Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

strapco13
4. jún 2010

@shaarka --asi si zle pochopila vsetky tieto prispevky...ani jedna sa tu nechvali so svojimi problemami...mozno sa chvalime, ze sme ich zvladli prekonat, ze sme to nevzdali...tym sa pochvalit da, ale skor to tu vravime preto, aby sme ostatnym a aj tebe dali vediet, ze problemy sa vyriesit daju, staci troska chciet
ver tomu, ze tie dva mesiace, co som kojila v nenormalnych bolestiach, ked som plakala pri tom a zacala mat paniku z kojenia...tak som sa tu nechvalila, vlastne som sem zacala pisat az potom, ked som si to nejak vyriesila...a ano aj vdaka annag, aj ked urcite nesuhlasila s mojim riesenim 😉

baby ja dufam, ze to co tu dnes odznelo, tie konkretne dva prispevky..ze to su len hormony..a ze tato tema sa nepokazi tym, ze tu zacne nejaka hadka..ako sa pokazili uz mnohe temy na MK
sme predsa matky..dospele osoby, co uz maju nieco za sebou..a nie pojasene decka, co sa handrkuju na pieskovisku, kto ma vacsi kopcek

tato tema je /aj ked povodne vznikla "len" ako podakovanie annag, a nie ako poradna/ je o kojeni a problemy s tym suvisiace...a verim, ze vsetky, co sme tu si chceme pomoct, ci uz poradit alebo "len" povzbudit..lebo aj to, ze sa tu niekto vykeca so svojho problemu robi vela..vyda zo seba ten stres, ukludni sa a tym padom vplyva lepsie na svoje dietatko..a to nam predsa ide

takze ako uz @ajkaag napisala..krotme vasne...a vratme sa k teme 😉

vejula
4. jún 2010

ahojte kočky, ta kukam že už aj tu sa začinaju akesi zvlaštne debaty, to ma mrzi. Snad to bola len taka chvilka.

Ja som len chcela že tie vyražtičky na ritke nam miznu 🙂 no a kojenie, ako kedy, niekedy sa pekne napapa bez hnevu a nioekedy sa hnevame. Dnes v noci to bolo trošku bojove, maličky sa budil ale ked som mu dala cici tak len tak chvilku poťahal a nič, mam pocit že za celu noc skoro nič nevytiahol, bojim sa že mi schudne prasiarko moje tučnučke 😔

strapco13
4. jún 2010

@vejula ..neboj urcite si nieco potiahol..ale asi sa skor chcel maznat
bola to mykoza, tie vyrazky na ritke?

prsky
4. jún 2010

baby, v novembrovkach dnes bezaz pisala, ze v dietati je clanok o dojceni - citali ste to niektora? vraj ze po 1. roku dojcit na poziadanie je zakladom pre obezitu, ze to je ako davat detom sladke zakazdym, ked si dieta vypyta 😲

katarina822
4. jún 2010

ahojte ja som citala ale to som nezaregistrovala ze tam pisali.

vejula
4. jún 2010

@strapco13 asi nie, lebo po dvoch dnoch mu to zmizlo. Len tak 😕 -tak snad sa to opäť neobjaví. Inač zas mi na prt papal. O tej tretej sa pekne napapal 15 minut skoro bez hnevu, a teraaaz. No najprv som sa pozabudla a dala som mu prso ktore kojenie pred tym tak z toho papal potom som si spomenula dala mu druhe prso a koniec hneva zlosť, ale ja som mu nevymenila to prso, ved nemôže piť len z jedneho, to nechceeeem. Tak som si lahla a položila som ho na seba nech tak pioje, že ak mu ide silny prud tak takto to bude mať lepšie, no tak chvilku tak pil aj sa pokakal a odgrcol popri tom. No a ked som ho opäť dala normalne tak sa zas hneval. Potom na chvilku papal ale len tak že 4-5 krat cucol až potom prehltol, tak som si zo spodu podvihla prso nech mu viac ide mliečko a opäť hnevy. Tak on už asi nechcel piť alebo čo, ale mi nejde do hlavy že by sa tak rýchlo napapal 😕

