Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

strapco13
20. jún 2010

@olifcek nemusis dat cajik, kludne daj MM po operacii, po operacii je vyhoda, ze bude vyspavat anestezu, tak si nebude uvedomovat hlad...a pred operaciou to nejak zvladnete..nech ti dudluje tvoj prst
ale urcite dostane nejaku tabletocku ..naladovecku 😉 ..skus ju pred operaciou nejak zamestnat..ak dieta zaspi s usmevom, tak sa tak aj budia

annag
20. jún 2010

@olifcek

samozrejme, môžeš jej dať mliečko, a môžeš ju i dojčiť. Dojčenie sa spája s menšou námahou než pitie z fľaše či iným spôsobom. Maličká bude potrebovať po operácii Tvoje telo, Tvoju prítomnosť - bude lepšie zvládať nepohodlie i bolesť , t.j. ak ju budeš mať pri (ideálne na) sebe, bude potrebovať menej liekov od bolesti a skôr sa uzdraví - toto je nepopierateľný fakt a máš právo umožniť jej to. Infúziu môže mať zavedenú,. dojčiť sa preto dá 🙂

olifcek
20. jún 2010

@strapco13
@annag

DAKUJEM! 😵

annag
20. jún 2010

@martina1305

v prvom rade sa veľmi teším, že stále dojčíš 😵

- je to smutná skúsenosť, bohužiaľ bežná prax ... a je to obraz neinformovanosti a "podpory" dojčenia na Slovensku 😒

latvia
20. jún 2010

uz tu bolo vsetko povedane 😉 ja len dodam, ze zrejme oliv dostane na noc pred operaciou oblbovak, este jednu davku rano, tak myslim ze s kojenim pred operaciou az taky problem nebude-vydrzi. po operacii uz moze cokolvek. caj by jej neublizil, zrejme ti budu hovorit ze caj kvoli prdikom, ale kojenie nieje zakazane.

olifcek
20. jún 2010

@latvia aj vecer? hm...neskodi to ale babatku, ze nie?

latvia
20. jún 2010

@olifcek mam dojem ze na spanie davaju, ale este mrknem. a neskodi to, neboj 😉

latvia
20. jún 2010

taaaaakze, vraj do pol roka sa nedava nic, lebo babatko este tak nevnima 😉 ci to dodrzuju vsetky nemocnice to neviem, pripis na zoznam otazok 🙂 pouzivate cumlik?

olifcek
20. jún 2010

@latvia ee, ani cumlik ani flasu...nad ranom som ja dudlicek a i pocas dna, ked zaspinkava....

a mame uz pol roka...i kedkorigovane o mes. menej, no vnimava je urcite ako polrocne babo...

latvia
20. jún 2010

tak to asi bude na zvazenie podla toho ako bude oliv reagovat na nemocnicu a prostredie...ak bude plakat, nieco jej daju.ak bude kludna, tak pojde zrejme bez liekov

matja
20. jún 2010

ani môj synček nedostal nič večer pred operáciou. My sme prišli vlastne až v deň operácie, skoro ráno. Keď sa nad ránom zobudil, zabavili sme ho, okúpali sme ho, vtedy ešte bol na cumlíku, tak sme ho ním oklamali a dudloval o106. Stále sme sa snažili odlákať jeho pozornosť, nech nevníma to, že nemôže mať prsník. Počas operácie mal menší problém, tak ho udržiavali trošička dlhšie v spánku, ale keď sa zobudil, mohla som ho hneď nadojčiť. Vraj iba trošičku, ale ako to poviete dieťaťu? Dostal toľko, koľko chcel 🙂
oli, kedy idete?

olifcek
20. jún 2010
olifcek
20. jún 2010

@matja aky problem???

do nemocnice ideme 29.06. rano, do 9.30 tam mame byt, 30.06. bude operacia a 01.07. mame ist dom...my, ked niesme vonku ale doma, oliv je mimo prsnika max. hodku...takze...x;o(((

@latvia urcite nebude 4 hodky kludna....chjo....

olifcek
20. jún 2010

musim sa na ARO opytat, preco musime prist den pred...

latvia
20. jún 2010

@olifcek 😀 rozkosna je, vidim ze aj ona ma rada obliekanie 😝

olifcek
20. jún 2010

@strapco13 dufam, ze sui nemocnice, co i na chirugrii maju nadstandard..chcem byt s oliv sam ana izbe, pripadne i s mm...

