Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

strapco13
8. mar 2011

@vikuska. ja som mala podobneho zruta..teda este stale je zrut, len uz sa odstavil /kolostrum mu nechuti/ ☹ ☹ ☹
pokial pije efektivne..tak mu mliecko staci 😉 ... skor by som povedala, ze tie intervaly predtym 4-5 hodin boli nejake dlhe 😕
ako sa sprava medzi kojeniami..a po kojeni..spokojny? kludny? usmiaty? ..kolko cika a kaka?

mariana0915
9. mar 2011

@strapco13 🙂 🙂 🙂 🙂 ved to je jedno ja som nepozerala na nete ale na pribalovy co je pri lieku a tam je napisane -O VHODNOSTI UžIVANIA LIEKU V OBDOBI TARCHAVOSTI A POCAS DOJCENIA SA PORADTE S LEKAROM 🙂 🙂
už budem vediet žé mam popozerat aj na net 😎

inak dakujem 🙂

nemam skener by som aj preskenovala aby si videla ale nevadi aj tak dakujem 🙂

susann83
9. mar 2011

Dobre ranko babulky.
Musim sa pochvalit, konecne papa moj drobec krasne bez klobucikov 🙂)))
Ale mam problem zas s jeho stolicou. Kym sme mali klobuciky, bola zlto-hneda, niekedy zelenkava. To som vedela, ze si nevytiahol dost zadneho mliecka. Teraz vidim ten rozdiel v papani. No ale teraz ma zas az oranzovu kakanicu, by som povedala taku kriklavu. Jem vsetko ako pred tym, mlieko nepijem, len jogurty alebo tie pudingy, vcera som si dala tvarohove cestoviny. A dnes rano som nahodou vymakla ked kakal, tak mu to vychadzalo take trosku spenene. Mozu mu tie jogurty a pudingy vadit? Zatial som nespozorovala, ze by mal koliky, klop klop.

vejula
9. mar 2011

ahojted kočky.. neviete mi poradiť či možem piť alchemilkovy čaj? alebo neviete ešte o niečom čim by som si trochu zregenerovala maternicu po cisarkom, aby bola fit??? Ďakujem

lubocka
9. mar 2011

@strapco13 ahoj, ja mam podobny "problem" ako vikuska. Malý ma 6 mesiacov a 9 dní. Týždeň pre ukončením 6. mesiaca sa dožadoval dojčenia asi každú polhodinu, hlavne večer pred spaním a v noci. Už som nevládala. Tak som mu začala každý deň robiť takú riedučkú nemliečnu kašu od Hami do môjho MM (50-60 ml), aby lepšie spal. Dávam mu to okolo pol ôsmej a spať chodí o pol deviatej, deviatej, ako kedy. Budí sa okolo 23.00, nakojím ho, pokračuje v spaní, a potom je hore asi každé 2 hodinky. 9 dní mu dávam obedný príkrm (mrkva, zemiak,brokolica, ryža) v kašovitej forme zriedenej MM. Zje asi tak 10 lyžičiek, zatiaľ mu všetko chutí. Predvčerom a včera som mu skúsila dať na desiatu jabĺčko pripravené na pare. Lebo som sa dočítala , že ak dieťa nemá problém s papaním zeleninového príkrmu, môže sa súbežne začať aj s ovocným príkrmom na desiatu. Dnes sme skúsili asi 6 lyžičiek banánu, papal úplne v pohodke.A po prečítaní odkazu od VIKUSKY som v šoku, či som s tým ovocím nezačala priskoro. Ale tiež asi za 20 minút sa po každom jedle dožaduje dojčenia (do 6 mesiacov bol len a len dojčený, žiadna voda, čaj, nič, len MM). V noci sa dojčí 4-6krát, pekne sa napapá, odgrgne a dám ho do postieľky, kde zaspí. RObím niečo zle? Malý má asi 8 kg, kaká, ciká v pohodke, bruško ho nebolí, je usmiaty. Je aktívny, stále v pohybe...Mama mi však dohovára, že mu "rozožieram" žalúdok. Mám mu niektoré jedlo vynechať? Ďakujem a prajem pekný deň

