Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

zelmirka1
2. okt 2009

ahoj annag
chcem sa opytat, moj maly mal uz jeden rok, stale ho kojim ale uz len rano a vecer a mam pocit ze uz moc netaha
ma to len na take pritulkanie a ukludnenie, bojim sa ze potrebuje mliecko a kojenie je malo, mam mu zacat davat
umele mlieko alebo uz mozem aj kravske skusit ?

annag
2. okt 2009

ahoj želmirka, ak je to takto len na upokojenie, bolo by treba i čosi iné mliečne - teda normálne jogurty, syry, maslo, tvaroh a ideálne UM. AK by ho odmietal, môžeš aj kravské, ale len plnotučné. Dojčenia sa nevzdávaj iba pridaj mlieko tak, aby mal cca 400-500 ml na deň

annag
2. okt 2009

ahoj Gabika, 100ml je veľmi pekné množstvo, malý plakal pre únavu. Unavené bábo fľašu neodmietne, bude piť, až kým nebude grckať, možno by vypil aj celú fľašu, nielen 70ml.... ale fľaša nie je riešenie. Z jednej fľaše sa ľahko stanú dve, bábo môže začať prsníky odmietať a je po dojčení .... Riziko je veľmi veľké a je zbytočné ho podstupovať, keď nemusíš. Skús ho ukladať spinkať skôr, 20.30 je re také bábo neskoro, možno by mal spinkať už o 17-19 hodine ... Ale, môžem posúdiť celé dojčenie, možno prídem ešte na čosi iné - napíšem do IP

annag
2. okt 2009

adus22 - je to veľmi ťažké pri bábetku s ekzémom zavádzať príkrmy, ak by bola na kb alergická, musela by si vynechať úplne všetko to je fakt náročné, pokiaľ nemala doteraz problémy, bude to len príkrmami. Skús jej dať iné - napr. cuketu, tekvicu a ak bude zase vyhádzaná, konzultuj to s pediatričkou - pozná bábo, môže urobiť nejaké testy ... je dôležité, aby o tom minimálne vedela a aby ste príkrmy riešili spoločne , držím palce a prajem Vám veľa zdravíčka 🙂

caly8
3. okt 2009

ahoj Katka 🙂

som tu znova pre radu ale tentokrát nie pre seba nám sa darí stále dojčiť 😵

moja švariná má malé bábaťko niečo cez týždeň má a zlým prikladaním sa jej vytvorili ragády..na jednej ju má vyliečenú na druhej bradavke sa jej to liečiť nedarí..má ju prasknutú tak si odstriekava a malú začala krmiť fľašou čo som jej absolútne neodporučila...ona podla mna má nadprodukciu mlieka lebo už teraz odsaje 90ml kojí každé štyri hodky noa tie ragády podla mna teraz preto lebo sa jej malá odtrha od prsa ... chcela by som jej pomoct ačítala som tu, že sa môžu natrieť ragády aj Imazolom alebo mastou s kortikoidmy..mne dala dokyna pre malú masť TRIAMCINOLON mala takú trhlinku za uškom a to sa jej urobilo ked jej mliečko stekalo počas dojčenia po ležiačky ... no ale chcela som, či by si tú raádu nemohla natrieť tým?

mna to štve,že ju aj napriek mojej rada začala krmiť fľašou preto by som jej chcela čo najskor pomocť s tou ragadou... na tu zvysenu tvorbu mlieka je dobré zmeniť polohu? stačí to?

annag
3. okt 2009

caly8 - áno, tá mastička by mohla pomôcť, kortikoid urýchli liečbu, samozrejme, pokiaľ tam nemá ešte i nejakú infekciu - lebo ragáda je vstupná brána pre baktérie. AK by to teda veľmi rýchlo nezabralo, tak ak má doma napr. Bactroban alebo Framykoin, tak nech použije jednu z nich.

veľmi dobre si jej poradila - fľaša je zlá, zvlášť pre ďalšie dojčenie z toho prsníka - zvyšuje si tým riziko zápalu , odsávačkou nikdy ten prsník dobre nevyprázdni, laktácia v ňom sa môže znížiť - potom vzniká rozdielna produkcia prsníkov, ktorá často vedie až k odmietaniu prsníka v neskoršom období.

