Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

prsky
7. jan 2011

@grenka tak ranky preliec bactrobanom alebo framykoinom..inak sa to bude asi tahat dlho /ja som framykoinom liecila hryzanec a do 3 dni bolo po nom/

grenka
7. jan 2011

@prsky framykoinovu masticku si mam kupit ano?bactrobanje co ?masticka?

prsky
7. jan 2011

@grenka framykoin aj bactroban su atb masticky, ktore sa v takychto pripadoch pouzivaju..su, zial, na predpis, ale zvyknu sa v domacnostiach vyskytovat, pripadne niektore lekarnicky sa daju ukecat a predaju aj bez predpisu. my mame doma framykoin od pediatricky - ked sme davali malej prepichovat uska, tak nam ho preventivne predpisala, keby sa uska zapalili

grenka
7. jan 2011

@prsky dnes idem do lekarne tak skusim 🙂 dakujem za rady 🙂

elinka27
7. jan 2011

@prsky aj ragady sa daju riesit framykoinom?Ja mam doma klasicku masticku framykoinovu, a potom mam este mam doma ocny framykoin 😅 ale ja mam tu masticku univerzalnu namiesanu co je aj na mykozu, tak radsej asi tu budem nadalej davat, mna tie bradavky stipu akoby boli vydudlane,ale to aj mala mi zacala vymyslat,no a na ten lavy ani za svet nechce sa prisat 😠

prsky
7. jan 2011

@elinka27 hej, ved su to ranky ... mne sa ten kusanec zahojil do 3 dni, ale uz po 24h to bola uplna lahoda

elinka27
7. jan 2011

@prsky a co robit s tym lavym?je tam menej mlieka, ona ho nechce 😖 a to aj za cenu ze proste neje vobec, davam jej ho a ona ho proste pusti a a nechce,ale vobec sa nedozaduje mlieka, ale ked ju prilozim na lepsi tak taha akoby mesiac nejedla

prsky
7. jan 2011

@elinka27 hm...tak na tuto otazku neviem dat jednoduche riesenie...jedine asi odsavat, aby sa udrzala laktacia a ponukat jej ten prsnik, nenutit ho nanho, ked nechce, pripadne skusat jej ho davat v polospanku a stlacat prsnik..ale to, predpokladam, vsetko robis...takze bud v tom budes pokracovat, alebo budes dojcit len z praveho a zmieris sa na cas s tym,ze prsniky budu rozdielne velke..aj tak sa da

elinka27
7. jan 2011

@prsky problem je v tom,ze ja z neho nedokazem moc odsat,mozno keby nastartujem tvorbu nech je viac tak sa chyti,ona totiz je dost leniva a pravy ide lahko,zatial to skusam tak,ze aspon tych par kvapiek co ide tak sa snazim kazdu hodinu odsavat, nech sa akoze rozbehne.Inak ja vobec ani z toho praveho nemozem moc odsat,ale ten potiahne a staci jej, pocikane plienky su, tak preco ked tam to mlieko je nedokazem ho odsat?zaujimave.No momentalne ju skusim prikladat vzdy najprv k lavemu,ale ked nechce ponuknem druhy a naje sa,takze aj tak vlastne teraz kojim len z jedneho.V polospanku keby jej dam dudlik,alebo ten lavy tak si ani rozdiel nevsime pretoze netaha ale dudluje, este ma napada Motilium na zvysenie tvorby mlieka

jja
7. jan 2011

dievcata , moze sa v tehotenstrve paralen? sestra caka mimco a je strasne chora...citi sa mizerne tak sa ma pytala...ale ja uz neviem 🙂

anjelicek26
7. jan 2011

@jja - paracetamolum neprechadza cez placentu, takze moze, je to vlastne jediny liek. Urcite je to menej skodlive, ako teplota nad 38... nech si skusi dat najprv polku, mozno aj to uz zaberie.

jja
7. jan 2011

@anjelicek26 dakujem..

