Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

rimmel
21. máj 2010

elfa mne to pride normalne ze pije iba z jedneho, viac asi nechce 😉 moj nikdy nepapa z oboch..uz mesiace a mesiace iba z jedneho..a neodsavaj! naco? co s tym mlieckom budes robit? 😉 tvorba sa prisposobi poziadavkam a tak to ma byt..

teda aspon ja si toto myslim dufam ze neradim zle 😅

petal
21. máj 2010

starpci IP

olifcek
21. máj 2010

normalne som zvedava, ci ja tie prikrmy zvlaaadnem...asi by som uz mala zacat ccitat ako s nimi a s cim zacat a pod. kuknem, ci annag ma take na straanke

olifcek
21. máj 2010

i ked ja cely den vlastne pozeram na babatko... 😅

olifcek
21. máj 2010

pardon...ina tema...

leelo
21. máj 2010

olifcek - 😵
jasne, annag samozrejme ma k tejto problematike vycerpavajuce info:

http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/10/prve-p...

http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/10/prve-p...

a, samozrejme, dalsie doplnujuce info v clankoch ako napr.:
http://dojcenie.wordpress.com/2010/05/02/zavadz...

alebo:
http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/12/pitny-...

urcite to zvladnes. ked som to zatial zvladla ja... 😉

olifcek
21. máj 2010

leelo, ked teraz je to tak jednoduche...x;o))) dakujem,.,,uz mam cely odkaz ulozeny. a zacnem zanedlho citat x;o))

milujem vyzivy a ked nejaku papam, a je na nej, ze vhodne pre babo od ukonceneho 4. mesiaca, mam chut ponuknut 😅 ale budeme na mliecku urcite do ukonceneho 6 mesiaca a mozno i o cosi malinko dlhsie

krakulka
21. máj 2010

dakujem Annag za povzbudenie. Dr. nam dal atb preto, ze vysledky vyteru by boli az PO a dovtedy zo zapalu mohol byt zapal str. ucha. teploty A. zatial nema, je trochu teplucky, ale lenhlavicka zo zadu. licka a rucicky ma studene.
v rodine som za somara, ze odmietam dat dietatu caj. booze, preco su vsetci taki... a to mamina povedala, ze j A. nejaky fajnovy, ze je chory. vraj si musi zvyknut na choroby. skoro ma porazilo. 😠 ved A. si iminit.sys. len tvori.

olifcek
21. máj 2010

Najvhodnejší čas na zavádzanie príkrmov je ukončený 6. mesiac veku dieťatka. 6 mesiacov sa myslí deň polročných narodenín, je to 26.týždeň, 180 dní od pôrodu. U detí, ktoré sa narodili predčasne, sa myslí korigovaný – upravený vek dieťaťa.

takze budeme papat ,,len,, mliecko do 7.5mesiaca 😵 😵

rimmel
21. máj 2010

olifcek ja som tiez mala v plane pockat, no mne povedali ze: okolo 6m prsia zacnu produkovat ine mliecko, s menej vyziv.hodnotami a ze moje prsia nevedia ze maly bol predcasne takze mi povedali ze mozem pockat tyzden dva po 6m a potom zacat prikrmovat ale moj uz cca od 5-5.5mesiaca bol hladny a potom v 6m zacal priberat menej ako predtym tak mi poradili zacat s prikrmami..a teda ich argument bol ten s tym mlieckom..Ale ak mozem tak to mozem predlzit..ale ja uz som bola rada ze sme zacali lebo maly bol hlados a ja som kojila co hodinu 😅 😀

lelask
21. máj 2010

ahoj annag prosim ta o radu. Moja mala akosi prestava vyzadovat MM.Vcera som ju nakojila o 8.00 o 10.00 odmietala o 11.00 sme plavali takze potom po plavani dostala rovno obed,mlieko po tom zase odmietla ☹ . Priznam,ze na plavarni a v saune pila vodu ale neviem ,ci to ma suvis.O 14.00 som si odsala a potom som ju kojila az o 16.30. Potom o 20.00.
V noci pila raz o 3.45 a teraz je 11.00 a stale nechce pit 😢 😲
Neviem ci mam cakat kym nebude chciet MM alebo dat napr. ovocie a potom obed atd a len ponukat.

inak je v pohode usmievava,nic ju neboli,len nieje hladna.

dakujem ☹

olifcek
21. máj 2010

rimmel v 6 mesiacoch je rastovy skok, takze cakam, ze bude pytat i kazdu hodku, ci polhodku...pravdou je, ze oliv je itak 24 hodin vedla mna, ci na mne, pretoze si tak zvykla a ja uz daaavno nebojujem. oliv cucka...ani neviem ako casto, lebo na prsniku aj zaspava 😅

ja predpokladam, ze lekar na rizikovej sa ma bude snazit zlomit na nejaky pripravok s bielkovinami, aby malicka viac priberala, ale nedam sa...mame sice len cosi cez 4kg a 5 mesiacov, ale drzim sa toho, ze babo ma mat do pol roka dvojnasobok porodnej vahy, co maaame 🙂 a zatial pribera podla tabuliek 😵 😵

lenocka84
21. máj 2010

ahoj mamicky
tak u nas to mliecko asi konci, za vcerajsi den spolu cca 100ml, co je jedna davka pre maleho, a nic viac. a to odsavam kazde 2hod, v noci 3,5. babske recepty, homeopatika, nic nezabera a maly sa neprisava, takze prechadzame na UM ☹ uplne

lelask
21. máj 2010

no dalsi pokus neuspesny ☹ dva krat cucla,vyrusil ju prdik a bolo po jedeni. Cosi som do nej nalyzickovala.Dufam,ze to je len nejake obdobie 😅 😅

rimmel
21. máj 2010

oficek moj tiez na prsu nonstop aj na nom zaspaval a sme takto lezali na sofe aj dve hodiny 😀 ale on bol viac hladny uz hadam aj od 5m avidela som ze mliecko mu nestaci no vydrzala som este mesiac a potom na rady dok zacala..

