Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

zuzanka7117
9. júl 2012

@boka79 ano, ked vidim, ze ho dava do pusy, vytahujem a davam prsnik.....ked sme v kociku, tak sa to samozrejme neda......ale aj v noci stale si ho dava 😕

boka79
9. júl 2012

@zuzanka7117

aj nas maly, vpodstate cmula len v noci, cez den to nerobi, iba pasticku, skusila si dat v noci rukavicku? Ja dnes dam, lebo som celu noc bdela, len aby hoo tam nedal a tosa natrvalo neda. 😒

zuzanka7117
9. júl 2012

@boka79 rukavicky si daval dole uz ked bol malicky.....daj vediet ako si dopadla...🙂

lunnka
9. júl 2012

@zuzanka7117
@boka79 dievcata moja mala to zacala robit posledne dva dni a zacina ma to dost trapit :(
cmula si pasticku a ked sa trafi hned aj palcek, pomaly stale ked ju polozim- ale sustavne s nou nemozem byt ani na prsniku ju nemozem mat v kuse :( dala som ju na prsnik , aj jej ju vzdy´taham von ked to zbadam/pocujem, ale akonahle ostane sama uz ju ma naspat.. potom je lepsi cumel ako palcek :(((

boka79
9. júl 2012

@lunnka
@zuzanka7117 nad cumlom aj ja rozmyslam, aletak som ho nechcela, naozaj. Dnes skusim ponizky, rukavicky som nezohnala, uvidime, ako dopadneme. Radsej nech je 10 krat na prsniku ...Mna to tiez trapi, ja nemozem koli tomu spat...

vendy77
9. júl 2012

Davidko ma 8 tyzdnov,tak sme na tom podobne..to som rada...🙂 mam teraz pocit,ze malo pije,kratko...ale asi mu to staci,ked spinka...najhorsie je,ked zaspi po papani a negrgne si..potom ked sa zobudi,vygrcka sa,neviem co s tym..na jednej strane som rada,ked spinka...na druhej strane sa bojim,ked grcka castejsie...

bezaz
9. júl 2012

@boka79 @lunnka @zuzanka7117 tu mate odpoved z mamily ohladom cmulania palceka, snad vam to pomoze 🙂 http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?...

zuzanka7117
9. júl 2012

@bezaz tu otazku som pisala ja.... 😀 😀 😀

bezaz
9. júl 2012

@zuzanka7117 😀 😀 😀 a vies, ze som aj rozmyslala, ci ste to niektora nepisali? 😉 😉

lunnka
9. júl 2012

@bezaz ahoj, dakujem, ale ja nemam problem s dojcenim, ked ponuknem prsnik vzdy saje, len ked ju polozim alebo od nej odidem, hned si najde palcek.. aj sa uspavame na prsniku, ale nemozem ju mat na nom sustavne :(

bezaz
9. júl 2012

@lunnka deti si saju pasticky lebo prostrednictvom rucok spoznavaju svet (zjednodusene samozrejme) 🙂 pri dcere som sa to snazila riesit cumlom, ktory vobec nechcela, pri synovi som to uz ani neriesila, obom isli velmi skoro zubky (okolo 4. mesiaca), jasne, ze si nebudu cucat paste do 18tky 😉

zuzanka7117
9. júl 2012

@bezaz to nie je take iste...poznam kamosku co si este v 15-stke cmulala palec...... 😀

bezaz
9. júl 2012

@zuzanka7117 ale uuuurciteeeee nebola dojcena 😀 😀 😀 pouzivanim cumlika najcastejsie vznika oralna fixacia 😉

lunnka
10. júl 2012

@bezaz ak je to pravda tak mi taaaky kamen odpadol od srdca, lebo teraz nic ine nerobim len k nej beham a vyberam jej rucku z ust..no ona ked strci pasticku zvacsa to skonci cmulanim palca na tej ruke, z toho mam strach, ze si ho cmuklanim casom pokryvi- vyzuzle a tiez tym ze je tvrdy si poskodi bud. chrup 😕

agathokleous
10. júl 2012

Ahojte baby, moja dcerka ma 14 mesiacov , stale je dojcena, ale chcela som sa vas opytat, mne sa uz prsniky vobec nenalievaju , a vobec netusim ci mam dost mlieka, myslite ze by dcerka tahala len tak naprazdno? dojcime sa asi tri krat denne a potom v noci ako kedy dva krat niekedy viec niekedy menej . dakujem za odpovede🙂

bezaz
10. júl 2012

@lunnka za chvilku jej uz budes vediet strcit do rucky hrkalku, hryzatko, alebo skusit nejake tie babske triky, pre mna sice drasticke, natriet niecim ten palcek, aby jej bol hnusny 🙂 😅
@agathokleous mas uz ustalenu mliekotvorbu, nemozes cakat, ze sa ti budu stale nalievat prsniky 😉 taketo velke dietatko si uz vie velmi efektivne vytiahnut mliecko 🙂

zuzanka7117
10. júl 2012

@bezaz to netusim....🙂

boka79
10. júl 2012

@zuzanka7117

ahoj, dnes sommu dalana noc ponozky a vydrzali dorana, ale ja som bola neviem , kolko krat hore. potvora mala. Ma nejake blb obdobie, v noi pije ako duha a cez den musim nanutit, ani to nechce a zlosti sa. Tak uvidime.

