Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

pauliniele
15. dec 2015

@paulakolla ahoj. Vsetko spravil cas 😉 Zistila som, je casto si potrebovala odgrgnut a bolievalo ju brusko. Casto som jej ho masirovala, vzdy po jedeni som ju nosila zvislo, aby si odgrgla a nakoniec som ju naucila zaspavat. Polozila som ju do postielky, ked bola unavena. Ak zacala plakat, zobrala som ju na ruky, utisila a dala spat opat. Dala som jej cumlik a decku do ruky. Tu si vzdy pritiahla k t sricke a zaspala. Od 4m mi spava cez den v postielke bez problemov, aj 2-3 hodiny. Na rukach sa mi vzpierala a ked ju polozim do postielky, otoci sa na bok a spinka... Snad pomozem trochu 😉

maria200981
16. jan 2016

radq by som sa poradila.m.mam doma dvojtyzdnove babatko...cez den mi nikdy nezaspi hlada prsnik a aj pol hodinku taha..saje...vidim a citim ze mam malo mliecko tazko kvapka po kvapke...vysili sa a zaspi...ulozim ju no o 5 min je hore a place chce papat....toto sa bude opakovat celyyyy den bez jej dlhsieho zaspatia...tym padomvcely den kojim a nic. mam dalsie dve deti takze sediet a kojit cely den sa neda...dam jej potom umele mliecko vyhlta ho vypije 60 ml a spi aj 3 4 hodiny...do vtedy citim ze mliecko prislo a kojim staci jej...aj v noci ju len kojim a spinka...len mam pocit ze nemam stale dost mlieka pre nu...kazdy mi vravi ze si ju mam casto prikladat...lenze ja ju mam prilozenu na prsniku nonstop a nemam pocit zeby som mala mliecka viac...pijem vela vody snazim sa jej veci ktore podporuju tvorbu mliecka...kupila som si z lekarne lactamil ...aj odsavacku...minule som si tazkou biedou odsala z oboch prsnikov 30 ml....neviete mi poradit ?

sardinka335
16. jan 2016

@maria200981 ja som takto cele kojenie poslala do haja...decko furt na cecku a aj tak hladne....len som sedela na gauči a kojila, o 10 minut to iste ...dalšie dve deti uz ,,zgemblene na tabletoch do omdletia,, lebo nebola šanca fungovať takto dlhodobo....
Kazdopadne začiatky byvaju ťažke a vidim ze uz deti máš...tak iste nie si 100% bez skusenosti...je to na tebe. Ak maš silu a pomoc tak to skus, ja som bola uz potom sama s 3 detmi cely den a to sa nedalo. Nemoze ti niekto pomoct v týchto začiatkoch čo sa deti a domacnosti týka? Mama, svokra?
Radia ti dobre, treba prikladat a prikladať len tak by sa tvorba mala zvysovať...ked tak velmi saje davaj aj dudlik - x kamošiek čo mam a dojčia v pohode davaju aj dudlik a kojenie im to nijako nepokazilo. Alebo si zavolaj laktačnu nech ti poradi...ale ked techniku mas dobru tak viac mlieka za teba nevyprodukuje. Ešte sa da aj prikmovať cievkou - to si pozri na webe...na bradavku sa prilepi cievka ktora ma druhy koniec v UM a dieťa saje aj prsnik aj ,,to oné,, takze sa napapa....podla mna je ešte maličké tak by som niečo poskušala, 2 tyzdne je ešte maličko....a ked to nepojde tak sa na to vyprdni a daj flašu a nerieš. Zaklad je spokojna mama a potom je spokojne babo. Ale zase tým nehovorím ze netreba sa snažiť - treba, ale nie to hrotiť pripadne nervovat ze cela rodina je koli tomu v pozore.

maria200981
16. jan 2016

@sardinka335 praveze dudlik vypluva nechce a som daleko od rodiny takze som sama na vsetko da sa povedat...presne ako vravis nemam cas na nic ine ...preto dam raz za den umele mliecko lebo inac by sme sa nepohla...ale mrzi ma to ..lebo chcem ju kojit len uz neviem co irobit aby jej moje mliecko stacilo