- preto by sa mala prekonať pokiaľ čo i len trošku vládze, môže zvoliť polohu, pri ktorej je ragáda v kútiku pusinky. Môže ponúknuť najskôr zdravý prsník - kým sa mliečko spustí a bábo má najsilnejší ťah a až tak ho prehodiť na boľavý prsník. AJ keby jej z nej tiekla krvička, tak to nevadí.

- ak má nadprodukciu - treba zmeniť polohu, zatiaľ môže aj pár ml mliečka vopred tesne pred dojčením odsať - len aby sa mohlo bábo ľahko prisať. Dojčí však len každé 4 hodiny, zrejme je ešte spavé - je to dosť málo často - neviem to takto posúdiť, malo by však cikať 6-8 plienok, kakať tak 2-4 stolice za 24 hodín .

eyya
3. okt 2009

annag dobry vecer , alebo lepsie povedane noc...

trapim sa takto v noci a uz neviem co robit, preto som sa rozhodla napisat...uz asi treti den mam problem odsat nieco z praveho prsnika, nechapem to doteraz som mala mliecka aj naviac a teraz nic, vcera 50 dnes uz sotva 10 akoby bola upchata bradavka , ale tie biele bodky su tam neni. mlieko v prsniku je a to ma stve este viac bojim sa aby som este nedostala zapal.
bradavka boli ako cert, momentalne som si ju potrela genciankou, nic ine ma nenapadlo.
moje babatko ma necelych 6t, ked sa prisaje preglga takze asi tecie, ale nestaci vypit vsetko a dost mliecka mi v nom ostava a kedze sa neda odsat som zufala. odsavacka je nazhavena a mlieko nikde, keby ma to aspon nebolelo. uz skusil tahat aj manzel a vraj mu neslo nic, nechapem tak co preglga mala?

Prosim o radu, dakujem.

annag
4. okt 2009

eyya - skús maličkej dávať ten prsník dnes viackrát za sebou - aspoň 2x. Teda napr. 10.00 ľavý, 12.00 ľavý, 14.00 pravý .... opakovaným dojčením by malá mohla prsník vyprázdniť. Striedaj polohy pri dojčení, najmä skús opačnú polohu ku klasickej - teda futbalovú. resp. zvoľ polohu, pri ktorej bude maličkej brada smerovať k najviac postihnutému miestu. Pred dojčením prsník nahrej - buď v teplej sprche alebo si daj na prsník - dvorec i bradavku na cca 10 min- teplý vlhký obklad . Môžeš mať niektorý mliekovod upchatý a bodka tam nemusí byť. Bábeká to vedia najlepšie - takže malej možno tečie a manželovi nie 😀 - pri saní ide o to, že bábo tlačí jazýčkom najmä na spodnú časť dvorca. Gencianku si si dala správne

prsník dobre po nahriatí rozmasíruj - ku môj album kreslený obrázok -, ideálne by bolo, ak je prsník len naliaty a mliečko len nevieš uvoľniť, skúsiť i oxytocín - stačí zabehnúť do nemocnice na gynekológiu, tam Ti ho dajú , mliečko sa ľahšie spustí vonku

nemusíš sa veľmi trápiť, že nič neodsaješ, naliatie a hrča zmizne aj bez akejkoľvek liečby, i keď niekedy to je viac bolestivé, prejde to. Je malá pravdepodobnosť, že by si sa dopracovala k infekčnej mastitíde a potrebe užívať atb.Ani to však nie je prekážkou dojčenia. Každopádne radšej posúdim celé dojčenie, ak sa trápiš s nadmernou tvorbou mliečka, treba ju zredukovať - napíšem do IP , pretože dojčenie nesmie bolieť a musíme nájsť aj príčinu bolesti bradavky