@prsky to som nečitala 😕 Ale isto je to hovadina. Môj braško pil mliečko do 3 rokov a je chudy jak trieska 😀

leelo
4. jún 2010

@prsky ja som to citala prave dnes. je to clanok/list v sekcii Vas nazor, bez redakcneho komentara. mamicka zije v zahranici. tipujem usa, lebo tam sa dojcenie po roku na verejnosti (aj to tam spomina) uz povazuje za uchylacinu.
mne kamaratka vravela, ze ked bola v usa, tak ju znami upozornili, aby syna (vyse roka) nedojcila na verejnosti, ze sa to neakceptuje.
pacilo sa mi, ze hned na zaciatku clanku si stanovila, ze dojcenie bude nazyvat len kojenim, lebo ten 1.vyraz sa jej zda dehonestujuci. to ma tak zaujalo a pobavilo...
plus ta obezita 🙂 no asi budu reakcie v dalsich cislach Dietata 🙂

prsky
4. jún 2010

@vejula mne je jasne, ze je to hovadina, sak ma to aj poburilo 😀

@leelo no júesej- tam je uchylne sa aj bozkavat na verejnosti, ale vo filmoch im nevadia ani obscennosti a dojcit ma zrejme maloktora mamina sancu dlhsie ako 3 mesiace ☹

strapco13
4. jún 2010

@vejula ..si ho nahnevala inym prsom..to sa obcas stava aj mne..lebo ja kojim jedno kojenie z jedneho a druhe z druheho..a kedze sa uz tak nenalievaju, tak som sa sekla..aj som sa cudovala, ze co sa tak certi na prse..ale po dani toho spravneho uz bol klud
moze sa tak rychlo napapat...kamoskin maly je hotovy za tri minuty...a staci, je spokojny, vydrzi 3 hodky v poho a pekne pribera
tak ako dospelaci...niekto obeduje polhodku, niekto to do seba nahadze za pat minut

zuzkat1
4. jún 2010

@olifcek my psika mame🙂

vejula
4. jún 2010

@leelo mne minule mm povedal ked som kojila v reštike, že v USA by ma za to zavreli, ale že vo francuzku su dokonca boxy vyhradene pre kojace matky
@prsky 😉
@strapco13 no u mna to bolo na opak že po tom ako som prešla na spravny začal hnev 😅
Inač aj my mame psika takeho orieška som ho prichylila pred rokom a pol v zime, chudatko v daždi sa tmolil vonku, tak mi nešlo ho tam nechač, a je užasny aj ked trošku žiarlivec teraz ale už si zvyka

briketa
4. jún 2010

@bubelko
RE:.....suhlasim aj s tym, ze vela deti po flasi prsnik nechce - ale nie je to podla mna kvoli flasi ako takej, ale kvoli tomu, ze mamicka pride na to, ze zrazu nemusi byt vecer doma, moze ist von, dieta moze dat na krk babke, etc... a tym padom, prestane dieta davat na prsnik, lebo si povie - ved na co. tiez sa zistilo, ze takto postupuju mamicky z nizzsim vzdelanim - skratka pohodlie nadovsetko. s takym postojom nesuhlasim. ....

zrovna tvoj prispevok znie ako od niekoho kto vela nerozmysla....
1. co ma vzdelanie spolocne s tym, ked zena nema inu moznost a od dietata musi.ty to nazyvas "odlozenim".
nie kazdy vedie zivot ktory sa pohybuje medzi postielkou - hrncami - a detskym ihriskom.
2. nenavidim kastovanie, nie sme v predchadzajucich storociach, kazde povolanie je dolezite, nie je vyssie a nizsie. cely svet bezi na retazovom systeme a keby hociktore "oko" z retaze vypadlo, cele sa to postupne zruti. vobec nezalezi na tom ci je to jednoduchy rolnik na plantazi, alebo arabsky sejk.

annag
4. jún 2010

@vejula

ale podľa opisu už bol najedený a hneval sa len preto, lebo si ho nútila papať 🙂 Bábo sa nedá donútiť dojčiť ak nechce - môžeš do neho naliať fľašu či dve, ale aktívne sať a dojčiť ho nedonútiš, jedine rozčúliš 😅 . Nič sa nedej, ak sa sem tam pomýliš , ktorý prsník má byť prvý ... ide lne o to, aby to nebolo často . Ani to by nevadilo, len potom vznikajú tie disproporcie medzi prsníkmi . AK mu stačí jedne prsník, musíš sa s tým zmieriť 😅

annag
4. jún 2010

pridala som sľúbený článok o postupe pri predčasnom odstavení bábätka

http://dojcenie.wordpress.com/2010/05/24/predca...

