Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

slivocka4
3. aug 2016

@sylvia002111 skus jej navrhnut ci to nechce aspon skusit, ze ako maly zareaguje, ak lepsie ako na UM tak podla mna je to ok.. no ak ona nebude chciet tak asi nic nenarobit.. hoci dovod ze je to smiesne mi nepride dostacujuci.. :-/

matej13191
11. aug 2016

Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o radu ohľadom skúsenosti koliky a častého dojčenia. Chcem sa opýtať ako postupovať aby sme zistili či je dcérka dosť nakojená alebo má koliky keď nám intenzívne plače. Stáva sa nám že ju manželka nakojila dala spať a za hodinku sa zobudila s plačom. Raz spí 3 hod. niekedy 1 hod a podobne. Vždy je to inak.... Je rozumne ak plače najskôr nakojiť a ak po kojení stále plače až potom masírovať bruško ? Aby sme zistili či ide ozaj o koliky alebo sa nám budí často vždy inak len preto lebo je hladná ??? Ďakujeme vopred za info

siska53
11. aug 2016

@sylvia002111 sice si tiez myslim,ze je to vec tvojej nevesty a syna..ale..moju sesterku nemohla jej mala dojcit a tak jej nejaku tu dobu zabezpecovali MM z takej tej mliecnej banky ( bola predcasne narodena).
Kamoska zas mlieko do takej banky v nemocnici odovzdavala, ja,kym som bola v porodnici tiez som dala svoje mlieko odsate aj pre ine babatka a sestricky sa velmi tesili,ze nemusia davat glukozu ci nutrilon.
Kedysi boli dojky bezna vec, osobne nevidim na tom nic smiesne ani neprirodzene. Naopak.

Tej jej pediatricke asi nieco platia vyrobcovia UM za jeho propagaciu.

martina8355
28. aug 2016

Baby, prosim vas neviete ci je potrebne pred kazdym kojenim zmyvat canesten? Na forach je to pol na pol.

cervikpepik
28. aug 2016

@martina8355 ano,treba 🙂

patka24
28. aug 2016

@martina8355 vacsinou ti kazdy povie, ze treba, ale ja som sa docitala tu na mk v laktacnej poradni, ze netreba 🙂 na bradavkach ho zostane malo a castym zmyvanim si len viac skodis bradavkam, ja som len pretrela makkou servitkou

miora
28. aug 2016

Som tu absolutne nahodou a nahodou sa tato tema tykala aj mna, takze dam len tipa. Mne laktacna poradkyna Maria Čičková(dufam, ze sa na mna nenahneva, ked ju davam na fora...vyhladajte si ju na Mamile, nemam uz jej kontakt, bolo to pred rokom a tristvrte) dala namiesat v jednej cajovni v ZA masticku, stala 8 euro, bolo ju treba drzat v chladnicke, vydrzala tak 6 mesiacov a nemusela sa zmyvat. Bola super a dcerke nijak neskodila a problemy hned prestali a ked sa nahodou zacali ozyvat, vytiahla som ju z chladnicky 🙂

kompi14
6. okt 2016

@annag ahoj velmi ta tu chvalia a ja by som potrebovala pomoc...prekonala som zapal prsnikov s tym ze dr mi povedal nech si davam alkoholove obklady-domaca. Po antibiotikach je mi uz dobre no tam kde som si davala obklady mi akoby zatuchlo-zakysli mliecko. Nejak sa mi to podarilo poodsavat lebo malinka to nechcela. Uz 3 den si ju prikladam a akoby tam stale nebolo mliecko..alebo len malo. Vrati sa mi spat alebo ten alkohol to zastavil nadobro.??budem vdacna za kazdu radu. Zuzana

luci2261
9. okt 2016

Ahojte maminy. Pokusam sa odstavit svoju 15 mesacnu dcerku. Mam vsak problem ju uspat pretoze ona mi vzdy na prsniku zaspavala. Potom som ju dala do postielky a pekne spinkala. Uz druhy den sa snazim ju uspan nejakym inym sposobom, ale najprv pride hrozny dlhy plac a potom s fladou mlieka alebo cajika zaspi,ale je to boj. Zatial to skusam len cez den leno b noci

luci2261
9. okt 2016

Ahojte maminy. Pokusam sa odstavit svoju 15 mesacnu dcerku. Mam vsak problem ju uspat pretoze ona mi vzdy na prsniku zaspavala. Potom som ju dala do postielky a pekne spinkala. Uz druhy den sa snazim ju uspan nejakym inym sposobom, ale najprv pride hrozny dlhy plac a potom s fladou mlieka alebo cajika zaspi,ale je to boj. Zatial to skusam len cez den leno b noci
@luci2261

luci2261
9. okt 2016

V noci by zobudila cely dom. Cumlik nema. Poradte mi prosim akym inym sposobom odstavit malu a ako ju vediet uspat bez boja a v klude. Dakujem

paulakolla
9. okt 2016

@kompi14 Annag tu uz dlhsie neprispieva. Moj nazor je,ze to dokazes rozbehat castym prikladanim (aj kazdu hodinu) a do tyzdna urcite budu vysledky.