luthien.k
4. okt 2009

Milá Annag, poradili mi na jimém foru zeptat se zde na problém se spánkem a přibíráním...
Příští týden máme 4m a už asi 14 dní problémy se spánkem. Předtím už se stávalo, že se vzbudil třeba jen jednou v noci. Pak ale začal málo přibírat okolo 3m (třeba jen 70 g za týden), tak jsem začala před den nabízet prso častěji (předtím cca 3 h, dnes 2 - 2,5). Bohužel se začal častěji budit i v noci, kdy kojíme dvakrát, někdy i třikrát a mezitím se také budí, takže musím vstát a dávat dudlíka - to dřív neexistovalo, zaspal, vyplivl dudel a už ho nepotřeboval. Od narození ho zavinujeme, dnes už do plínky, protože s volnýma rukama usíná a spí ještě daleko hůř. Taky od toho pomalejšího přibírání má občas hlenovitou, občas vodnatou stoličku, ale mlíka mám dost, po kojení klidně můžu odstříkat, jenže prcek si vezme tak to, co vypije za 5 minut a víc ani ťuk. Taky celkem prdí, i v noci, což ho taky budí (ať jím co chci, dávám kapky jaké chci, je to stejné...). Vzhledem k tomu vstávání třeba desetkrát za noc, z čehož dvakrát až třikrát kojím, jsem už dost unavená... Těšila jsem se, že čím bude starší, tím bude líp spát a je to naopak Je nějaká rada, která by se dala vyzkoušet? Co příkrm na noc? Chtěla jsem co nejdéle jen kojit...
Do poradny jdeme teď v týdnu, tak nevím, jak jsme na tom s přibíráním aktuálně, máme docela rozumnou doktorku, takže pravila, že kolem 3m může být krize a že se to srovná, netřeba se plašit.
Cca před 18 dny jsme dostali první hexavakcínu, poté nám také začala mít náběh na hnisání jizva po TBC... Před týdnem jsme absolvovali dovolenou na horách. Píšu vše, co se mi zdá, že by mohlo mít na ten spánek vliv...

petrahradec
4. okt 2009

annag,máme takový problém.naší dcerce je osm měsíců a od té doby co jsme se vrátili z porodnice tak jsme se vůbec nevyspali.Přes den krásně spí jak v kočárku tak v posteli ale ta noc.večer dostane kašičku ještě si pohrajeme a jdeme spinkat.ale o hodinku jsme vzhůru dáme cucnout nesladkýho čaje dáme dudlíka a opět usne tak na hodinku kdy se vše opakuje.takhle je to celou noc.už to opravdu moc nezvládám nevím co s ní mám dělat.V noci ještě kojíme.Vyzkoušeli jsme chladnější pokoj,teplejší pokoj,více jídla,méně jídla, a nic nepomáhá.prosím o radu...

majaza
4. okt 2009

Ahoj Annag, už viackrát som mala menšie problémy s kojením, no vždy som si našla odpoveď z toho čo si radila ostatným babám, no teraz mám takýto problém:
Dcérka má 3 mesiace a je plne dojčená, no posledný týždeň je to pre nás trápenie.
Začalo sa mi stávať, keď som ju išla kojiť (skoro od narodenia papala väčšinou cca každé 3 hodinky) ako som si ju uložila na kojenie, začala strašne, strašne plakať, nechcela sa prisať, musela som si ju zobrať na ruky a upokojovať. Zo začiatku to trvalo chvíľu, no posledné 3 dni sa to pretiahlo na ½ - ¾ hodiny! Potom sa napapá, no veľmi plačlivo a nie moc.
Keďže som si všimla, že sa to stávalo vtedy, keď som jej išla dať za viac ako 3hodiny (viac myslím 10-20 minút, ale ona si skôr nepýtala alebo spinkala), začala som jej dávať skôr ako si začala pýtať (väčšinou za 2h,50min), vtedy sa prisaje bez problémov, no zas neťahá tak dlho ako predtým, prsník začne, ani nie po 10min. jazýčkom vytláčať a vyzerá napapaná, napriek mojej snahe sa už neprisaje, hoci jej striekam mlieko do úst, vždy si ešte odstriekam 20-30ml. Odkedy to praktizujem, malá začala mať riedku, zelenú stolicu, čo je myslím tým, že si ťahá len predné mlieko.
Fakt neviem čo mám robiť, pomaly začínam mať strach z každého kojenia. ☹
Skúšala som aj, nechať jej potom prestávku a ponúknuť jej prsník o pár minút, no nechcela. No keď som jej to mlieko nastriekala na lyžičku a tak dávala, tak to prehĺtala, tak ja fakt neviem, čo robiť. Poradíš niečo? 😖

