Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

ewisam
8. mar 2012

Dievcata, kolko krat za noc dojcite svoje polrocne deticky?

glee
8. mar 2012

@enya00 no nie, aj inokedy a dost ma trapi, ze prestala "rozpravat" 😨 proste doteraz si veeela gagotala a posledne 2-3 dni nic ☹

enya00
8. mar 2012

@glee no ale aj moj sa trosku hneval namna,bo tiez mi nerozpraval,ale dnes uz ,,kecal,, 🙂 a to aka nahodicka 😉 neviem nekrci si nozicky k sebe? lebo moj je nervozny aj ked ho brusko boli-berie zelezo,tak asi ztoho 😒 mozno niekedy nemaju naladu sa snami rozpravat,to sa urcite spravy neboj 🙂

glee
8. mar 2012

@enya00 hm, nozicky si nejak k sebe nekrci... ale zacala viac narabat s nozickami, niekedy az akoby "utekala" tak s nimi naraba. Som sa aj smiala a hovorila muzovi, ze teraz ju bavi to "utekanie" tak prestala rozpravat, ma novu zabavku. Ale veru ma to trapi a zacinam mat obavy, ze co to sa deje 😕

enya00
8. mar 2012

@glee neboj sa...ono sa to napravi...tak pri papani ju dvihni ked place a potom skus znova prilozit...moj sa este ukludni aj ked mu spievam 🙂 maval aj koliky takze pri papani sme si toho uzili ale teraz co mu je neviem,keby nam tak mohli povedat co sa deje 😉

strapco13
8. mar 2012

@ewisam kolko potrebuju 😉 dojcenie nie je len o jedle a dieta sa budi aj kvoli inym veciam ako hlad /ine spankove cykly, smad, zubky, uzkost/ a dojcenie je vynikajuci sposb ako dieta najrychlejsie uspat

strapco13
8. mar 2012

@curly6 no trosku sa mi zda tych kojeni malo..bolo by dobre prsnik castejsie ponukat pocas dna
to ze spi vela v noci..moze a nemusi sa to zmenit. Ak pouzivas dudlik je to mozno aj tym, dieta sa uspokoji, ale odnesie si to laktacia a moze klesnut
v noci mozes a nemusis odsavat. Ono sa to casom prisposobi ale je mozne ze potom sa rezim dietatka zmeni a bude s v noci budit, tak sa zase rozdojcic viac a laktacia stupne
ty sama uvidis na tom ako sa dietatko sprava ci prsniky prilis nebolia ak v noci neodsajes..podla toho bud odsajes alebo nie, odsavanie nie je nutnost

strapco13
8. mar 2012

@lucik106 v podstet ti @beton velmi dobre odpovedala 🙂

@22miska22 dieta zaspoava na prsniku ked je slaby tok mliecka, cize ked uz nepije tak stlacis prsnik zvysis tok mliecka, ak uz ani tak nebude pit tak vymen prsniky a zopakuj postup http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/ pozri si ako na to aj fotky a videjka
dojci na pozioadanie..vzdy ked si prsnik vypyta plus aktivne prsnik ponukaj. Nechaj ho vyspinkat..unavene dieta nebude sat na prsniku, ale biude spat, ked sa vyspinka a zobudi sa hladne, tak nadojci, stlacahj prsnik dstriedaj prsniky
ale bolio by dobre skontaktovat sa osobne s laktacnou poradkynou www.mamila.sk ..skontroluje dojcenie, prisatie..toto sa cez net neda

ewisam
9. mar 2012

@strapco13 no to tvrdim aj ja, ale nasla som infosku, vraj by sa pri detskom zmrncani nemal hned pchat prsnik do ust, ze mozno sa mu len nieco zle siva....vraj by sa malo utisit same, lebo sa potom nenauci spat celu noc v kuse. A vraj polrocne deti uz vedia spat celu noc be budenia na jedlo... Co je na tom pravdy neviem, ale dnes v noci som bola 5x hore 🙂

ewisam
9. mar 2012

@strapco13 A este som sa chcela opytat,pokial je dieta prikrmovane,je dobre si mlieko v case prikrmu odstriekat, aby sa udrzala tvrba mlieka, alebo je to len mytus, ze je mozne takto prist o mlieko? Mam na mysli fazu, ked este netecie samo 😉

