Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

maxa77
15. nov 2011

Aj ja mam jednu otazocku. Maly mi prespi uz celu noc (ma tri mesiace a tyzden) a bojim sa aby som nemala menej mliecka casom aj cez den. Mam si aspon 1x za noc odsat mliecko? alebo vynechane dojcenie v noci neznizi laktaciu??

bambi2
15. nov 2011

@strapco13 nam tiez radili v porodnici lakt. poradkyne, mame zavret oci a predstavit si vodopady... sme si mali prestavit ze tak ako vodopady nam tecie mlieko... a ja som mala mlieka a mlieka... som vzdy na tie vodopady myslela... islo to... 😀 😀 😀

strapco13
15. nov 2011

@maxa77 zavisi od teba a dietatka..a rezim sa moze zmenit 😅
ak ti prespi celu noc, bez dudla, cajika a pod..tak by som neodsavala a pockala ako sa to bude dalej vyvijat...laktacia sa priposobi...ak si dietatko zmeni rezim, tak ho nadojcis zas kedy bude chciet a laktacia sa zas po par dnoch prisposobi
ak si chces mrazit mliecko do prikrmov tak jeden krat v noci odsaj

strapco13
15. nov 2011

@bambi2 ked to zabera, tak treba vyskusat aj vodopady..ale mne sa pri predstave vodopadov chce cikat 😅
ja si predstavujem mozog ako sa uvolni oxytocin ako sa dostane do prs a uz mliecko strieka 🙂

maxa77
15. nov 2011

@strapco13 dakujem velmi pekne za odpoved 🙂

strapco13
15. nov 2011

@czechzuzanaba nakolko sa jedna o dokrmovanie mimo matkinho prsa tak to nema vyznam

beton
15. nov 2011

@maxa77 ak je dieta spokojne a primerane rastie, tak by som pockala. ked budes mat pocit (alebo na poradni zistite), ze je mliecka menej, tak daj babo spinkat k sebe. ak ho mas tesne pri sebe, tak sa pravdepodobne zobudi na dojcenie a po case si tento rezim zachova, aj ked ho das do postielky. ked je mlieka dost a zaroven nie si bolestivo naliata, tak by som to nechala tak.

maxa77
15. nov 2011

@beton zatial priberame tyzdenne 300g, tak si myslim ze mu staci.. buva pri mne, ja s tym ratam ze bude opat papavat aj v noci preto som chcela vediet ci treba odsat alebo nie aby bolo aj v buducnosti vzdy dost mliecka.

czechzuzanaba
15. nov 2011

@strapco13 ale sak to je mi jasne, ze je to hovadina. Ale zasmala sem se, kdyz sem si predstavila MM 😀 To jen tak na odlehceni....Ona mu do toho Victoria stejne asi neodsava a maji v tom nejake UM. ............

beton
15. nov 2011

@czechzuzanaba presne ako pises, ludska hlupost nema hranic...by som na toto povedala.

sofhia
16. nov 2011

@strapco13 dakujem za radu, akurat mne sa zda, ze ked casto dojcim cez den, ze menej papa normalne, a potom je v noci hladna a aj tak sa casto budi, uvidim pockam par dni este, co to spravi.

ahojcek
16. nov 2011

@strapco13 , ďakujem za odpoveď. Zdá sa, že u mňa to trvalo iba jeden deň 🙂 . Bola som veľmi prekvapená, odkiaľ sa u mňa berie toľko tekutín na tvorbu mliečka, keď som vypila iba asi dvoch kulíškov 🙂 . Aj u Vás nech to čím skôr prejde a nelapí aj ďalších členov rodiny 😎 .
Pekný deň a veľa mliečka všetkým.

lemge
16. nov 2011

@strapco13 dakujem,za radu,vyskusam aj ten ten teply obklad. 🙂

1vera1
17. nov 2011

ahojte mam taky problem...mala ma 2,5 roka a stale kojena uz asi dva dni ma boli lavy prsnik,nic som si nenasla,ale bojim sa aby to nebolo nieco....ani jej nechcem s neho davat lebo uz aj ked taha tak ma to boli....aj som ju skusala odstavit no neda sa ,skusali sme vselico aj maste som si davala no pribehla s uterakom ze mami poutieraj sa...a ked som uz s toho vycerpana tak jej poviem ze jej nedam a ona mi povie ze mami daj aspon pohladkat....no a uz zase ceka .-)

strapco13
17. nov 2011

@1vera1 nemas ani hrcku ani farebne zmeny?
tehotna? antikoncepsia?
skus nahriat pred dojcenim aby sa lahsie prsnik vyprazdnil a po nadojceni chladny obklad..dobre pozri bradavku ci nie je ranka, ci biela bodka

