Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

strapco13
10. nov 2011

@krhlicka tak to vyzera na zapal mocovych ciest..zinnat by mohol zabrat
@tinika maloktory novoroden si obluby manducu hned..vacsinou vacsie deti ju maju radi, lebo maju vyhlad..babatka miluju satku, kde maju obmedzeny vyhlad, cize menej vzruchov a citia sa ako v brusku, lebo satka ich pevne obopina akoby boli stale v maternici, a citia sa preto bezpecne a zaspinkaju
ja malu nosim v satke v koliske http://nosmesa.eu/fotoalbum/1/satka fotka c 19 ..to je kamoska @elinka27 tak je dieta na prsniku, satka ho drzi pevne v tej polohe, cize nevisi na prsku a netaha bradavku a ty sa mozes venovat starsienu, ci domacnosti

tinika
10. nov 2011

aj zaspavanie na rukach by som prezila keby zaspal za nejaky čas a spal ale jeho dam dole a zase sa zobudi a ta satka je sice fajn vec ale kukam ako dlho to trva zaviazat a on potom chce na druhy prsnik tak zase odviazovat zaviazovat a laktačna poradila ze kojit bez trička nech mi nič nezavadzia no neviem, ale dačo vymysliet budem musiet

tinika
10. nov 2011

vsetko je asi o zvyku, kamoska mala aj manduku aj satu a bola spokojna

strapco13
10. nov 2011

@tinika vo vertikalnych uvazoch ma babatko nozky nasiroko a podsadeny zadocek..cize to pomaha spravnemu vyvoju klbikov
ja som tiez nevedela viazat.ale nastudovala si na nete a skusala...a skus sa spojit s laktacnou poradkynou..vacsina z nich tiez satkuje tak ti bude vediet pomoct aj s tym
ale na stranke http://nosmesa.eu/kategoria/16/kolisky /autorka je @elinka27 mas krasne spravene navodxy..aj obrazkove aj video takze sa to da podla nich viazat perfekne..ja som sa tiez podla netu ucila...ked som objavila satku prvykrat som ju zavrhla..ze ja sa motat nebudem, ze je to blbost 😅 ale postupne som tomu prepadla 😀 je to jednoduche a pohodlne..uplne idealne na nakup ked idem s 2 detmi /aj maleho som nosila/..lebo ked mi maly sadne do vozika na nakup a vajce s malou dam do vozika, nemam kam dat nakup..tak malu supnem do satky a ideme 😵

beton
10. nov 2011

@tinika prave, ze satku aj babyvak vies pouzit tak, ze dieta lezi v klbku. v podstate je v polohe, v akej ho drzis pri dojceni, akurat, ze ho drzi satka a ty mas volne ruky. pri satke je to uvaz jednoducha koliska (to je len cez jedno plece), mne bola prijemnejsia koliska s krizom sa to myslim vola, co ide cez obe plecia. v manduce je na stojaka a take male babo sa tak este asi dojcit neda....neskusala som. ked si uz relativne drzi hlavicku, da sa dojcit aj v manduce...vynaliezavosti sa medze nekladu 🙂 naucila som sa to pocas tur, ked som nechcela kojenim zdrziavat celu bandu 🙂 skusaj, skusaj, pripadne si satku najprv len pozicaj, predsa to nie je lacna hracka 🙂 ked noseniu raz prepadnes, uz ta nepusti 🙂

beton
10. nov 2011

@tinika satka bez tricka je uplne ok (my sme tiez zo zaciatku skinovali) a mozes tak ist aj na ulicu, ved si cela omotana...ale ak to chces mat rychlejsie, tak skus babyvak. tam akurat je problem na tvoju chrbticu...teda mne to po case zacalo vadit, ze je to na jednu stranu a ked bolo dieta tazsie, tak som babyvak zavrhla. ked si satku uviazes, tak z koliskovych uvazov ho vies vybrat a dat spat bez rozviazania. problem je, ak viazes kolisku na obe plecia a prekladas prsniky, tak musis satku previazat na druhu stranu. ja by som pouzivala do 3 mesiacov uvaz jednoducha koliska (resp. babyvak) a od troch mesiacov manducu. .ak chces satku len na prve tri mesiace, tak moze byt aj elasticka - lahsie sa na nej uci viazat. pri vyssej hmotnosti dietatata uz velmi pruzi a neda sa pouzit.

strapco13
10. nov 2011

@tinika zo zaciatku je super kojit bez tricka..ale zas ked ides von sa to neda..ja mam tricka co idu bud stiahnut dole ze maju velky vystrih alebo take co sa daju rozopnut
a uviazanie do kolisky mi trva max minutu uz..len to chcelo trening 😉

tinika
10. nov 2011

@strapco13 a to si vedela satkovat aj v zime ked si bola naobliekana?

