Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

natalii6
30. sep 2011

@lucia2207
@bezaz
@prsky baby dakujem za odpovede dneska som si dohodla stretko z laktacnou poradkynou tak hadam potom uz budem vediet spravne kojit 😉
@prsky dakujem za linky vsetko som si precitala a pozrela aj videa tak aspon priblizne viem ako ho spravne prilozit 😉

sofhia
2. okt 2011

Kocky prosim poradte, potrebujem SURNE radu, kamoska rodila cisarskym, takze mlieko sa jej zatial spusta strasne pomaly..porodila pred 2 dnami, ma cele bradavky dohryzene, co poradite okrem kremov??? dakujem. S.

mis_ka
2. okt 2011

@sofhia 2 dni su nic, mliecko sa spusti neskor, ja som rodila prirodzene a trvalo to takmer tyzden. masticku na bradavky a vela pevnej vole, babatko prikladat aj napriek bolesti aj kazdu hodinu, ak je nahodou spave (moj pripad) tak nech odsava (aj 5ml je nieco, viac asi ani neodsaje), a hlavne si babatko neodtrhat od bradavky, treba strcit malicek medzi pusinku a bradavky, prerusit tlak a tak uvolnit bradavku. tento tyzden bude velmi tazky ale rozkoji sa urcite 🙂 a hlavne nech si neberie debilne reci sestriciek v nemocke a nenecha sa ukecat na nutrilon... drzim palce!!

skeptik
2. okt 2011

@sofhia Nespravne priklada dieta, preto ma dohryzene bradavky - zaklad je, ze musi mat v ustach celu areolu, nie len spicu bradavky, ked ma takto poranene bradavky, nech nepriklada kym sa nezahoja, ale odsava a idealne kvalitnou elektrickou odsavackou a z oboch naraz.

sofhia
2. okt 2011

@ skeptik
@mis_ka
diky kocky, takze asi laktacna by to vyriesila??
hm, teraz co, prikladat castejsie? mne sa to zdalo strasne malo , ked hovorila,ze jej sestricky nosia drobca kazdych 5-6 hod 😒

sharlotta
2. okt 2011

@sofhia prave naopak, prikladat a prikladat. Ja som rodila cisarom a mlieko sa mi sputilo az po prichode z porodnice na 5. den. Podla mna to ani tak nie je o nespravnom prilozeni, aj ked sa tak hovori, ale ja osobne si myslim, ze je to o tom, kym si pokozka zvykne. Moja mala sa mi prisavala spravne, hned po prichode z porodky som si domov zavolala laktacnu poradkynu a ta mi vsetko odkontrolovala a aj tak som mala dorasovane bradavky asi dva mesiace, kym si zvykli. Ja som ale prikladala stale, aj ked som pri tom zatinala zuby a paste. Postupne sa to spravilo. Mne sa mlieko rozbehlo po tom, ako u nas bola laktacna a ja som mala malu 4 hodiny vkuse na prsniku (raz na jednom, raz na druhom) a rano uz som mala mokru nocnu koselu 😉 A este mozem odporucit tablety More Milk Plus, mne v tazkych chvilach pomohli, len na zaciatku som este o nich nevedela. Takze kamoske povedz, ze trpezlivost a prikladat a prikladat.

sharlotta
2. okt 2011

@sofhia Cozeeeeeeeeee? 5-6 hodin?????? A preco nema dieta pri sebe?

sofhia
2. okt 2011

@sharlotta ☹ tiez som pozerala aj NM ze kojenie po sekcii a viacere zeny pisali, ze mali na 2. den po sekcii dieta pri sebe, tak nechapem, ked sa uz vcera sprchovala... aj sa cudujem, lebo ja som rodila v tej istej nemocke, a mala som dieta pri sebe hned na druhy den rano od 5...a ja som tiez prikladala a prikladala... sestricky boli rozne, uz chceli aj dokrmovat, aj mi davat klobuciky, ale ja som odmietala vsetko, a na 3. den po porode som uz mala tolko mlieka, ze som potrebovala novu nocnu koselu, este som nevedela ze najlepsie su plienky obyc a nie tie vlozky na koenie.
hm, vidis homeopatika som jej mala poradit, tie funguju... som zabudla.

