Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

strapco13
18. jún 2012

@zuzanka7117 ak mas zdielneho gynekologa, moze ti hrcu rozrusit ultrazvukom, zabera aj lecitin
braavky medzi dojceniami nemas citlive? na dotyk, chlad, tlak

zuzanka7117
18. jún 2012

@strapco13 no ku gynekologovi nehrozi, musela by som sa objednat a cakacka je teraz 5 tyzdnov......bradavku mam trochu citlivu odkedy si Martinko tak intenzivne cuca palec asi sa trochu zhorsilo prisatie......ale nevyzera to na mykozu, aspon myslim...... 😨

strapco13
18. jún 2012

@zuzanka7117 ak je to prisatim..tak je bradavka citliva len pri dojceni, ak je bradavka citliva medzi dojceniami moze ist o mykozu

zuzanka7117
18. jún 2012

@strapco13 a ak by islo o mykozu, moze to mat nieco spolocne aj s tou hrcou? Bradavky citim stale, aj ked to nie je nejaka velka bolest, viac to zaboli ked sa prisaje.....mam doma Imazol krem, mozem si ho dat aj ked neviem isto ci ide o mykozu? Tu je fakt tazko sa dostat k lekarovi..... a ako casto sa natiera a musi sa asi zmyt pred kojenim, vsak?

kvetinka211
19. jún 2012

konecne vyslo z europskeho parlamentu aj nejake zmysluplne opatrenie ... na obaloch umeleho mlieka uz bude moct byt len nazov a zlozenie a nie vselijake reklamne triky ... http://ekonomika.sme.sk/c/6424069/obrazky-z-mli...

lunnka
19. jún 2012

@strapco13 ahoj viem ze toto tu uz muselo byt x-krat ale vedela by si mi dat nejaky link na co jest a co nie pocas dojcenia? ;) dakujem
a my pekne priberame, chvalim sa 🙂 po poslednej poradni nam dr. povedala ze dojcim az prepchavam ;0) ze preto placka ked sa nakoji, lebo zaludok nevladze spracovavat, dost mi aj vygrcne no malinka ked ma citi okamzite chce ist na prsnik

strapco13
19. jún 2012

@lunnka stravovat sa treba zdravo, pestro a plnohodnotne za kjazdych okolnosti a duplom ked dojcis..ziadne obmedzenia, dieta, nezmyselne zakazane potraviny
kukni moj clanok o mytoch o dojceni v mojom fotoblogu..jer tam aj o strave pisane
a iny clanom http://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatko...

strapco13
19. jún 2012

@lunnka co sa tyka placu..opis mi vioac dojcenie
dieta ked place nemusi to znamenat bolest bruska..moze byt unavene, chce sa mu spat, mozno chce druhy prsnik, mozno chce kakat, mozno.....
opis mi bezne dojcenie, kolkokrat dojcis cez den, v noci,ako striedas prsniky, ake su vahove prirastky, kolko cika, kaka, ci pouzivas dudel, flasku, klobucik, ako uspavas, ako spinka mala, ci su nejake tazkosti, bolesti
proste vsetko mi napis co ta napadne..kluden aj na A4 😉

beton
20. jún 2012

@michaela.g moja skusenost: kym nie sme nadojceni, tak papat ine jedlo nebudeme. takze vzdy papame prikrmy v podstate syti.

lunnka
20. jún 2012

@strapco13 dakujem clanok je super a napisala som do IP 🙂

jennyka
20. jún 2012

@annag ahoj, vsetci tu pisu ze si super tak by som ta chcela poprosit o radu. mam zrejme silny tok mliecka a neviem ako tomu zabranit. maly ma 6tt. a zacali nam vznikat koli tomu velke problemy ako je vracanie, plac, bolesti bruska nasledne nespavost. spi kazdy druhy den. jeden den prespi a druhy je hore a place. pocas noci spinka. doktor nam povedal ze sa prejeda

alicka7
20. jún 2012

Ahojte, mam 3,5 mesacnu dcerku, plne dojcenu, treba jej v tychto horucavach davat dodatocne vodu alebo cajik? Vela sa poti, bojim sa, aby nebola dehydrovana. Do 3 mesiaca mala stolicu kazdy den, teraz kazdy treti den, som z toho trosku vyplasena, je to v norme?

