Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

prsky
22. apr 2010

jej, dik za stanovisko 🙂

inak mam trochu "problem"..Lala len co pocucka, par minut sa pohrame a uz zasa pyta didu - je teraz trochu prechladnuta, ale nesuvisi to iba s tym, lebo takto sa chova uz dlhsie..v podstate by chcela byt cely den na prse. otazka je, ci jej mam to prso zakazdym dat, alebo si urcit nejaky "limit"? vonku ju pytat nenapadne, iba ked je uz smadna alebo hladna

carodejnica
22. apr 2010

k téme ako dojčiť v noci z oboch prsníkov - http://www.kojeni.net/vleze.php
praktizujem polohu č. 1 a č.4 😉

janula17
22. apr 2010

annag, super, dakujeme za to vyjadrenie, urcite si z toho pre nas vytiahnem to prave....

Este som chcela k tomu spaniu v posteli s rodicmi. Dominik odmalicka spi vo svojej postielke u nas v izbe, ja si raz neviem predstavit mat ho medzi nami v posteli, ved by sme ho zavalili 😕 Nikdy s nami nespal, a teraz ked si ho dam niekedy rano k sebe pod paplon tak je cely nervozny a ani tam byt nechce, tak neviem ci som si ho tak naucila alebo je to nase dietko ine ako ostatne 🙂 V noci sa zobudi na papanie zhruba 2x, nakojim posediacky, lebo poleziacky nevieme, ulozim znova do postielky a spi sa dalej. Az teraz ked vas citam tak vidim ze mam tusim celkom stastie, ze je v noci taky dobrucky... 🙂

ivv
22. apr 2010

prsky manducu mame, ale nejako tam neviem malu vpratat bez toho aby neplakala.. ja som ju nasiroko nebalila, cize nevie nozky dat tak rozkrocmo, cize najskor musim trenovat bez manducy a snad sa jej tam bude pacit neskor 🙂

prsky
22. apr 2010

ivv...mozes dat rovno do manducy a trochu sa s nou pohojdavat...aj Lala nebola zo zaciatku moc spokojna - dva vecery som ju tam vlozila, trochu s nou behala a treti vecer mi v nej uz chrnela 😉

carodejnica
22. apr 2010

Janulka, Dominik je ešte maličký.... ani ja som nevedela kojiť po ležiačky a aj moja mala spinkávala sama do cca 4-5 mesiacov... 😉 Zhruba od pol roka som začala dojčiť po ležiačky, lebo už bola ťažká a bolo mi to pohodlnejšie a niekedy zhruba aj v tej dobe sa začala budievať v noci častejšie a tak som si ju nasáčkovala k sebe... 🙂

olifcek
22. apr 2010

dobry vecer, prosim vas, mozem pit kozie mlieko? radila mi to jedna mamicka vcera, ked sme boli s mojou malou sefkou na sono noziciek...jasne, ze mi to zacala radit, ked pocula, ze ma malicka 4 mesiace...kedze by mala len 2,5, kebyze s aneponahla, tak je na 4 malicka...ma to ozaj vplyv? dakujem

uankab
22. apr 2010

katka, vdaka za vyjadrenia... my ten lepok uz tiez nestihneme, aj ked... ako to je v pripade alergii a ekzemov? aj vtedy plati to rozmedzie 4-7 mesiaca alebo je to posunute na neskor? nasa magdalenka reaguje skoro na vsetko, tak uprimne sa bojim jej zavadzat lepok, kravske mlieko, a pod...

monik3
22. apr 2010

annag, dakujem ti velmi pekne za odpoved. To s tym cumlikom som si vobec neuvedomila, ze neprirodzene predlzujem intervaly medzi dojceniami. Dcerka si zvykla velmi na cumlik, este v porodnici mi povedali, ze jej mam dat cumlik, pretoze sa dozadovala kojenia kazdu hodinu, podla ich rad som ju nemala kojit skor nez po 2 hodinach. Vlastne az teraz som sa dozvedela, ze ju mozem kojit aj kazdu hodinu, ak ma zaujem a nie dodrziavat 2 - 3 hodinove intervaly.

Dnes vecer to bolo o dost lepsie, poobede som ju castejsie kojila a zrejme nebola potom vecer tak hladna.

