, ze budes musiet skoncit s dojcenim. Da sa dokrmovat pomocou suplementora (mozno uz o nom vies), kedy je babatko prisate na prsniku a pomocou hadicky taha UM, alebo mlieko z laktacnej banky. Takze popri UM sa mu dostava aj materske mliecko 🙂 Zo zaciatku sice menej, ale neboj, o chvilku sa ti prsia naleju. A kazda kvapka materskeho je ovela lepsia ako nic. Babatko je takto na prsniku spokojne a ovela dlhsie saje a tym stimuluje tvorbu mliecka. Neboj, mam kamosku, co takto zacinala a teraz koja uz vyse roka 😉 Ale ved laktacna ti urcite o tomto povie viac 😉
prikladam odkaz 🙂 http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/musim-...
drzte sa a neboj, babatko sa naucilo prisavat a to je najdolezitejsie, ostatne uz pride a ak sa da, trav s babatkom co najviac casu kontaktom koza na kozu 🙂
drzim palce

bobocka
3. apr 2011

@minewka aaale,to nemyslis vazne 🙂 kluuud mamina. 😉 ked budes panikarit a stresovat tak tomu nepomozes.mne sa az dakedy po tyzdni mliecko pustilo.maly v porodnici schudol skoro pol kila co je za 5 dni slusne.skoro nas ani nepustili domov a ani by nas asi nepustili,ale maly riaden naval rodiciek,ktore nemali kam davat,tak nas pustili.zaciatky su tazke.malu si prikladaj,masiruj si prsia,pi cajiky pre dojciace maminky,tepla sprcha ci fen(nahriat prisa) je super.ja si dodnes nahrievam prsia pred dojcenim 😉 a maly ma rok a pol 😉dodrzuj pitny rezim 2dcl pred kojenim a 2dcl po kojeni 🙂 zaprazene polievocky...neboj,ono to pride.len ty sa musis pozitivne k celej veci nastavit. 😉

stvura
3. apr 2011

@minewka neviem ci ti to baby pisali, no hlavne musis odburat stres. Skus si tiez prsia masirovat pod teplou vodou, prilozit si teple obklady. Podla mna pijes az prilis, daj si pozor aby ti zasa neopuchli ruky alebo nohy. Cajik na zvysenie produkcie je fajn, skus aj homeopatikum ak sa da. Velmi dobre je namiesat si cajik ktory obsahuje senovku a benedikt (neviem v akom meste byvas, no hadam ti to objednaju v lekarni alebo v cajovni), ak nie tak si objednas cez net, kazda z nich stoji cca 2 eura. V lekarni dostat aj tabletky More milk sa volaju, su "dobre mastne" (25 eur), ale zvysia produkciu do 2 dni. Drzim palceky, nech sa ti podari rozbehnut laktaciu 😉

bobocka
3. apr 2011

@minewka ozaj ricinus communis 5ch som zabudla.to 5ch je dolezite.nekupuj ine riedenie.myslim ,ze 9ch je na zastavenie laktacie,tak si to nepomyl! je to zelena tuba,zltu nekupuj! homeopatika.su super.das si 3x denne pod jazyk rozpustit 5 guliciek.das si to medzi jedlami a nezapijaj.nema to ist na prazdny zaludok,ale ani na plny. a napi sa daku stvrthodinku po tom ako sa ti uplne pod jazykom rospustia.maju fajnu sladku chut 🙂.su fakt super 🙂 ja ich dodnes beriem ked mam mrchu a vtedy mam kadejake mliecko 🙂 kupis to vo vacsine lekarni a jedna tubicka stoji okolo 3 euri.