prsky
7. jan 2011

@jja lepsi je ibuprofen, nezatazuje tak pecen (nedavno tu aspon tak pisala latvia 🙂 )

@elinka27 no odsavacke chyba viacero atributov, vdaka ktorym sa mliecko lahsie spusta, takze pri rozvinutej laktacii to uz tak lahko nejde. citala si tento clanok o odsavani? http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/odsava... je tam pekne popisane, ako na to, aby to bolo aj efektivne

anjelicek26
7. jan 2011

@prsky - ibuprofen sa v tehu nesmie, je to pisane v pribalovom letaku.

prsky
7. jan 2011

@anjelicek26 ibuprofen sa nesmie v prvom alebo poslednom trimestri...teraz si nie som celkom ista

prsky
7. jan 2011

@anjelicek26 ale svinstvo je to vsetko, takze fakt len v najnutnejsom pripade 😉

anjelicek26
7. jan 2011

@prsky - z pribaloveho letaku. V prvych 6 mesiacoch len po konzultacii s lekarom - a to vzdy len po zvazeni riziko/vyhody... V poslednom trimestri urcite nie, pretoze sposobuje krvacavost a ukladanie vody v tkanivach u matky.

Dokonca prechadza aj do MM... takze... ja by som ostala pri paralene...

Schwangerschaft:
Während Schwangerschaft und Stillzeit sollten Sie Medikamente möglichst nur nach Absprache mit Ihrem Arzt oder Apotheker einnehmen!

- Es liegen keine ausreichenden Erfahrungen über eine Einnahme des Arzneimittels während einer Schwangerschaft vor.
- Das Arzneimittel sollte in den ersten sechs Monaten der Schwangerschaft nur unter strenger Abwägung des Nutzen-Risiko-Verhältnisses eingenommen werden.
- Im letzten Schwangerschaftsdrittel darf das Arzneimittel nicht eingenommen werden, da eine Hemmung der Wehentätigkeit, verstärkte Blutungsneigung bei Mutter und Kind und verstärkte Flüssigkeitseinlagerung ins Gewebe bei der Mutter verursacht werden kann.
- Der Wirkstoff und seine Abbauprodukte gehen in geringen Mengen in die Muttermilch über.
- Bei einer kurzfristigen Einnahme ist eine Unterbrechung des Stillens im Regelfall nicht erforderlich.
- Bei Langzeiteinnahme bzw. Einnahme größerer Mengen sollte abgestillt werden

elinka27
7. jan 2011

@prsky no tak mne uz asi nic ine neostava, mala hucala od hladu ale ani za svet na lavy sa prisat, este sa na nom jedovala:Skusim odsavat ked kojim z druheho, lenze ak sa stane ze ten druhy nebude chciet a ja ten pravy mam bolavy tak som uz asi potom skoncila ☹

tea333
7. jan 2011

@prsky dakujem za radu 😉 uz stlacame 😀 😉

bambulkabambulkova
7. jan 2011

annag porad mi prosiiiimmm ta krasne som po sekcii uz mesiac,syncek sa nam narodil 4940g a 57 cm 😝 🙂 🙂 🙂 🙂 ....v nemocnici ho naucili na flasku ja som nemala vela mliecka a potom som ho zacala kojit cez klobuciky ale dako sa nenasitili tak nutrilon sme mu davali aj davame....chcem sa opytat co mam robit aby som ho kojila a aby sme nemuseli davat nutrilon odsavackou si vytiahnem max 40ml s oboh naraz takze nic moooccc a on vypije aj 130ml ma mesiac a tyzden bol chory aj v nemocnici prechladol nam teraz sa strasne bojim onho aby uz vsetko bolo dobre tak aj ho chcem kojit aby bol zdravi ale malo mam mlieckaa papam vitaminy femibion

miskatn
7. jan 2011

@bambulkabambulkova hlavne to nevzdavaj, precitaj si o tom vsetko na strankach od annag (dojcenie.wordpress.com), my sme az do 2 mesiacov dokrmovali nutrinolom ha, 2x som sa stretla s laktacnou poradkynou a nakoniec uz od polky novembra len kojime a tesime sa z toho, drzim palce ! 🙂
(samozrejme to vsetko aj vdaka tejto teme)