egyptanka
4. okt 2009

mila annag, idem si po radu ohladom odsavania ... pomaly zacneme s prikrmamy a tak som si pozistovala informacie. Pise sa, ze treti chod je kasa co nas caka. Na trhu su mliecne a nemliecne. Velmi by som chcela, aby v kasi mala moje MM, ale tu je chyba lavky. Neviem poriadne odsat potrebnu davku.
Nedavno som musela nieco odsat na moje dlhsie opustenie mojej Natalky a 190 ml mi trvalo odsat na sest krat pocas troch veceroch. Cez den nemam sancu odsavat, lebo v poslednej dobe si mala pyta jest po 2 hodinach a asi ju trapia zubky, lebo je mrzuta a potrebuje sa nosit a zabavat ju.

No ale k podstate veci, ako docielit aby som odsala viac mliecka do zasoby na kase? Pripadne budem musiet jej davat tie mliecne kase?

cherries
5. okt 2009

Ahoj annag obraciam sa na teba s prosbou o radu , od septembra som nastupila na externe studium na Vs , prednasky mam sice len raz za tyzden ale aj to 8 hodin a kedze mojho maleho kojim ( 16 mesacny ) na poziadanie mam jeden velky problem pretoze za ten cas , ktory trcim na prednaskach sa mi naleju prsniky strasnym sposobom a mam ich potom tazke a bolestive . Neda sa na par hodin nejako trosku zabrzdit laktacia alebo nieco podobne ??? nejaky trik aby som nemala take naliata prsniky a odsavanie v skole nepripada do uvcahy ..... Dakujem velmi pekne

fatulda
5. okt 2009

Ahoj Majaza, presne ako keby si opisala nase kojenie posledne tyzdne, presne to iste - uz pri ulozeni do kojacej polohy zacala strasne plakat, musela som ju zobrat na ruky, hojdat na fitlopte, najskor to ako-tak pomohlo, ale neskor sa uz voobec nechcela prisat len strasne plakala..minuly tyzden sme mali poradnu, kde som to doktorke opisala a ta nam predpisala kvapky sab simplex na plynatost a tie nam naozaj velmi pomohli, asi mala koliku, aj ked ju dovtedy nemavala, odkedy davame kvapky je to ovela ovela lepsie + masirovanie bruska a cvicenie nozickami..neviem ci to bude aj vas pripad, ale nam to velmi pomohlo, ja uz som ju v zufalstve dokrmila flasou, ktoru celu vypila zachvilocku, tak som si myslela ze nema dost mlieka kedze kojim obidve babulky, no bolo to hrozne, fakt stres pred kazdym kojenim...

siouxsie
5. okt 2009

dobry vecer annag.
doma mame trojtyzdnove, plne kojene babenko. od zaciatku mame problem s castym vracanim, bezne od nejakych 8-12 x za den. boli sme aj na gastroenterologii, ale vraj sa nejedna o nic vazne, len o nezrely zazivaci system. chvala bohu nevraciame tzv. oblukom, ale vo velkych objemoch. otazka, s ktorou sa na teba obraciam je nasledovna - ked sa kratko po napapani nasa dcerka vygrcka (objem priblizne zodpovedajuci jednemu kojeniu), skludni sa, no kratko na to si pyta dalsie kojenie. toto tiez nasledne vygrcka a vsetko sa opakuje odznova. je to v poriadku, davat jej po vygrckani opatovne jest? takto mam totiz pocit, ze kojim kazdu 1/2 - 3/4 hodinu a velmi to vycerpava. dakujem za odpoved.

majaza
6. okt 2009

tak musim napisat, ze dnes sme boli bez placu 🙂 som strasne rada, vcera si to mala zas odrevala a ja s nou a dnes som jej dala ten sab simplex, tak sa poriadne dokakala a vecer bol bez placu. A dnes cely den krásne papala, tak som rada, asi to teda neni kojenim, zeby ta kolika? ja som myslela ze to mavaju len chalani a strasne ma myli, ze vzdy zacala plakat ked som si ju ulozila na kojenie.
Len teraz neviem ci tie kvapky davat kazdy den alebo ako ??