strapco13
9. mar 2012

@ewisam no je zamrncanie a zamrncanie..to uz kazda mama rozpozna ze ci sa dietatku len nieco sniva alebo je to viac
ja som malemu dala prso vzdy ked chcel a od 15 m prespi celu noc
susedka co ma uz dospelu dceru nekojila a nevyspala sa do jekj 3 rokov, jej o rok mladsia dcera uz spala a starsia stale buntosila
cize je to individualne..ak sa dieta v noci zobudi a chce prsko, tak ho neosalis 😀 😀
k druhej otazke..tvorba mliecka sa prisposobi, netreba odsavat, pokial si nechces robit zasoby do prikrmov
pokial nenabehnes velmi zhurta na prikrm a nadalej sa bude dita dojcit na poziadanie, tak sa mliecko nestrati

beton
9. mar 2012

@glee dojcenie je v hlave, nie v prsnikoch. takze urcite nekoncis, pokial si za dojcenim stojis :o) ked sa citis ok, tak to prenasas aj na babo a obe ste v pohode. tak ti zelam, aby si to male od teba vzalo len to najlepsie a pokojne dojci, uzivaj si to a oddychuj. mozes si pri tom aj pospat...pri prvom sa to este da :o)) drzim palce

beton
9. mar 2012

@ewisam este by som doplnila @strapco13. prikrm dojcenie len doplna. pocet dojceni si aj napriek prikrmu zachovaj rovnaky. ak prikrmom dojcenie nahradis, tak sa stane presne to, co si pisala....tvorba mlieka ide dole.
mozem ta potesit, moj sa budil v case 0.5roka cca 15x v noci. to len na povzbudenie, ze to moze byt aj horsie..:o))

zuzkat1
9. mar 2012

@strapco13 nie som tehu ved mam normal menzes... a mala sa uz zas krasne koji🙂 chvalabohu🙂

strapco13
9. mar 2012

@zuzkat1 to je skvele..pokracujte dalej..asi to bolo tou bolackou na pere..zhojilo sa a uz sa jej da pit..alebo cimkolvek inym..hlavne ze je potom 🙂

zuzkat1
9. mar 2012

@strapco13 veru hlavne ze je po tom... bola to hroza..akoby mi vymenili dieta..apatia sa striedala s nervozitou a vecer 2 hodiny plac kym nezaspala od unavy☹ no hroza

beton
9. mar 2012

@lucik106 skus jej rychlo vsunut malicek do kutika, ked uz vyzera, ze sa ide odtiahnut s bradavkou v puse. aby si povolila tlak. snad budes rychlejsia ako ona :o))

olifcek
9. mar 2012

mne sa oliv do 13mes.budila v noci i kazdu polhodku, kusok cucla a spala dalej, dnes uz prespi celu noc...vedla mna, samozrejme 😉

ewisam
9. mar 2012

@beton prave to je to, ze ked sa maly naje dostatku kase, uz si mlieko nepyta a dojcenie vypadne...na druhej strane zje aj za misku kase a za hodinu si pyta mlieko, co sa mi vidi priskoro vzhladom ktomu, ze kasa sa mi vidi syta, dakedy az moc... nerada by som to prehnala....
@strapco13 Kazda mama rozpozna 🙂 ja to akosi nerozoznam a hlavne neriesim pocas spanku... Pisti, dostane, potiahne si kolko chce, otoci sa na druhu stanu ak ma dost a spime dalej 😀

ewisam
9. mar 2012

@olifcek no to budem riesit neskor ako drobca odnaucit spat u nas v posteli, zatial mi to vyhovuje ked je pri mne hlavne koli dojceniu i ked chrbtica dostava zabrat 🙂

olifcek
9. mar 2012

@ewisam ja nebudem oducat. Oliv sa sama odplienkovala, sama prestala v noci pit mm, jasne, niekedy si este da, tak si sama povie, kedy chce uz vo svojej posteli hajat 😵 zatial ale zaspava na prse a ja dufam, ze to este potiahneme 😵

strapco13
9. mar 2012

@ewisam vies bud rozpoznas alebo neriesis...ja tiez neriesim..dam prsnik a je klud 😀 😀 😀