denne73
3. apr 2011

@bobocka juj a ja tie guličky cmulam 😕 😕 😕 😕

bobocka
3. apr 2011

@denne73 mozes aj cmulat 😀 .len sa to nema prehltat 🙂 ci to rozpustis pod jazykom ci posmulas to je jedno. 😉 len sa to neprehlta ako ine tablety 🙂

denne73
3. apr 2011

@bobocka oki dakovam 😉 😉 😉

akdarka
4. apr 2011

myslim, ze mytus zaprazanych polievok je uz davno prekonany😉dojcenie je hormonalna zalezitost a polievky a ine zazraky nepomozu...mne teda mlieko „nenabehlo” ani na 5.den a keby niet lakt.poradkyne tak nedojcim. Ani more milk plus nepomohli...no ked sa chce a clovek vyhlada odbornu pomoc tak sa da.

janica81
4. apr 2011

Baby?? ahojte..ako pripravite spenat pre Vase babo??? chcem jej zmenit jedalnicek...nieco ine..nove....sme zatial prikrmy len zeleninka...kupila som mrazeny listy tak co s nim?? :.-D

janica81
4. apr 2011

PArdon INA tema 😀 😀 mi skocila myska 😀

gabika7706
4. apr 2011

@stvura more milk plus je drahy a dost slaby 😒 a caj tiez... @minewka v KE sa daju kupit v lekarni na Rastislavke oproti nemocnici priamo tobolky senovky greckej plus este tinkturu benediktu lekarskeho napr. v Bylinkarni na Hrnciarskej. Ja som tu senovku musela uzivat ako prasok, lebo vtedy ju este v tej lekarni nemali "davkovanu" a to som teda prekonavala samu seba ako este nikdy... nepomohlo maskovanie v nicom a nicim 🙂

stvura
4. apr 2011

@gabika7706 no ja teraz nepotrebujem ziadne, pri malom som si miesala senovku a benedikt, plus tie semiacka aj jedla a pomohlo. Ricinus com. absolutne nepomohol...vela pit a fakt ako pisala akdarka, je to vsetko v mysli a psychike. Kto si zafixuje ze mu pomoze homeopatikum, tak skutocne pomoze...ale dojcenie je sila vole...= ja dojcim uz dva a pol roka s prestavkou jedneho dna. Ja som mlieko mala este aj v den porodu, jeden den akurat bez mlieka, potom sa spustilo vydatne biele...xixi...
Kamoska si dala ten more milk a vraj neuveritelne stupla produkcia...kazdy asi vyzdvihne daco ine 😀

gabika7706
4. apr 2011

@stvura mne pri prvom nepomohlo nic, ani silna vola, ani lieky, byliny, mala sa nechcela prisat (na chvilocku cez klobucik, ale to mala ako cumel), nepomohla ani osobna navsteva LP, tak som len odsavala do 5,5 mes a dokrmovala UM ☹ Ale teraz pri druhom je to uplne ine, s LP som bola v kontakte uz pred porodom, rozobrali sme neuspech pri dcere, prebrali vsetko hadam z kazdej strany...velmi mi pomohla laktacna sestra v nemocnici, mala som sice problemy s produkciou, lezali sme v posteli skin to skin aj cele dni, kojim ho v podstate aj doteraz kedy len chce 🙂 ale mliecka dost nebolo, homeo ani caje nepomohli, az ta senovka.

ludka78
4. apr 2011

@gabika7706 gabika uz aj benedikt lekarsky sa da kupit v adonai lekarni, nielen senovka

strapco13
4. apr 2011

otvara sa novy kurz LP v kosiciach ..kto ma chut sa naucit nieco nove, pomahat mamickam?
http://forum.dojcenie.eu/viewtopic.php?f=16&t=39

jaruska8
4. apr 2011

Ahojte, počujte, je normálne, že moja malá po troch hodinách spapala piškótu, a potom nechcela moje mliečko???? To mala na olovrant. V podstate doteraz papala mliečko 4x denne+ príkrmy a dnes teda bude mať mliečko len 3x. Ráno, poobede a večer. Hm???? Ja hneď stresujem, že sa mi odstavuje, keby ste ju videli, ani prisať sa nechcela. 😒 Koľkokrát by mala papať mliečko 9 a pol mesačná??? Mám jej vždy ponúkať??? V knižke Mama a ja, sa píše, že od 9. mesiaca by mali detičky papať mliečko na raňajky, večeru a po olovrante by sme im mali ponúknuť, čiže 3x. Čiže po obede a po desiatej už neponúknuť. Samozrejme, keď málo zjedlo, tak vtedy áno, nie??? Veď by hladovalo. 😒

