Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

jajisimo
23. máj 2017

Ked mne to grckanie ani tak nevadi skor to ze cely den je nespokojny uplakany stale sa mrvi,vrti akoby mu nieco vadilo. Ved som mu to na tyzden vysadila a bolo to este horsie :( uz len vydrzat pokym z toho vyrastie a dakujeeem 🙂

luba41
24. máj 2017

@jajisimo kup šatku, nosič a začni nosiť..detom vadí ležanie / kočík, postielka alebo len tak na chrbte/..uvidíš, bude spokojnejší..

elishviezdicka
2. júl 2017

Ahojte... som novopecena prvorodicka mamička po cisárskom...po zakroku sme v nemocnici treti den. Mám problem s mlieckom. Este som k tomu aj slaba a vyčerpaná z dlheho porodu. Môžte mi poradit ako si ich mam rozkojit Co najlepsie, pretože tu v nemocnici je velmi " ochotny personál" zajtra by sme mali ist domov ale kym dietatko nebude priberat a mojho mliecka nas nepustia.

slivka5
2. júl 2017

@elishviezdicka ahoj, gratulujem k bábätku, urcite odporucam pridat sa do skupiny Laktačná poradňa (tu na mk) aj do skupiny Dojčenie. Najdolezitejsie je - ak je babätko v poriadku, pytat si ho ku sebe a prikladat koza na kozu na prsnik - bez perinky, polozit sebe na hrud - resp. neviem ci je to po cisarskom mozne, ak nie tak nejako bokom aby ta to nebolelo, vtedy sa najlepsie bude tvorit viac mliecka, v skupinach poradia viac 🙂

slivka5
2. júl 2017

@elishviezdicka https://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/sprav... tu je ako spravne prilozit, ak nevladzes bolo by dobre keby Ti s tym niekto pomohol...

elishviezdicka
2. júl 2017

Dakujem ... problem je aj ten ze mam k tomu vsetkemu aj male bradavky poupzivam nasadky a nazaozaj potrebujem asistenciu pri dojceni nevladzem si ju sama ukladat a je aj dost silna... samozrejme potrebuje aj dokrm zatial ani neviem či nas pustia takto domov ked jej neviem dat plnohodnotne mliecko aby sa z toho poriadne napapala... mam aj trosku broblem z dychanim ona zo.mňa tu bolest citi nemozem ju utisit ked sa rozplace.. tu v tejto nemocnici maju ten.program baby .... ked nevladzen zoberú mi ju ale nenosia mi ju pravidelne na dojcenie potom ked mi ju daju mam snou problem...

slivka5
2. júl 2017

@elishviezdicka chapem.. najlepsie by bolo keby prisiel niekto z rodiny Ti pomoct, manzel napr, alebo nemaju tam v nemocnici laktacnu poradkynu? Ak nie, tu je zoznam poradkyn https://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-d... , skus niektorej zavolat ci by neprisla za tebou, zvyknu to tak robit. Bradavky vobec nevadia, nasadky urcite nepouzivaj, babätko sa prisava na dvorec, nie bradavku, tie klobuciky robia len problemy. Hlavne vela pi a zjedz nieco vyzivne aby Ti cim skor bolo lepsie, ak ti ju prinesu skus ju prilozit bez klobucikov (nasadky), prejst bradavkou po pusinke aby otvorila co najväcsiu pusu a tak prilozit aby co najviac dvorca zobrala zo spodu, cize bradavku smerom na podnebie. Tu je tiez nieco uzitocne https://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php... , mozno aj v tej skupine este nieco poradia

elishviezdicka
2. júl 2017

Pomaha aj muz ale aj mamina pride ked pojdeme z nemocnice... dufam ze laktacnu mi poradia ked nam to.nepojde racej nech nám pomoze odbornik ..už sme skusali ale ona je taka pahltna ze zacne zurit ked jej to.nejde a potom uz nemam sancu aby sa prisahali .... dakujem velmi pekne za rady 😊😊😊

fizelova
23. aug 2017

Milé mamičky, nevieme ti poradit ako by som moji 16 mesačnu dcéru odstavila od kojenia? Dakujem za každu radu.