kubkovka
4. jún 2010

Ahoj annag, chcem sa spýtať ako dlho si môžem dávať ten canesten. Dávam si ho dnes druhý deň a zatiaľ to prisatie stále bolí, kedy sa to asi zahojí?

kubkovka
4. jún 2010

Dievčatá, mali ste niektorá problém s bradavkami, mykózu alebo infekciu? Ak áno, potešte ma, ako dlho trvá vyliečenie?

prsky
4. jún 2010

@kubkovka nepotesim, je to zdlhave a zvykne sa to vracat ☹

dooscoby
4. jún 2010

zuzka a janula....som mala to iste s krpatou okolo 3 mesiaca....moze ist o tzv. bojkot kojenia....u nas som to vyriesila tak, ze som ju uspala dudlikom viem ze mozno daktore neuznavate a hned ako sa prebudzala tak sup ju v polospanku na prsnik a vtedy pila a to tiez musela mat absolutne ticho lebo akonahle daco suchlo uz sa obzrela a neprisala spat...este ma napadlo ze to zvykne byvat obdobie okolo 2-3 mesiaca kedy deticky su aktivne a uz nechcu tak dlho cucat a staci im aj hoci 5 minut dojcenia a su syte vedia si viac vytiahnut lebo su silnejsi....nam neviem kolko to presne trvalo ale preslo to...hlavne klud a pevne nervy ono sa to spravi...dufam ze som trosku poradila...este pockajte co nato annag

strapco13
4. jún 2010

@kubkovka nepotesim ta..mykoza je dlhodoba zalezitost..canesten treba min 7 dni ale najlepsie je pouzivat ho este 2 tyzdne potom, co ustupili vsetky priznaky
treba ale skontrolovat prisatie

vejula
4. jún 2010

@annag dakujem za odpoved 🙂

vejula
4. jún 2010

dobruuun nocku všetkýýým 🙂

leelo
4. jún 2010

@vejula aj tebe a drobcekovi 🙂

katkic
5. jún 2010

@vejula - tvoj manzel nema pravdu. ja zijem v usa - pri washingtone dc. tu na fore su kocky z californie, new yorku, tennesee, florida, illinois atd a za kazdu z nas ti mozem povedat, ze kojit tu na verejnosti mozes uplne pokojne bez akychkolvek stresov - ci uz v restauracii, parku, obchodnom dome....kde ta len napadne. samozrejme sa najdu jedinci (ako vsade na svete), ktorym sa to nemusi pacit, ale to je ich vec. zeny tu koja prikryte aj odkryte. to skor tu na koniku vela citam, ze mamicky chodia do specialnych miestnosti v obchodnych domoch (v blave - tie konkretne som citala). to napriklad ja nepoznam. kde si mozem sadnut, tam kojim. 😀

to len na vysvetlenie. nejak mi do nedalo pokoja. 😉

digysa
5. jún 2010

kelila mas pravdu, pisala som to v noci a kedze si ma tvojimi slovami tak trochu povzbudila, tak sa ospravedlnim

@shaarka "trosku o pretekoch"....mne sa zda, ze to je smrtelny chriech, ak niekto nekoji... 🙂
@annag ospravedlnujem sa za tu prvu vetu,myslim, ze mas vela informacii o kojeni a zda sa, ze sa to stalo tvojou hlavnou naplnou v zivote, ale za ostatnym si stojim....maso davat ako prikrm urcite ako posledne...

Co sa tyka mna ja som okusila obidve strany kojenia- uspech aj neuspech. Jedno dieta na UM a druhe odkojene, ale doslova ma nebavi sa o tom rozpravat s mamickami, pretoze sa to tu velmi zdoraznuje a otazka "kojila si?" nikdy u vas nestaci...vzdy musi nasledovat dalsia: A kolko si kojila?" Ako keby nestacila odpoved " Ano kojila som".
Vzdy sa zacnu preteky ktora dlhsie vydrzala....ako keby to tie vase deti mali napisane v zivotopise pri hladani praci 😀 😀