kompi14
11. okt 2016

@paulakolla dakujem za nazor budem sa snazit ...Snad sa mi to podari

januliik34
14. okt 2016

Ahojte, chcem sa opytat ci mate skusenosti s moringou. Citala som ze je super pri dojceni. Dakujem

paulakolla
14. okt 2016

@januliik34 Ja som uzivala dlhodobo. Bol to moja posledny pokus. Dalsi krok by uz bol domperidon, ktory by som ja uz nechcela uzivat. Predtym som skusala senovku a benedikt a nepomohli. Moringa mi pocitovo pomohla. Ale ja som robila vsetko. Caste prikladanie,kvanta tekutin,mnohe babske recepty,dokrm po cievke..to je na knihu 😀 Tak je otazne,ci Moringa naoyaj ucinkovala,alebo to bol klamnz dojem. Mas uz kupenu?

paulakolla
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
paulakolla
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kompi14
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
paulakolla
24. okt 2016

@kompi14 pisala som o Moringe o par prispevkov vyssie,tak skus pozriet.

paulakolla
24. okt 2016

@kompi14 mne laktacna povedala,ze ak benedikt so senovkou nezaberu do 2-3dni,tak nezabrali☹ Ja som napriek tomu vybrala po 2 balenia z kazdeho.Smrdela som jak Indicka restauracia😀 Robi to taky kari odór😀 Potom som presla na Moringu a tam som mala pocit,ze sa to viac rozbehlo.Uzivala som ju cca 4mesiace,az do zavadzania prikrmov.

januliik34
24. okt 2016

@paulakolla moringu som ešte nekupila, zatiaľ sa dopujem len senovkou. No večer už toho mliečka veľa nieje. A tak som musela malej urobit aj umelé. Co by som nerada. Dakujem za rady...myslím že to vyskúšam. A ako sa to užíva?

paulakolla
24. okt 2016

400mg som uzivala 3x3tbl a 500mg 3x2tbl. Podla toho,ktore som mala kupene. Ucinok som citila tak na 3.den.

januliik34
25. okt 2016

@paulakolla ďakujem

kokkin
10. feb 2017

@luci2261 ajoj podarilo sa ti prestat kojit a uspat dcerku bez kojenia? My prave s tym bojujeme.

tisicka123
6. mar 2017
danialex
9. máj 2017

Našla by sa tu nejaká laktačná poradkyňa na pokec o 5 týždňovom drobcovi a (zrejme) skrytom refluxe?

bianka246
19. máj 2017

@annag tolko chvaly citam a tiez by som chcela poprosit o radu o kojeni Pred 2 tyzdnami som porodila synceka Kojime sa no zda sa mi ze v jednom prsniku mam viac mliecka ako v druhom Kojenie striedam raz z jedneho raz z druheho Ale zda sa mi menej naliate Ako vytvorit aj v tom druhom prsniku dostatok mliecka? Dakujem za odpoved

alieeenka13
19. máj 2017

@bianka246 skuste caste prikladanie v spánku menej produkujuceho prsníka za paru dni bude rozdiel

jajisimo
22. máj 2017

Ahoj Annag chcela by som sa opytat mam chlapceka 3mesacneho a mame reflux je to hrozne stale place a je nespokojny . Dali nam tahustovadlo pred kojenim ale potom mam pocit ze cim viac dni nema stolicu tym je to horsie :( uz neviem niekedy co robit

luba41
23. máj 2017

@jajisimo zahustovadlo nepoužívaj, je to zbytočné..grckanie pomaly prejde, teraz sa to zdá že grcká vela, do takého 5 mesiaca to ustane..grcká väčšina detí-aj na UM a flaši..najlepšie je vela vela nosiť-zvislá poloha- v šatke , nosiči-asi vidíš, že vtedy je spokojné.., v noci dojčiť po ležiačky-najlepšie spať spolu, nemusíš dvíhať, prekladať..a stolica sa po 3 mesiaci upravuje, už prestáva byť taká častá..
pozri napr https://dojcenie.wordpress.com/2010/02/27/gastr...