kokkin
23. aug 2017

@fizelova Mne sa to podarilo takto: prestat kojit som chcela uz davnejsie ale nevedela som sa k tomu odhodlat.Raz rano som sa zobudila s prisernou bolestou chrbta ,pretoze maly v noci casto cickal a spala som na boku,povedala som si a dost ,prelepila som si prsia tamponmi,syn mal vtedy 15 mesiacov.Urobila som to naraz kedze bol zavisly na ciciku a nemalo vyznam postupne uberat z dojcenia.Chvilu chodil zhrozeny ze kam sa stratili bradavky 😀 a pŕs sa nechcel ani dotknut ,3 dni chodil spat hladny potom postupne po kuskoch vypil mlieko klasicke 3,5 % , sunar odmietal.Tyzden chodil mrzuty a lamentoval , 2 tyzdne bol naladovy a potom si zvykol len ma nesmel vidiet sprchovat sa.Prsia som preliepala tyzden az kym si upne nezvykol na mliecko.Po 3 tyzdnoch sa mu upravilo spanie 🙂 namiesto 10 krat sa zobudil raz.Myslela som si ze sa mi to nikdy nepodari ,bola som zufala nevedela som si predstavit ze sa niekedy vyspim .Som rada ze sa mi to podarilo ,samozrejme ze mi ho bolo velmi luto,mojkala som ho aj v noci ked sa budil aj som si s nim poplakala treba vydrzat 🙂 Ked sa matka na 100% rozhodne ze dost,dietatko to akoby vyciti a podvedomky sa prisposobi ,musi prist ten spravny cas ked vy budete o tom presvecena,ze uz stacilo. Ma uz strasne bolieval chrbat a mavam migreny,teraz sa to uz zlepsilo.Prajem vela sil nech sa to podari 😉

fizelova
28. aug 2017

@kokkin Dakujem za radu , nie je to zly napad, cim ste si tie tampony zalepila? Zacal postupne pit mliecko z flasky?

kokkin
30. aug 2017

Pouzila som klasicke tampony na odlicenie a prelepila som ich leukoplastom 😁 Do flasky som dala mliecko a niekolko krat denne som mu ponukala ,chvilu mu to trvalo ale nakoniec sa chytil ☺

gabika87
12. dec 2017

@annag
Ahojte.potrebovala by som poradit.mala je kojena takmer 10mesiacov avsak uz to chcem ukoncit.som uz vycerpana, unavena a zacinam byt aj agreeivna na starsiu dceru. Mala papa prikrmy, vodu a caj vypije z.hocicoho avsak ked chcem dat UM tak ziadna flasa nie je dobra.uz som ich vystriedala niekolko, aj flias aj UM avsak bez uspechu.skusila som raznaj nedat prso ale nevydrzala som ten plac.
Mate nejake rady ohladom odstavenia, zarucenej flase ci UM? Za kazdu radu budem vdacna.

alieeenka13
12. dec 2017

@gabika87 dieťa ak má pestry jedálniček, nepotrebuje od 6 mesiacoch iné formy mlieka to ti povie každ pediater ved existuje šalka, z kt. moze pit a fľaša len čo kazi predne zuby, ak je dlhodobo pouzivana ak si sa rozhodla skončiť, tak odporučam stat si za rozhodnutim, ze uz neponuknes a bez placu to na 100% nepojde bud ho vydrzis alebo budes kojit dalej

gabika87
12. dec 2017

@alieeenka13 dakujem.len otazka.ak ma na ranajky mlieko,resp kojenie tak co jej tam dat? Chlieb som neskusala priznam sa. Moze uz ho jest sama?
Na desiatu ma klasika ovocie, obed maso, olovrant nejaky jogurt a vecera kasa... no a odvtedy sa chce kojit hadam kazde 2 hodiny.tak neviem ci si dobieha nieco alebo je tak hladna
..

gabika87
9. jan 2018

@alieeenka13 ahoj chcem sa opytat.mala je odstavena od prsa 5 dni.problem je ze nechce flasku teda okrem vody ale ani ziadne mlieko.aj som si odsavala ale nechce pit ani moje mlieko ani umele.bojim sa ze je priskoro aby sa odstavila od mlieka uplne.vedela by si mi poradit nejake alternativy mlieka aby neprisla o tu nutricnu hodnotu co je v mlieku? Dakujem ti velmi

alieeenka13
9. jan 2018

@gabika87 fuha, tak ja neviem, ci ti spravne poradim, nakolko moja dcéra nemala nikdy flasu a vedela.pit z pohara od 4. Mesiacov, tak skusía by som ponukat cez pohar a asi by som zavolala pediatricke, no mlieko nie je najbohatsou potravinou na vapnin, ako sa udava, napr. Mak ho ma omnoho viac al. mi teraz napadlo, ze nenazyvat to mliekom, ked jej ho nukas, al. Použiť iny pojem a su aj jogurty, lucina apod.mliecne vytobky, tak si myslim, ze kontakt s mliekom uplne nestratí, ved aj maslo na chlieb a pod.