seva
20. jún 2012

@alicka7 bud v klude, taketo malinke deticky nepotrebuju okrem materskeho mliecka ziadne cajiky, asni vodu, a to ani v horucavach. spravis tym viac skody ako uzitku (moze sa skomplikovat dojcenie, ak si zvykne na flasu, zataz na oblicky). prikladaj si ju casto, na poziadanie, aj kazdu hodinu. dolezite je sledovat, kolko ma pocikanych plienok. to, ze kaka menej casto je normalne, kedze je dojcena. niektore dojcene deticky kakaju aj 5 krat denne, ine zas 1 krat za dva tyzdne. vsetko medzi tym je v norme.

lunnka
20. jún 2012

@jennyka ahoj ja mam ten isty problem- vcera napr. pekne cez den spinkala, budila sa len na kojenie, v noci super spinka, raz-dvakrat ju nakojim a spi okamzite a dnes uplny opak- cez den nenaspala skoro nic, mozno hodinu, inak len place, kope nozickami, stale vyplazuje jazyk, takze casto prikladam- uvidim aka bude noc, ale takto sa nam to obden opakuje

jennyka
21. jún 2012

@lunnka ahoj nam sa to uz napravilo. skus ju krmit kazde 2,5hod. tak to robim od vcera a super 🙂 ani raz nevrackal a neplace. ja nakojim pol hodinku ho nechavam odgrgnut aby ho nebolelo brusko a potom o 2hod opat kojim. ale pred kojenim si trochu odsajem lebo mam silny tok mlieka. aj z toho ho moze boliet brusko ked moc hlta. a ked nahodou chce papat skor tak cumlik 😉

jennyka
21. jún 2012

@lunnka neprikladaj hlavne casto. skus jej dat radsej cumlik. doktorka nam povedala ze to preto ze sa prejeda

czechzuzanaba
21. jún 2012

@jennyka ahoj, nejsem odbornik, ale podle me @lunnka s tim cumlem a neprikladanim moc dobre neradis 🙂 Radsi pockejte na @strapco13, urcite poradi neco lepsiho.... 😉

lunnka
21. jún 2012

@jennyka nemame rovnaku doktorku? 🙂 myslim ze ta tu babeny laktacne poradkyne sfuknu, lebo kojit by sa malo na poziadanie a ziaden cumlik... aj ja mam preto z toho v hlave chaos, doktorka mi vzdy radi inak ako tu resp. ako radia laktacne poradkyne..

lunnka
21. jún 2012

@jennyka
@czechzuzanaba mne strapco poradila prave kojit castejsie, najma v tieto horucavy..teda to, ze sa prepchava podla doktorky by bola blbost

jennyka
21. jún 2012

@lunnka no urob ako myslis no mne jej rada pomohla. ja som na kanarskych a tu je super klima ani horuco ani zima ale kazdopadne v horucavach by som jej dala mliecko kazdu hodinu. moj drobec nabral celu svoju vahu za mesiac tak to je dost si myslim.

jennyka
21. jún 2012

@czechzuzanaba @lunnka ani ja niesom odbornik ale podla mna prejedanie nikomu neroby dobre. netvrdim ze ma hladovat, sak ono to neni presne 2,5hodiny niekedy 2 ako vidim ze je hladny ale urcite nie nonstop ze vracia a zato ze place tak mu tam vopcham hned prsnik. ked vracia tak to znamena ze jeho brusko je uz asi plne nie?? vy sa riadne napchajte a pontom s takym plnym bruchom si dajte este jednu porciu... 😒
je to moje prve babatko nemam skusenosti ale to ze ma medzi papanim nejaky odstup mi pride celkom logicke.
nemusis mu davat cumlik mozes ho zabavit.
mozno sa stal zazrak a od vcera prestal plakat a to plakal vazne moc. vidim ze nema krce a pekne spinka.
nemusi sa hned vsetko zvalovat na koliku i ked je to velmi jednoduche. place a kope nozickami kolika. krci sa? kolika.....
a co tak preplnene brucho 🙂

vavrenka
21. jún 2012

@jennyka
@czechzuzanaba
@lunnka babatko sa do 1 roka nevie prejest 😉 a zvracanie e vseobecny priznak, zdaleka nie vylucne, ze sa niekto prejedol. a babatka -ich sposob vyzivy a travenia sa dost lisi od dospelych- hej, my, dospeli casto zvracamie lebo sme si nevedeli povedat dost 😀 ...

