Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

prsky
31. máj 2010

@ajkaag nasa tiez kaka na to, ze vypije kopec MM dost tuho, ale pomahaju probiotika (ktore uzivam ja) a jej davam susene slivky (ale tie ona uz pohryzie 😉 ). ale inak ako strapco pise, je to o zvyku

strapco13
31. máj 2010

@leelo --ja som sa tiez bala a musela som aj teplomer pouzit /nemam doma rurku, lebo sme nepotrebovali/..a ked nahodou vystihnem, ked keka ako je rozbaleny, az mi je luto ako musi ritku otvorit ☹ ...ale uz je lepsie..po sladkom zemiaku a cukine..co vlastne su obe tekvice,,tak sa to zlepsilo

strapco13
31. máj 2010

ja drobcovi probiotikum nemozem dat..po biogai ho zapieklo ☹ ...ale ja pijem acidka, papam vlocky..neviem, ci to drobcovi zabera, ale mne ano 😅 😀 😀

leelo
31. máj 2010

@strapco13 mne staci, ze mu nadvihnem nozky, ked je rozbaleny a uz to ide. len ta cervena tvar... 😅
to co vravis o sladkom zemiaku a cukine je zaujimave, lebo my to papame od zaciatku a s obmenami vpodstate kazdy den. toto su jeho oblubene pochutky.
ma to teda vplyv na stolicu? ja som myslela, ze skor tie ovsene vlocky, co mu davam

strapco13
31. máj 2010

@leelo --ja som mu ovsene vlocky este nedala..tak u nas neviem, ci funguju 😅 ...ale dnes mu dam jacmenne krupy..uvarene su fajne makkucke, tak snad mu sadnu

prsky
31. máj 2010

@strapco13 ja lale tiez nedavam (biogaia sa nam skazila v chladnicke - vecne som na nu zabudla 😀 ) ale pomaha jej, ked si dam ja

a inak poloha v klbocku pomaha pri kakani - Lala kaka do cinskeho nocnika opreta o mna v klbku od malilinka a hadam aj preto nemala nejaky extra problem s tym, ze stolica zhustla 😉

prsky
31. máj 2010

ozaj...mam kutik uz 4 dni a nechce sa zahojit (neviete, co mi chyba? zelezo?) a vsimla som si, ze Lala ma z vnutornej strany spodnej pery take cervene ciarky akoby si ju pohryzla - myslim si ale, ze to nie je z pokusania, lebo sa jej to rozsiruje - moze to suvisiet?

olifcek
31. máj 2010

@prsky chyba Ti zrejme vitamin B

prsky
31. máj 2010

@olifcek no len uzivam probiotika a to je same B, takze je mi to divne

olifcek
31. máj 2010

@prsky aha...nevedela som, ze probio su B...mne inak zabera zubna pasta elmex 😅

ajkaag
31. máj 2010

@leelo @strapco13 ked on mi malinky tooolko dnes place a tiez nie je z tych co by plakal z nudy, skor je pravda ze po skonceni 2 mesiaca a kolik neplakal okrem tych spankovych revov obcas ked spracovaval zazitky a ockovania ani raz a teraz tlaci a place a pozera na mna ze mama pomoz mi... ja verim ze si zvykneme a je to teraz prenho nove, ale ked najradsej by som kakala zanho 😅

prsky
31. máj 2010

@olifcek tou si umyvam zubale...mam to natret aj na ten kutik nech to vysusi? nestipe to? 😅

prsky
31. máj 2010

@strapco13 dik...tak to natrem fungicidinom 😀 a nemoze to mat suvis s tou lalinou cervenou perou? zeby ma aj ona candidu v ustach?