rimmel
21. máj 2010

lenocka a pocikanych plienok ma kolko za den? lebo niekedy babo pribere malo a nasledne zase strasne vela 😉 ale ak nemas tak nemas, a nic siz toho nerob 😉

olifcek
21. máj 2010

blumiiii
ten valcek je uzasny! oliv za nim chcela ist, len este nevie ako, he he

super vec svokricka poslala

olifcek
21. máj 2010

klasika...ina tema, joj

rimmel
21. máj 2010

😀 asi mas pravdu! no ale teraz uz nic nenarobim..aspon ze som sa zbavila vitaminkov ktore ze ma brat do roka resp aspon do 9m!! v 6m som vysadila 😝

olifcek
21. máj 2010

rimmel ked ja dufam, ze zistim, kedy uz mliecko nestaci...glg

vejula
21. máj 2010

@lenocka84 a skusila si zohnať nejaku tu poradkynu??? Neviem sice či je nejaka pri žiline, lebo čo ma annag ten zoznam tak žilina tam nieje 😒 . Je mi to velmi luto mojenko 😔 Uplne chapem čo preživaš, a neviem ti poraddiť, možno nejaké ine dievčata ti ešte nejaké finty poradia

leelo
21. máj 2010

@lenocka84 na toto ta annag upozornovala - treba aby sa babo prisavalo, bez prisatia nie je dojcenie.
musis na prisati zamakat, kazdy den, kazda hodina je vzacna. skusate to? vobec to nejde?
kvalifikovanu pomoc najdes u lakt.poradkyne vo svojom okoli. ale to vies...

vejula
21. máj 2010

@lenocka84 a skuala si vineu???vraj dobre zabera

leelo
21. máj 2010

tvorbu mlieka najlepsie stimuluje sanie baba. tu ide o hormonalny mechanizmus a trosku magie materstva 😉

leelo
21. máj 2010

@olifcek a rata sa vaha s kt.sa narodila, ci ta, co dosiahla v den vypocitaneho terminu porodu?

olifcek
21. máj 2010

lenocka, ja som odsavala od druheho dna, co s amalicka narodila...my sme boli 25 dni v nemocnici a od tretieho dna mala moje mliecko...druhy vecer dostala kolostrum...ja som neunavne odsdavala kazde tri hodky, nonstop, po celych 24 hodin...malicku mi 1x pilozili az niekedy po viANociach tusim, i to papat moc nevedela, cize som stale odsavala...pila som caje, mlieko, a vineu riedenu s vodou...ked na mne videli, ze nezvladam tu nemocnicu a malicku v inkubatore, kde bola nastastie len kvoli udrzaniu si tepla, dali mi ju poklonkovat si, aby som o mliecko neprisla...nosila som kazde tri hodky, ci to bolo 60ml a ci 200ml...nevzdavaj sa...

olifcek
21. máj 2010

leelo vraj ta, s ktorou sa narodila...my sme mali 1940g, schudli sme na 1840g a mame uz cez 4kg x;oD

rimmel
21. máj 2010

no ja som tiez odsavala vnemocke..vzdy 40 kazde 4hodiny tusim potom sa to zvysovalo aj na 80 a potom som uz kojila sama..nastastie maly v inkubatore nebol tak som si ho chodievala naheho davat naprsia a sme takto spinkali aj dve hodinky 🙂 nic som nepila ani nic speci nejedla.

olifcek
21. máj 2010

rimmel ja som bola na dne z toho, ze malicka musela skor na svet...ale bola som stastna, ze nie je na pristrojoch, ved apgar skore sme mali 10/10 od zaciatku..len nechceli, aby schudla tym, ze sa bude snazit teplo si udrzat, alebo, aby neprechladla...tazko som to niesla...vianoce i silvester kazdy oddelene...ja v izbe v nemocnici, mm doma a malicka v inkubatore...

mneme
21. máj 2010

lenocka, mas to velmi tazke. drzim vam palce, aby ste do zvladli a najma obaja boli spokojni.
ale nehadz flintu do zita, stale je sanca, ze aj vacsie babo sa raz prisaje, len mu to treba umoznit. skus spolupracovat s tou laktacnou co u vas bola. a su aj mamicky, co odsavaju cele dlhe mesiace. okrem toho, kazda kvapka mm sa pocita a ked dokazes pre svojho chlapceka odsat 100 ml, je to uzasna bomba plna zivin, ktore tak velmi potrebuje.
nechcem ta prehovarat, ty najlepsie vies, co je v tvojich a drobcovych silach, ale myslim si, ze by si to este nemusela vzdavat. mas dobru odsavacku? ak nie, kup si poriadnu elektricku, velmi ti to pomoze. kasli na babske recepty ako zaprazene polievky ci vinea. oni pomahaju, ale to pri normalne sa dojciacom babatku. u teba podla mna treba vacsiu kladu. nasadila si senovku? ta by mala zafungovat. a na tvojom mieste by som aj pediatra/pediatricku poziadala o predpisanie costi. ked sa s nim podari dojcit adoptivnym mamickam, urcite to pojde aj tebe 🙂