Co sa tyka spanku, cez den spi zvycajne velmi malo, takze niekedy moze byt aj ta unava pricinou.

annag
22. apr 2010

monik3 - a to sú v BFHI nemocniciach cumle zakázané 😔

dojčenie každú hodinu v pôrodnici ak sa bábo tak často hlási je perfektné, je to zank toho, že bábo veľa mliečka prijíma, je aktívne, laktácia sa rozbieha .... mali ste aj slinejšiu žltačku, mala si vtedy prsia naliate alebo si všetko celkom fajn zvládla?

ajkaag
22. apr 2010

annag, ja som prisla v Galante na novorodenecke (par hodin po porode, ked este bol malinky tam) a malinky uz cumel v puse, musela som poziadat, aby mu ho uz nedavali, dobre, nie?
a dakujem, ze si zverejnila tu diskusiu, hned ma clovek iny pohlad na vec, ale hlavne ze bude vacsina lekarov svorne tlacit mamicky k zavadzaniu prikrmov od piateho mesiaca, "lebo po novom sa to ma tak..." 😨

annag
22. apr 2010

uankab

dôležité je zavádzať potenciálne alergény paralelne s dojčením a dojčiť pri ich zavádzaní čo najdlhšie. Práve to je podstata tých "noviniek " v oblasti výživy. Zavádzať všetko, v malých dávkach, postupne a najmä popri dojčení .

ak zle na všetko reaguje, volila by som skorú konzultáciu na alergológii, aby ste zvolili správnu stratégiu, urobili testy atď. ale v zásade sa ani alergickým deťom neodporúča odkladanie príkrmov na príliš neskoré obdobie, dôležité je ozaj to dojčenie popri príkrmoch. Samozrejme, ak zle reaguje, treba dané jedlo vynechať, no bábo potrebuje papať pestrú stravu ...

inak, aj ja som si pri synovi myslela, že na všetko zle reaguje., Nakoniec som zistila, že zle reaguje len na olej .- akýkoľvek rastlinný olej.

annag
22. apr 2010

ajkaag , ako vidíš, podpora dojčenia je realite na míle vzdialená . Keď sa hovorí, že sa všade dojčenie propaguje, tak to vôbec nie je pravda, podkopávajú sa mu nohy už od pôrodnice .... 😔

annag
22. apr 2010

olifcek

prospievanie predčasne narodených detí, ich rast, váha , motorický vývoj ... sa musí posudzovať individuálne, na to je lekár, ktorý to má hodnotiť, každé bábo je iné a má svoje tempo, ktoré ovplyvnil ťažký, predčasný príchod na svet ....

kozie mlieko piť môžeš - tak ako hocičo iné, vypi, sleduj reakciu a ak žiadnu nenájdeš , tak ho pi (ak Ti chutí 😅 )

annag
22. apr 2010

janula17 , samozrejme, je to OK, bábo sa nedá nútiť, treba rešpektovať jeho potreby, jedno sa túli viac, iné menej, jedno spí s rodičmi ešte ako školák, iné nikdy .... každý z nás je iný, ako včera písala tuším katka78, že s rodičmi nespávala .... no a čo 😅

annag
22. apr 2010

prsky , len či ten limit vydržíš - teda ten rev 😀

- nejakú príčinu bude mať, zrejme nudu , hoci sa sňou hráš, nie si ideálny spoluhráč, si príliš stará 😅 . Vidím to i na našej malej, ak sa hrá so staršími, neviem, že ju mám, ak sme samé, cucká každú chvíľu, musí byť čímsi zaujatá, aby na mne nevisela ... je na Teba naviazaná, je to OK.

využi jar, leto, deťom je vonku najlepšie ....

annag
22. apr 2010

leelo, samozrejme, chráni. Večer UM zameň za príkrm, hoci i kašu, nech už máš pokoj od cievky 😅

strapco13
22. apr 2010

nas drobcek tiez spinka sam v postielke, vedla nasej...v noci chodim kojit do inej izby /aby sme mm nerusili, maly obcas placka, ked si nevie odgrgnut hned/, ale po kojeni ihned spinka..jedine rano /pre mna este noc/..o 6 😅 ..uz nevie hned zaspinkat, tak to uz ide k nam do postele, prituli sa a po polhodke este zaspi tak na hodku, hodku a pol....zaujimave..ja som tiez liezla rodicom do postele az nadranom..zeby geny 😀

annag
22. apr 2010

ivv

super, ukážková mamina je z Teba, paráda 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