zuzanka7117
10. júl 2012

@boka79 my sme na tom tak isto...v noci papa pekne a cez den moc nechce...podarilo sa mi tu zohnat jednu laktacnu poradkynu, tak dnes idem ku nej......uvidim co mi povie....🙂

boka79
10. júl 2012

@zuzanka7117

som zvedava, lebo cez den je to boj, stale sa vrti, sice sa prisaje, ale vrti, kuka, bradavka von a potom dnu, no horor, ja som tu tiezbola, vraj je vsetko ok, ale v nemecku su tie laktacne nejake menej prisne, aj co sa tyka dudla a tak. My ideme na sk o 6 t, tak pojdem tam, dufam, ze nebude neskoro. Inak som citala aj clanok, v kotorom bol zaver, ze s dudlom sa da hrat lego aj hodiny s palcom nie 🙂 Napis, co Ti povedala. Inak ked myslis, ze malo papa, ako pribera? Je v tej percentilovej krivke? Na matko si urobil vlastnu krivku

aaluska
10. júl 2012

@boka79 asi je smädný chudiatko. aj môj tak, potom zasa zalomí a spí aj 5 hodín. má sa dojčiť na požiadanie, tak snáď je všetko v poriadku. avšak u môjho sa to niekedy tvári ako žiadanie o prsník a pritom sa chce iba utíšiť, lebo ho napr. bolí bruško...on si cucne, keď mu dám, samozrejme

agathokleous
10. júl 2012

@bezaz Dakujem za odpoved, ja viem ze nemozem cakat len som sa bala ci ma moja mala dost mliecka, ale tak asi by nesala naprazdno🙂 len uz necitim to ze tam to mliecko proste je 🙂

aaluska
10. júl 2012

@monuska342 Prikladať každých 20 minút sa mi zdá veľmi často. Skúsila by som napr. každú 1,5-2 hodiny a keď čo-to vypije, tak vtedy nechať "dudlať" prsník. Samozrejme, v rámci tohto dojčenie by bolo vhodné prsníky vystriedať a nechať dudlať ten druhý - tým by si potom ďalšie dojčenie začala (ale to zrejme vieš)

boka79
10. júl 2012

@aaluska

uz zasa mame dost, len problem je ze vacsinu vypije v noci a cez den kuka a nechce

boka79
11. júl 2012

@zuzanka7117
ahoj , tak napisala som aj na mamilu a je to asi strajk, asi som mala dat martinkovi ine meno 🙂
Ty uz mas skusenost, teraz to vidim aj na nom, chce prsnik, ale ako mu ho dam ho vypluje a nechce, v noci a medzi spank. cyklami pije pekne, ale nepribera.. Dokrmovala si hp uz poharikom, alebo lyzickou z odsateho? jee , somz toho hotova. Uz som zacala brat costi, uvidime, ci sa zlepsi.

zuzanka7117
11. júl 2012

@boka79 ked nechce papat odstriekam a davam mu lyzickou.......ja som zacala brat more milk plus, ale zase mam hrcu....uz ma asi porazi

boka79
11. júl 2012

@zuzanka7117

och ty sa toho asi nezbavis.
More milk to jesenovka?
Moj lyzicku vobec neakceptuje ani poharik a to od rana skoro nic nevypil, dokonca ani na prsniku sa uspat nechcel dat. A mne sa neda odsat, aj ked mam ☹ Kedy ides k laktacnej?

beton
11. júl 2012

@zuzanka7117
@boka79 co sa tyka toho cmulania, hlavne tie deti nesmu z vas vycitit, ako vam na to zalezi a znervoznuje, lebo potom sa ta nervozita prenasa aj na nich a cmulanim sa opat upokojuju a tak dookola. takze zacarovany kruh. osobne si myslim, aj mam taku skusenost so starsim, ze okolo polroka, ked uz ma dieta vacsi zaber na spoznavanie novych veci, na palce zabudne, lebo uz na to nebude cas pri novych podnetoch. nastastie mate obe male deticky, takze je predpoklad, ze ich to prejde. cumlikom by som to urcite neriesila, ten si moze vyziadat svoju dan na dojceni. to sa pri prstoch nestava a navyse to riesite okamzitym nahradenim prsnikom, takze spravne....len vydrzat a nenechat sa znechutit :o))
zuzanka, ako si dopadla s laktacnou? pochopili ste sa nejako?
boka, vzdy si pozri zlozenie tych pripravkov na zvysenie laktacie. lebo casto su drahe a pritom obsahuju senovky len 2 percenta oproti ostatnym zlozkam, co je velmi malo. ked budes v Ke, tak kupis tu senovku aj benedikt na smetanovej. len ci dovtedy vydrzis. hlaaavne vela trpezlivosti a odhodlania, dievcata.

beton
11. júl 2012

@agathokleous nocnym dojcenim si zabezpecujes najlepsie tvorbu mliecka. myslim, ze sa nemas coho obavat. tvorba mliecka je davno ustalena, normalne prsniky maju byt makke. nalievat sa zvycajne prestavaju okolo 2-3mesiacov.