latvia
20. jún 2010

to sa asi spytaj na chir. alebo detskom odd., ARO s tym nema nic, im je jedno kedy dojdete 😉

olifcek
20. jún 2010

@latvia niekedy je ale uplne tisko...dnes uz bola taka unavena, ze jej chvilu ani zaspat neslo, ale paq...

olifcek
20. jún 2010

@latvia safla...stracam prehlad, co sa koho mam pytat x;oDDD

olifcek
20. jún 2010

...to som jej este ten klobucik vymenila za ciapocku, co nakoniec mala x;ODDD

latvia
20. jún 2010

😀 tak sa vsetko spytaj anesteziologa a co ti nebude vediet povedat tak si urob na papier bodku k otazke a spytas sa inde 😀 😉

olifcek
20. jún 2010

@latvia 😀

martina1305
20. jún 2010

@matja no ved aj mne to prislo luto, ze taketo nieco vypusti z ust zena-lekarka...mne teda moze kazdy hovorit, co chce...ja som rozhodnuta moje dieta kojit min. do jej 2 rokov (ak sa teda bude dat), nech si o mne mysli kazdy co chce...
....ale ked taketo nieco pocuju z ust lekara menej informovane mamicky, tak potom podla mna predsacne od dojcenia upustaju a to je skoda, podla mna...

vejula
20. jún 2010

ahojte kočky... čo by ste poradili na zvyšenie tvorby mlieka ked už ma žena pocit že konči???? Čo sa take učinne uživa??? nie je to pre mna ale pre jednu kočku
Viem že ste tu čosi pisali len už si nepamatam ako sa to vola

prsky
20. jún 2010

@vejula senovka (ta vraj chuti hnusne, ale ma najlepsie ucinky), gravimilk, rozne cajicky pre kojace maminy

busni
20. jún 2010

ahojte baby, potrebujem sa uistit, bola som s Lukretkou na poradni a doktorka povedala, ze uz mam zacat s prikrmami. Ja som jej oponovala, ze ved je plne dojcena, tak zacnem az po 6 mesiaci, teraz ma len 5. Doktorka povedala, ze ale teraz sa zacina od 4. mesiaca, lebo je to podla EU. No ja som sa nedala a povedala som, ze mne je to jedno ako je to v EU, ja zacnem az o mesiac a hovorila som jej ze som bola na prednaske doktora Newmana a ze co on odporuca a ze aj vestnik ministerstva zdravotnictva hovori, ze prvych 6 mesiacov len dojcenie, tak to presla mlcanim a vytiahla na mna, ze Lulu bude anemicka, lebo ma teraz 8 kil a teda ze by som mala zacat. No ja urcite chcem pockat este tak mesiac a mozno aj nejaky ten tyzden k tomu, len mi ta anemia vrta v hlave, nechcem, aby sa Lulu nieco stalo... Neviete ako to je? vdaka!

prsky
20. jún 2010

@busni pani doktorka je typicky priklad nekritickeho preberania informacii od kolegov...keby si bola smernice precitala, vedela by, ze ta hranica 4 mesiace je najskorsia mozna hranica zavadzania prikrmov (=ak sa vyskytne problem) a odporuca sa vylucne dojcit do ukonceneho 6. mesiaca. Na tvojom mieste by som to brala ako odporucanie a zariadila sa podla seba (ty si za svoje dieta zodpovedna, nie ona).

busni
20. jún 2010

@prsky mas pravdu, ma to nahnevalo, lebo ide o doktorku v rokoch, tak by som ocakavala, ze nenaleti na hluposti... len najst dobreho pediatra je velmi tazke. aspon sa mi zda.

prsky
20. jún 2010

@busni jj..nie je to lahke..my mame mladu, vcelku scitanu, co sa prikrmov tyka, dokonca dojcila sama do 3 rokov veku jej dcerky a aj tak z nej niekedy vypadne "perla", ktora ma prekvapi (ako ked mi v poslednej poradni povedala, ze dojcenie je po roku uz len o citovej vazbe dietata na matku a nema ziadny nutricny alebo vyvin imunity podporujuci alebo proti alergiam ochranujuci vyznam)

leelo
20. jún 2010

@busni mas pravdu. ja som tu nedavno pisala, ze hladam normalneho pediatra v ba, prip.okoli, ktory zaroven aj vie nieco o dojceni. moj maly totiz just ochorie vzdy, ked sme na sk a potom uz ln pocuvam ako mam pri hnackach vysadit kojenie a podobne obludnosti 😒