tinika
10. nov 2011

@beton ano čitala som ze to je na chrbticu zataz preto asi skor satku budem rieist

tinika
10. nov 2011

@beton manducu mam doma uz takze potom budem tu pouzivat ide mi o čas kym budem moct pouzit manducu reps. kym maly ju bude chciet
@strapco13 no len ja take trička nemam hihi a v zime teraz este horsie ale tak vonku sme kratko to vydrzi bez papania

strapco13
10. nov 2011

@tinika hej ..mam velku bundu..satka aj nosic by mali ist pod bundu..aby si sa v obchode mohla rozopnut, ci vyzliect a dojcit
aj dnes som bola s malou v satke vonku 🙂

tinika
10. nov 2011

@strapco13 tak to ja svoju vetrovku akurat zapnem :D :D

tinika
10. nov 2011

kamoska viazala kriz s kapsou ako pisala to je ine niečo, budem kukat ak stihnem kym maly spi

tinika
10. nov 2011

takze kočky este raz vas poprosim aku polohu v satke preferujete? vdaka vam velmi

strapco13
10. nov 2011

@tinika nemas tricko s velkym vystrihom? ani ja som nemala..az po narodeni syna sa prioritou cislo 1pri nakupovani triciek stalo to, ci sa v nich da dojcit potiahnutim vystrihu pod prsnik ..alebo klasika tricko a na to vestu aby bol chrbat v teple ked sa tricko vyhrnie
vies ake "striptizy" ja robim, kedze koji obe deti a syn ked ho nieco zaujme tak sa pusti 😀 😀

tinika
10. nov 2011

@strapco13 ako take na doma nosenie hej ale ze by som v nich sla niekam ee

strapco13
10. nov 2011

@tinika moje top uvazy :
pri dojceni a na spanie kolisku http://nosmesa.eu/video_navod/11/koliska-inak
a na nosenie ked je hore ..ale to az ked bude drzat hlavicku http://nosmesa.eu/obrazkovy_navod/46/kriz-s-kap...
http://nosmesa.eu/obrazkovy_navod/39/koliska-v-... ..kym nedrzala hlavicku

strapco13
10. nov 2011

@tinika ale ved take sa daju zohnat za par eciek ..moje oblubene, co ma vystrih na gumicku a teda sa da potiahnut dole alebo potom take do V vystrih, kde sa da odhrnut nabok ..kuknem v bazari ze ake asi myslim https://www.modrykonik.sk/bazar/tricka-topy-tie... ja nema tricka speci na kojenie..bezne veci pouzivam
ale aj toto vyzera dobre https://www.modrykonik.sk/bazar/potreby-pre-doj...

domeli
10. nov 2011

@strapco13 ak Ti zvýši kúštik času, prosím, pozri aj druhú tému, v ktorej si profíčka 🙂 Bojujeme ☹ Dík veľmi.

strapco13
10. nov 2011

@domeli idem 🙂

tinika
10. nov 2011

@strapco13 hi som si spomenula na jedno tehu vytahane tričko take mam :D

krhlicka
10. nov 2011

@strapco13 dakujem, krasny vecer zelam 🙂

tinika
11. nov 2011

bre ranko, tak snad stihnem troska studovat ako viazat satku, len sa chcem este opytat ktory uvaz je dobry ak chcem maleho vyberat bez toho aby som j ustale musela viazat? alebo ked ho chcem prehodit na druhy prsnik? to nie je na dve plecia? potom ak tka este "oddychovu" polohu aby ma chrbat nebolel, vdaka baby

tinika
11. nov 2011

skusala som kolisku v krizi s kapsou bez babatka, chcem sa opytat, ak chcem dat na opačnu stranu tak tu latku na pleciach prekrizim opačne? Ze druhu dam na vrch a tym padom babatko ide opačne? neviem či ma rozumiete?

tinika
11. nov 2011

kočky moze sa mlieko zberat s viacerych odsavani vramci dna a potom zamrazit? lebo vela ho az nemam navyse ale skoda vyliat hm?

vierkasteffi
11. nov 2011

@tinika ja som to robila tak ze som kazdu trosku davala hned do mrazničky dolievala som do avent poharika 😉
určite to vyuzijes ked budes mat laktačnu krízu a je to super aj na nemliečne kašičky ked začneš prikrmovat 🙂

2sunflower2
11. nov 2011

@mamusia
@strapco13
@beton jééééj, ďakujem vám, ste zlaté. dr mi na to nepovedala nič a vie, že kojím...ale rodina, hlavne svokra hned že ako teraz a čo a že to nemôžem a tak...keď sme čakali dcérku, "radila" mi že kedy a ako máme "mať pomer" 😅 mierne povedané ma vytáča, že sa stále pýta na kojenie ale pomaly si zvykám... a ja som od začiatku hovorila a verila tomu, že svoje deti budem dojčiť ako dlho to pôjde. aj ked som si vypočula všetko možné...

bezaz
11. nov 2011

@tinika tie tricka pozri tu http://www.premamu.sk/5-tricka-na-dojcenie ale su trochu drahsie, zalezi, co ti viac vyhovuje.. ja mam 2 od tejto baby, jedno s dlhym a jedno s kratkym rukavom, na zimu boli super, ze chrbat a brucho boli aj pri dojceni zakryte a tym vrchnym trickom bolo zakryte aj prso 😉 vonku som dojcila uplne bez problemov
a k noseniu, da sa aj v zime, ja cez maleho zapnem aj svoje bundy, nemusela som si pozicat od muza 🙂 v zasade sa potom nemusis ani tak teplo obliekat, lebo sa s babatkom fajn zohrievate.. ale daju sa samozrejme kupit aj speci kapsy, ktorymi sa dieta este zakryje v nosici alebo satke

bezaz
11. nov 2011

@tinika mliecko mozes zbierat, v chladnicke mozes mat 24hodin a potom sup do mrazaku, alebo teda ked mas plny poharik 🙂 na kase alebo neskor mliecne polievocky ako stvorene

tinika
11. nov 2011

@bezaz a po rozmrazeni kolko sa da skladovat?

baby strasne ma svrbi a troska stipe pravy prsnik ked papa nemate taky problem?lavy skor stekli