bambulkabambulkova
8. jan 2011

kde stretnem tu laktacnu poradkynou??co ti pomohlo??
@miskatn odpiss co ti pomohlo dakujeeeem

akdarka
8. jan 2011

@bambulkabambulkova na www.mamila.sk je zoznam podla okresov s tel.cislami na poradkyne.zavolas a dohodnete sa 😉

elinka27
8. jan 2011

@bambulkabambulkova
Rimavská Sobota
Mária Koreňová - 0907 966 796, 047 562 43 72 /18:00 - 20:00 hod./; príprava tehotných na dojčenie, aj v maďarskom jazyku

nevahaj a volaj🙂

ardeas
8. jan 2011

@prsky dik, ale je mu sa zvýšil apetít už asi pred 2 týždňami, ja mám problém s tým, že z ničoho nič mám málo mlieka, predtým som si musela stále po kojení odsávať, lebo mi z nich aj tieklo a teraz musím mu dať z oboch, lebo mu nestačí, objemovo som mala v jednom skoro 2 dcl, teraz oba dokopy sú skoro 2 dcl, neviem v čom to tkvie, lebo nič sa nemenilo, chováme sa na požiadanie skoro každu hodinu a pol ako aj predtým, noc celu prespí, neviem prečo mám zrazu tak málo???

prsky
8. jan 2011

@ardeas v povodnom prispevku si pisala o 2-3dnoch, co sa ti tvori menej.odsavanim nezistis, kolko mliecka tvoris, ani kolko babo zje (to nezistis presne ani vazenim pred a po). mliecka mas zrejme tolko, kolko syncek aktualne cez den spotrebuje, len sa ti uz zrejme stratil pocit plnych prsnikov, tak mas pocit, ze mas malo mliecka. ak je tvoj syncek spokojny, ma dost pocikanych plienok a prospieva, hod starosti o mnozstve mliecka za hlavu...proste sa riad svojim dietatom a jeho potrebami. ak bude potrebovat viac mliecka, zacne sa castejsie prisavat, pripadne bude dlhsie pit. skoda, ze prespite celu noc, pretoze tak malemu dojcatu by sa este zislo pit aj v noci, nehovoriac o tom, ze vtedy sa spustaju hormony v tvojom tele najlepsie a teda sa startuje aj mlieckotvorba. mozno by stalo za zvazenie, ponuknut syncekovi mliecko aj v noci. v ziadnom pripade neprikrmovat UM (zmeni sa mu okrem ineho crevna mikroflora a u vas prikrmovanie vobec nie je potrebne) a uz vobec nie cez flasu. ak potrebujes naozaj zvysit tvorbu mliecka, lebo je maly hladny, tak k tomu vedie jedina cesta - dojcit a este raz dojcit - par dni bude mozno babo aj takmer cele dni na prsniku - treba striedat prsniky, aj viackrat pocas dojcenia, stlacat prsniky, ked prechadza do dudkania atd. podstatne je dbat na spravne prisatie, dojcit na poziadanie a aktivne ponukat, byt podla moznosti pokojna a vyrovnana a vsetko pojde ako po masle 😉
pomozu ti tiez clanky:

http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/mam-ma...
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/stlaca...
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/spravn...
http://dojcenie.wordpress.com/2010/04/20/neviem...

bambulkabambulkova
8. jan 2011

@elinka27 s rimavskej som ako si zohnala tc aj ty si s rs?ci ju poznas??a co ja musim ist zanou??ja nemam cas kto bude s malickym nemoze byt nitko chory bol

bambulkabambulkova
8. jan 2011

@akdarka aha no ja nemam cas ist za doktorkou cez vikend ano ale cez tyzden nehrozi a este ked su vsetci chory nejdem mali bol chory dost

bambulkabambulkova
8. jan 2011

@prsky dakujem ti pekne od dnes bude len na ciciku :D