Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

petulka_1
10. aug 2010

Ahojte. Mala som zapal prsnika a len pomaly sa mi zacalo rozbiehat v nom mliecko. Ked maleho prilozim tak zo zaciatku pekne papa a po chvili sa zacne mrvit a krutit, potom zaspava. Aj mu stlacam prsnik aby mu slo lepsie, ale aj tak. Z druheho papa pekne. Neviem ci mu ide pomaly alebo tam nemam tolko mlieka? A kojim cez klobuciky, inak sa nam nedalo. Neviete preco to moze robit, alebo co robit aby mu slo to mliecko lepsie? Moze byt, ze mam este upchaty mliekovod? Uz presiel tyzden od zapalu.

prsky
10. aug 2010

@petulka_1 ono moze byt, ze v prsniku sa tvori teraz menej mliecka, takze ho treba rozkojit. na lepsi tok mliecka pomoze iba to stlacanie. treba vydrzat a castejsie z toho prsnika dojcit

weirdo
10. aug 2010

@zuzkat1 - o tom budeni v noci by sa dalo polemizovat. Moja mala, ked sme prisli z porodnice, bola schopna prespat celu noc. Tyzdnove babo, nemala zltacku, vonku cez den horucavy, v noci dusno, a budievali sme ju. Potom sme skusili, ze kolko bude spat sama, a zaspala o 20:00 a o 5:30 sme ju uz budili zase my. Takze si myslim, ze u nas to bolo/je opodstatnene. Okrem toho pekne papavala v noci, a zaspala. Cez den som nebudila a ani nebudim, teraz v noci nechavame spinkat tak, ze zaspi o 20:00 a ak sa nezobudi do nejakej 5:00, tak zobudime. Ale uz sa sama zvykne okolo 4:00 (niekedy 3:00, niekedy 5:00, ako kedy) zobudit na papanie. Takze ja nevidim nic zle na tom, ze sa tak male babatko budi v noci na papanie, toboz ked su take tepla ako zvykli byt nedavno a pridu coskoro 😉

zuzkat1
10. aug 2010

@weirdo a preco ste ju budili? ty sa v noci budis na jedenie/pitie? lebo ja nie... ale jasne kazdy robi ako uzna za vhodne... ja by som bola rada keby mi spala celu noc ako ked mala 2 mesiace... a zavidim mojej mame ze ja som jej prespala noc a na rodila som sa v majia boli horucavy a nebudili ma... ale jasne ak mas pocit ze treba tak ju bud🙂

bubelko
10. aug 2010

@weirdo u nas to bolo podobne pri starsom synovi. len ja som ho nebudila, miesto toho som radsej odpumpovala mlieko. narodil sa v juni a teplo teda bolo riadne 🙂 cez den som ho obcas budila, ale to az ked bol starsi, lebo som zisitla, ze ked mi cez den vela spi, tak mi rano skor vstava.
mladsieho sme nebudili, ten sa budil pre istotu sam. 😉

zuzkat1
10. aug 2010

@bubelko a nebol potom uplakany?lebo aj ja si vsimam ze moja sa aj preto asi tak casto budi ze vela spi cez den,ale ona ked nemoze spat tak potom place

weirdo
10. aug 2010

@zuzkat1 - pretoze v tych teplach, ked je male babatko 11 hodin bez tekutin, si myslim, ze to moze narobit zlotu ...

bubelko
10. aug 2010

@zuzkat1 zo zaciatku troska bol, ale som sa mu povenovala, ponosila, pohrala sa a za chvilku bolo po placi. a za urcity cas si potom zvykol spat kratsie a rano zasa potiahnut dlhsie. je to podobne tomu, ako ked som ho prenasala z auta a sa mi zobudil - mrncal a potreboval zabavit. a to plati do dnes - na 90% sa mi pri prenose z auta zobudi.

zuzkat1
10. aug 2010

@weirdo v poriadku🙂

zuzkat1
10. aug 2010

@bubelko no moja spi len v aute ked je auto v pohybe alebo doma v postielke... inak nie... a potrebuje cca tych 5 hodin spanku za den inak place a nepomoze nic.. naposledy spi poobede a zobudi sa asi o 4tej a to uz do vecera nezaspi a to je koniec sveta... spociatku kym spavala dlhsie tak sme kupali o pol 8mej ale museli sme zacat skor uz pred 7mou aniekedy aj o pol 7mej lebo ona je uz o 5tej zas unavena ale este sa da zabavit do takej 6tej ale potom je to uz len plac a nosenie na rukach...

weirdo
10. aug 2010

@zuzkat1 - ale mas pravdu, kazdy ako uzna za vhodne 🙂. Raz mozno budem prosit, aby spala celu noc 😀

zuzkat1
10. aug 2010

@weirdo tak to je dost mozne..ako vravim mojej to spinkanie vydrzalo 2 mesiace a teraz sme hore 5-6x z toho aspon raz je totalne odviazana a chcela by sa hrat🙂

weirdo
10. aug 2010

@zuzkat1 - fuuu, tak to sa tesim, cakaju nas krusne chvile, ale ved co budeme furtom spat 😅

zuzkat1
10. aug 2010

@weirdo ale tak to nemusi byt vas pripad...ja ako babo som spala celu noc ... mojej mame je divne ze ten moj poklad sa stale budi🙂

