Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

strapco13
9. jún 2010

@annag ,,divertikul /slepa vydutina/,alebo zuzenie pazeraka, dvanastornika alebo jeho nepriechodnost ..mozu mat rovnake priznaky ako reflux..odlisit..sono alebo rentgen s kontrastom..sono je lepsie pre babo

leelo
9. jún 2010

na to co annag robi a ako to robi netreba cloveka ale anjela! preto ma mrzia niektore prispevky tu publikovane...

btw pani doc.z damskeho magazinu na konferencii chybala. pritom prave jej by sa to taaak zislo 😎

olifcek
9. jún 2010

@leelo veru....toto nemoze robit kazdy..

prsky
9. jún 2010

@kubkovka manduca je ergonomicky nosic - moja dcerka nie je kocikova, ale nosena 😉
@olifcek @leelo pouzivam manducu stale - potime sa jak slony v kufri, ale to sa potime aj ked nie sme na sebe nalepene. castejsie ju vyberam, nech sa prevetra (to som robila aj ked mala minrok v lete, ked mala 7-8mesiacov) a ked je moc spotena, tak mam so sebou nahradne oblecko...ked si chce pospat, dam medzi jej tvaricku a moj hrudnik latkovu plienku, aby sala pot

ad chudnutie..pred tehu som mala 54kg, pribrala som 22kg a teraz mam 53kg - ale mam v plane zacat trochu cvicit, lebo som nejaka mlandrava (len pri mojej sebadiscipline to bude neviem kedy 😅 )

olifcek
9. jún 2010

@prsky len ked ja sa bojim,z eked ju vytiahnem, uz ju do nej nedostanem x;o)))

a mam problem....na novorodenecku sa zlosti, no bez nej je dost nizko a nevidi von, co ju tiez zacne zlostit x;o((( oliv sa rada nosi v naruci, cize isto i v manduce jej bude dobre, len neviem, ci sa jej pohodlne ,,sedi,,...v minule som si vsimla, ze jej remen manduci tlacil na rucku, preto v nej mrncala...vsimla som si to az ked sme sa vratili dom po kociar, aby som ho tlacila pred sebou...

bojim sa, ze ked sa bude moc potit, bude fakt visiet na prsniku...a ked ju vyberiem, neprechladne? vies, na prevetranie...

prsky
9. jún 2010

@olifcek ono je to o zvyku..bude coraz pohyblivejsia, takze rucicku si vytiahne...ja si myslim, ze Lale je pohodlne, lebo sa nepyta von, ale praveze dnu 😀 a ked sa chce Oliv nosit, tak sa holt bude musiet nosit podla tvojich pravidiel - cim skor ju to naucis, tym mensi problem neskor budes mat (samozrejme, s citom) 😉

v lete urcite neprechladne, lebo je take teplo, ze ani ofuknutie vetrikom im neuskodi (btw potia sa aj v kociku a aj tam fukne obcas - to by museli prechladnut aj v nom) - a zas, nie su z cukru - ja beriem taketo chorobky tak, ze aspon si vybuduje imunitu - neda sa zabranit vsetkemu

leelo
9. jún 2010

@olifcek ber to tak, ze by sa potila aj v kociku. smad je smad a musi si ho uhasit. a nech visi, vies kolko super latok sa jej kazdym glgom dostava? 😵
a neboj, ze prechladne - v teple, ked zaveje prijemny vanok, tak to rychlo schne a asi ju ajtak prezlecies. ved ju nevyberies z manducy do chladnicky 😉

prsky
9. jún 2010

@olifcek a dojcenie vonku - moja skusenost je taka, ze cim je starsia, tym menej sa dojci vonku, lebo je tam toooolko zaujimavych veci, ze zabuda

olifcek
9. jún 2010

@prsky jj, oliv je zaujata a kuka, dokonca i na pol hodku zaspinka, no paq chce papat a bude i hodku...som nesikovna,. neviem manducu tak dat, aby som ju spustila na prso, tak musim prso drzat 😅
neviem preco, ale 3x sa jej v manduce pacilo...2xpo 2 hodky, 3x az 5hodin...teraz, ked ju tam dam, mrnci a poplackava....