grenka
9. mar 2011

@lubocka joj moja ja kojim a my uz papame maskrtnicek to tak 3 lyzic.,bananik polovicku zmlaskne ako nic 😀 a v nedelu dostal aj polievocku 🙂 ale tiez len tak nech si zvyka na chute 🙂

strapco13
9. mar 2011

@lubocka podla mna sa netreba s prikrmami ponahlat..budu mat na jedlo cely zivot, naco ich prekrmovat
ako hovorim /teda pisem/ ja som dala kazdy mesiac jeden novy chod inak som kojila a to mam zruta co asi po 5 dnoch od zacatia prikrmov spraskal 200 gramov na posedenie, vodu spoznal az kolo 9-10 mesiaca a to cez najvacsie horucavy ju este nepil
ze sa do polhodky dozaduje kojenia..moze to byt kludne od smadu
nerobis nic zle..len sa podla mojho nazoru ponahlas s prikrmami
a mas zlatu maminu 😉 ..vacsina bab tu frflu, ze ich rodcia nutia ryclo do vsetkeho stylom, ved ty uz si v tom veku jedla to a to...a tvoja to berie tak, ze spomal s prikrmami 😉 ..ma pravdu..obcas ju rodicia aj mavaju 😅
inak vysledok skoreho zavedenia nevhodnych prikrmov je nasa generacia..samy alergik, astmatik, diabetik 😔
@grenka ...to je aj pre teba..nemas sa kam ponahlat, dieta ma pravo byt plne a vylucne dojcene do 6 mesiacov

grenka
9. mar 2011

@strapco13 diky 🙂 ved mlieka mam dost 🙂

strapco13
9. mar 2011

@grenka to je super 😉 uzi si to.. deti strasne rychlo rastu ☹ 😀

katarina822
9. mar 2011

ahojte baby je v poriadku ak po ukonceni dojcenia preslo uz 7mes. a posledny tyz. som uz 3krat spozorovala kvapocky mliecka. stava sa to . pokusame sa o dalsie babetko zatial niesom teh. 😒

lubocka
9. mar 2011

@strapco13 Ďakujem za radu. Spomalím teda. Vynechám desiatu a budem dávať len zeleninku na obed. A podľa teba je dobré dať mu zapiť MM? Odkedy by vlastne malo dieťatko piť napr. prevarenú vodu, alebo čaj ak je dojčené?

vejula
9. mar 2011

@strapco13 prosim ťa možem piť alchemilkovy čaj ked kojim???

stvura
9. mar 2011

@vejula na cajiku je napisane ze nie pocas dojcenia 🙂 ...nemala by si ani zeleny, cierny a matovy

vejula
9. mar 2011

@stvura uhm vdaka...

susann83
9. mar 2011

@strapco13 @prsky
Mozete mi prosim poradit? Rano som sem pisala. Dakujem 🙂

Dobre ranko babulky.
Musim sa pochvalit, konecne papa moj drobec krasne bez klobucikov )))
Ale mam problem zas s jeho stolicou. Kym sme mali klobuciky, bola zlto-hneda, niekedy zelenkava. To som vedela, ze si nevytiahol dost zadneho mliecka. Teraz vidim ten rozdiel v papani. No ale teraz ma zas az oranzovu kakanicu, by som povedala taku kriklavu. Jem vsetko ako pred tym, mlieko nepijem, len jogurty alebo tie pudingy, vcera som si dala tvarohove cestoviny. A dnes rano som nahodou vymakla ked kakal, tak mu to vychadzalo take trosku spenene. Mozu mu tie jogurty a pudingy vadit? Zatial som nespozorovala, ze by mal koliky, klop klop.

stvura
9. mar 2011

@susann83 jogurty by nemali ak su to klasicke smotanove. Skor by som vylucila tie pudingy, hlavne ak su zo slahackou, lebo to je umelina a vela vela farbiv...

