Všetko o dojčení

blau
14. sep 2008

Mile mamicky, ako ste si vsimli pod nickom Annag sa skryva pravdepodobne skvela zena a skusena mamicka,poradkyna, ktora radi ako moze: Co sa tyka kojenia a roznych problemov s nasimi babetkami. Mne osobne velmi pomohla a touto cestou by som jej chcela takto trosku verejne podakovat a popriat krasne zdrave babetko a radost so svojich deticiek. A nech nam tu aj nadalej takto krasne radi. Anna ty sa naozaj tak krasne citas 🙂

annag
24. máj 2010

@flipinka

vždy keď sa mam mamičky pýtajú na veľký prírastok, spomeniem si na našu certicu tu z MK : jej bábo malo v polroku 11 kg a takých rekordérov,ktoré mali viac než 5 kg ako mesačné tu bolo tiež viacero 😀 certicine bábo má teraz 2 roky, 16.5 kg (takmer ako rovesníci) a je stále dojčené.

https://www.modrykonik.sk/forum/staram-sa-o-dietatko/ma-vase-dieta-vyssiu-alebo-nizsiu-vahu-ako-vrstovnici/

jej pediatrička sa možno s takým dieťaťom nestretla, má premiéru 😅. Jej kolegovia áno a väčšina to vôbec neriešila. Úlohou lekára je jedine vylúčiť nejaké ochorenie, ktoré by to mohlo spôsobovať, ak nič také nenašla, netreba nič riešiť. Bábo nemôže držať diétu, ani mladý človek, môže si jedine upraviť zloženie jedálnička Keďže mm je optimálne, nieto čo upravovať a meniť.

Bábo sa väčšinou postupne zastaví a začne na váhe stagnovať. Určite nech naďalej dojčí na požiadanie, každú chvíľku, Je to normálne, treba si uvedomiť, že materské mlieko je funkčná potravina, prirodzená výživa, ktorá bábätku nemôže škodiť. Ono rastie i do dĺžky, a napriek veľkému prírastku v budúcnosti dáva svojmu dieťatku predpoklad , že na obezitu trpieť nebude. A váhov sa aj tak stále zmestí do tabuľky 😅

prsky
24. máj 2010

@newyorkgirl tak to je super, zalezi hlavne na tvojom posudeni, v ramci 1 hodky mozes dat kludne aj z toho isteho prsnika

selyma
24. máj 2010

nikto mi neporadi s tymi liekmi od bolesti hlavy, ked dojcim?

annag
24. máj 2010

@selyma
obidva sa môžu s optrnosťou, acylpyrín príležitostne v pohode, novalgin od 3 mesaicov s opatrnosťou

annag
24. máj 2010

@newyorkgirl

som rada, že krásne dojčíš a myslím, že i pekne postupuješ, všímaš si, čo robí na prsíčku, necháš mu čas oddýchnuť si - áno, ak papá často, ponúkni rovnaký prsník a sleduj, čo na ňom robí (pije=cucká naprázdno), ak ho pije tak ho nechaj na ňom piť 🙂

annag
24. máj 2010

@strapco13 , no proste šikulka

prsky krásne odpovedá - nemá čo dodať, , iba ďakujem 🙂

selyma
24. máj 2010

mozem ibalgin? prave som nasla

zajaciq
24. máj 2010

ahojte, posledne dni viac grckame, aj tzv slehy po dvihnuti na odgrgnutie si. kedy to asi odznie toto vrackanie sem a tam ? niekedy mam pocit, ze je to pre to, ze Aurorkin zaludok je plny a ona si pyta aj hodinu po dojceni samozrejme, a tak to druhe kojenie vyzvracia. 😅

a velmi riskujem, ak si ju naucim aspon na denne zaspavanie na cumlik? uz ma 2 mesiace, pocitam, ze papat uz vieme poriadne.. lebo nespi mi cez den dobrovolne takmer nic, v kociku len vynimocne dlhsie ako pol hodinu. 😔

vejula
24. máj 2010

☹ jaj babyyyy. Ja neviem čo je to s malym, dam mu prso že nech ho teda poriadne vyprazdni on 5 min pekne pije a potom to začina... Pokial žužle je všetko OKI ale akonahle prehltne začne zuriť plakať hnevať sa. PRitom nemôže byť najedeny lebo prso stale hlada ale akonahle prehltne všetko sa opakuje. Už som ho skusila dať odgrgnuť nepomohlo... IDem odsavať lebo prsniik boli. Ale najviac mahneva čo je to s malým rozmyšlala som ten soor by ho bolel od začaitku tak isto ako keby bolelo hrdielko. Ale prečo až po 5 min?????

ajkaag
24. máj 2010

selyma mozes

selyma
24. máj 2010

Dakujem

prsky
24. máj 2010

@annag s radostou, som rada, ze sa nehnevas, ze ti leziem do kapusty 😀
@selyma ibalgin kratkodobo mozes, ten davaju uz aj v niektorych porodniciach
@vejula je to normalne, ze sa hneva, nemusi byt hladny, moze byt za cely den prestimulovany, moze byt unaveny a nemoze zaspat, alebo sa moze hnevat, ze mu tecie prirychlo, alebo naopak pomalsie ako tych predoslych 5 min 😉 kuk sem http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/hnevan...

