Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

susalina
15. dec 2011

@pami27 Ahoj na to ti poviem toľko môžeš kojiť z oboch prsníkov ale sprav to tak že z toho väčšieho prsníka si odstriekaj do sterilnej nádobky a odlož do chladničky na jeden deň prípadne v nudzi vytiahneš z mrazaku max po 3mesiacoch ak nebudeš mať dostatok mliečka .Z menšieho daj piť a potom z väčšieho a znova z menšieho na striedačku a vždy po kojení z menšieho vystriekaj všetok zbytok mliečka a je to dosť pracné každú hrčku čo budeš cítiť rozmasíruj a vystriekaj a skôs sa povenovať menšiemu viac z neho dávaj ale striedaj uvidíš upraví sa ti to ,ale aj keby nie nevadí po kojení sa ti môže stať že budeš mať jeden väčší a druhý menší aj ja tak mám ale je to dané fyzicky takže pri kojení sa to zvýrazni no da sa všetko len treba zamakať pokiaľ ti môžem aj ináč pomôcť pýtaj sa 🙂

bancanka
15. dec 2011

ahojte prosim vas poradte mi zacinam sa bat!!! mala ma 9,5 mesiaca a stale ju kojim ale zacinam mat pocit ako keby sa mi prestalo tvorit tolko mlieko ako predtym, jeden prsnik mam naplneny a druhy ako keby tam nic nebolo, a az teraz som si uvedomila, ze malu vzdy najprv prikladam k tomu co je naplneny a z druheho si uz len cucne a krmim ju rano potom poobede pred spanim a ked sa zobudi, potom vecer pred spinkanim a v noci 2 krat, neviem si predstavit, ze by som stratila mlieko pretoze mala sa v noci stale budi a myslim, ze to nie je len o papani ale aj, ze chce byt pri mne na prsniku a tak isto poobede velakrat zaspinka tak ze taha mliecko a zaspi, neustale pijem vela vody a v noci po kazdom krmeni sa napijem asi 6 dcl, dnes som si dala doma vyrobeny jogurt , ze co ak mi chyba mliecny vyrobok... no skusam vsetko, myslite, ze ked ju budem castejsie prikladat a aj na obed ked je hladna jej ponuknem najprv prsnik a potom tuhu stravu tak mi roztaha prsnik a bude to zas lepsie? dakujem vam dopredu za vsetky rady

strapco13
16. dec 2011

@bancanka treba ju prikladat teraz castejsie na ten "slabsi" ak je ochotna z neho sat hned, tak kazde dojcenie zacni slabsim prsnikom a dokonci silnejsim a po dojceni si skus este /aj naprazdno/ odsavat ten slabsi..nech telo ma signal, ze treba viac mliecka v nom
pokial nechce slabsi hned..tak zacni dojcenie na silnejsom a akonahle citis, e sa spustilo mliecko tak prehod na slabsi a dojci z neho

pami27
17. dec 2011

Ahojte, potrebujem radu. Koľko má vypiť denne 8 mes. dojčené dieťa iných tekutín okrem materského mlieka?

prsky
17. dec 2011

@pami27 nemusi ziadne ine tekutiny okrem MM a tekutin obsiahnutych v prikrmoch

bancanka
17. dec 2011

pami27 moja mala ma 9 mesiacov a od osmeho som jej zacala davat do flasky prevarenu vodu a aj svatojansky cajik z lekarne, pije rano ked papa chlebik, po obede, a v priebehu dna ale rano jej uvarim za 2 dcl salku a to ma na cely den, do obeda deci a potom do vecera dalsie deci a ohrievam ho cely den na radiatore aby bol vzdy taky vlazny, zdalo sa mi ze kojenie je malo tekutin pre nu pretoze ked ma tuhsi obed tak ju smadi, aj ked prideme z doobednajsej prechadzky tak jej trosku dam, nie vela aby potom papala obed,

bancanka
17. dec 2011

strapco13 vdaka za odpoved, z toho prazdnejsieho si odsavam odsavackou a davam jej z neho ako z prveho ale cez den nechce stale sa odtahuje, tak potom si radsej odsajem, je tam mlieko len sa mi tak nenaplna prsnik ako ten druhy dufam ze sa to roztaha, len ktovie ako to dlho trva, no a vecer po kupani jej dam tiez z toho prazdnejsieho tak taha ako keby som druhy nemala ale skoda ze je to len vecer tak , a ten druhy som mala uz dnes vecer na prsknutie lebo dnes akosi nemala chut ani na ten plny alebo, ze by to bolo tym, ze som jej ponukala najprv prazdnejsi a ked som jej dala plnsi tak nechcela lebo si myslela, ze ani tam nic nebude. no uz neviem len sa modlim aby sa to zlepsilo chcem este stale kojit.