lentilk.a
7. okt 2009

Ahoj annag,
aj ja Ta idem velmi pekne poprosit o radu. Syn ma 4 a pol mesiaca, od zaciatku je plne dojceny. Doteraz pekne priberal, neviem ako je to teraz, do poradne ideme az o tri tyzdne = po dvoch mesiacoch. Ale uz tyzden pije pri kazdom papani z oboch prsnikov - doteraz vzdy len z jedneho a ked dopije, vypluje bradavku a ked ho idem zdvihnut na grgnutie, strasne place. Potom sa mi ho podari upokojit. Moze byt hladny? Ze mu je malo mliecka? Skratil, ale len o trochu, intervaly, v kt. papava. V noci pekne spi. Neviem, stale ma aj koliky, moze to byt aj kvoli tomu. Keby bol hladny, asi by neprestal plakat vsak? Vies mi poradit, prosim? Dakujem velmi pekne za ochotu a za Tvoj cas. 😵 😵 😵

majaza
7. okt 2009

fatulda, prosím Ťa, ako dávaš tie kvapky?
My sme dnes zas plakali a plakali, už začala plakať pri kojeni o 13:30, no to som ju za 5-10 min. upokojila a napapala sa (aj ked nie ktovieako), potom o 16:30 tiež, zas ked som si ju dala do polohy na kojenie, ale to trvalo len asi 2-3 minutky a o 19:30 po okúpaní, už ked som ju obliekala spustila rev a rev ☹
bruško som jej skúšala, nemala ho tvrdé, trošku som pomasírovala, tak sa ukľudnila, no kým som ju zas poobliekala tak plakaláááá dalšiu pol hodinu ☹
a to som jej po tom krmeni asi o piatej dala tie kvapky na lyžičke s trochou pravarenej vody, no potom za 20 min. grckala, ale všetko to predsa nemohla vygrckat.
Ja som z toho zas nešťastna, neviem či mám ísť k dr. s ňou alebo čo ☹

sevzuz
7. okt 2009

ahoj annag,
aj aj som si prisla po radu (uz druhykrat) moj syncek ma dnes 11 tyzdnov a tri dni a asi od piatku zacal trosku striakovat s kojenim. Kojim ho z oboch prsnikov, najprv z jedneho - dam odgrnut, prebalim a potom z druheho - a dam odgrgnut. Ked som mu dala najprv z laveho tak sa ako tak v pohode prisaje a pije relativne kludne a ked mu dam lavy ako druhy v poradi tak je maly nekludny haze sa na 20 sekund sa prisaje potom sa odtrhne ruckami sa uz pekne chyti prsniku a ked sa odtrhne tak ruckami tlaci prsnik od seba a pritom pusinou hlada a mlaska alebo zacne plackat, potom sa mu podari prisat poriadne ale az po takych 7 minutach boja. Kojim ho posediacky (poleziacky nam to nevyhovovalo maly bol nekludny - pripisujem to tomu) normalne sa asi najlepsie "chyti" ked si ho polozim na kolena a prsnik nad nim visi a on si ho najde akonahle chytim prsnik aj ja (kedze mam velke prsia nostek sa mu zabara do prsnika a tak nemoze dychat!) tak je po papani, asi mu tam vytvaram velky tlak a mliecko ide priliz rychlo?
inak je maly kludne a spokojne babatko co prespi vacsinou celu noc obcas vstane okolo 3 v noci (zaspava o 8) ale niekedy ked zaspi az okolo 9-tej tak spi aj do 6tej🙂 cez den si pyta papat tak kazde 3-4 hodinky navecer po 2 hodinach. Od piatku mam pocit ze sa malicky dost pohol vpred vo vyvoji (zacal zrazu velmi "dzavotat" a aj hlavku drzi prekrasne - neviem ci to s tym suvisi ale len opisujem vyvinove stadium, vsade pisu ze v 3 mesiaci pride rastovu spurt a babtko bude nepokojne ze ma malo mliecka a nas drobec naopak nechce papat tolko co predtym.
Vopred dakujem za radu ako postupovat s tym nekludom pri kojeni, mozem mu stale davat najprv lavy prsnik a potom pravy? nebude to mat vplyv na tvorbu mlieka?