@leelo 😀 😀

olifcek
9. jún 2010

...dnes, neviem co sa stalo, ale vydrzala v kociari asi hodku a pol z dvoch x;o)))

mala len saticky, kde vrch je akoby tielko a spodok ma vsite bodynko...mala i plienku, tak tu mi nenapadlo pri odfoteni dat nabok x;oDDDD boli sme vonku od cca 17.00-19.00 a neprisla mi spotena...nie, kym sme sa nenosili v naruci... 😀

olifcek
9. jún 2010

po foteni uz musela na ruky, lebo moooc protestovala a ja sa bojim, aby si pruh nevypucila viac...

j

annag
9. jún 2010

@strapco13

jasné, len bábo pri takých ťažkých diagnózach zároveň ozaj vracia, nepriberá , neprospieva .....

annag
9. jún 2010

@olifcek

podľa výrazu v nej už hrali všetky čertíky a v koči sa už nudila 😅

prsky
9. jún 2010

olifcek, ja som nikdy v manduce nedojcila. inak mas chrbtovu cast zazipsovanu? lebo vo veku Oliv som Lalu nosila uz bez novorodeneckej vlozky a zazipsovanu (hlava jej nevytrcala) - ale ja som tu novorodenecku vlozku vseobecne moc nevyuzila - nosit som ju v manduce zacala az okolo 2/3 mesiaca (uz si to nepamatam)

olifcek
9. jún 2010

@annag myslis, ze nuda? Aj ked jej hracky vezmem...jaaaj, ved hrkalku na kociar maam, som jej ju kupila v den ockovania, len kym bola aj vanicka v kociari, nebolo to ono a ma ju natiahnutu v postielke. Zajtra premiestnim, jupi😀

olifcek
9. jún 2010

@prsky jj, zazipsovanu x;o) len v novorod.bola vyssie...oliv je mozno stale mensia na manducu...cca 58cm a 4200g...uz v posteli a napojena na Olivku, chi

prsky
9. jún 2010

@olifcek no..v kocari je nuda aj s hrackami...ved vonku sa deju veci 😀

olifcek
9. jún 2010

@prsky ved toto, hehe. Viem olivku dvihnut, ma to 5 pozicii, no este nesedi, takze ...

kubkovka
10. jún 2010

annag, dnes to bude ôsmy deň, čo dávam canesten, mysliš, že je to už dlho?

strapco13
10. jún 2010

@annag ..jasne pri tych tazsich diagnozach ako uplna nepriechodnost, ale pri stenozach /zuzeniach/ môze byt grckanie jediny priznak a babo moze inak prospievat, lebo cast pretecie do zaludka a dalej do creva
@kubkovka canesten sa ma minimalne 7 dni, ale vacsinou je lepsie 14 a mastit este 2 tyzdne po odozneni vsetkych priznakov, mykoza je svina 😠

zuzkat1
10. jún 2010

ahojte...som za plne kojenie bez vody a caju,ale u mojej to uz nejde,lebo teraz ked je tak teplo tak stale chce pit a potom strasne place,lebo ju boli brusko a vela vracia... prejeda sa... ja suhlasim ze mm obsahuje vela vody,ale aj my si obcas dame na smad mlieko a pritom lekari mlieko nepovazuju za dodatok k pitnemu rezimu, ked vypijem vela mlieka citim sa syta,ale stale ma smadi.... nechcem aby stale vracala, tak som zacala davat trosicku vody najma vonku, doma sa snazim ostat len pri kojeni... aj dr mi povedala ze uz teraz mozem davat obcas aj vodu, ze uz bude mat 5 mesiacov tak v pohode...

bubelko
10. jún 2010

@zuzkat1 > aj my uz davame caj - vodu mi nechcel a caj len jablkovy alebo broskynovy. pred tym ho nechcel, ale teraz ako bolo vonku tak velmi teplo, tak sa veru par krat poriadne napil.