prsky
17. dec 2011

@pami27 http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/12/pitny-... - citujem - Ako zavádzať tekutiny a čo dávať deťom piť

Materské mlieko obsahuje 87% vody, a preto bábätko , ktoré je dojčené na požiadanie viackrát za deň, zvyčajne napriek prikrmovaniu iné tekutiny vôbec nepotrebuje. Preto iné tekutiny ani nevyhľadáva a mamičku “trápi” a nepije nič, len mliečko z prsníka. 🙂 Potreba podávať okamžite dovŕšením 6. mesiaca i iné tekutiny je mýtus, ktorý vznikol v súvislosti s úpadkom dojčenia a preferovania umelej výživy. Nedojčené deti popri umelej výžive a na príkrmoch už vodu totiž potrebujú. Mali by za 24 hodín prijať cca 400-600ml tekutín ( okrem 200-700ml vody, ktorá je skrytá v umelom mlieku či príkrmoch).

Kedy má teda dojčené bábo piť aj niečo iné? Zvyčajne začne samé pohárik s vodou vyhľadávať v závere prvého roka, kedy už sú príkrmy hutnejšie a obsahujú menej vody. Je to čas, kedy je bábätko samé schopné i ochotné piť z pohárika. Predčasné závádzanie tekutín vedie k zníženiu frekvencie dojčení a tým i poklesu produkcie mliečka. Preto je vhodné prikrmovať a dojčiť od smädu kedykoľvek si bábätko povie, hoci len na pár hltov.

a k cajom z toho isteho zdroja ( @bancanka - v svatojanskom caji su kamilky - alergen a ostatne bylinky, co obsahuje, sa pouzivaju skor pri problemoch s travenim ako su naduvanie ci krce a nutkanie na zvracanie a podporuju chut do jedla - nic proti bylinkam, ale mam pred nimi respekt, hlavne pri kazdodennom podavani malym detom)

Sú čaje vhodné? Čaje sa dojčatám a batoľatám neodporúča podávať vôbec. Čaje sú drogy, ktoré majú na ľudský organizmus rôzne účinky, väčšinou sa ani nevie, na základe akých mechanizmov fungujú. Organizmus malého človiečika je oveľa zraniteľnejší, pôsobenie jednotlivých zložiek môže byť úplne iné, výraznejšie než u dospelých. Čaj obsahuje taníny a iné zložky, ktoré na seba viažu minerály, vrátane železa, ich dostupnosť sa tým pre dieťa znižuje . Patria sem i bylinkové čaje , i známy harmančekový. Ako sme si už spomínali v článkoch o príkrmoch, práve po zavedení príkrmov, v období rýchleho rastu, potrebujeme bábätkám dodávať čo najviac železa. Okrem toho, aby čaj deťom chutil, mamičky čaje zvyknú sladiť. Pridávaním cukru zvyšujeme kazivosť zúbkov. Bábätko je menej hladné, môže horšie papať, vyhľadávať sladké jedlá a potraviny, odmietať zdravé jedlá, čo vedie k prehĺbeniu anémie. Sladené nápoje vyvolávajú smäd, dieťa ich pije čoraz viac.