jennyka
21. jún 2012

@vavrenka a preco mu je teraz omnoho lepsie?? myslis ze je lepsie nehat babatko napapat poriadne az tak ze si grcka trosku a ked zacne za minutu plakat dat mu opat prsnik nech sa znova napapa a znova dogrcka a takto to opakovat az kym chudatko nezaspi od unavy? ono si asi tiez neuvedomuje ze je uz dost napapane.

czechzuzanaba
21. jún 2012

@jennyka ale zvraceni muze mit i jiny duvod, napr. reflux...Nebo me se parkrat stalo, ze se mi starsi dcerka pozvracela po jidle a prisla jsem na to, ze je to tim, ze jsem ji moc utahla plinku... 🙂 A vzdyt ma teprve mesic, tak nemuzes po miminku chtit hned nekolikahodinovy rezim, ma jeste malinky zaludek 🙂

keira
21. jún 2012

ja by som sa chcela spytat na kavu a kojenie, kedy je lepsie si ju dat .. pred kojenim alebo po? kedy sa dostane do mlieka ?

jennyka
21. jún 2012

nema reflux. povedali nam ze moc papa. ja ho neneham hladovat 🙂 tie 2,5hod to vychadza ked spinka. momentalne teraz ho kojim po hodineaj 20min lebo plakal ze je hladny nie ze ho nieco boli. ale jemu je uz dobre. neplace tak strasne ako plakaval. 6dni som si s nim nevedela dat rady.
keby to bol reflux tak by stracal na vahealebo priberal pomalicky ale ten moj hlados pribera nadpriemerne. a prestal vracat.
no a prave pre ten malinky zaludok nemozes chciet od babetka aby papalo mooooooc 😀 😀

jennyka
21. jún 2012

@czechzuzanaba ta bola pre teba len som tam zabudla dt meno.

czechzuzanaba
21. jún 2012

@jennyka ja nerikam, ze ma reflux, ja rikam, ze je to jedna z moznosti, co me napadlo, kdyz miminko zvraci....
Podle me dojcenie na pozadani podle me znamena, dat miminku kdykoliv mliko na pozadani. U mou obou deti to fungovalo, tak jsem to dodrzovala. Kdyz ty citis, ze tvoje mimco se prejida a chces mu v mezicase mezi tvym planem krmeni mu dat cumel, nebo nejakou jinou nahrazku, tak mu dej. Cumel jeste nekoho nezabil, jen se v soucasnosti nedoporucuje v souvislosti s dalsim kojenim.
A ja nechci, aby papalo mooooooc, jen presne tolik, kolik chce 🙂 Kdyz nebudes casto prikladat a budes pouzivat cumel, muze se ti stat, ze mlicka bude nakonec malo. Ale taky nemusi 🙂 I to ze mas mlicka moc, se podle me upravi jen kojenim. Zadne odstrikavani a podobne. Jen kojit, upravi se to. Muj nazor jenom ale...ty muzes mit klidne jiny 🙂
Treba mu moze byt aj tezko, kdyz si poradne neodgrgne... 🙂

jennyka
21. jún 2012

@czechzuzanaba mas pravdu ja nemyslim ze dat mu cumel ked je hladny len aby vydrzal nejaku hodinu.
moj Leo papal, trochu si grcol pri odgrgnuti, znova papal, znova si grckol, uz viac, potom zacal plakat a pretoze plakal tak som mu opat davala prso a on samozrejme papal a dogrckal sa az az. no a potom si nechcel ani odgrgnut lebo strasne plakal ked som ho zdvihla.

vavrenka
21. jún 2012

@jennyka babtko do jedenho roku sa naozaj nepreje. problem bude inde. ja som dojcila a dojcim na poziadanie, ale to neznamena, ze vzdy ked mala zaplakala, ze som je automaticky dala prsnik 😉 , to by z nej bolo inak obezne babatko, lebo ona intenzivne plakavala chudatko az do6m 😒 ...