Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

natas4
30. aug 2011

@kincsem11 nic bud rada ze ti v noci pekne spinka 😉 lebo lepsie kojit cez den kazdu hodinu ako v noci, nie? aj ja som to tak mala, kojila som kazdu hodinu, hodinu a pol cez den a noc mi prespala celu...teraz posledne dni si uz intervaly predlzila na 3 hodiny

kincsem11
30. aug 2011

@natas4 a ako si to urobila??myslim tie 3 hodinove intervaly???asi treba fakt vyckat to cele,,ale mam pocit ze cim dalej tym horsie ☹

kakakina
30. aug 2011

@bv_alexandra ,mandle olupane neprazene mandle 🙂 !Ja som mala obidva tehotenstva katastrofalne palenie zahy,a baby mi tu poradili mandle a zabralo!!!! A ked uz bolo velmi zle,vacsinou vecer,tak mi zabrali renie,ale po porode,uz neviem co je palenie zahy.

natas4
30. aug 2011

@kincsem11 ja som neurobila nic...moja dcerka sa tak rozhodla 😅

tamoulik
30. aug 2011

@kincsem11 Ak nic nestihas pri dojceni, tak skus pouzivat satku alebo nosic, malinka bude pri tebe, cucne si kedy bude chciet a ty budes mat volne ruky...aj vonku je to prakticke. Je to bezne, ze sa babo tak casto pyta na prsnik, hlavne v tychto horkach a bud rada, ze si v noci viac oddychnes.

matysek412
1. sep 2011

Ahojte, mam jednu otazku. Syna nedojcim uz mesiac. Ku koncu som dojcila uz len pred spanim, takze problemy po ukonceni dojcenia som nemala ziadne. Stale mam trosku mlieka v prsnikoch, ked ich stlacim. je tmavo zlte, vodove. Ake to mliecko vlastne je? V podstate sa mi podoba na kolostrum. Pytam sa preto, lebo uz dvakrat prisiel maly za mnou, vypytal si cici a trosku si potahal. Vravela som mu, ze mliecko uz nejde, ale on mi s takym usmevom, s cicikom v ustach hovori : ide 🙂
tak ma napadlo teda, ze ked tam stoji to mliecko uz mesiac, ci mu to aj nemoze ublizit 😅
resp. zaujima ma, ake to mliecko je? co obsahuje v porovnani s mlieckom s prsnika, ktory je pravidelne vyprazdnovany? Uz aj ta farba naznacuje, ze bude ine...

ewana73
2. sep 2011

@adelaida33
@prsky dievcata tak si predstavte,ze som si chcela kupit v lekarni ten cephyl,co ste mi radili a vraj sa uz daaaavno nevyraba 😖 . tak teraz neviem,to naozaj ?

opica
2. sep 2011

ahojte, je mozne, aby som mala nadprodukciu v jednom prsniku?
totizto som nadprodukciu mala a uz sa mi to upravilo,ale teraz sa mi zacalo dieta z nicoho nic na jednom prsniku zlostit. dnes vecer som dokonca skusala to, ze som nakojila z toho, co je na nom v pohode a uz bol rozdriemany, tak som skusila ten druhy a zas sa zacal odtrhat a hnevat.
osobne nemam pocit, ze ten by bol vyrazne plnsi, ale predsa len, ma klasicke priznaky, t.j. odtrha sa, vyteka mu mlieko (ale to aj na druhom, podbradnik musi mat vzdy), obcas sa zakucka a kasle.
uz som z toho chora, pri prvom som to mala chvilu, ale potom sa to upravilo, teraz sa morcime uz vyse mesiaca, i ked spunt pribera rychlostou blesku, aj plienok ma riadne vela spravodlivo pocikanych.
dakujem za odpoved.

adunka73
2. sep 2011

@opica mozna mas jinak formovanou bradavku na tom neoblubenem prsniku?Tohle jsem zazila ja pri posledni treti dcerce,absolutne od zacatku odmitala leve prso,vyvadela u toho presne jak popisujes ty,byla jsme z na nervy.Takze behem par tydnu mi leve prso takmer nedojcilo a z toho praveho ji zas nestacila davka,takze jsem zacala postupne dokrmovat UM a po 8 tydnech jsme meli po dojceni.Poradne jsem si vsechno obrecela.Na rozdil od vas mala nepribirala,ani nemela dostatek pocikanych plenek,zkousela jsem vsecko mozne abych mohla dojcit aspon z toho praveho...ale neslo to utahnout,byla velka uz pri porodu-4.10kg a stale nespokojena hladova jako vlk.U druhej dcerky to nebylo az tak dramaticke,ale leve prso nemela taky v oblibe,presto jsem dojcila 9.mesicu a ten posledni mesic uz jenom opet z praveho.Cele to prisuzuji mensi a jinak tvarovane bradavce na neoblibenem prsu 😕

dankamat
3. sep 2011

Prosim vas ako zistim ci mam riedke mlieko??? Maly mi tak hodinu po nakojeni skoro stale place a bolo mi povedane, ze mam asi riedke mliecko, ze je hladny. Mam dost vela mliecka, ked papa, tak sam sa odsaje, ze dost a ja tam este mam mliecko. Takze aj ked vela vypije z toho riedkeho sa nenapapa? Mne sa riedke nezda, ma peknu farbu a ked dam do chladnicky, tak sa robi navrchu akoby smotanka. Nevyzera byt cire.