strapco13
17. dec 2011

@bancanka kedze pises ze davas aj ine tekutiny..teraz to obmedz /nie uplne/ a ponukaj ten "slabsi" prsnik..nech sa napije z neho

alex1983
18. dec 2011

@prsky ahoj, mozem poprosit o radu? moja mala ma 14.mesiaco, je kojena a slaba jedacka prikrmov. Jej by uplne stacilo moje mliecko a bola by stastna 😀 Lenze cez den by sa kojila aj 20x a o noci uz ani nehovorim. Lenze ja uz mam take citlive bradavky ze kolkokrat mi to uz je neprijemne ked mi saje prska... Ked jej nechcem dat vtedy ako ona chce a poviem ze dam potom neskor tak zacne histericky plakat. Ako dalej, ako to mam vyriesit? 😝

prsky
19. dec 2011

@alex1983 ahoj, je to tazke, dieta si vzdy svoje bude vyzadovat a ked odmietnes, tak prejavi svoj hnev a frustraciu placom (aj ked niekedy je to uz potom len take pro forma). v takto malom veku je to este o to tazsie, ze dietatko sa este tazko vyrovnava s tym, ze dostane, ale "potom" - to potom je pren velka neznama. lepsie je povedat, ze das, ale ked sa pohrate, vratite z prechadzky, napapate a pod - proste nieco pre nu uchopitelne, nieco, co sa opakuje a co dobre pozna. neznamena to sice, ze plakat nebude, ale lahsie sa s tym casovym udajom zmieri. moja starsia didofilka sice necucala az tak casto ako tvoja, ale k tomu, aby som situaciu zacala riesit ma dokopalo az tehotenstvo a citlive bradavky v nom - to mala takmer 2 roky. presla som vtedy z dojcenia na poziadanie na dojcenie podla hodin a noci som neriesila, lebo by som nevedela byt konsekventna v (polo)spanku (kedze dojcim tak, ze o tom ani neviem zvycajne). takze som si povedala, ze cez den dam rano, po obede, pred obednym spankom, po nom a pred spanim vecer a takto som to mimo "terminov" aj dcere povedala (vypytala si napr. na desiatu, tak som jej povedala, ze ked sa napapame na obed, tak dostane didu). prve dva tyzdne boli neskutocne place, potom sa to zacalo miernit a o mesiac uz len pytala, ked som jej povedala, ze dam vtedy a vtedy, tak sa otocila a isla si po svojom uz bez placu. ono takato zmena velmi dlho trva dietatku, kym sa zmieri. ked sa dojcenia upravia, mozes potom rezim uvolnit a davat viac-menej zas na poziadanie, dietatko do 2 rokov si to zasluzi, ale zas nesmies trpiet ty ani vasa rodina..proste treba si najst svoju cestu, kompromis.
odporucila by som ti zo 2 dni sledovat a zapisovat si cez den intervaly dojcenia - ze kedy, ako dlho, ci pije, alebo len dudka - a podla vysledkov si urcit, ktore dojcenia chces vypustit. potom sa treba "hecnut", vnutorne presvedcit a ked uz s tym zacnes, tak to dotiahnut do konca, lebo ak prestanes, tak to dietatko len pomyli. noci by sa mali do 3 mesiacov po zavedeni takehoto rezimu upravit tiez (nehovorim, ze sa v noci nebude dojcit, ale pravdepodobne sa tiez znizi frekvencia). jaj a ked do toho pojdes, tak sa snaz, aby na to jedno dojcenie prijala co najviac mliecka, lebo je mozne, ze si zvykla podla potreby si cucnut, nikdy sa vsak poriadne nenajest a tak pyta casto.

beton
19. dec 2011

@bancanka pises, ze malu po prikrme smadi, tak jej das nieco napit. daj jej svoje mliecko, najma z toho prsnika, ktory je slabsi. prikrmy nenahradzaju dojcenie, ale doplnaju dojcenie. ked das prikrm, dojcenie namiesto toho nevynechaj. a ked davas tekutiny, tak nie z flasky, ale z poharika. aj to moze byt dovod, preco sa ti tvori menej mlieka, resp. preco sa ti odtahuje. z flasky tecie, nemusi sa namahat a potom jej je uz prsnik nepohodlny sposob ziskania tekutiny. preto flasku odloz a namiesto toho cim viac dojci. urcite to opat pojde.