majulienka27
17. nov 2011

@strapco13 ako by som mohla malému ( 6 mesiacov) pomôcť pri zvýšení bielych krviniek, neviem síce presné hodnoty ale povedala že má nízku hladinu bielych krviniek na tak malé bábo nezvyčajné a že zatiaľ to vyzerá na neutropeniu, dostal acidum folikum a piridoxinä plus dophilus, a o tri týždne máme prísť opäť na krv a uvidí sa a ak sa krvinky neupravia pošle nás k hematológovi, mňa by zaujímalo ako by som mu mohla pomôcť čo by som mala jesť ja alebo aj on. Začala som mu dávať po troške cviklu, ale neviem čo ešte, vďaka

strapco13
17. nov 2011

@majulienka27 daj mu spravit testy ci neprekonal infekcnu mononukleozu..po nej byva dsot dlho pokles bielych krviniek
v podstate naj je dojcit, mozes povzbudit imunitu..vit C, cesnak, cibula, probiotika..po roku aj citrusy ci med,

andrejkag
18. nov 2011

@strapco13 ahoj, prosím ťa mám budiť cez deň malú ked spí dlhšie ako 3 hodiny? ťahá aj 4 hodiny potom sa napapa a spí ďalej, len v noci to tak nieje, je častejšie hore a hned nezaspí, dnes sme boli hore od 12 do 3 rána, sme papali kakali čkali a dookola

prettybaby
18. nov 2011

strapco13 ahoj , aj ja mam jednu otazocku (viem je tu aj tema o mykoze, ale neviem,ci ide o mykozu). Zacalo to svrbenim najprv na jednom prsku, a aj jeho bradavke po jej obvode. Na bradavke to preslo az do jej supinkovania a odlupania, teraz to mam jak keby zosupanu kozicku, take scervenane to je. Nosim aj vlozky do podprsenky, najprv som myslela, ze mi nevyhovuju iste znacky, no teraz uz neviem....Skusam teraz canesten, ale nie som si ista, ci to pomaha...Na prsnej vlozke mi ostava take zlte z toho, neviem , ako keby to mokvalo. V stredu idem ku koznej s ekzemom, ktory mam na rukach , tak sa jej urcite aj na toto spytam, ale predsa, skusam aj tu.
Dakujem za odpoved.)

prettybaby
18. nov 2011

@strapco13 ahoj , aj ja mam jednu otazocku (viem je tu aj tema o mykoze, ale neviem,ci ide o mykozu). Zacalo to svrbenim najprv na jednom prsku, a aj jeho bradavke po jej obvode. Na bradavke to preslo az do jej supinkovania a odlupania, teraz to mam jak keby zosupanu kozicku, take scervenane to je. Nosim aj vlozky do podprsenky, najprv som myslela, ze mi nevyhovuju iste znacky, no teraz uz neviem....Skusam teraz canesten, ale nie som si ista, ci to pomaha...Na prsnej vlozke mi ostava take zlte z toho, neviem , ako keby to mokvalo. V stredu idem ku koznej s ekzemom, ktory mam na rukach , tak sa jej urcite aj na toto spytam, ale predsa, skusam aj tu.
Dakujem za odpoved.)

prettybaby
18. nov 2011

@strapco13 a este k mojmu problemu, na druhom to nemam, tak nemyslim, ze by to bolo kvoli nevyhovujucej prsnej vlozke. Mam pocit, ze to mam na prsniku, v ktorom sa mi produkuje viac mliecka - aspon ja mam taky pocit.

lalia_
18. nov 2011

Ahojte. Potrebovala by som poradit. Mam 11 mesacneho syna a cakame druhe babo som v 8 tt. Maleho zatial kojim, ale obavam sa, ze to uz nepotrva ani tyzden :(. A pritom by som ho velmi chcela kojit. UM nedostal nikdy. V 6 mesiaci sme zacali s prikrmami a odvtedy dostava pit aj vodu z vlase s cumlom. Skusali sme viackrat aj z pohara, ale nechce. Chce len z flasky. Tak som to nechala tak. Postupne ako sme zacali zavadzat prikrmy, tak sa mu to velmi pacilo, chuti mu jest, zje fakt vsetko a tak sa postupne aj sam odstavoval od MM. Asi 2 mesiace ho kojim uz len rano a vecer pred spanim. Cez den aj ked som mu nukala, tak nechcel. Takto nam to celkom dobre fungovalo. No teraz uz asi 2 tyzdne badám, ze chce stale menej a menej MM. Len si pakrat cucol a dost. Skusala som vselijake finty. Ale nechce. S placom mi odmieta prsnik. A asi 3 dni ho vecer vobec nechcel, nadranom v polospanku este trocha podudlal, ale fakt minimalne.... mam strach, ze uz nebude chciet vobec. Ze by to bolo kvoli tehotenstvu? ci? Mate niektora bodobnu skusenost? Alebo dobru radu ako ho neprestat kojit? Ci to mam vzdat?
@strapco13 viem, ze mas podobnu skusenost s odmietanim MM pocas tehotenstva. V ktorom tt. k tomu u vas doslo? ako si to nakoniec riesila? poradis mi?
dakujem za kazdu dobru radu...