adelaida33
3. sep 2011

@ewana73 tak toto počujem prvý raz 😕 . ja kupujem homeopatiká spoločnosti boiron (čo som ti poslala ten link) už roky a nestalo sa mi nič také. ale ak si skúsila vo viacerých lekárnach a všade rovnaká odpoved, tak to asi bude pravda... netuším 😒 .

katy1979
3. sep 2011

@dankamat ak napisem blbost nech ma niekto opravi ale ktory dobrak ti povedal ze mas riedke mlieko. pokial ja viem tak take neexistuje. netaha ti iba predne mlieko a tym padom sa k zadnemu nedostane a potom je hladny dalej. vela zavisi od techniky teda kolko je na jednom prsniku. ci ho nechas dotahat z jedneho alebo za par minut ho supnes na druhy. popr. sa da predne odstriekat a dostane sa rovno k zadnemu.
no a ked place hodinu po nakojeni tak mu daj znova. my sme sa bezne kojili aj kazdu hodinu.

dankamat
3. sep 2011

@katy1979 dakujem... ja si tiez neviem predstavit riedke mlieko... proste je take normalne ako krabicove, dokonca este hustejsie sa mi zda. Ja ho dokonca niekedy na druhy prsnik ani nedavam. vacsinou sa napapa z jedneho. Minule som si odsavala tak z jedneho som zachvilu odsala 150ml, takze nemoze mu byt malo. Uz som skusala, ze ked plakal, ze som ho chcela nakojit, ale proste nechcel.

katy1979
3. sep 2011

@dankamat tak hladaj problem inde ked mlieko nechce. brusko koliky unava reflux potreba mamy dovodov je vela ak mas mlieka dost a ani ho nechce problem bude asi inde.

dankamat
3. sep 2011

@katy1979 dakujem ti za potvrdenie toho co som si myslela.... fakt asi netreba pocuvat inych...

natty53
3. sep 2011

@dankamat mne tak mala plakala stale ked nebola odgrgnuta,niekedy aj viackrat potrebovala a este aj vtedy ked som kojila aj kazdu hodinu a stale z ineho prsa,to jej robilo zle,stale pila predne mlieko a to jej robilo zle. potom mi annag poradila kojit z jedneho aj dvakrat a stlacanie skusat,kym nedopije pekne jedno cele a potom sa to nejak upravilo..neviem ci to moze byt vas problem,len skusam poradit 🙂

natty53
3. sep 2011

@dankamat som zabudla napisat,ze to predne obsahuje vraj viac laktozy a to jej asi robilo tu neplechu 🙂 , neviem,myslim ze to bol problem..

dankamat
3. sep 2011

@natty53 dakujem za radu... ja tak aj kojim, ze davam iba z jedneho a aby co najviac vysal a skoro stale vytlacam, aby vsetko vysal. Z dvoch uz nezvlada papat, lebo mam vela mliecka. Este vyskusam to co pises, ze vytlacim predne mlieko a dam mu potom papat. Dakujem este raz.

natty53
3. sep 2011

@dankamat nie je za co..ono predne asi netreba vytlacat,lebo ma predsa nejaku "funkciu", ze proti smadu,ale nech pije az do dna jeden a az tak druhy,ja som davala napr. pravy pravy, potom lavy lavy..no neviem,snad sa to nejak upravi..nie je za co,rada pomozem,tiez sme si presli tazkym kojeneckym obdobim a teraz sa sama obsluzi a da pusinku ako podakovanie 🙂

natty53
3. sep 2011

@dankamat ale este,ze urcite to nevzdavaj, tiez som mala vela prebdenych noci,teda az do dnes,haha..ale vela plakala,pocuvaj svoje srdce a ty predsa ako mamicka vies,co je pre vas naj a urcite sa zosuladite,chce to len cas a aj plakania bude menej 😉

dankamat
3. sep 2011

@natty53 dakujem za povzbudenie 🙂 ja si musim poklepat, ze v noci sa napapa a spnika dalej, len rano okolo obeda a vecer dost vystraja - ale asi to budu koliky teda. S mlieckom to nebude mat nic spolocne. Len ked starsej generacii poviem ze kolika tak na mna pozeraju, ze co to je a oni automaticky vsetko na mliecko zhadzuju. Jasne, ja som bojovnicka, urcite by som to nevzdala a nutrilon nevytiahnem dokym to nebude vazne.

natty53
3. sep 2011

@dankamat zvladnete to,ja som dokrmovala cievkou tyzden,ked mala mesiac a vidis,teraz ani neviem ako ju raz odstavim resp odstavi sa 🙂 . Starsia generacia? no koment na ich nazory tykajuce sa nielen kojenia . Moju bolelo brusko stale kym papala vela to predne. Tak aspon v noci sa vyspite ako tak. Tak sa drzte 🙂

ewana73
6. sep 2011

@adelaida33 nuz ano,je to tak skusila som vo viacerych lek. a vsade rovnaka odpoved,ze zrusili vyrobu a ziadna adekvatna homeo nahrada neexistuje . 😒 😒

adelaida33
6. sep 2011

@ewana73 fíha 😒 , ktovie prečo? škoda.