janulkan
20. dec 2011

dnes mi na poradni sestricka povedala, ze nie je dobre ked sa miesa natravene mliecko s novym - cize dieta nema byt dlho na prsniku. Je to pravda? lebo maly ked ho pobolieva brusko, tak ho podvecer nechavam aj hodinku na prsniku, kedze mu nechcem dat cumlik, je tak kludnejsi ale zase nataha si mliecka dost a obcas potom aj viac grcka, neviem teda ci ho nedavat na prsnik - resp po 20 min mu ho uz nedat , alebo ho mam nechat nech si cucka kolko chce (aj hodinu)? bezne kojenie je u nas max 20 min, v noci sa napapa za cca 12 min 🙂

beton
20. dec 2011

@janulkan dobre robis, ked ho nechavas na prsniku, ked ho boli brusko. tym, ze si nataha dalsie mliecko, tak sa mu to v crievkach trosku poposuva a bolest skor ustupi ako keby si na neho pozerala, ako v krcoch krici... dieta nie je na prsniku len kvoli jedlu, ale aj kvoli fyzickej a psychickej pohode. dojcenie ma navyse analgeticky ucinok, takze lepsi sposob ako mu od bolesti bruska ulavit si nemohla vybrat 🙂

sny
20. dec 2011

Ahojte maminky,chcela by som vás poprosiť o radu.Dcérka sa narodila 21.11.čiže zajtra bude mať mesiac.Jej pôrodná hmotnosť bola 3300g,50cm.Hneď od začiatku bola dojčená,po prepustení z pôrodnici vážila 3150g.Presne po týždni po prevážení u doktorky to bolo len 3100g.stále bola plne kojená,papá iba z jedného prsníka.Potom na ďalší týždeň na prevážení pribrala 100g,ďalší týždeň 110g a dnes sme boli opäť po týždni a pribrala iba 10g!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😖 Som si myslela,že majú pokazenú váhu.... 🙄 ČIže po mesiaci váži iba 2290g!!!Malú dojčím každé dve-tri hodky,na požiadanie aj častejšie,v noci vydrží tých 4-5hodín.Je spokojná,pekne hltá asi 4-5min,potom chvíľu cucká a neskôr ťahá asi zadné mliečko.Je to moje druhé dieťa,pri prvom bola u mňa laktačná poradkyňa,takže techniku ovládam pomerne dobre,malá je dobre prisatá.Po papaní niekedy vygrcne trochu mliečka a štikúta.Na večer chce papať častejšie,niekedy kojím od 19:30-01:30 ☹ Ale potom spinká,zas sa naje a prespí aj doobeda.Kaká po každom kojení,niekedy žlté s hrudkami,inokedy zelené-Na to doktorka vravela,že mám slabé mlieko a nevstrebe sa 😒 Takže nám nakázala dokrmovať aspoň 2x denne,nech ju vraj netrápim.Mlieka mám dosť,užívam aj Costi na mlieko,aj si viem pekne odsať,i keď nie veľa,za 5min asi 30-40ml.Stačí to???A čo si myslíte,prečo mi malá nepriberá?Ďakujem pekne za každú radu 😉
P.s:Malá je aj podľa doktorky dosť silná,krásne drží hlavičku,ale je moc chudučká.

prsky
20. dec 2011

@sny slabe mlieko neexistuje, ak by sa aj nevstrebavalo, tak by to potom nebol tvoj problem, ale bol by problem u babatka s traviacim systemom. zvladat techniku dojcenia je jedna vec, druha vec je vediet rozpoznat, co babo na prsniku robi = ci pije aktivne, ak ano, ako dlho resp. ci prijme dost mliecka, t.j. treba vediet, ci naozaj pije, nie ci "asi taha zadne mliecko" 😉 . male babatko ma narok chvilu aktivne pit, potom dudkat, potom zas pit, pospat si, pit. to, ci prijima dost mliecka zistis podla toho, ci je vzhladom k svojej povahe spokojna, ci ma dost pocikanych plienok (kakanie moze byt aj do zelena, na farbu stolice vplyva viacero faktorov - moj syn mal zelenu stolicu velmi dlho a to kvoli mojej silnej nadprodukcii, kedze dojcim tandemovo). nizke hmotnostne prirastky svedcia o tom, ze mala asi efektivne nepije a preto by som ti odporucila stretnut sa znovu s laktacnou poradkynou. ono aj ostrielana mamina potrebuje poradit, kazde dieta je ine (viem, o com hovorim, tiez som baby po porode maleho otravovala 😉 uz len pre ten pocit, ze naozaj robim vsetko spravne)