olifcek
31. máj 2010

@prsky nestiiipe, len to blbo ide dolu 😀

leelo
31. máj 2010

@ajkaag to s tym neplakanim bol taky zart, lebo ani strapco ako dieta neplakala a hen - je z nej lekarka! 😀
mozno sa u tvojho malinkeho akurat skombinoval zly den (ak mate super pocasie ako my, tak sa nedivim) a zvykanie si na inu kaku. chce to cas a dlhsie pozorovanie. skus zatial podavat probiotika tak ako radi prsky - cez seba

strapco13
31. máj 2010

@prsky bozkavas ju?..tak to ma ☹

prsky
31. máj 2010

@strapco13 to je otazka...jasne, ze ju bozkavam 😀 aj lyzicku olizem aj ked sa to nema 😅 no len ona to nema v kutikoch..skusim ju preliecit sodou bikarbonou...no co uz, davno nebolo "veselo"

strapco13
31. máj 2010

@prsky to bola basnicka otazka..odpoved bola jasna 😉
ja tiez oblizujem lyzicku 😅 ..aj tak mi maly strka svoje prsty do ust /strasna sranda natahovat mi peru 😀 /..tak je to jedno

prsky
31. máj 2010

@strapco13 sak ja viem, preto som dala vyrehotaneho smajla 😉 no a ze jasna odpoved...minule bolo v mama to vie najlepsie, ze by sme deti ani bozkavat nemali (to mi hovorila poburena kamoska - ze ci su kompletni a co psychosocialny rozvoj? 😀 ) . aj tak sa dostane do styku s mojimi slinami, sak zijeme v tesnej blizkosti a neda sa davat na vsetko pozor (nehovoriac o tom, ze u nas je vdaka nasim zvieratkam kopec bakterii a co ja viem coho a zijeme s nimi zvycajne v symbioze 😀 )

strapco13
31. máj 2010

tp je co za hovadinu, ze nebozkavat deti?!!!! 😠 😠 😠 😠
vsak by som bez toho umrela a moj maly tulko, to vyzaduje..ked ma bozkavaciu chvilu tak otvori pusinku a kuka na mna s rozziarenymi ockami a caka na pusu..a po nej ziari este viac 😵 😵 😵

olifcek
31. máj 2010

joj, ja musim davat pozor na malu, aby nechytila helicobaktera...i ked uz ma telo nesvrbi, asi pojdem znova na krv, nech kuknu, ci su hodnoty stale zvysene, podla mna nebudu x;o)))

ajkaag
31. máj 2010

@leelo jaaaaaaaaaaj blondiiinka jasneee 😉

prsky
31. máj 2010

strapco...sak preto, aby sme ich nenakazili 😒 ja si tiez neviem predstavit, ze by som Lalu nepusinkovala

strapco13
31. máj 2010

@prsky ..lenze to je aj po medicinskej stranke hovadina..nehovoriac o psychickom vyvoji dietatka
matka ma v sebe samozrejme bakterie /kazda/..a tie su bud dobre alebo zle...bozkavanim /ale ja dychanim..takze ani nedychat na dieta 😀/ sa tieto bacilky na dieta prenesu..tie dobre pomahaju dietatku zvysovat imunitu..a voci tym zlym ma dietatko protilatky..ci uz z maternice od matky alebo z MM..cize sa dietatku sa nic nestane a este si buduje svoju vlastnu imunitu
pokial je matka akutne chora..to je ine..tam si musi davat pozor..vyhoda kojenia..skor ako je matka infekcna, tak uz produkuje protilatky a tie su v MM este pred prepuknutim ochorenia u matky, cize je dietatko uz v tom case chranene...cize kojit 😉

vejula
31. máj 2010

ahojte kočky 🙂
Ako sa mate??? JA už prso zahojene (klop klop)... maličky si vedla v izbe brble jak velky chlap 😀 😀

@olifcek kukala som videjka malej olivie, je straaašne rozkošna mala slečna 🙂

vejula
31. máj 2010

ozaj som sa chcela spytať či je OK že prvý mesiac priberal viac ako teraz druhy. LEbo ta tabulka čo ma annag na stranke hovori že v 2 mesiaci by mal priberať viac. On prvy mesiac priberal 300g/mesiac a teraz len 220g/mesiac. Myslite že je to OK či si mam robiť starosti?

olifcek
31. máj 2010

@vejula jeeeej, dakujem krasne...ked si pozriem video z vianoc a tie dnesne....vyrastla, malicka moja 😵 😵

a super, gratulujem x;o) sikovni ste obaja

olifcek
31. máj 2010

@vejula tyzden, nie mesiac, ze? pribera stale krasne

vejula
31. máj 2010

@olifcek jasne olivček týžden 😀 😀 😀 už som pomatená 🙂