Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

gabika7706
18. júl 2010

@strapco13 vetram, vetram, aj teraz, inak je to u nas tak ako u vas 🙂 Dnes sme boli u svokrovcov, normalne sa na mna vydriapal, ako som sedela a zacal mi tricko pri vystrihu stahovat, nez som stihla zareagovat, prisal sa, kde sa mu podarilo, taky cucflek za tych par sekund mi spravil, ze nechapem 🙂
A svokra, samozrejme, sak pred chvilou jedol, ta zase chce? ta mas dost mlieka? atd atd... 😖

strapco13
18. júl 2010

@gabika7706 🙂 ..moj miuje "prdiet" mi o kozu ..hlavne na bruchu a ramenach..ale naj je to prave na bradavke 😀

strapco13
18. júl 2010

@gabika7706 as vokru si nevsimaj..alebo jej povedz, ze to jedol a teraz chce pit

prsky
18. júl 2010

@weirdo neuskodi, lebo sa to hned vsiakne 😉 natieras len tenucku vrstvu a to po dojceni

krakulka
19. júl 2010

Strapco upal nie, na slniecko nechodime, skor uzeh. v sobotu sme boli zaviest sestru na vlak do viedne. cesta tam a spat 4h. v aute 1x s klimou, bola ale nastavena na taky teplejsi vzduch. robili sme casto prestavky, vetrali A. asiz toho to bolo. tieto horucavy su strasne. ☹

krakulka
19. júl 2010

inak ja som mala z tej cesty silnu migrenu vecer. A vo viednibolo fajn, ochladene, prsalo, paradicka.

strapco13
19. júl 2010

@krakulka upal je z tepla a uzeh zo slnka 😉 ...inak obcas si to mylim aj ja 😉
tak to mame asi pricinu jej potiazi
urcite kojit podla jeho potrieb..len by som teraz castejsie striedala prsniky, nech pije viac predneho vodnateho mliecka, jasne raz za cas nech vytiahne cele prsko, musi aj papat, ale teraz je dolezite predne na rehydrataciu
a urcite ten liek nedaj..apaticke dieta nemozes este viac utlmit
dnes sa ako mate?

krakulka
19. júl 2010

@strapco13 takze upal, ja som myslela, ze je opacne. 😉
ten liek som dala len ked sme prisli domov z pohot., potom uz nie. A. bol z horucky aj tak utlmeny.
vcera sa nam podarilo znizit teplotu. dalasom 3ml. panadolu - 5h. mal 39st.v konecniku, tak som o pol siestej dala panadal, za 2h. klesla teplota na 38,5. uz som nedavala panadol, ale skusila som "babsky" recept: ponozky namocene do tepl. mlieka + este jedny dat na ne. o 22h. uz bola teplota len 37,5. na noc som dala tiez ponozky, rano o 4 a 7h. teplota 37,7. rano o 9h. som dala panadol, trochu zacina A. soplikovat + pokasliava. Volala som s Dr. antb. netreba, mame kupit sirup Sinupret. Uz papa lepsie od vcera 22h. vypil vzdy 1 prsko, rano si pytal uz z dvoch, aj ked nepil do dna, tak vytiahol predne. ponukam casto, pijekazdu hodku. V noci spinkal. budil sa kazde 2-4h. tancuje po nasej velke jposteli v spanku. uz sa usmieva, rozprava si, myslim, ze bude dobre. na kasel je dobry sinupret, al. radsej stodal?

krakulka
19. júl 2010

v lekarni nam dali hedelix, sirupy su pre vacsie deti, ebo je tam cukor.

strapco13
19. júl 2010

@krakulka hedelix je fajn na kasel

krakulka
19. júl 2010

len teplota je zasa spat na 38 v konecniku. ☹ dala som 3ml. panadolu. mam dat po 3hj. zase nurofen, ked neklesne? alebo az za 6h. zase panadol? Andrejko nechce moc papat, vzdy len jedno prso. asi nema silu tahat, aj mu pomahat stlacanim prsnika. a malo cika. ale to tak asi ma byt, vsak?