strapco13
18. nov 2011

@andrejkag kedze chces asi pretocit rezim malej...tak ani nie tak budit ako snazit sa ju trosku /nie za cenu placu/ udrzat hore cez den..takto jej postupne pretocis rezim, v noci sa snaz s malou co najtichsie komunikovat, len tlmene svetlo, skus si s nou lahnut v naruci..tqk bude pri tebe, pokojna a ty si oddychnes a postupne pochopi ze v noci sa spi a hra sa cez den

strapco13
18. nov 2011

@prettybaby podla popisu sa jedna o mykozu..prsne vlozky nie su vhodne, nakolko udrzuju vlhkost, bradavka pod nimi nedycha..ked uz tak este hodvabne su fajne, ale na mykozu je najlepsi vzduch..cize nemat na brdavkach nic nalepene, musia dychat
Canesten sa natiera po dojceni aspon 2x denne, netreba pred dojcenim umyvat, treba brdavky vetrat
liecba ma trvat aspon 2 tyzdne po vymyznuti vsetkych priznakov
do tyzdna by si ale mala citit zlepsenie..pokial nie, je lepsie sa skontaktovat osobne s laktacnou a od nej ziskat univerzalnu masticku na bradavky....obsahuje antibiuotikum, antimykotikum a kortikoid lokalny na hojenie pokozky, je sice drahsia ale je velmi ucinna
a treba skontrolovat prisatie, uzdicku podjazykovu

strapco13
18. nov 2011

@lalia_ ono asi prilis rychlo ste nabehli na prikrmy /comu chapem, tazko sa odolava ked dietatku chuti/ a tym sa prilis skoro nahradilo dojcenie prikrmamy a tvorba mliecka poklesla plus v tehotenstve /co je normalne vplyvom tehu hormonov/ zmena chuti, toku a dietatko na to reaguje
dieta nedonutite sat...nadalej ponukajte prsnik, ale nenutte
je mozne ze po porode nabehne spat na dojcenie ako aj moj /mne sa odstavil ked mal 15 mesiacov, bola som v 20tt tehu/..ja som mu nadalej prsnik ponukala, nechcel pit, len sa chodil mojkat a skusal ci som nespustila nanovo vyrobu mliecka..cize mne sa odstavil len od mlieka nie od prsnika 😵 , nadalej bol pre neho prsnik sposob ako sa ukludnit, zaspat..len ho necuckal, ale sa mojkal..lenze my sme sa dovtedy dojcili cez den vela..na poziadanie, kedy chcel, vtedy sa nadojcil, cize prsko pre neho znamenalo a stale znamena viac ako len jedlo

prettybaby
19. nov 2011

@strapco13 dakujem .) no ja mam skor pocit, ze ked tam nedam masticku, je to kludnejsie. ked tam dam ten canesten, ako keby to mokvalo, je to ok?

lalia_
19. nov 2011

@strapco13 jasne, diky za radu. Este by som rada vedela, ako si to riesila, kym nechcel MM. Davala si mu UM? ak ano, ako? Neviem ani, ci ked si aspon trocha potiahne, ako napr. dnes, ci mu tolko mliecka stací, alebo ci mu mam dat radsej UM? lebo potom sa bojim, ze ked mu dam UM, tak uz nebude chciet MM vobec :(. Ale zas nechcem ani to, aby mal malo mliecka... no proste, neviem ako by som mala pokracovat, aby to bolo prenho najlepsie 🙂

prsky
19. nov 2011

@lalia_ netreba prechadzat na UM, ak si zastanca mliecnych vyrobkov, tak davas jogurty, acido a spol, varis pripadne mliecne polievky a to staci ... vapnik je aj v inych potravinach ako len v mlieku, takze toho by som sa nebala, clovek mlieko k zivotu nepotrebuje

strapco13
19. nov 2011

@lalia_ ja som UM nedavala...podla mna je UM po roku zbytocne, kravske som si este netrufla..tak mal rano acidko a okrem toho jogurty, syr, smotanu vo vareni
ponukaj nadalej..ak bude chciet nadojci sa ked nie nenut

@prettybaby a kolko si davas toho vcanestenu..lebo to stacilen tenka vrstva aby sa lesklo, pokozka musi dychat

prettybaby
19. nov 2011

@strapco13 no nie moc vela, co ja viem , ale teda skusim teraz len tak ledabolo tam dat. Dnes som si napriklad nedala cely den canesten a je to take suchsie.