Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

olifcek
14. mar 2011

@annag ale krasne napisane, mamickysi Ta najdu

michaela80
14. mar 2011

@zuziatko myslim..cely mesiac tu mat na ociach" mesiac s nutradefense ci ako sa to mlieko volalo.... 😝 😝 😝 😝 a citat som to necitala lebo sa ma to jedno stastie "netyka"...
i ked s velkymi problemami v prvych 6 mesiacoch stale dojcim a este aspon rok dufam potiahnem..a to mam UM mlieko doma v skrini ktore som vyfasovala po druhej hospitalizacii ked malinka mala 1 mesiac.....
a za to ze kojim dakujem hlavne radam @annag,
@prsky a @strapco13

abbey1
14. mar 2011

@michaela80 Ahoj.Mne ne poslednej poradni nabalila Dr UM,lebo vraj malá málo priberá.Pritom uznala,že nevyzerá podvýživená a je motoricky veľmi popredu.Ochkala tam,ako predčí i omnoho staršie deti.Zuby nám rastú ako po daždi-má už 6.Nechápala som,kým mi známa lekárnička nevysvetlila ako dostávajú aj doktori provízie za každé natlačené UM.Čo dodať.Ešte že som bývala laktačná a aj tu sa nájdu rozumné duše.Ale veď biznis je biznis,nie?

pypy
14. mar 2011

Aj ja vďaka annag kojím do dnešného dňa a to malá má už 17 mes. ďakujem 🙂 😅 😅 😅

latvia
14. mar 2011

@pypy
@abbey1 prave preto by tu mala annag zostat a rozbalit dojcenie na vsetky strany ...a nie odchadzat

michaela80
14. mar 2011

@abbey1 a kolko vazi Zara..Nasa vzdy bola malinka..zajtra ma 8 mesiaco a ma 6,5 kila...ale papa mi pekne, praveze ten ju kojim fakt casto a to papa plne davky prikrmov a uz ma aj desiatu, obedik,olovrant a vecer kasu... 🙂 🙂 takze hladna nie je... 😉 a my zubky este nemame...

michaela80
14. mar 2011

@latvia suhlasim s tebou, lebo tot mi pride ako keby sa " mamila " vzdala bez boja proti UM...

abbey1
14. mar 2011

@latvia Ja rozumiem a tiež si myslím,že je to strašná škoda.Ale asi fakt je viazaná povinnosťou inde a je ťažké sa separovať od združenia.Máš na výber :buď alebo.Možno raz príde i to lebo...Ale bude tu chýbať fundovaný odborník.Snáď združenie prehodností svoju stratégiu.

latvia
14. mar 2011

ale ked je nejaky kodex NAD pomoc matkam ktore chcu dojcit, tak u mna cela mamila skoncila nadobro

abbey1
14. mar 2011

@michaela80 Máme 6,30 a mm papá super,príkrmi tak maximálne 100-150 denne.Ja to neriešim,ale detská ma prekvapila.V tomto veku začať s UM,keď už by mala prechádzať na príkrmi a mlieka mám dostatok.Zuby vám pošleme.Je taká srandovná s nimi.🙂

juliagregor
14. mar 2011

@latvia suhlasím s tvojim každým slovom...
a hlavne, že Mamila vydala knižku o dojčení a môžte si ju kupiť 😝 ....net tu maju zadarmo 😠

michaela80
14. mar 2011

@juliagregor No uz sa neda kupit uz je vypredane...co pri nete sa stat nemoze.... 😀 😀 😀

latvia
14. mar 2011

@juliagregor som neskutocne napalena z toho, vies? ☹ ty v ich postoji vidis logiku??? lebo ja nie. co tym dosiahnu?? matky budu mat coraz menej info o dojceni...lebo mamila nechce byt nikde kde je spomenute UM...a do kelu kde sa tie matky maju o nich dozvediet??? na FB? no dakujem 🙄

stvura
14. mar 2011

@annag jedno velke DAKUJEM...stale krasne kojim obe svoje deti (aj ked uz nie tandemovo kvoli zvysenym narokom dcerky) a mozno sa v buducnosti stretneme i na nejakom skoleni 😉 a podakujem sa osobne. 😵

juliagregor
14. mar 2011

@latvia ja som velmi prekvapená z toho, toto je úžasná stránka a hlavne tu maminy vždy nájdu pomoc a o tom to je...... som sklamaná 😢

juliagregor
14. mar 2011

@latvia tak nech sa MAmila školí a zavrie za sebou dvere... 😝 UM tu vždy bolo a aj bude a tak preto nebudú agitovať pre kojenie a pomáhať maminám...mne sa zdá, že je to skôr o peniazoch a skôr sa vrhli na školenie nových laktačných ako na pomoc maminám všeobecne... 🤐