ewana73
6. sep 2011

@adelaida33 no ja som sa aj pytala,ze preco ale to nik nevie a vraj je to uz dlhsia doba co sa prestal vyrabat asi tak dva roky 😲 ...

adelaida33
6. sep 2011

@ewana73 😲 😕

ella1980
6. sep 2011

Prosim vas, je tu niekto kto koji velmi velmi casto aj v noci? Ja kojim tak kazdu hodinu-dve cez den a v noci to bolo kazde 2-3 kym nas neockovali (maly ma skoro 5 mes). Je tomu par dni a v noci sa mi zacal budit tak prvu polku kazde 2 hodiny a potom aj kazdu hodinu. je to strasne vycerpavajuce. Pride mi to ako taky zacarovany kruh - asi sa napije len toho predneho mlieka a potom zaspi, takze je hladny a hodinu je zas hore a pije. Co ale sposobi, ze mlieka je viac a viac, lebo v noci casto pije, takze pije viac a viac predneho...co s tym? snazim sa ho v ramci tych 2 hodin davat len z jedneho prsnika, ale zatial to moc nezabralo...som velmi unavena, lebo cez den si nemozem s nim schrupnut - mam este starsieho syna...ma dakto rovnaky problem? inak maly pribera normalne...vcera asi pol dna mi odmietal pit tak casto a hlavne s praveho prsnika - mlieko striekalo a to mu vadilo. lenze kedze z neho nepil tak bol preplneny a na dalsie kojenie z neho striekalo este viac...akesi to je divne cele po tom ockovani...

ella1980
6. sep 2011

inak este pre uplnost obrazu. Maly ma cez 7 kg (ked sa narodil mal 4), tak mozno preto potrebuje viac ako ine deti, co v jeho veku maju menej kg? ked som to doktorke povedala, tak sa chytila za hlavu a vravela, ze maly je asi len smadny, nech mu dam vodu. inak tie casy su orientacne ako casto kojim, teraz napr. od obeda to je dokonca kazdu pol hodinu. ISTO nepije teraz do dna. proste zaspi....a nekojim celkom "na poziadanie" obcas dam cumel, napr. ked sme vonku alebo nadranom ked potrebujem dospat, aby som nejako prezila ten den. Vy, co kojite a nedavate cumel tak kojite tiez tak casto? a kedy date dieta dolu z prsnika, ked sa pusti samo? ja na to niekedy necakam, preto ked uz nepije tak ho polozim, on sa zobudi a dam cumel. ale este cakat tak to si fakt neviem predstavit, to by som uz naozaj LEN kojila cez den...PROSIM, PORADTE MI DAKTO. VDAKA.

prsky
6. sep 2011

@ella1980 dojcim v noci kazdu 1,5-2h-2,5h podla noci - jedna tak, ina inak 🙂 v takom malom veku je to uplne normalne
s ockovanim to moze a nemusi suvisiet...ak predtym tak casto nepil, moze sa citit zle a preto ta chce citit, je pravdepodobne, ze sa to casom upravi. ja spim s malym v jednej posteli (teda, my spime vsetci na hromadke, ale maly je pri mne) a od kedy si k nemu lahnem, neviem zvycajne, kolkokrat pije, lebo on sa zacne preberat, ja sa tiez nejak automaticky dostavam do plytkej hladiny spanku, vytiahnem prso, on pije neviem kolko a spime pritom obaja, takze ja som vyspinkana do ruzova..ale viem, ze nie kazdej mamine takyto postup vyhovuje. ja dojcim (aj malu som dojcila) kym sa nepusti sam, ale pocas dojcenia sledujem, ci aj (hlavne na zaciatku) pije aktivne, aby si naplnil brusko, lebo keby cele dojcenie len dudkal (ale pozor, aj to dieta potrebuje), tak sa sice napapa, ale vyrazne menej a za dlhsiu dobu. zaspava niekedy na prsniku, inokedy pockam, kym zaspava (ma taky ten skleneny pohlad a prestane sa mrvit), jemne vyberiem prsnik a chvilu mu ho necham pri ustach...vacsinou naprazdno zadudka a ked sa nezacne mrvit, tak vstanem a on si uz zaspi do par minut sam. ked zacne prsnik este hladat, dam mu ho a skusim vyssie uvedene o5.
dufam, ze je to aspon trochu zrozumitelne, lebo pisem a odbieham a pisem o5 🙂

katim
6. sep 2011

Ahojte chcem sa opýtať kojím, ale neužívam žiadne vitamíny , mala by som nejaké začať s ktorými máte dobré skúsenosti .
A ešte jeden dotaz stretla som sa už z viacerými mamičkami , že koja a veľmi máličko jedia , že len veľa pijú tekutiny, je možné aby z takejto " stravy " bolo to mliečko plnohodnotné pre bábetko?