hobit
9. mar 2011

ahojte, uz som 3. tyzden chora a doktorka mi dnes predpisala Zinnat...mozem ho brat a kojit? Dakujem

prsky
9. mar 2011

@hobit ano mozes

prsky
9. mar 2011

@susann83 oranzova stolica je v pohode, ani penu by som neriesila - pokial stolica nesmrdi, babatko brusko neboli a prospieva, nie je sa coho obavat si myslim - zalezi aj v akom svetle na stolicu pozeras. pre klud duse ale pripadne vyluc mliecne potraviny a zavadzaj ich postupne jednu po druhej a uvidis, co to spravi - ako som uz ale pisala, pokial nema bolesti bruska, vyrazky alebo nejake ine alergicke prejavy, farbu stolice by som moc neriesila, hlavne ak prospieva a je spokojny

hobit
9. mar 2011

@prsky dakujem

johanka.
9. mar 2011

@lubocka kludne daj zapit MM. A pokial dojcis na poziadanie, tak dieta velmi dlho (pokojne aj do roka, niekedy aj dlhsie) nepotrebuje ziadne dalsie tekutiny.

lubocka
9. mar 2011

@johanka. ďakujem 🙂 Ja som sa len zľakla, aby mi maly nezačal nejako veľmi priberať, keď sa napapa a ešte to zapije MM. Cucka tak 2-3 minutky.

bobocka
9. mar 2011

tak baby ,teraz som v otazkach zachytila,ze jedna mamina sa pyta,ci moze chodit na zumbu ked stale dojci,jej mala ma 2 roky.ja mam info,ze pocas doby dojcenia by zena nemala riesit sporty,kde sa vela spoti,lebo s potom sa uvolnuju toxiny do mliecka.a aj v damskom magazine to minule bolo.tak ako to je? lebo tam jej vsetky kocky radia,nech si kludne ide zahopkat 😕

strapco13
9. mar 2011

@bobocka http://dojcenie.wordpress.com/2010/04/18/cvicen...
kludne moze
Kuzminova ..nasa reprezentantka v biatlone, Motavcova..plavkyna..trenovali na vrcholnej forme popri dojceni 😉

bobocka
9. mar 2011

@strapco13 dakujem za info,tak to ja sa pojdem na beziaci pas vybehat teda 😀

strapco13
9. mar 2011

@bobocka samozrejme..nesmies to prehnat..treba primerane kondicii..radsej zacat pomaly a postupne zataz zvysovat ..musi si zvynut aj tvoje telo na inu cinnost, netreba to prehnat a odrovnat sa prvym cvicenim, po scalovke asi netuzis 😅

bobocka
9. mar 2011

@strapco13 tak to sa neboj,ze ja by som to prehanala.ja som na beziacom pase nebola vyse 2 rokov,takze ja asi po 5 minutovom behu na malej zatazi asi odpadnem od unavy 😀 😀 😀 ja doma cvicim brusaciky a posilnovacie cviky na nohy a ruky,len som sa vyhybala cviceniu,kde sa fakt ze spotim,lebo som sa bala koli tej mojej mylnej info o uvolnovani sa toxinov do mliecka. 😅

shira_
10. mar 2011

@bobocka mám kamarátku, ktorá je trénerka plávania aj fitness, denne maká, behá orientačné behy, vyhráva súťaže, má 6 detí, najmladšie má asi rok a pol, najst. myslím 12. má športovú vš tak vie čo a ako, cvičí non stop aj v tehu, dojčí skoro non stop už dlhé roky... postava na závidenie, ldeti vedú max. športovo takže dá sa. mne odporučila cvičiť aby nebola svalovica a aby nebola tepová frekvencia velmi zvýšená. ja by som potrebovala tiež upraviť postavu a dať dole 8kg lenže v tehu som mala vš.zakázané, tak som na tom fyzicky ozaj hrozne... nechce sa mi do toho.. rozmýšľam že by som si kúpila stepper.

melanche
10. mar 2011

@susann83 jej, vy uz papate bez klobucikov? super! aj my sme mali taku farbu stolice, to je ok. tes sa kym nie je zelena ako u nas uz piaty den! a zistila som ze si vytiahne len predne mliecko, neviem ju prinutit pit dlhsie. uz to riesim, zhanam aj lakt. poradkynu ale v tomto meste ziadna nie je a ziadna nie je ochotna dojst ani 20 km. 😖

66moni1
10. mar 2011

dobryý den.chcela by som sa opytat. pomalinky sa mi straca mlieko včera som si kupila benedikt lekarsky/da sa aj osladit pretože je dost horky/ vraj to podporuje tvorbu mlieka.prosim poradte mi pretože syn ma necelé 4mesiace a odmieta mi flašku ani umele mlieko nechce. otoči hlavu a neotvori usta.neviem čo robit.