latvia
14. mar 2011

@juliagregor vodu kazu a vino piju? 😝 no, asi im to pride vynosnejsie...neviem...je to smutne

martinka17
14. mar 2011

@latvia mňa to teda sklamalo 😠 . Ja stále kojím, aj napriek tomu, že som mala príšerný prvý polrok, že mám v prdeli vlastné zdravie..proste kojím, lebo je to jednoduchšie a lacnejšie.Ale mlieka je menej, tak prikrmujem a nikdy by som proti UM nebojovala. Takýto postoj ma sklamal, veeeľmi ☹

latvia
14. mar 2011

@martinka17 vies, pre mna za mna nech aj umele mlieko nenavidia, to je mi fuk, ale ako chcu presadit kojenie ked sa vyhybaju konfrontacii???? proste zbabely utek

jarunka111
14. mar 2011

skutočne nepochopiteľné ☹ , namiesto toho, aby to rozbalili na všetky strany, tak sa "dekujú" do kúta. Možno si ich nájdu, ale tá dostupnosť sa zhorší, čo určite bude mať dopad aj na kvalitu a povedomie 😖

mima595
14. mar 2011

je mi to velmi luto... ja som tu nasla cenne rady a povzbudenie, aby sa mi podarilo rozkojit moje 3. dieta.....velmi som chcela, ale bolo to tazke.... z porodnice sme odchadzali iba na UM, ale "zatatostou" sme sa dostali naspat na kojenie... a kojime sa doteraz... stale som vsak musela aj prikrmovat... niekedy 1 flasu denne, boli aj dni bez UM.....aj teraz to kombinujem... podla potreby.... nie som zastanca radikalnych rieseni, ale možem povedat, že mne a mojmu synovi aj ta 1 flasa UM /a to bolo 60-90ml/ denne zachranila kojenie....znie to sice paradoxne, ale keby som si niekedy nepomohla UM, tak na dojcenie asi zanevriem uplne a obrala by som seba aj dieta o MM 🙂

martinka17
14. mar 2011

@latvia asi tak, veeeľmi smutné ☹

sophy
14. mar 2011

@prsky nie je to strkanie hlavy do piesku, zeny si proste najdu laktacne poradkyne tam, kde nie je reklama na UM a kde sa neporusuje kodex a ak chcu majitelia, investori medii co teraz ziju z protikodexovej reklamy naspat citatelky, ak chcu nase clanky, ak chcu nase poradne, tak si musia rozmysliet koho uprednostnia, ludi co sa drzia kodexu a idu za svojim cielom aj za cenu ze nebudu (dlho) pochopeni alebo radsej uprednostnia rychly zisk
podotykam ze tam kde sa vytratila protikodexova reklama nastupili ini investori a media ziju z reklamy, ktora by sa dovtedy do nich nedostala...
ja osobne si myslim ze pre ziadnu mamicku nie je problem kliknut si na inu stranku, kam sa ktorakolvek poradkyna odtialto presunie, ved sme natolko internetovo zrucne, nie? 😉

mima595
14. mar 2011

@sophy - prepac, ale ked som ja hladala kontakt na laktacnu poradkynu v PO, tak mi to trvalo minimalne 10 minut... Annag som si nasla na MK hned..... vy si myslite, že vystresovana mamicka prveho dietata bude hladat inormacie vsade naokolo, ked jej dieta place... a nie je "zbehla" 😉 v "mamickovskych" casopisoch a forach??

prsky
14. mar 2011

@sophy lenze beznej mamine, ktora ma problem je suma fuk, ci niekde svieti nejaka reklama na UM, ked na tej stranke dostane rychlo informacie, kam sa pohnut, na koho sa obratit ...zeny, ktore maju problem, potrebuju informacie ... ja som napr. na stranku mamily narazila az tu na MK, urcite na mna nesvietilo poradenstvo na googli na prvom mieste...ked si das cokolvek do googla ohladom problemov v dojceni v slovencine, s velkou pravdepodobnostou na teba vyskoci tato tema... keby aspon doslo k nejakej debate ... podla mna nie je ok len tak zbalit paksametle, lebo vsade sa rozprasuju vyrobcovia UM ..