zuzkat1
10. jún 2010

@bubelko ..no moja vcera veru pozerala ze co jej to davam,ale par lyziciek prehltla, tak to budem skusat dalej s tou vodou, bola by som rada keby ju prijala,lebo caj davat moc nechcem...mozno az neskor,po tom pol roku... a ako casto davas? uz asi aj prikrmy vsak? to my este nie.. tak neviem ako casto kojit a ako casto tu vodu? ako som vravela zatial doma len kojim,ale neviem ak neprestane s tym prejedanim sa tak asi aj doma dam vodu

bubelko
10. jún 2010

@zuzkat1 > hej, aj prikrmy davam a ten caj pije po nich. ale nevypije ho vela.aj kakanie sa mu zlepsilo odkedy pije. ale ci je to tym neviem. kojim rano, na obed, vecer, pred spanim a nad ranom. ale kazde dieta je indivindi, takze skus pockat, co ti este povedia ostatne mamicky. moj pediater mi uz pri lukasovi povedal, ze pokial nezacnem s prikrmami staci mm, ale potom uz aj vodu alebo caj. tak som aj zacala. a to iste mi povedala vcera na poradni, ked som sa pytala, ze ci potrebuje pit. povedala, ze urcite, lebo uz papa prikrmy a je skutocne velmi teplo.

prsky
10. jún 2010

@zuzkat1 no ale MM nie je kravske mlieko, ale inak rob ako myslis 😉
a po zavedeni prikrmov minimalne do roka dojci tak, ako si bude dcerka ziadat a ponukaj po kazdom jedle, potom mozes prejst na system nenukam, neodmietam. kazde dieta je ine..niektorym prikrmy chutia a mliecko potom neziadaju, niektore si potom dojcenie vynahradzaju v noci a niektore sa odstavia

vejula
10. jún 2010

čavte kočky, aj vaše mimča su take nervozne z toho tepla??? Moj Domčo je strašne plačlivy a len pri mne chce byť, a to ma len 2 mesiace. Aj pri tatovi plače ☹ To fakt asi to prišerne teplo. TEraz konečne zaspinkal, a to tak že som ho celeho vyzliekla dala na tu nepremokavu podložku a prikrila len plienočkou,. A občas ho tak otrem vlhkou plienočkou.

Inač viemže vravite že netreba davať vodičku ale ja som mu rano par lyžičiek prevarenej lucky dala, lebo mam pocit že je stale smadny a bruško už ma plne od mliečka ale stale je nervozny a čosi mu chyba, tak som to vyriešila tou luckou. Však snad nič zle z tej lucky sa mu stať nemože, či prečo radite že radšej žiadnu vodu???

zuzkat1
10. jún 2010

@prsky ved ja chcem dojcit aj dojcim, ale teraz v tomto teple sa vyslovene prejeda a potom vracia.. a trapi ju brusko... lebo ona si necucne ze smad ona sa vzdy normalne naje a potom velmi vela vracia.. pyta sa na prso aj kazdu pol hodinu
@vejula mne dr vravela ze lucku netreba prevarat

vejula
10. jún 2010

nie??? Lebo nam povedala detska že aby sme ju prevarili. Ale viacero dievčat mi tu pisalo že to netreba, to len naša je asi taka priliš opatrna. 😕
Inač Dominik je už hore, sme dlho nepospali 😒

prsky
10. jún 2010

@zuzkat1 ved ja som pochopila, to nebola kritika 😉

@vejula prevarat treba do konca sestonedelia, max do 3 mesiacov, potom sa nemusi (teda ako hovorime o dojcenskej vode) - tak aspon mne hovorila nasa pediatricka

@vejula voda zaplni brusko (rovnako ako MM), babo sa menej prisava, klesa produkcia mliecka...mam pokracovat? MM obsahuje takmer 90% vody, takze prejest sa urcite nepreje (by sa prejedol aj z lucky alebo akejkolvek h2o) a ked je babo smadne, vypyta si MM - aj kazdu pol hodinu 😉

olifcek
10. jún 2010

@vejula veru, i oliv sa dozaduje prsa viac nez inokedy...x;o((( potimsa i ja moc moc moc, a ked pije tak este viac..ach jo...zatial je to ok, ale chceme ist do mesta na 15tu, mame stretko...

@prsky davas malu, resp. davala si ju i minuly rok len v bodynku do manduce?