prsky
24. máj 2010

baby, trochu OT, ale aj vam forum ukazuje divny cas? mne ukazuje, ze prispievame uz po pol noci 😕

ajkaag
24. máj 2010

@annag prosim Ta, dnes som dostala chrobaka do hlavy, mozem Detralex, ked dojcim? predpisal mi ho gynekolog, ktory vie, ze dojcim, ale pre istotu. kujeeeeem 😉

zajaciq
24. máj 2010

@prsky ano

zajaciq
24. máj 2010

@ajkaag ja som brala, tyzden. teraz si davam homeopatika, lebo zle nedobre (zrejme mame rovnaky problem). dieta mam zatial zive zdrave 😅

vejula
24. máj 2010

baby panadol nezabera 38,1 dala som si polku visc som nemala. Teraz ide mm ku mamine pre paralen, môžem si dať zas len polku asi lebo su obidva na zaklade paracetamolu, že???? A tu polku panadlu som mala pred hodkou cca

ajkaag
24. máj 2010

@zajaciq co v Tvojom pripade znamenalo zle nedobre? zhorsenie Tvojho problemu, alebo s dietatkom?

bubelko
24. máj 2010

vejula> mas tie prsia aj cervene? mne tak zacal zapal prsnika. panadol nezabral a musela som na pohotovost. mne kazali pred kojenim davat teply obklad a po kojeni robit zabal z tvarohu. tak skus, mozno to pomoze. bolia ta prsia aj ked maly taha?

olifcek
24. máj 2010

@bubelko len tvaroh asi doma nema.... 😒

bubelko
24. máj 2010

ak nema, tak nech skusi obali nieco z mraznicky (ja som pouzivala hrach) plienkou a zatial to prilozit. ten tvaroh mi davali aj v nemocke a doma sme potom pocas liecby smrdeli ako v syrarni. ale fakt to pomaha.

strapco13
24. máj 2010

@ajkaag --z pribaloveho letaku:
O vhodnosti použitia lieku v období gravidity sa poraďte so svojím lekárom. Počas liečby sa neodporúča dojčiť.
@vejula ..kludne si daj vely paraen...vyzera to na zapl prsnika..musis ho nejak rozmasirovat a odsat..najlepsie babom...to ze sa ti hneva..asi mas nejaky mliekovod zablokovany a mlieko mu netecie, preto sa hneva
pozri sa, ci nemas na bradavke nejaku bielu bodku..ak mas, taj prepichni

vejula
24. máj 2010

no prso ma boli hlavne zo spodu najviac ked sa ho dotknem pri ťahani asi tiež ale nie nejako silno. citim že teplota stupa, myslite že malý može mať zle mliečko ked ma teplotu??? A ako s tym paralenom polovičku ked už som dala polku panadolu???

bubelko olifcek tvaroh nemam ale mm išiel ku mamine a ona mi pošle vino vraj su dobre vinove obklady. Snad sa malý neopije 😅 samozrejme že ne bradavku si nedam ale z tych vyparov 😒

strapco13
24. máj 2010

@vejula ..z tych vyparov mu nic nebude..neboj..priloz ho tak aby brada smerovala na miesto, kde ta to najviac boli..nech to co najlepsie odsaje

prsky
24. máj 2010

@vejula nemoze mat zle mliecko - do 40tky kludne dojci a treba to co najskor roztahat...cize sup do horucej sprchy a masiruj a odstrekuj v sprche a potom skus dat zas malemu (kukni do toho clanku, co som ti hodila link, tam su popisane sposoby liecby)

olifcek
24. máj 2010

@vejula mne vzdy, ked mam v prsniku tvaroh, pomoze horuci kupel na bradavku, olivka, odsavka, vytlacat rucne, masirovat a cely paralen...do max. dvoch dni je too zamnou...a rano, ked vstanem, bud oliv prilozim a potom este odsajem, alebo rovno s odsavackou odsavam az kym ide...

ajkaag
24. máj 2010

@strapco13 nooo presne potial som sa dostala aj ja, ale zaroven som sa presne na dojcenie pytala lekara, ked mi to predpisoval, a povedal ze jasne, mozem, tak a teraz mam byt mudra ☹

olifcek
24. máj 2010

bez ciarky to divne vyzera

pomoze horuci kupel, na bradavku, olivka, odsavka,

sprchu dam co najhorucejsiu a prechadzam po prse...

bubelko
24. máj 2010

skus este zmenit polohu pri kojeni. mna to bolelo tiez dole (pri mliecnej zapche) a vtedy mi kazala laktacna kojit tak, aby mu spodna pera smerovala dole - mala som ho akoby pod pazuchou. neviem ako sa ta poloha vola 😕 a tiez mi kazala najst tvrde miesto a masirovat a masirovat.

olifcek
24. máj 2010

jj tvrde miesto masirovat az smerom k bradavkeeee...