sny
21. dec 2011

@prsky Ahoj,ďakujem veľmi pekne za radu 😉 No ja viem,kedy pije aktívne,je to asi prvých 4minúty,potom iba dudká,potom spí a potom zase ťahá a keď ide to zadné mlieko,tak to neak tak cítim...Po papkaní je spokojná,nie vždy si odgrgne,niekedy trochu vygrcká a štikúta,potom spinká.Keď píta častejšie,tak jej hneď dám,keď začne byť nekľudná.Pocikaná je stále,i keď neviem presne ako veľmi,keďže často kaká,tak aj často prebalíme,a tam potom tá plienka nie je dosť ťažká,tak to jedno fakt neviem odpozorovať,ale ciká určite,lebo jej zvykne aj pretiecť pomedzi plienku a je celá mokrá na šatách 😕 No asi predsa len zvážim tú poradkyňu,stojí to za viac ako kupovať UM,čo ja fakt nechcem,len by malá mohla priberať aj viacej 🙂

janulkan
21. dec 2011

@beton no ved som si aj myslela, ze je to dobre a to ze ho prsnik ukludnuje uz viem davno, len ma zmiatla sestricka s tym natravenym a novym mlieckom a kedze maly dost grcka, tak som sa toho zlakla trosku aby som mu nejako neuskodila 🙂

wieruss
21. dec 2011

Ahojte 🙂 chcem sa opytat, vsade citam, ze sa ma kojit z oboch prsnikov na jedno kojenie, ale ked malemu staci vypit uplne jeden prsnik a druhy uz nechce, je to problem ? Prsniky striedam kazde kojenie, mliecka je podla mna dost, kojim ako pyta maly, pribera velmi dobre ... A este by ma zaujimal vas nazor na nejake napoje na podporu tvorby mliecka, lebo teraz bude mat maly 3 tyzdne a vtedy vraj zacne pytat viac, tak aby som mu stacila 🙂

kvetinka211
21. dec 2011

@wieruss ahoj, aj mojmu tak vacsinou stacilo a aj teraz pije pri jednom kojeni vacsinou len z jedneho .. tiez som bola dopletena, kedze v knizkach to pisali inak ... ale potom som to uz neriesila .. tiez priberame pekne 😉 ked prisli potom dni ze bolo treba mliecka viac, tak sme presli na rezim z dvoch, potom zasa prechodne chaoticke obdobia ked sme kojili z jedneho-dvoch-jedneho-dvoch a pod. ... stale ma vsetci strasili, ze si to mam pisat z ktoreho jedol .. no kaslala som na to, vzdy zistim, ktore je plnsie a pijeme, ak je este hladny dam aj druhe .. a ked sa obcas aj pomylime, nic sa takeho nestane 😉 ked mu staci z jedneho, mliecka mas a budes mat urcite dost, ale je dobre celkovo pit vela tekutin (cistu vodu), pomahaju aj cajiky na kojenie a detske caje (pre teba na pitie). A vela oddychu .. kebyze sa ti zda, ze je mliecka malo, zozen si nejaku pomoc, alebo nechaj domacnost par dni tak a vela oddychuj ... vzdy ked som isla v prvych mesiacoch na navstevu k rodicom a postarali sa mi na chvilu o babo, tak som mala zrazu strasne vela mliecka ...

wieruss
22. dec 2011

@kvetinka211 dakujem, dnes sme boli na poradni a malicky pribral za 10 dni 660g takze urcite mu staci papat tak ako sa mu paci 😵 velmi sa tesim, dufam, ze to bude tak aj pokracovat, nech pekne prospieva. A dakujem, budem sa snazit viac oddychovat , aby bolo aj mliecko v pohode 🙂

aivliska
23. dec 2011

Ahojte dievcata,idem si k vam po radu,mozno mi niektora z vas bude vediet poradit...nasa dcerka sa narodila cisarskym rezom 17.12 v 33tt takze isla hned do inkubatora,dnes je presne 6dni co som po porode hned ako som bola schopna vstat chodila som pravidelne kazde 3hodiny odsavat mliecko pre malu,ale je ho velmi malo(kazde 3hodiny cca 5-10ml),a vobec sa to nezlepsuje (denne vypijem 3flase lucky,beriem homeo ricinus,a aj gravimilk a samozrejme caje) stravovat sa zacnem az dnes lebo som konecne doma 🙂 nervozna nie som aj ked je to na psychiku pozerat na malicku takto spoza skla,no robi velke pokroky 😀 teraz ked som doma odsavam tiez,ale sestricky mi povedali ze to uz nema zmysle,ze ak sa mi doteraz prsniky nemaliali mliecko sa mi strati ☹ to ma dost demotivuje,mate niektora skusenost ze sa mliecko rozbehlo aj neskor??? Dakujem za vsetky odpovede