strapco13
9. mar 2012

@olifcek @ewisam ja spim s malou v detskej tak asi cakam az ma ona vyhodi z izby 😀 😀
maly spi s otcom v manzelskej...tak zrejme to bude tak..ze najprv vyhodi mna mala, tak sa nasckujem ku chlapom, a kedze mala bude zavidiet tak doleze do spalne aj ona..snad sa nebudu privelmi okopavat 😀 😀

lusja
9. mar 2012

Ahojte. Mam otazocku... Ako casto sa moze u dojciacej matky prejavovat laktacna kriza? Alebo menej mliecka? Neviem, ako by som to presnejsie formulovala, ale mam pocit, ze raz za 2-3 tyzdne sa u mna pravidelne prejavuje na par dni a potom je zas klud...dufam, ze aj teraz to tak bude... ze sa mliecko rychlo vrati a dorobi.

ewisam
9. mar 2012

@strapco13 NO presne tak xixi

ciernaskrinka
9. mar 2012

Dobry vecer damy. CHYTA MA CIIIIIIIRE ZUFALSTVO! ZO VCERA NA DNES MI NORMALNE ODISLO MLIECKO - TEDA MAM HO MINIMUM ☹ malinky po prvych sekundach pitia zaspi, o pol hodku sa zobudi a cely den to iste. Este tento tyzden som mala plne prsia...a dnes nic. Vcera vecer sa syncek dost napil - a do rana sa mi vobec nenaliali... neviem, co mam narychlo robit ☹ POMOOOOOOOOOOC
Ako zvysit rychlo produkciu? Uzivam aj MORE MILK PLUS, senovku, benedikt, pijem aj cajiky na kojenie ... a toto sa mi stalo ☹ co s tym? PORADTE PROSIIIM! co mam robit? Malinky dnes ani pit nechce - ak teda pije, tak hned zaspinka... myslim, ze je aj hladny, hoci neplace... plienky mal normalne ocikane, 3x mal pokakanu plienku - teraz bude mat 3 mesiace. Vazne potrebujem pomoc...

00matula
9. mar 2012

@ciernaskrinka no ak ti malinky neplace, tak zrejme si natahal dost mliecka a prsniky sa prisposobili potrebe dietatka...to si reguluju tvorbu mliecka podla potreby dietatka..no ak by si mala malo mliecka, urcite by ti kludne nezaspinkal ale by plakal o 106, takze si mysli, ze sa nemusis obavat... Ak si nie ista, skus si odstriekat mliecko a daj mu to vypit z flasky, aby si zistila kolko si stiahol... Inak ma napadlo teraz, ze aj my sme mavali taky maly vypadok akoby asi raz za 2-3 tyzdne, mala cecala kazdu chvilku, ale casom to preslo, a to ju kojim podnes den, a bez vseliakych more milk plus a pod. co ty spominas..staci ti uplne pestra strava, nejake mliecne vyrobky, syry... 😀 😀 😀

00matula
9. mar 2012

@lusja heh, akurat som na tuto temu odpovedala ciernejskrinke...aj my sme tak mavali, vypadok raz za 2-3 tyzdne...

00matula
9. mar 2012

http://www.sportujeme.sk/fitness/mlieko-a-jeho-...
maminky, tu som nasla skvelu tabulku na porovnanie hodnot mliecok, a to mi vsetci vravia, ze materske mlieko je slabe..ale moja dcerka je presnym prikladom, ze mam miesto mliecka smotanu.. 😀 😀 😀 v 6m plne kojena vaha 10kg... teraz ma okolo 17,8kg a kojim uz len v noci, rano , a pred spanim poobede a vecer...

lusja
10. mar 2012

@00matula Ahoj 🙂 fuuuuuuu, asi nie som sama, co ma tento problem... ale do rana som zas mala len "placky" - a to nemam ziaden extra stres... ja ti neviem, ale je to hrozny pocit... neodstriekam si nic, bo nic nejde, ani odsat sa mi neda. len par kvapiek. a podla mna maly zaspi od unavy, ze sa mi nechce tahat naprazdno...
@ciernaskrinka No baba, tak sa drzme! daj vediet ako si dopadla! DRZIM VSETKY PRSTY!