mks29
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
silvus39
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
wewe4
14. okt 2018

Ahojte, prosím, už pár dní sa trápim s dcérkou - ma 18 dní. Plne kojíme a pri poslednej kontrole pekne pribrala. Ale teda posledne asi 4 dní stále plač a pýta nonstop cecok.. Kazdu pol hod - hod.. Pocucka, zdriemne si a keď ju chcem položiť, už je hore a zase plač a pomôže iba cecok.. Myslíte, že jej nestačí moje mlieko? Ja si nemyslím, že ho mám málo, lebo sa jej stíha aj casto vygrcnut von. Chcela som sa vyhnúť dokrmovaniu, ale mam pocit, že ju trápim takto.. A keď tak aké um odporúčate na začiatok, na dokrmovanie?

luba41
14. okt 2018

@wewe4 nepotrebuje žiadne prikrmovanie, len tvoju blízkost..normálne správanie bábätka.prvé 2 týždne dieta väčšinou je a spí, potom sa to mení...ak chceš, skus nosenie v šatke-najlepšie pre teba aj pre nu..alebo dojči pípadne po ležiačky, neprekladaj ked zaspí..také malinké len cucá a drieme celé dni, takže potrebuje stále matku pri sebe....tak je to normálne.. nespí dlhým spánkom..

wewe4
14. okt 2018

@luba41 ďakujem, za povzbudenie. aj sa to tak nejak snažím brat. Len nechcem niečo zbytočne zanedbať a trápiť ju.. A hlavne preto som si nebola istá, že to prišlo tak náhle

luba41
14. okt 2018

@wewe4 ak chceš, pridaj sa do skupiny https://www.modrykonik.sk/group/8304/ .. dievčatá aj skoro odborne poradia, ak je problem alebo nie si si istá..

daniela188
17. dec 2018

@cartmanko prosím ťa, kde nájdem hej rady? 🙂

mimkapetko
13. máj 2019

Musim sa vas opitat mamicky prave som sa zobudila k malej pribozila som ju k pravemu prsniku a ked som ju chcela ist prelozit k lavemu az mi vybehli slzy pod pazuchou som si objavila dost velku bolavu hrcu mozte mi poradit co to je alebo z coho maly kojim mesiac aj nieco ale nic podobne som si neobjavila dakunem za rady

luba41
14. máj 2019

@mimkapetko pravdepodobne upchatý mliekovod zo zlého prisatia..

mimkapetko
15. máj 2019

@luba41 dakujem a mozem sa este opitat v noci ked vstavam k malej pekne sa prisane najipe sa kolko potrebuje odgrgne a zaspinka naspet ale ked pride rano cely den je nepokojna ked ju prilozim k prsniku pekne saje ale ked uz citim ze sa mliecko nalieva do prsnika a jej doslova strieka do pusinky vtedy prsnik vypluje a zacne plakat nervacit sa a uz prsnik nechce vziat do pusy aj ked ho zoberie tak len na niekolko sekund a zase vypluje a to iste robi aj s flasou mozte mi poradit o co moze ist uz som v koncoch ale ked cez den spi pekne dva a pol hodiny aj tri a tak sa zobudi

luba41
15. máj 2019

@mimkapetko ak používate flašu, cumel, tak príčina je tam..proste na každé sa prisáva inak, takže dieta je zmätené na prsníku, prisatie nie je správne,tvorba klesá atd...a pravdepodobne preto tak reaguje..prihlas sa do skupiny https://www.modrykonik.sk/group/8304/, tam poradia konkretnejšie..

mimkapetko
16. máj 2019

@luba41 a neviete co preto mozem urobit aby to prestalo

mimkapetko
16. máj 2019

@mimkapetko lebo mala ma aj cumel v porodnici sme ho nepouzivali vobec ane doma odzaciatku len neskor a potom sme skusi dat aj cajik a od vtwdy je taka nespokojna ako by som to mohla vratit do starich kolaji