mis_ka
2. okt 2011

@sofhia 5-6 hodin? nech spravi v nemocnici bordel, a donuti ich bud si zobrat malu na izbu (2 dni po CR uz je nacase) alebo nech jej ju castejsie nosia... fakt netreba sa bat, ja som si tiez vselico vydiskutovala so sestrami a nakoniec mi laktacnu zavolali (asi aby sa ma zbavili) a ta potvrdila vsetko co som sa snazila presadit 🙂 a ako bolo spominane kojenie zacne byt prijemne tak po 2 mesiacoch, dovtedy su tie bradavky fakt donicene.

sharlotta
2. okt 2011

@sofhia tak nech si vyziada dieta na izbu. Mozno ona este nechcela, mozno sa na to necitila. ja som sa tiez zo zaciatku bala a strasne ma to bolelo a stipalo, takze presne viem, co preziva, ale inak to nejde...Len preboha nie klobuciky!!!! Aj kontakt pusinky s bradavkou spusta mliecko, aj dudlovanie naprazdno. Inak ja som dokrmovala zo zaciatku striekackou UM, 20ml...Bola som taka zosokovana v tej porodnici, totalna depka a nemas sa na koho obratit, nema ti kto pomoct, poradit...Vobec som nevedela, co mam robit.

sharlotta
2. okt 2011

A este - jedine, co mi ako tak ulavilo boli Multi Mam Compresses, drahe jak slak, ale bolo to jedine, co mi prinieslo aspon trosku ulavy.

sofhia
2. okt 2011

@sharlotta co to je?

strapco13
2. okt 2011

@sofhia pisem len strucne : jednoznacne laktacnu osobne, prikladat a prikladat, upravit prisatie, Framykoin masticku po kojeni v tenkej vrstve, nemusi umyvat /je na predpis, nech jej to niekto donesie/ , casto vetratkojit tak aby bola ranka v kutiku ust babatka..skor sa to zhoji, menej to bude boliet

sofhia
3. okt 2011

@strapco13 Dakujem velmi pekne, o laktacnej som jej hovorila, mysli si,ze to je zbytocne... co uz. ☹

strapco13
3. okt 2011

@sofhia nie je to zbytocne....skus ju presvedcit...stoji to za to

zuzkaro
3. okt 2011

baby a som tu zas, uz ste mi radili pri mojom probleme s prisavanim sa mojho 9 messcneho drobca, ktory mi celkom slusne dohryzol jednu bradavku, pricom druha je uplne v poriadku :( jeho zubky citim najma ked sa prisaje a ked pije tak niekedy je to OK a niekedy ich citim, ako mi radila prsky tak som skusala prsnik vyberat, ked zacal trosku viac pouzivat zubky ale v noci sa mi potom zobudi na daku tu hodinku a zato mi to dako nestoji. A tak mam na vas otzku vie mi niekto poradit ako vyliecit dierocku v prsniku, ktoru uz za tie 3-4 tyzdne vytvoril? a popripade ako to riesit? zmena polohy v noci pri mojom 10 kilovom dietati ak honechcem zobudit asi nepojde, zcala som rozmyslat nad klobucikmi ale ten mi dako nevie chytit a po dnesnej noci uz zacinam rozmyslat aj nad odstavenim, tak mi prosim skuste poradit, DAKUJEM

iplusr
3. okt 2011

ja tiez potrebujem poradit. mna dnes celkom statocne prehana, tak sa chcem spytat, ci mozem popri tom 'behani' kojit. A jem len suchare a caj - nebude to vadit pri kojeni? dakujem

jja
3. okt 2011

dievcata , myslite za maju antibotika nejaky vplyv na mm? mam taky blby pocit, ze ako som zacala brat, mam toho mm pomenje..uz aj ala sa zacina stazovat, ze mama nejde 😒

strapco13
3. okt 2011

@jja ani nie tak ATB ako choroba..ponukat, ponukat
nie si tehu?