missy97231
23. dec 2011

Ahojte. Ja mam otazku ohladom alergenu - medu. Mala ma 3mesiace, je plne kojena, a ja "ficim" na medu,,, kazdy den, rano chlieb s medom, aj na obed, vecer... Malej to nejak vidotelne nerobi zle,,, len ma teraz napadlo, ci jej to nejak inac nemoze uskodit? Kedze je med silny alergen, a uzivany vo velkom mnozstve?? Dakujem voored.

prsky
23. dec 2011

@aivliska dojcia aj maminy adoptovane deticky, takze laktacia sa rozbehnut da... cize zmysel odsavat ma, ale pre udrzanie produkcie treba odsavat castejsie ako kazde tri hodky a aj 10ml je velky uspech! ak si udrzis aku-taku produkciua potom, najlepsie v sucinnosti s laktacnou poradkynou, nabehnete na dokrmovanie na prsniku pomocou cievky, pridas costi, tak by to malo ist, len to nebude take jednoduche ako ked mas babo od zaciatku pri sebe. velmi zalezi na tom, ako velmi chces dojcit a co si pre to ochotna spravit. mozu ti pomoct clanky:
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/odsava...
http://dojcenie.wordpress.com/2010/02/04/ako-pr...
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/odsava...

drzim palce

aivliska
23. dec 2011

@prsky dakujem za odpoved,idem si to nastudovat 🙂

prsky
23. dec 2011

@missy97231 ak sa jej nic doteraz nestalo a mas kvalitny med, tak sa moc obavat nemusis /hlavne ak v rodine nemate alergikov ani z jednej strany/. alergizujuce potraviny je aj tak najvhodnejsie davat za ucasti plneho dojcenia a ked sa s nim zoznami sprostredkovane cez tvoje mliecko, tak je to len fajn. inak med sa neodporuca aj kvoli zivot ohrozujucemu ochoreniu - botulizmu (aj ked to je velmi zriedkave).

pami27
24. dec 2011

Ahojte, znova by som potrebovala radu ohľadne kojenia. Od narodenia malého dojčím vo futbalovej polohe. Mám na postely epedá, na ktoré ho pri tom kladiem. Skúšala som aj iné polohy, ale nejako mi to nešlo. V poslednej dobe sa mi malý pri kojení dosť vrtí a vždy sa po chvíli prevráti na brucho a plazí sa preč aj keď viem, že nemôže byť napapaný. Alebo sa trepe nohami a zapiera sa mi pod pazuchou a postupne mu nohy spadnú z matraca a on spadne medzi mňa a matrac. Neviem, čo robím zle. Mám si ho k sebe viac pritisnúť? Mám skúsiť iné polohy? Ak áno, aké? Dnes som skúsila kojiť v leže, ale malý sa vôbec nenapil. Pripadám si nemožná.

bancanka
25. dec 2011

vdaka vam za rady drzim sa ich, zacina sa to zlepsovat... dufam, ze to bude dobre

simi251
25. dec 2011

@wieruss Ahoj. Aj ja kojim vacsinou vzdy len z jedneho prsnika. A tak som kojila aj mojho prveho synceka a nikdy s tym problem nebol. A citala som niekde, ze napriklad matovy caj znizuje tvorbu mlieka tak ho treba vnechat a zase fenyklovy zvysuje tvorbu a je dobry aj proti kolike. Ale urcite vela vela vody treba tak ako ti napisala kvetinka211. No a tiez sa uz tesim na obdobie troch tyzdnov 😝

nanip
25. dec 2011

@sny Ahoj - nechcem strasit, ale vylucili ste alergiu na mliecko? Ma to napadlo, ked si pisala, ze mala ma niekedy zelenu stolicu a stikuta. Nema nejake vyrazky, alebo suchsiu kozu? Bohuzial, my sme s nasou takto dopadli a priznaky boli presne take, ako pises ☹