annag
7. okt 2009

ahoj, veľmi sa ospravedňujem 😔 , nechytala som nejaký detský vírus od detí a tak sme celá rodina posledné dni strávili viac na WC a v posteli 😝 😀 , zajtra sa pokúsim čím skôr odpovedať či tu alebo v IP

bibi78
8. okt 2009

annag, chcem Ta poprosit o radu.
maly ma vyse 6 tyzdnov a pekne papa, aj mliecka mam zatial dost - myslim, lebo maly je spokojny 😅 .
ale stale ma vabi myslienka kupit si elektricku odsavacku mlieka. v poslednych dnoch citim bolest v prsiach, najma v lavom a uvazujem, ze odsavackou by sa to mozno vyriesilo. maly totiz pije vzdy iba z jedneho prska a niekedy by som potrebovala vyprazdnit aj to druhe, lenze on uz viac pit nechce. odporucas mi kupit si odsavacku (Avent), ktoru mozem vyuzit aj na prilezitostne krmenie z flasky v pripadoch, ze nebudem zrovna doma, maly bude hladny a manzel ho moze nakrmit??
dakujem velmi za odpoved!!! 😵

luthien.k
8. okt 2009

Milá annag, doufám, že už je všem doma lépe :o) Nám se spinkání po dvě noci zase vrací do normálu, jednou jsem ho přikrmila nutrilonem a dnes už ani to... Tak snad to i vydrží. Takže se klidně soustřeď na ostatní maminky, ozvala bych se, kdyby se to zase zhoršilo. Příčinu jsem ale neobjevila, nejvíc sázím na vliv hexavakcíny na střevní mikroflóru a tím bolesti bříška a na rozhozený režim díky dovolené...

bibi78
8. okt 2009

annag, este jedna vec, ktora ani neviem, ci sa tyka kojenia, ale ak budes vediet, budem vdacna za nazor alebo radu. 😉
maly ma v poslednych dnoch riedku stolicu horcicovej farby s hrudkovitymi kusockami a trochu to zapacha. teda s ohladom na to, ze ho cisto iba kojim a je taky malicky, tak ten zapach sa mi zda neprirodzeny. doteraz mal stolicu zltu a bez zapachu. moze to byt niecim, co som zjedla a preslo to do mlieka a je mozne, ze by to trvalo uz 2 dni? alebo mam konzultovat pediatricku?
vdaka este raz!!!

svetluska4
8. okt 2009

Ahoj Annag, som cerstva mamicka 2 tyzdnoveho babatka. Malinky je dobrucke babo vela neplacka. Problem je s kojenim. este pred par dnami som mala mliecka tolko ze ked som vysl azo sprchy tak mi kvapkalo a prsne vlozky boli hned premocene. Pred par dnami vsak mliecko nejak prestalo a dnes som maleho striedala na prsnikoch a skusala ho nakrmit aj hodinu ale stale bol hladny. nejake to mliecko bolo lebo pusinku mal zabrindanu ale evidenten muto nestacilo. Ono on vzdy ked sa napapal tak po chvilke zaspal aj na 4 hodiny. teraz popapani len mrnci a chce papat. Dnes som uz musela zarobit nutrilon aby nebol hladny.
Porad co robit aby som mala zasa tak vela mliecka. Ja papam normalne jedlo, naviac papam jogurty, syry,pijem mliecko az z toho mam problemy s travenim. nechem aby bol maly na UM , radsej by som ho kojila, i ked ma to dost boli lebo mam male bradavky a maly silno saje. Ale mamickinemliecko je mamickine.
Prosim porad ako to zasa rozbehnut. Dakujem

fatulda
9. okt 2009

ahoj majaza, ja davam po kazdom kojeni 5kvapiek, tak nam to predpisala lekarka, mozem povedat, ze este obcas poplace, ale uz to nie je take hrozne, aj sa pekne napapa, nie len nejaku 1-2minutky ako predtym...ale tiez sa este chcem poradit s Annou, co sa s tym da robit..drzim palce nech sa vam polepsi, velmi dobre to poznam, je to trapenie ☹

ilijanka
9. okt 2009

annag, prajeme skoré uzdravenie celej rodinke 😉

cikyta
9. okt 2009

Ahoj Annag.Zajtra má moja dcerka pol roka.Začíname s príkrmom zeleninky,ako mrkvička,zemiačik atd...Moc to nechce.Najviac chutí iba moje mliečko.Ale moj problém je ten,že už 4 den po sebe sa mi vnoci budí snád každu hodinu s mrnčaním a jedine,čo ju ukludní je cicík.Pár krát cucne a spí.Toto trvá až do rána a ja som psychicky,aj fizicky na dne 😝 Hladná nieje (myslím),ani zubky nejdu...tak čo to je?
Už nevládzem.