sardinka335
16. jan 2016

@maria200981 sama mam 3 deti tak ta chapem....dudlik treba ponukat...ani moje baby nechceli...furt som im ho strkala do ust ja som si na začiatok kupila v DMdrogerii taky dudlik pre predčasne narodene deti - je uplne mini a ten som nukala. Zase aj tu techniku dudlania sa niektore deti musia naučiť. Je to otrava ja viem, ale proste chce to trpezlivost, čas...2 tyzdnove babätko je ešte malinké. Tak neviem ake mas skusenosti z predošlými detmi, moja je taka, ze ako nahle das flasu tak postupne na nu aj prejdeš...nehovorim ze to je pravidlo ale je to často. Potom tie deti začnu štrajkovať na prse, revať odtahovať sa a to uz ja som nemala na to nervy bojovať s revajucim dieťaťom. Ja by som to ešte skusila tak, ze si ju priložiš napr čo hodinu...a budeš kojit max. 15minut...proste musi sa to malinke naučiť pit a vytiahnut si. Viem ze sa to velmi neodporuča, ale ja keby som mohla tak si dieťa prevazim - pred kojenim a po kojeni kolko vypilo lebo ako vieš ze jej nestačí...take 2 tyzdnove ked vypije 60 - 90ml...mu zatial stači...ťažko radiť na dialku, ja len to, ze ešte je to ,,drobizg,, tak by som skusila...ale zase tiez tiez to netreba hrotiť. Ty sama vieš čo je najlepšie, tak či onak...niektore deti toleruju aj flašu a aj prsnik.

silvinka666
26. jan 2016

Zienky,poradte mi prosim...uz som z toho zufala..mam 3tyzdnoveho synceka,a zacina sa mi stavat,ze mu nestaci mliecko,respektive je v kuse hladny..zhorsuje sa to najma v noci,kojim aj ,30 a viac minut,potom niekedy aj polhodinu uspavam a bud place,a pyta zase papat,alebo po biede zaspi ale o chvilu je zase hore a pyta jest..po precitani clankov si myslim,se nepije efektivne,ze sa iba hra s bradavkou,a preyo mu to aj tak dlho trva a aj je potom hladny..neviete,ako mam docielit,aby naozaj aj sal a nie sa len hral alebo cuckal bradavku?uz som z toho psychicky aj fyzicky vycerpana,cele noci nespime..diky za rady

sardinka335
26. jan 2016

@silvinka666 zavolaj si laktačnu čím skor...ťažko takto radiť, ani moja ,,nepila efektívne,, ale ja som to vyriešila flaškou...nemala som na to nervy hodinu kojit a ani čas...pri 3 deťoch.
Laktačna ti poradi a pozrie ako je maly prisaty, začiatky su taketo ...treba vydržať...to ti radi ta prava ja viem, ja som sa snažila pri prvých deťoch, pri tretom som to vzdala lebo som na to nemala nervy.

paulakolla
27. jan 2016

@silvinka666 Skus si skontrolovac,ci je spravne prisaty podla videi na stranke mamila.sk. Ak je prisatie spravne,potom to moze byt aj v slabom toku mliecka. Skus striedat prsniky a yaroven polohy. Skusala si futbalovu polohu? V tejto polohe tecie mliecko z dobre zasobenych casti v prsniku. Ja som to robila takto: 10min. klasicka poloha lavy, 10 min futbalova poloha pravy, 10 min. futbalova lavy,10 min. klasicka pravy. Takto vyzeralo jedno kojenie. Tiez som uzivala senovku,benedikt, neskor moringu na podporu laktacie. Ale tiez sme sa v podstate kojili stale. Prve asi 2 mesiace to je proste tak. A cez den spinka ako?

silvinka666
28. jan 2016

Cez den je to trosku lepsie,zda sa mi,ze vydrzi dlhsie,dokonca po prechadzke vonku mi spi aj 4-5hod..v noci nejako sme zacali strajkovat,ze po polhodine hodine sme hore,predtym spal tri..mlieka odsajem nejak malo,z oboch len 30ml,snazim sa pit aj vsetko,ale nejak nepomaha,chcem si kupit tu senovku a homeopatika..a aka je to ta futbalova poloha?

paulakolla
28. jan 2016

4-5 hodinovy spanok je dost dlhy cas bez dojcenia. Bolo by dobre,keby si ho kojila aj castejsie ako nemocnicne 3 hodky. neboj sa,to len zo zaciatku. Ono sa to castym kojenim rozbeha. Mliecka bude viac,lahsie sa bude spustat. Skuste si dat doma taky den vas dvoch🙂 a dojcite sa velmi casto cely den. Uz dalsi den bude mliecka viac. Uvidis ci to ovplyvni noc. On vlastne este ani nevie,ze je noc 😉 Futbalova poloha: skus pozriet napr tu: http://www.maminkam.cz/polohy-pri-kojeni
Brada by mala smerovat akoby do podpazusia a dietatko si mozes podopriet vankusom,ktory mas polozeny vedla stehna.

paulakolla
29. jan 2016

Silvinka666 Tak ako sa vam dari?

mizu89
1. feb 2016

Ahojte chcela by som sa spytat ako zistim ze uz nemam mm popripade ze uz ho mam malo ze treba uz dat UM???Kojim cca 16mes. a len tak ma to zaujima aby som bola pripravena a nestresovala.Kojime sa uz len vecer pred spanim a pocas noci 2-5x.

