Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

latvia
15. jún 2010

@olifcek jaaaaj, tak to pohoda 😉 postaraju sa o nu, neboj 😉

strapco13
15. jún 2010

@olifcek odsavacku ber, kludne si odsaj pocas operacie...aspon sa niecim zamestnas na chvilu
ako dlho po operacii..to je vec anesteziologa..napis @latvia my nechavame tak 3 hodky od prebudenia, este trosku hladovat..lenze u nas tak male deti neoperujeme, a navyse..my sa "hrabeme" v hrdkle..aj tak nechcu jest, my skor pacientov nutime aby jedli 😅

latvia
15. jún 2010

@olifcek a po narkoze sa tak skoro nepapa....bude mat infuziu, a najskor po uplnom prebudeni ju mozes nakojit, ale minimalne hodinu urco nie..

latvia
15. jún 2010

@strapco13 my tak male deti tiez neuspavame, u nas nejedia po narkoze tusim 4 hodiny, toz ked to je brucho....ale u tak malych mimiskov tiez neviem

olifcek
15. jún 2010

@latvia ja olivku z oci nespustimmm a duufam, ze ihly do hlavky nebud chiet pichat, stalejej do predlaktia pichali ked cosi, takze....

aha, takze Ty si anesteziolog?

boze, ved placom si tam dalsi pruh uzenie a ja skoncim v blazinci...chudak deticky 😖

olifcek
15. jún 2010

@strapco13 ako dlho to asi trva? sice...Ty mas aj zdlhavejsie operacie, ze?

olifcek
15. jún 2010

a asi ratat s grckanim pri prvej pape po narkoze, ze?

zajaciq
15. jún 2010

@olifcek moje dieta malo po narodeni ihlu v hlave a ver, ze lepsie ako vo vnutornom lakti, tam je to ovela nebezpecnejsie, ked sa hybe. ako.. nebol to prijemny pohlad, ale aspon ju nenapichavali viackrat, ale len raz a konec. saq to len pod kozicku zajdu, do zily, nie do kosti 😉
drzim palce, nech sa mala rychlo zotavuje

strapco13
15. jún 2010

podla mna ak bude uz uplne pri vedomi a bude mat reflexy /hltaci, kaslaci a pod/, bude reagovat na vsetko normalne..ako pred operaciou v case bdenia...proste uz nebude ospala, tak ju nakojit mozes..pri najhorsom sa pogrcka, ak bude mat reflexy, tak uz nehrozi vdychnutie
nastastie MM je lahko stravitelne, tak creva nezatazi tak ako tuha strava
ale preistotu sa spytaj tam lekarov

olifcek
15. jún 2010

@zajaciq dakujem...VIES, OLIV SI UZ ZAZILA DOST A NIKDY JU DO HLAVKY NEPICHALI...CI KED BRALA PRVE TRI DNI ANTIBIOTIKA, CI KED DOSTAVALA TRANSFUZKU, ALEBO , KED JEJ milionkrat brali krvicku...

sry za velke pismena, caps lock bol a nechce sa mi prepisovat...

@strapco13 ved to, ze co lekar, to nazor... na pruh maju dvaja lkari, rozdielny nazor...

olifcek
15. jún 2010

dakujem....som zvedava ako to cele prebehne...hlavne nech dobre a rychlo...

strapco13
15. jún 2010

@olifcek mame aj dlhe aj kratke operacie..ale neda sa porovnavat operacie v krku, nose, usiach s operaciami v brusku
v prvej faze po operacii moze a nemusi vrackat..zavisi os jej metabolizmu ..kym nie je odoperova..nikto ti nepovie ako bude reagovat
maj ju ale potom podlozenu ..akoby mala reflux..taku polohu

strapco13
15. jún 2010

@olifcek drzime palce..daj potom vediet

olifcek
15. jún 2010

@strapco13 oki, beriem klinovy vankus do nemocky....dakujem krasne

latvia
15. jún 2010

@olifcek operacia pruhu netrva dlho, (podla rozsahu pruhu a sikovnosti chirurga), celkovo samotny vykon je hotovy do 30 minut.. ale musis pocitat s prirpavou pred samotnym "rezanim" a po operacii budenie a deti casto este "dospavaju" na dospavaku, takze tam ich este zdrzia...tak sa neplas ak prejde hodinka a pol az 2 a oliv este bude na sale....
a pokial ma trosku viditelne zilky na ruke, tak hlavu snad pichat nebudu....my pichame detom na chrbatik ruky alebo na predlaktie, laktova jamka nieje vhodna, kvoli ohybaniu ruky.