bubelko
10. aug 2010

@zuzkat1 a ako potom spi v noci? mne keby jonas spal 5 hodin do dna, tak je pol noci hore 😀 on mi spi tak od 1,5 do 2,5, viac nie. ale zato spi v noci od cca. osmej do cca. osmej, s jednou prestavkou na kojenie medzi strvrtou-piatou 🙂
ked bol lukas mensi vedel spat v aute aj ked stalo. viac krat sa mi stalo, ze som isla do obchodu kupit nejaku drobnost, tak mi zaspal. nechala som ho teda v aute a ked som sa vratila este spal. aj doma sa mi stalo, ze som musela zaparkovat auto na parkovisko pre hosti a nie do garaze. nechala som otvorene okno na pracovni a ked sa zobudil (niekedy aj po hodine a pol) som isla pre neho. 🙂

zuzkat1
10. aug 2010

@bubelko 🙂 vzorove deti🙂 ta moja zaspi hned po kupani, teda este ju nakojim a tym ju aj uspim a v noci sa zobudi asi 5x na kojenie (jedno z tych kojeni sa zvykne natiahnut na pokusy hrat sa)ale ked ju dam k sebe a vsade tma tak sa prisaje a po chvili zaspi

weirdo
10. aug 2010

@zuzkat1 - nechame sa prekvapit, dakujem. No evidentne to Tvoja mala nezdedila po Tebe 😉

zuzkat1
10. aug 2010

@weirdo to veru nie🙂 ja som bola dost pokojne dieta a nou siju vsetci certi🙂 ked nespi tak jej je vsade plno🙂

bubelko
10. aug 2010

@zuzkat1 vzorove ako vzorove 🙂 ale spia dobre, to je fakt 😉
a tvoja mala ma aj otca, mozno podedila po nom? u nas moj muz hovori, ze vsetko zle maju deti po mne 😀

zuzkat1
10. aug 2010

@bubelko no asi ano🙂 on bol taky ze ho vsade bolo plno🙂 ale je podarena iskricky v ockach ze co by zas vyviedla🙂 dnes sa postavila prvykrat na nohy🙂 jasne ze este len v ohradke🙂 a zuby jej idu tak sa tesim na kojenie ... dufam ze ostane vsetko na svojom mieste a nic mi neodkusne🙂

bubelko
10. aug 2010

@zuzkat1 my uz mame zuby 2, stale sa koji a sem tam aj kusne, ale zatial ziadna katastrofa 🙂 no a momentalne sa jeduje, lebo som ho uz treti krat odtiahla od detskeho bazena, lebo sa pri nom staval a snazil dostat dnu 🙂

prsky
10. aug 2010

@zuzkat1 neboj, nekusne (mozno akurat tak v spanku, ked bude dida vypadavat a ona v snahe vcucnut ju spat nestihne otvorit dostatocne usta - stalo sa mne - raz). dojcene deti, co nepoznaju cumel/flasu nemaju vobec tendenciu hryzt, pripadne maju zo zaciatku snahu si v ramci dudkania (nie aktivneho satia) pomasirovat dasienka, ale tam staci dat najavo, ze to boli a prestanu 😉
@weirdo neboj, ono sa to okolo 3-4mesiaca zmeni a budes s laskou spominat, ako ste dlho spali 😀 (ale mozno budes patrit medzi tych par stastlivcov, ktorym pekne spinkanie ostane 😉 )

gabika7706
10. aug 2010

@marcaradko v klokanke by sa babo nemalo nosit vobec, kuk sem http://www.nosime.sk/nosenie_deti.pdf. V ergonomickom nosici mozes dieta nosit od 3,5 kg dokedy chces 😉

gabika7706
10. aug 2010

@zuzkat1 , @marcaradko pisala, ze ma problemy niekedy s mnozstvom mlieka, nocne kojenie je tiez pomoc ako zvysit laktaciu.
Ja som nocne vstavanie, ani denny spanok neriesila, ked mal mesiac a pol, neriesim to ani teraz, kojime sa kedy chce a kolko chce (ak je co, ale to je uz o inom..)

strapco13
10. aug 2010

@zuzkat1 neodkusne..my mame dva zuby a nekuse...teda raz skusil..ale kusol aj seba..tak nevymysla...ale obcas sa stane, ze po kojeni ked sa hrajka s bradavkou /oblubene, len tak ju cmulkat alebo stlacat prstami a zistovat ci este strieka mlieko 😅 /..tak skusi a kusne..vtedy mu automaticky hracku beriem..tak to robi stale menej a menej..pochopil, ze hrajkat sa moze ale kusat nie 😉

gabika7706
10. aug 2010

@zuzkat1 Martin ma 8 zubov a nekuse, ked mu ide nejaky zub, vtedy ma tendenciu silnejsie stlacat alebo hryzt, ale umudri sa velmi rychlo, ked zabalim zdroj zabavy 🙂

@strapco13 to robi aj Martin, chyti bradavku medzi prsty a toci s nou do kazdej strany a taha, to je srandy ...

weirdo
10. aug 2010

@prsky - prsky, ja ani nedufam, ze by som bola z tych stastnejsich 😀 . Ja radsej myslim na to horsie a ked pride lepsie, vytesujem sa 😀

prsky
10. aug 2010

@weirdo tvoj pristup sa mi lubi 😉

weirdo
10. aug 2010

@prsky - fakt to ale funguje, potom sa clovek tak vytesuje, skus 🙂

prsky
10. aug 2010

@weirdo tiez to praktizujem 😉