martina1305
9. okt 2009

Cikyta ahoj. toto nocne budenie je normalne pre zdrave deticky okolo polroka, maju plytky spanok, ktory je casto prerusovany (je im zima, teplo, pohne sa im brusko, pocikaju sa, potrebuju si prdkat a pod). Annag tu uz o tom pisala, aj my mame tento "problemik" a tiez aj dost mamiciek, co som tu citala.
Zevraj sa to ma upravit okolo 9-12 mesiaca, kedy deticky sa naucia na dlhsie spankove fazy. Dojcenie uspava, preto ho deticky v noci vyhladavaju. Ja napr. spavam s mojou dcerkou v jednej posteli uz od jej prveho mesiaca. Tiez zacala takto zle spavat, ked mala 6,5 mesiaca. Skusala som aj dudlik, ale ked sa zobudi, ten nechce, iba prsnik. Potaha si niekedy len pocucka a spinka. Niekedy je to aj 5x za noc, niekedy len 2x, ale boli noci, ked som bola hore aj 10x. Kojim ju poleziacky, mala spi v strede postele a ja sa prehadzujem na posteli ako ryba 🙂, raz som na jednej strane, raz na druhej (podla toho, ktory prsnik je prave narade). Takze len to asi musime vydrzat. Annag raz pisala, ze babo same dospeje do stadia, kedy bude spinkat ako medvedik, ale to az okolo roka - roka a pol. Drzim palce! 🙂

cikyta
10. okt 2009

Martinka dakujem.
No cumel nechce ani cez den a fakt som rada,že to bude zrejme normálne... 😅 to vstávanie.
Tuto noc som strčila mužovi do ruk čaj a povedala mu,nech sa postará trošku aj on...že ja umieram bez spánku 4 dni !!!
No a tá moja malá sa napila 20ml o pol noci a o 3 papala mliečko a zobudila sa o pol 8 !!!! Normálne som bola o 5 hore a bola som nepokojná,že čo sa deje? Či nieje chorá,či čo? Takuto skvelu noc som ešte nezažila 😀

sivka
10. okt 2009

ahojte, annag, drzkam palce, nech ste cim skor cela rodinka zdravucki 🙂
my teraz pre zmenu nemame problem s papanim /aspon dufam/, ale so spinkanim...skratka sa mojmu skoro 4 mesacnemu pokladu nechce spat. cez den tak 3x po polhodinke, ked spi dlhsie, tak oslavujeme a v noci prvy spanok pospi tak 5-6 hodin, potom este 2-3 a potom sa uz tvari,, ze je vyspany...tak sa ho snazim uspat este, ale nejde to, musi prejst cas, aby sa znovu unavil a zaspal. takze noc vyzera asi tak: o 19,30-20,00 zaspi a okolo 1,30 sa zobudi na prve papanie, potom zaspi a znovu sa zobudi okolo 4,30. no a potom uz ho necham pri sebe v posteli, ale niekedy uz nechce dalej spat, uz sa na mna vyskiera, ze pod sa so mnou hrat....na vela na vela po placi zase zaaspi tak na hodinku. alebo ani nezaspi a tak bojujeme az do rana. cez den sa vzdy snazim ho dat spat do 2 hodin od zobudenia, no ale nie vzdy sa to podari...bojim sa, aby nezostal chronicky unaveny aj ked muz mi hovori, ze to prilis prehanam, ze to mam nechat plynut, ze maly si pospi kolko potrebuje a ze asi mu staci spat menej /vraj inteligentne deti spi menej 😀 😀 / no tak neviem. co si o tom myslite? ako vam spia babatka?