latvia
15. jún 2010

a vrackaie moze a nemusi byt....pokial jej pustia aj "rajsky plyn" tak ten obcas zvracanie robi, pokial je nan clovek citlivy....ale narkoza sa da previest v roznych formach, neviem ako konkretne uspia oliv....ale bude v poriadku 😉

olifcek
15. jún 2010

@latvia jj, zilky ma viditelne...tak ich poprosim, nech to daju do chrbatika ruky...

skoda, ze niesme v amerike, ze by som niekde v kutiku saly stala a divala sa na operaciu...

po operacii ale lekari asi vyjdu von, ze? na dospavaku je stale na monitroch dufam a niekto ju ,,strazii,, teda to babo....

olifcek
15. jún 2010

@latvia ak mi daju na vyber, alebo ak sa budme pytat...co je re babo najlepsie na uspanie? najsetrnejsie? nech som informovana x)

latvia
15. jún 2010

@olifcek strazit ju bude anesteziologicka sestra, toho sa neboj.po operacii vacsinou von nevychadzaju, ak maju este dalsie operacie, ale asi je to na danom doktorovi ci pride rodicom zreferovat ako to prebehlo. a je lepsie ked nebudes pri tom, ani necakaj pred operackou, chod do bufetu, alebo sa prejdi vonku, nervy budes mat na dranc ale nic s tym nespravis, tak sa nejak "zamestnaj", ubehne ti to rychlejsie

olifcek
15. jún 2010

@latvia dakujem...veru,nervy mat budem riadne na dranc...urcite beriem zasobu vreckoviek a mozno i psychiatriu kuknem pre seba... 😅

strapco13
15. jún 2010

@olifcek na "dospavak" ide dieta az ked sa preberie z anestezy...ale este spinka, len uz dycha same, je tam pod stalym dohladom, nielen monitor ale aj sestra..takze neboj..akonahle zacne vnimat okolie, budes urcite uz s nou
no..lekar moze a nemusi vyjst zo saly...zavisi, ci operuje hned po tom..alebo ma "volno"..a moze ist robit na odde,enie, ambulanciu, alebo na lekarsku pisat chorobopisy..ale tych 10 min na teba si urcite najde, aby ti povedla v skratke co a ako..podrobne informacie..ti ak ma cas da hned, ak nema, tak potom ho niekde vyhladaj a porozpravaj sa s nim

latvia
15. jún 2010

@olifcek myslim ze na vyber vam nedaju 😅 a daju jej co najsetrnejsiu narkozu, neboj 😉 neviem ake lieky pouzivaju v kosiciach, ale tie klasicke su v podstate setrne, detom casto staci len kyslik, prchave anestetikum (sevofluran, vonia sladko, po kvetoch 😉 ) a nejaky liek na bolest.

olifcek
15. jún 2010

@latvia
@strapco13

dakujem...

dufam, ze nebudem bulit...ze to ustojim a az po uspesnej operacke od stastia spustiiim 😵

strapco13
15. jún 2010

@olifcek neboj nebudes mat nervy..uz ich mas..a to je prirodzene..ide o tvoj pokladik
skus si lahnut, spat nebudes, len sa natiahni, nech si chrbat oddychne..potom budes oliv zas na rukach nosit

olifcek
15. jún 2010

@latvia

ja bych aj kupila ci doplatila na vyyyber 😉

olifcek
15. jún 2010

@strapco13 😉 😀 jooo, nervy uz mam a poriadne...ja si mozno zajdem na endokrinologiu, ak budu mat chvilku...nech mi kuknu tu stitnu...na vysledky krvi volam uz dva tyzdne, stale zabudnem x;OD

latvia
15. jún 2010

@olifcek 😀 ti verim, ja tiez kazdeho ukludnujem, lebo v podstate dnes su operacie a narkozy vcelku bezpecne, ale kebyze ide o mojho syna, asi budem hysacit jak pominuta 😅 aj ked viem, ze niet dovod na paniku, ze vsetko dobre dopadne.....tazke srdcove operacie zvladaju cerstvi novorodenci, tak vacsie deti o to lepsie....a deti maju neuveritelny organizmus, regeneruju sa rychlo, a aj ked nam pridu take krehke, su ovela silnejsie a schopnejsie nez dospelaci 😎

olifcek
15. jún 2010

alebo si pojdem dat znamienka povyberat...

latvia
15. jún 2010

@olifcek aby si po tom vyberani nebola ubolena a vladala byt s oliv 😉

olifcek
15. jún 2010

@latvia uz mi vyberali z chrbta, ruky, brucha....uz ich bolo dooost...to zvlaaadnem...ved po cisarskom hned ako mi dovolili sediet, som uz aj chodila...bolelo, ale oliv bola v inkubatore a ja som chcela byt nou 😉 az ked som bola uz relativne ok, zacal po spinalke chrbat boliet, hehe..vystrelovalo mi tam...

ako dlho trva, kym babo uspia, odkedy mi ju vezmu? nech neplace dlho, bo budem i ja, safla