stvura
4. apr 2011

@jaruska8 podla mna ponukaj ak vidis ze malo papa, ak dost, tak nie...moj by si teda dal neustale aj teraz v dva a pol roku, nema problem s mlieckom... 😉

jaruska8
4. apr 2011

@stvura Ona príkrmy papá pekne, len teraz poobede po tej piškóte som nepochopila. Mliečko jej chutí, je pravda, že som mala teraz menzes, ale už nemám, tak neviem, ona inak nie je závislák, mám taký tušák, že budem rada, keď vydržíme kojiť sa do roka a pritom mi mliečko tak krásne nabehlo a mňa dojčenie tak baví. ☹

stvura
4. apr 2011

@jaruska8 tak to mozno je ta zmena chute....tak sup, sup druhe a je to vybavene. 😀

jaruska8
4. apr 2011

@stvura Juj, hne´d by som brala, no môj zdravotný stav by bol pre bábo riskantný, musíme počkať tak do Ninkiných 2 rokov. 😉 😉 😉 😉

leelo
4. apr 2011

@jaruska8 ahoj. tou knizkou su zakurte v kozube, kedze sa ochladilo a pozri do tejto temy v diskusnom fore annag, alebo sa sama spytaj 😉
http://forum.dojcenie.eu/viewtopic.php?f=6&t=55

stvura
4. apr 2011

@leelo 🙂 😉 😀 😀

jaruska8
4. apr 2011

@leelo Viem, aj kamoškine obe detičky papkali stále, po všetkých príkrmoch, no moja malá proste nechce, keď má dosť, tak si mliečko jednoducho nedá a to ju pritom neprekrmujem, spapá tak primerane. Ja sa skôr bojím o dostatok tekutín. 😒 Ale keyb ste ju videli, je úplne spokojná, naštvaná bola, len ke´d som ju dala k prsníku. 😝

jaruska8
4. apr 2011

@stvura
@leelo Kukla som tú tému a tá mamička mala trošku iný problém, jej odmietal prsko úplne, mne len po jedení príkrmov. Ja neviem len to, koľkokrát by malo dieťa papať mliečko, keď má 9 mesiacov, či sú 3-4 papania dosť. 😒

leelo
4. apr 2011

@jaruska8 odmietanie prsnika je v tomto veku dost caste. mozu byt rozne dovody, aj docasne znizena laktacia.
ale ziaden koniec sveta, pokial sa clovek poradi s odbornikmi.
drzim ti palce! a neboj - dojcit budes dokedy chces 🙂

otvor si svoju valstnu otazku, to som ti dala len podobnu, o ktorej som vedela.

jaruska8
4. apr 2011

@leelo Nuž, dočasne znížená laktácia??? To by som nepovedala, zdá sa mi, že mlieka je dosť, teda prispôsobilo sa dopytu. 😝 Jediné, čo som si všimla, že jej nezačne tiecť hne´d, musí sa viac posnažiť a potiahnuť, zdá sa mi, že je lenivá, ale to je vraj prirodzené. Tak neviem. 😉

leelo
4. apr 2011

@jaruska8 deti nie su lenive, to je blud! vymysleli ho marketeri umelaca.
ta znizena laktacia je logicka, kedze menej pije a zaroven to moze byt zacarovany kruh - pije menej, lebo je laktacia utlmena. chapes? zda sa to zlozite, pritom je to vsak jednoduche.
spytaj sa laktacnej poradkyne a nemusis stracat cas uvahami 😉 resp. rozober to s laktacnou, ale tie na koniku nie su

olifcek
4. apr 2011

@leelo suhlas 😵 😵

jaruska8
4. apr 2011

@leelo Proste mlieka je dosť, len to trošku dlhšie trvá, kým sa spustí, aj teraz mi streklo mlieko, keď som si stlačila prso. Čiže je to v nej. 😒