strapco13
19. júl 2010

@krakulka ale odcitala si 0,5 stupna?.. pri teplote viac vypoti ako vycika, detom nechuti pri teplote jest, nech si cucka ako chce, pomahaj stlacanim..bude to lahsie pre neho

krakulka
19. júl 2010

viem, realna teplota je 37,5 teraz. ja si pripadam obcas ako hlupak. Andrejko je nas pokladik, som nanho asi az velmi opatrna. Ale to asi vacsinou byvaju maminy vytuzenych umeliniek. 😕 Za ako dlho asi prejde taka viroza? teplota 37,5 je v pohode? je teraz nejaky unaveny. Malicko dneska spinka, len 20-30m. kazde 1,5-2h. V sobotu mame ist na tyzden do Demanovskej doliny.

strapco13
19. júl 2010

@krakulka Do 38 st sa teplota nema znizovat..vtedy sa najlepsie aktivuju imunitne mechanizmy a pomahaju telu bojovat s chorobou
ale je normalne, ze je pri tej teplote unaveny..to su najhorsie teploty aj u mna..nad 38 som schopna co to urobit, ale kolo 37,5 som jak zdochlina
asi sa mu pri teplote neda viac spat a urcite sa budi na smad..netlac na neho, nenut mu ziaden rezim...do dovolenky bude OK 😉

tin007
19. júl 2010

@krakulka to, ze je maly unaveny je v pohode, telo sa vycerpava bojom s chorobou, uz mu teplotu neznizuj liekmi

krakulka
19. júl 2010

ok babule, lebo dr. zase kazal davat lieky proti teplote stale. mne sa to moc nevidi. ked tak mu dam vecer "mliekove ponozky" ak bude nejaka vyssia.
si ma potesila, ze bude uzv sobotu fit. inak aj na jazyku ma biely povlak a uz sa zacina potit.
dakujem vam babule, ste zlate. 😀 😀 😀 😀 😀

latvia
19. júl 2010

@krakulka ved budes dodrziavat doktorovu radu, do 38 su subfebrilie, febrilie(teplota) je az od 38stupnov 😉

bocianka
19. júl 2010

ahojte, snad mi tu poradite. nas syncek ma 9 mesiacov a zacinam vidiet problem v kojeni, prikrmujeme od 6. mesiaca, niekedy zje pekne vsetko, niekedy malo, ale vzdy sa chce este dokojit. ma to nielen na jedenie, ale aj ukludnovanie a uspavanie, pred kazdym dennym spankom sa chce kojit, inak len place. tak teraz neviem, mam strach, ze je to hlavne o zvyku a ako to bude dalej ☹ co si o tom myslite?

strapco13
19. júl 2010

@bocianka ja tam problem nevidim 😉
nie je to zvyk..dieta ma vela podnetov a nedokaze len tak zaspat..potrebuje sa najprv skludnit..preto potrebuje prsnik
su deticky co maju problem sa prepnut zo zvislej /aktivnej/ do vodorovnej /odpocivajucej/ polohy zatial neries, daj prsnik
neskor treba pred spanim si trosku lazkat, precit mu nieco, pohrat sa pomaly...moj mi pocita prsty 😀 ...a tak sa ukludni a potom skor zaspinka
ak rodic nepochopi tento "problem/ dietatka..tak nechape, preco dieta, ked ulozi do postielky este 100x vybehne, lebo pit, cikat, hracka a pod..jednoducho su deticky, co potrebuju pred spankom skludnenie
ved aj dospely, ked maju narocny den, tak nevedia zaspat

bocianka
19. júl 2010

@strapco13 dakujem ti za rychlu odpoved, pekne si to napisala, suhlasim s tebou. len uz je to niekedy take, ze aj rodina na mna cudne pozera a nechape to, maly sa pekne napapa ovocnej vyzivy, chvilu sa hra a uz mrnci, dam mu mliecka, je spokojny, ale za chvilu zas len mrnci a vzdy pomohe len prsnik, cize sa kojime pomaly tolkokrat, jak ked bol malicky, nezda sa mi to ok, ked ma 9 mesiacov, ine deti v jeho veku sa koja tak 3x do dna. asi to necham tak a uvidim