strapco13
3. okt 2011

@iplusr nie ze ci mozes..ale musis 😉 tak ochranis pred hnackou aj malu..v tvojom mlieku su protilatky ktore jej pomozu to prekont a zarove je tam dostatok tekutin, aby sa nedehydrovala
prechodna dieta pri chorobe nevadi..ale potom spat na pestru plnohodnotnu stravu

jja
3. okt 2011

@strapco13 choroba to nebude, mam ATB na helikobaktera, ak si spominas🙂 ale zajtra uz koncim...
a tehu? 🙂 🙂 dufam ze nie... 😠

strapco13
3. okt 2011

@zuzkaro klobuciky urcite nie..tie mozu stav zhorsit, na odstavenie je este malicky
upravuj prisatie cez den
v tenkej vrstve framykoin alebo bacstroban / lokalne ATB na predpis/ striedaj s canestenom /antimykotikum lokalne na volnopredaj/, vetraj bradavky, netreba umyvat pred dojcenim..ak to nepomoze poslem ti do Ip zlozenie univerzalnej maste nech ti ju napise kozny alebo sa dohodni na osobnom stretnuti s laktacnou ale nech ti ju donesie

strapco13
3. okt 2011

@jja jaj..z hej ked pripomenies..pravdupovediac som neprecitala nicj len odpisala 😅
pri tehu vplyvom hormonov klesa mliecko..ale to iste moze aj menzes spravit

iplusr
3. okt 2011

@strapco13 dakujem

alex1983
6. okt 2011

Ahojte, chcem sa spytat ze stale kojim malu a mam jej vzdy dat prso ked si vypyta? Lebo neni velka jedacka a z kazdeho len okostuje a chce prso. Nauci sa aj normalne papat a zjest cely obed,ci? 😎

strapco13
6. okt 2011

@alex1983 do 2 rokov sa pridavaju prikrmy popri dojceniu a dojcit by sa malo na poziadanie..cize vzdy ked si ieta vypyta plus aktivne ponukat, po 2 rokoch sa moze prejst na system neponukat neodmietat
neboj sa raz sa nauci papkat vsetko /mozno ale nikdy nebude velka jedacka, a mozno bude 😉 /..ak by si jej nedala mliecko tak pride o ziviny, energiu, vitaminy, probiotika, imunitne faktory.nehovoriac o psychologickom faktore dojcenia
cize kluden ekoj kedy si mala vypyta..MM okrem ineho podporuje chut do jedla..mozno bez MM by ti nejedla ani tolko 😉
kazde dietatko sa raz rozpapa..len niektore viac ine menej

kvixa
6. okt 2011

ahojte, mohla by som poprosit o radu? mala ma 6 tyzdnov, doteraz pila pekne a tento tyzden sa mi uz viackrat stalo, ze sa nechce prisat. pred dojcenim strasne plače od hladu a nie a nie sa prisat.. chyti sa tak po 5 minutach revu a potom taha dobre. nerozumiem tomu.dakujem za kazdu radu.

strapco13
6. okt 2011

@kvixa pouzivas dudekl, flasku? ine tektiny okrem mater. mliecka? citis spustanie mlieckla pri kojeni? ked kojis z jednehpo prska, vyteka mliecko z druhehu?

prsky
6. okt 2011

@alex1983 nauci, moja dcera bola dojcena na poziadanie do 2 rokov, nikdy nebola nejaky extra jedak a na svoje pomery sa rozjedla az teraz posledny mesiac (skoro som z noh spadla, ked mi pred par tyzdnami rano zahlasila, ze si prosi chlebik - ona totiz nejedla ani chleba ani rohliky, max tak syr z nich zhryzla, obed posprtkala, trochu ovocia si dala a akurat vecere obcas dala viac, ekd sme jedli vsetci). ja som ale tiez nebola az do dospelosti bohvieaky jedak, takze to ma asi po mne a nenutim ju jest, je sice stihla, ale nevyzera nejak podvyzivene. a dojcim ju doteraz 2-4x denne 🙂

kvixa
7. okt 2011

@strapco13 ano mame aj cumlik. flasku som dala asi len 2x-caj. ano tecie a ano vyteka, niekedy.hlavne vnoci, ked spi mala dlhsie. Tuto noc sa nemohla zas ukludnit, strasne plakala ,kym sa nacucla a rano zas v pohode bez problemov 😖