a hej..kliknut si na inu stranku...hm..kazda poradkyna bude mat svoju stranku, kazda inej obsahovej kvality aj funkcnosti, popytat sa budes moct na niektorych z nich (nie kazda LP je zrejme podkuta v adminovani stranky ci vytvoreni funkcneho fora a nie kazda ma na to cas, nehovoriac o tom, ze vacsina s poradenstvom skor ci neskor sekne - tu na zahori napr. teraz nie je funkcna ani jedna, aj ked su na stranke mamily uvedene 2)

latvia
14. mar 2011

@sophy vies kolko zien nema ani potuchy o kodexe a ani ich netrapi ze si v casaku visi reklama na UM? je na mamilackej stranke aj diskusne forum? lebo je ovela jednoduchsie sa opytat konkretne na fore, nez si citat kopec clankov ked matka ani netusi kde ma co hladat. vo fore zada presny problem, opise ho a laktacne sa uz potom chytia problemu a hned poradia, takze v tom je podstatny rozdiel, nie je to o netovej zrucnosti matiek....
a co ich ma co zaujimat z coho zije prevadzkovatel stranok?? taketo kladenie podmienok mi pride trosku smiesne, hlavne ked im je ponuknute nieco podobne a zadarmo - vlastna sekcia o kojeni a laktacnom poradenstve zadarmo....

bihan
14. mar 2011

@annag aj mne si kedysi dávno pomohla, ďakujem a je mi ľúto, že tu končíš. Chápem tvoje rozhodnutie presne tak, ako nedokážem pochopiť rozhodnutie Mamily.

Každopádne verím, že sa nájde dostatok (aj keď jedna-dve LP by stačili) laktačných poradkýň, ktoré nie sú ochotné podriadiť sa diktátu mamily (pretože každá LP je slobodná osoba a osobnosť) a sú ochotné vzdať sa toho, že budú mať meno na ich stránke, ale budú šíriť osvetu naďalej.

Osobne tak isto nesúhlasím s tým, akým smerom sa uberá Modrý koník... kedysi toto fórum bolo považované za miesto, kde sa presadzuje dojčenie, látkovky, nosenie.. posledné dva mesiace dokazujú opak.. aj dojčenská voda porušuje spomínaný kódex, aj keď ma teda irituje oveľa menej ako mesiac s Mackom Grckom.
Um by malo byť na predpis, ako bola jeho prvotná funkcia.. len pre ženy s vážnymi problémami a po konzultácii s lekárom, reklamy tipu "vyrástli sem na Sunare" poskytujú matkám pocit, že predsa to UM nie je až také zlé...a z toho mi je nanič.

sophy
14. mar 2011

@prsky kazda poradkyna mamily podpisala ze je pre nu kodex zavazny, takze v najblizsej dobe zrejme na MK a podobnych forach nebude ani jedna z nas, ide o to aku kvalitu informacii chce spravca tychto a inych stranok poskytovat, ak mu viac zalezi na mesiaci s umelym mliekom je to jeho vec a je vec tuto mamiciek ktorym bude poradna chybat aby tlacili na prevadzkovatelov rozhodnut sa co je dolezitejsie a prioritnejsie... ci potreby mamiciek alebo zadavatelov reklamy
takze odporucam nemrhat cas obvinovanim nas ze strkame hlavu do piesku, ale akceptovat ze chceme pomahat ale za striktnych podmienok, nejde o to, aby mala kazda laktacna poradkyna vlastnu netovu stranku, to je zbytocne, nas certifikat inak zabezpecuje ze kvalita informacii ktore mamickam poskytujeme by nemala byt az taka rozdielna
mamicky, skuste obratit svoje pohorsenie a nespokojnost inym smerom, ziadajte vytvorenie podmienok kde vam pod nosom nebude blikat sto protikodexovych reklam, chranite tak nielen svoje zdravie a zdravie svojich deti, ale mozete pomoct aj mnohym bezmennym detickam z inych casti sveta, ktore doplacaju na nedodrziavanie kodexu svojim zdravotnym stavo a zivotom

latvia
14. mar 2011

@bihan MK nadalej podporuje matky v tomto smere, ved sa ide realizovat sekcia o kojeni, kde budu laktacne poradkyne a ostatne necertifikovane zanietene mamicky pomahat ! v ustrety im MK vysiel!!! dokonca to bude nekomercne, co viac moze takto organizacia chciet od takejto stranky???

katrinka8
14. mar 2011

@latvia @prsky - suhlasim s Vami. Zufala mamina nema "nervy" googlit po internete, ked potrebuje riesit problem. Mozno sa ani neodhodla zavolat a skor by uvitala forum. A tiez si myslim, ze media a casopisy "nie su odkazane" na to, ci im tam laktacne poradkyne budu alebo nebudu prispievat v zmysle, ze by stratili citatelky. Stale existuje kopec mamiciek, ktore si casopisy kupuju nielen kvoli info o dojceni. Boj s UM tym, ze sa odide zovsadial, kde je nan reklama, je podla mna tiez prinajmensom zvlastny. Ved reklama je vsade. Urcite by urobilo vacsiu sluzbu mamickam a detickam to, keby napriek reklame na UM bolo propagovane dojcenie. A mozno by prispeli k tomu, ze by sa reklamou na UM nezavadzali buduce mamicky, ktore o dojceni este nevedia.