- prečo by si nemala dlhodobo dojčiť, nemá sa čo pokaziť, dojčíš na požiadanie, je to ok, po polroku sa odjčí mamičkám ľahšie, lebo sa menej stresujú tým či mliečko stačí alebo nie ... Ty môžeš dávať lekcie nám, nie my Tebe

už len k noseniu - veľa mamičiek začína deti nosiť neskoro, bábetká smelo môžeme nosiť od prvého dňa, najskôr je lepšia šatka, potom už hocičo, čo mamičke vyhovuje ... ale nedaj sa odradiť, dávaj si ho do nosiča keď má fajn náladu, keď je bábo naspaté, napapané ....

lenocka84
22. apr 2010

ahojky
chcem sa opytat ci mi tu niekto vie poradit osvedcenu radu ako podporit mliecko
dakujem

uankab
22. apr 2010

katka, my sa trapime s ekzemikom a momentalne drzim HA dietu (nejem nic spenicne, vajecne, mliecne, a kopec dalsich veci...),.. ked som skusala zaviest spat do mojej stravy spenicu, vajicko ci mlieko, prejavilo sa to okamzite ci uz grckanim alebo zhorsenim ekzemu.. od kedy sme zavadzali prikrmi, tak magdalenka reaguje na brokolicu, karfiol, kalerab, jablko, hrusku, mrkvu, ryzu... v podstate jeme iba tekvicu, kukuricu, cuketu, zemiak, dnes som jej prvy krat dala morcacie masko... reakcia je niekedy strasnym vysypom po celom tele (mrkva), grckanim (hruska, jablko), alebo vysypom na lickach a brade (to ostatne)... myslis ze mam jej davat tieto alergizujuce veci pravidelne, po troske, aby si na ne zvykala? mam sa zaoberat vobec jemnym vysypom? mne osobne uz z toho sibe 😖 .... dojcim stale kazde 2-3hod, ako si vypyta a papame toho malo, aj ked metoda hrania co si mi poradila funguje a je to lepsie😉

strapco13
22. apr 2010

ja som satku objavila neskor...skoda...je to super..nielen pre mna..ale hlavne pre drobca..vzdy sa tak rychlo ukludni, a tak zlato odtial kukuckuje--kym nezaspi

annag
22. apr 2010

jana17

jani, krásne dojčíš, všetko by bolo OK, až na ten klobúčik - bolo by fajn sa ho vzdať, lebo sa zle infekcia bude liečiť , rovnako i cumeľ ... skús ten Canesten, ak by si necítila výraznú úľavu do cca nedele, ozvi sa

annag
22. apr 2010

uankab
toto by som riešila fakt s lekárom, minimálne pediatrom, ale lepšie už s alergológom

annag
22. apr 2010

strpco, fľaša už dnes nebola ?

leelo
22. apr 2010

katka, a mozem kasu zaviest, ked este len tot zaciname so zeleninkou? asi najprv ajtak bezlepkovu, ze?!

annag
22. apr 2010

lenocka84

bábo má iba 3 dni, mliečko máš , je ho málo, tak to má byť , zajtra, o pár dní ho bude veľa, žiadne bylinky, leiky... Ti netreba

dôležité je často dojčiť - ako sa bábo bude budiť, striedať prsníky a sledovať, kedy bábo pije, kedy nie , a čo najleošia poloha - prisatie - židne cumle, klobúčiky, kuk sem:

http://dojcenie.wordpress.com/2010/04/20/neviem...

annag
22. apr 2010

daj bezlepkovú a k zeleninke prisyp trošku lepku, napr. ovsené vločky či čosi podobné - v maličkom množsvte , aby lepku nebolo naraz veľa

strapco13
22. apr 2010

anag...bola 😉 ..este tyzden..vcera som bola nasou dedinou donutena kojit z toho bolaveho...nesla elektrina, tak som nemala ako ohriat, a maly mi spokojne bez vymyslania zas trosku rozcucol ragadu
ale mam pocit, ze mykozu mam pod kontrolu /ale ta je na dlhodobu liecbu viemú..uz si medzi kojeniami necitim bradavky...predtym vzdy trpli

lenocka84
22. apr 2010

annag len ja ho nekojim, zatial lebo je na jis-ke, len odsavam
na krmenie mu nosim do 50ml, je to dost??