paulakolla
1. feb 2016

@mizu89 moj nazor je,ze si s tym velmi nemusis robit starosti,lebo tvoje mliecko uz teraz plni funkciu dobreho a zdraveho doplnku stravy. Uz urcite papate cely den stravu a ak by si uz nedojcila,babatko pravdepodobne uz prespi celu noc.Teda hladne iste nie je.Ak ti prijima prsnik,mliecko tam iste je a je vlastne jedno kolko ho je.Pre tvoje dietatko tak akurat🙂 Skoda by bola davat UM.

luciauk
17. feb 2016

@mizu89 s vekom bude frekvencia dojcenia klesat, je to normalne, kedze dieta uz je ine veci a stale ma viac vnemov z okolia, uz matka nie je stredom vesmiru 🙂 okrem noci 😀

helga007
17. feb 2016

@annag super! Ďakujeme!!!!

helga007
17. feb 2016

@paulakolla Súhlasím!

zuzulik280
10. mar 2016

viete mi poradit moze byt krv s vstolici u kojenej ked som jedla rajcinovu polievku dakujem

24janette
10. apr 2016

ahojte dievcata,
chcem od vas radu, moja kamoska koji ale ked malej da z prsnika tak sa jej skoro vzdy pogrcka ale ako nahle jej da z flasky odstrieknute mlieko tak sa jej nepogrcka.
Mate s tym skusenosti.
Dakujem za odpovede 🙂

sabiq
21. apr 2016

@julie6 kde mam nájsť annag príspevky?

szilvike
20. máj 2016

Dobry den mile mamicka.Chcela by som poradit.Malu kojim od narodeniny mame 3.mesiace a som si vsimla ze malej je uz malo mliecka co mam.Neviem ci mam dokrmovat doktorka hovorila ze s Nutrition HA lebo mala si mi visipala a zrejme bude aj alergicka.Alebo ja mam dajake vitaminy si kupit aby som mala viac mlieka?uz ani prsniky nemam take naliate ake som mala predtym furt mam makke a nie take tazke.Prosim vas poradte mi ze co mam robit.za pochopenie dakujem.Pekny den. 😉

lenocka80
20. máj 2016

@szilvike urcite nedokrmuj, ak chces dojcit. Prsia su akoby prazdne, ale to sa len tebe zda. Ono take plne a tazke su vzdy len na zaciatku dojcenia, potom sa upravuje mliecko podla veku dietatka, aj kvalitou aj mnozstvom. Laktacia sa zvysuje castejsim dojcenim, neviem ako dojcis teraz, ale kazdopadne toto je skvela stranka http://www.mamila.sk/ je tam vela clankou a urcite tam najdes aj odpovede na svoje otazky. A mala sa ti mohla vysypat, ak si nieco zjedla ty, neboj urcite to neznamena, ze ma hned alergiu. Skus pocitat a hlavne, nestresuj sa 🙂 Ja dojcim uz tretie dietatko a uz druhe dojcim od zaciatku len z jedneho prsnika a staci mu to 😉

szilvike
20. máj 2016

@lenocka80 dakujem velmi pekne za radu.urcite si pozriem tie cranky a dufam ze aj najdem dobre rady.zatial nekupim nic a uvidim ze co bude dalej ale bola by som rada keby som kojila dlho. Pekny den 😉

szilvike
20. máj 2016

@lenocka80 a zato sa pytam lebo vcera vecer som dala z obydvoch prs a chuda len cucala a nic neslo a bola potom nervozna som aj vsimla ze by este jedla ale nemala som mlieko aj nevedela zaspat lebo nebola najedena.takze ja neviem ze co moze byt.

lenocka80
20. máj 2016

@szilvike ono aj ked mliecko nejde odstriekat este neznamena, ze tam nieje. Dietatko si sanim dokaze vytiahnut neboj. Skus mozno viac pit cajiky, viem, ze maminy si aj senovkou pomahaju. Inak moj najmladsi napr. vobec nevie na prsniku zaspat, ked sa napapa, potom pusti a ak ho necham este pri prsniku, tak sa jeduje. Potom sa len chyti pusti, a tak dokola, ak ho nevezmem na ruky a neuspim, tak zacne plakat, a viem, ze hladny isto nieje. Mozno je len viac unavena uz a nevie sa este tak ukludnit, neboj urcite to prejde a pride ina patalia 😅 Ale nie, neboj urcite to zvladnete spolu, drzim palce. 🤐

szilvike
20. máj 2016

@lenocka80 dakujeme pekne.dufam ze to bude dobre a cajik pijem pre dojciace matky.mlieko pijem jogurty jem vajickovu polievku.krupicu a take veci. 😉 🙂

susy
4. jún 2016

Dobrý deň. Neviete niekto na laktacnu poradkynu v blízkosti Seredi? Ďakujem

lenocka80
4. jún 2016

@susy na mamila.sk je zoznam

evittam
4. jún 2016

@lenocka80
@susy Ak ti môžem dobre poradiť tak hľadaj určite a radšej niekde inde ako na mamila.sk......