Vysoskolske vzdelanie, Ekonomika, cudzie jazyky-anglictina, francuzstina, kojeny 2roky, 4 mesiace a 5 dni

mimi_tami
5. jún 2010

@olifcek Tak zavidim, naozaj, stastna to mamina...vies, mozno som reagovala trochu impulzivne, ked ja uz mam pocit, ze v mnohych clankoch tie mamy, co nedojcia, su akoby neschopne, akoby sa samy tak rozhodli ☹...Fakt je taky, ze som vazne bola vystrasena, aby mala priberala, bala som sa po tych jej pociatocnych zdravotnych peripetiach. Keby bola uplne zdrave babo od narodenia, mozno by som to riskla a trochu by sme pohladovali🙂 Snad pri druhom sa to konecne podari 🙂

@lelo Dakujem za radu 🙂 Uz som si skor pozerala vela rad annag, aj stranku, no asi aj tak uz neskoro ☹ Bola mi odporucana jendou kamaratkou, a ozaj suhlasim, ze je to urcite skvela zena ochotna pomoct ci uz adresne, ci vseobecne na svojej stranke.

dakujem tym, ktore chapu vystresovane prvorodicky 🙂 a za povzbudive slova...a tym, co to este nevzdali a nedali flasu, aby dalej bojovali, lebo naozaj, flasa predstavuje skor ci neskor KONIEC dojcenia, sama som prikladom ☹

pekny weekend vsetkym maminam, a prajeme si konecne krasne pocasie, nech mozeme vybehnut von 🙂

ajkaag
5. jún 2010

@digysa bolo to 2 roky a 4 mesiace presne - bez 5 dni 😀 😀 😀

shaarka
5. jún 2010

chcem sa pochvalit: dnes som kojila prvykrat na verejnosti - boli sme v meste 7 hodin, takze to vyslo 3x na papanie 🙂 trosku divny pocit, trosku trema, trosku hanblivost, ale zaver je fajn: maly sa napapal a krasne spinkal 😵 a kto mi videl cicku, tak nech, ved su pekne 😀 😀

baby, pouzivate na kojenie vonku nejaku satku, sal, nejaku speci vec, ktorou sa prikryvate? ake oblecko nosite, ked idete von? asi si budem musiet nejake "topy", teda vrsky, kupit, lebo v obyc. trickach, co som nosila, to nenapadne teda nejde.

olifcek
5. jún 2010

@shaarka gratulujem x;o))

videla som tu na bazare toto https://www.modrykonik.sk/bazar/potreby-pre-doj...

ja kojim bud v triku s krizenym vystrihom, ci nariasenim na prsiach, ze len potiahnem dolu, vytiahnem prso a je to 😀 alebo normalne dvihnem triko a tak, ved pri tom sedim x;o) alebo v manduce, to mi este nejde, takze prso musim pri tom drzat, a tak chodim x;oD ale inak zvyknem plienku len cez nas prehodit 😅

strapco13
5. jún 2010

@shaarka ..gratulujem 😉 ..my bezne papame vonku, v restike..kde nas hlad zastihne 😀 , inak ja nenosim speci tricka..klasicke, ani sa neprikryvam, proste vyhrniem a ide sa papat, ved spoza drobca toho vela nie je vidiet, len ked je chladnejsie, tak mam vestu..aby mi nefucalo na krize

shaarka
5. jún 2010

tak vy ste uz frajerky, baby 😀
no mne nevadi, ze sa ludia pozeraju, ked kojim, len ja to este nemam nacvicene, kym prilozim.
to je tak:
dam si maleho do lona. odkryjem prsnik, maleho si prilozim. najprv mu odstrcim jednu ruku, potom druhu, potom zas tu prvu, potom druhu, potom zas tu spodnu, a rychlo sa snazim dat bradavku do pusy. potom zistim, ze dvorec je plny mlieka, tak sa trapime, ako sa maly nevie prisat, a mliecko tecie, v horsom pripade strieka (vonku sa mi nejak rychlejsie a viac naliali prsniky, asi to ude tym cerstvym vzduchom) 😀 maly len mliaska. potom to vzdam, maleho polozim do lona, zhanam papierovu vreckovku, trosku postlacam dvorec, znova maleho prilozim, pocvicime zas obe ruky, a otom sa konece prisaje.
potom riesim, kam si dam nohy, a odhrnam vlasy z ust a oci 😀 chce to cvik, ja viem.