strapco13
19. júl 2010

@bocianka a nepije skor od smadu?..boli strasne horucavy
my mame len o nieco menej ako vy...a tiez sa casto kojime + idu zubky + 8-mesacna uzkost /ta nam uz nastastie konci/...asponze pady si neriesi prsnikom 😀 ..neriesim a moje okolie to neriesi tiez /ved by skusili 😎 /
nam zatial ine tekutiny pit nechce..takze len prsko
prezliekat sa pred nim nemozem..lebo prsnik znamema papat 😀 😀 😀
okoliu odkaz, ze maly je este len kratko na svete aby bol bez teba...9 mesiacov v brusku, 6 mesiacov vysostne zavisly na mame, lebo strava ina nie je, v podstate mal len tri mesiace na to aby sa zacal osamostatnovat...a to je kratka doba na to aby si nasiel ine riesenie svojho nepohodlia /ci uz psych alebo fyzickeho/ ako prsnik 😉

flamenga
19. júl 2010

ahojte... tak zase si idem pre radu.... malý sa mi väčšinou napapal z jedného prsníka. Posledné dva dni však pýta na každé kojenie obidva... to by nebol problém.... problém je skôr v tom, že z každého "ťahá" cca 15-20 min. (v úvodzovkách, lebo keď ho pozorujem a počúvam, tak z tých 15-20 min. hltá možno 8 min., keby som to dala dokopy) a po dvadsiatich minútach mi na každom prsníku začne vyvádzať.... odtiahne sa ako keby mal dosť, lenže hneď na to kapríkuje a hľadá a plače, tak ho dám zase na prsník a zase trikrát cucne a zlostne sa odtiahne..... ☹ Predtým som stále aspoň trochu cítila prsia naliate (viem, že nemôžem očakávať, že budú tvrdé, to by bol skôr problém), ale proste som cítila, že tam je mlieko.... teraz skôr ten pocit nemám.... ja neviem, či je mliečka menej alebo čo ☹ 😒 ako to zistiť?

prsky
19. júl 2010

@flamenga ci je mliecka dost zistis, ked ma babo dost pocikanych plienok a stolicu. ja mam pocit, ze mlieko nemam vobec, ale mam 😉 o hnevani sa na prsniku pise annag na svojej stranke, mozno tam najdes moznost aj vasho "vymyslania" http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/hnevan...

bocianka
19. júl 2010

@strapco13 davam mu aj vodu pit, ale mozno mu malo ponukam, to je tiez mozne. no u vas je to velmi podobne 🙂

krakulka
19. júl 2010

Andrejko sa pekne vyhajal - skoro 2 hodinky, pekne sa vypoti. Teplotu uz nema - 37st. Parada. 🙂

strapco13
19. júl 2010

@krakulka super...len tak dalej 😉

aleela
19. júl 2010

@strapco13 pekne si to napisala bocianke, akurat, ze ja musim ist na jesen do prace. maly bude mat 9-10 mesiacov. Budem chodit len na doobedu, co myslite, ako to zvladneme? Stale casto dojcim, aj maly zaspava len na prsniku (alebo v kociku). neviem si predstavit ako vydrzi cele doobedu bez dojcenia. Chcel aby som ho zacat privykat, ale ani len netusim ako zacat. Zatial vstava rano, dojci sa, o 2 hodinky zaspi (na prsniku), potom papa ovocie, o pol hodinku- hodinku sa dojci (hned po ovoci nechce), zase spanok (s dojcenim), potom zeleninka+maso. A potom niekedy by som dosla domov z prace.... viem, ze este mam trochu casu, moze sa to zmenit, ale netusim co budem robit, ak sa to nezmeni. Cas na odsavanie nemam takmer ziadny ked som snim, jedine ked zaspi, ale to musim porobit kopec inych veci, a ked je hore vyzaduje stale moju pozornost. Nemate niekto s tymto skusenosti? Ako sa to da?

prsky
19. júl 2010

@aleela podla mna to zvladnete super, ja som chodila na skusky a parkrat do mesiaca do skoly, ked bola dcerka malilinka a zvladla 4-6 hodin bezo mna i ked dobrovolne hladovala (nedostali do nej nic lyzickou, poharikom, flaskou - nijak), potom si to vynahradila na prsicku. teraz uz je to v pohode, lebo papa uz vselico.

aleela
19. júl 2010

@prsky dakujem, citala som, vyzera to prilis jednoducho 😉 ale zaujimali by ma aj osobne skusenosti, ak niektora mate... nejde mi to do hlavy , ako vydrzi bez cicika.... on sa od narodenia velmi casto dojci a trva to do dnes. no ja dufam, ze sa to este nejako vykrystalizuje, ze spapa viacej prikrmu a nebude uz hladny (teraz papa 70-90gramov).